Kérdés

Az epg  belűl a szavak között néha előjön  egy hasább,nem minden tv csatinál.Nem lehetne ezt orvosolni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2287 válasz erre a kérdésre

3 órája, Hunor írta:

Sziasztok !

Két szintes házba költöztünk , az alsó szintről jön fel egy Tv/internet kábel a set-top-box-hoz .A set-top-box nincs ellátva wifi-vel ezért külön wi-fi modemet vettem . Ha a lentről jövő kábelt a Set-top-boxba dugom van Tv adás , ha a wifit switch ként használva megosztom a nettet és onnan dugok egy kábelt a set-top-boxba akkor nincs tv adás . 

Miért áll fent a probléma ?

Hogyan tudnám megoldani ?

Szia!

A leírásod alapján IPTV előfizetésed van. Ez esetben a HGW-t (a Telekom digitális útválasztónak szokta emlegetni) és a set-top-boxot közvetlenül kell összekapcsolni egy UTP kábellel. Lehetséges ugyan a megosztás is egy switch-csel (vagy switch-ként használt routerrel) is, de csak abban az esetben lesz tv adás is, ha ez az eszköz tudja az IGMP Snooping funkciót, ami szükséges az IPTV rendszer működéséhez. Eszközt nem tudok ajánlani, de olyan wifi-képes routert kell keresned, ami a specifikációja szerint biztosan tudja ezt a funkciót, vagy a wifi továbbvitelére kell más módot (léteznek ilyenek) alkalmazni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok !

Két szintes házba költöztünk , az alsó szintről jön fel egy Tv/internet kábel a set-top-box-hoz .A set-top-box nincs ellátva wifi-vel ezért külön wi-fi modemet vettem . Ha a lentről jövő kábelt a Set-top-boxba dugom van Tv adás , ha a wifit switch ként használva megosztom a nettet és onnan dugok egy kábelt a set-top-boxba akkor nincs tv adás . 

Miért áll fent a probléma ?

Hogyan tudnám megoldani ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hát ez az egész dolog még az EPC3925-ből indult. Felépült a kapcsolat, csak 5 percenként bontotta. Akkor fél évembe került, míg tudtak hozni helyette egy másikat.
 Nem tudom a D-Link milyen, denem kockáztatok.

Illetve szerintem így nem tudom a belső routerem dyndns-be regisztrálni. Bár ez csak most jutott eszembe... nem tudom van-e olyan beállítási lehetőség, hogy a saját router a publikus IP-t kapja... ha nincs, akkor nem fog menni a dyndns. Márpedig a saját routert akarom oda regisztrálni bizonyos okok miatt... a HGW-t nem szívesen. Ráadásul egyszer hoz a T egy döntést, hogy valamiért kiveszik a HGW-ből ezt az opciót, és akkor meg vagyok lőve.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Egyiken dhcp of és vagy dmz többet nem tehetsz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 perce, fgabor87 írta:

Mert ha a HGW-re rákötöm a saját routert, és mondjuk DMZ-be teszem, akkor is ott a dupla NAT. Erre akármit állítok be, csak max papíron szépíti a dolgot, eredmény ugyan az.

De röviden összefoglalva mérlegelve a csatornák számát, és az IP TV-re való átállás költségeit, hátrányait, ráfordítandó időt, nem éri még meg nekem. Mindegy hogy oldanám meg, egy plusz 20-30 ezerbe biztos fájna az átállás, annyiért nem éri meg.

A dupla NAT a késleltetés miatt rossz? Vagy nem épül fel vele a kapcsolat?
Én ugy képzeltem el hogy a t routeren dinamikus NAT van, a belső routeren beállitod hogy a  megfelelő portokra beérkező csomagokat mind a célgépre küldje (port forwarding), nehézkes megtalálni a portokat , de elkerülhető vele a dupla  dinamikus ip cim elfedés.

Ilyet merpsze még nem csináltam.

14 órája, anonymus írta:

Meg lehet mindent oldani csak akarni kell... És nem jaaj fuuj hgw

Nem jaaj fuuj kellene hanem tanács a megvalósításhoz. Nem mindenki hálózati expert.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mert ha a HGW-re rákötöm a saját routert, és mondjuk DMZ-be teszem, akkor is ott a dupla NAT. Erre akármit állítok be, csak max papíron szépíti a dolgot, eredmény ugyan az.

De röviden összefoglalva mérlegelve a csatornák számát, és az IP TV-re való átállás költségeit, hátrányait, ráfordítandó időt, nem éri még meg nekem. Mindegy hogy oldanám meg, egy plusz 20-30 ezerbe biztos fájna az átállás, annyiért nem éri meg.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
10 órája, acel írta:

Dupla NAT miért kell? a belső lehet statikus NAT vagy subnet. akkor pár probléma megoldódik. A dupla NATszerintem nem kell.

Meg lehet mindent oldani csak akarni kell... És nem jaaj fuuj hgw

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
19 órája, fgabor87 írta:

- első kitárgyalva, nem tudok dolgozni dupla NAT mögött (+ lassító IP TV boxokkal), ami fájó, mert a Telekomnak is dolgozok. EPC3925-tel föképp nem, mázli, hogy legalább már az nincs.

-

Dupla NAT miért kell? a belső lehet statikus NAT vagy subnet. akkor pár probléma megoldódik. A dupla NATszerintem nem kell.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
57 perce, anonymus írta:

Ha három tv-n néznél valamit mellette maxon menne a legnagyobb csomagal a net (240 amit ki lehetne adni Ciscora, Tc-re, D-linkre) és helyi hálón másolgatnál egyik gépről a másikra adatokat. Akkor mondanám hogy oké lehet kevés a hgw hardvere erre. De így ez egyedi hiba lesz  nálad. 

Most megtalaltam, 150msec ping és 500kBsec feltóltéskellene folyamatosan. Az előbb 1000ms ping volt telefonon. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: acel

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Fgabor87: két szerződéshez két hgw jár(külön net&tv) , a tripla bónuszt bukod akkor. De ha utólag egyesíted a két szerződést lehet meglesz a tripla is. A külön tányéros tvnel egyszerűbb.  Extender helyett PowerLine jobb. Nem zavar a szomszéd wifije. Már mindenkinek n-es wifije van, így már nem lakótelepen is nagy az ütközés.  

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha három tv-n néznél valamit mellette maxon menne a legnagyobb csomagal a net (240 amit ki lehetne adni Ciscora, Tc-re, D-linkre) és helyi hálón másolgatnál egyik gépről a másikra adatokat. Akkor mondanám hogy oké lehet kevés a hgw hardvere erre. De így ez egyedi hiba lesz  nálad. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Korrekció

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
5 órája, anonymus írta:

Xbox live-ot lehet normálisan tolni most forgalomban lévő eszközökkel is.  Két új hgw egyik már végső teszten van másik még váratja magára. Összességében erősebbek nagyobb sávszélt lehet velük adni. 

Akkor ez is egyedi hiba lesz. Óránként 1-4szer megszakad az xbox live.  Xbox jó, a site működik, a minőség jelző a minimumot.  a gép és a szerver  között csak a T van. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

IP TV-vel több gondom van (és ezek alapján a SAT-tal is)

- első kitárgyalva, nem tudok dolgozni dupla NAT mögött (+ lassító IP TV boxokkal), ami fájó, mert a Telekomnak is dolgozok. EPC3925-tel föképp nem, mázli, hogy legalább már az nincs.

- 3 tv-ből 2-re nem tudok beltérit kötni, egyiknek csak antenna bemenete van, másiknak meg minden bemenete foglalt, és nem fogok rá HDMI elosztókat meg kapcsolókat kötni, plusz itt a belétri sem fér el sehol. Így marad 1 tv, amire köthető, feltéve ha IPTV boxon van scart.. bár gondolom van.

- nem fogom újrakábelezni a lakást (lehet lusta vagyok :D ), wifi meg nem viszi át rendesen, és nem fogok wifi hatótávkiterjesztőket venni

Egy IPTV átállás egyből 1 vagy 2 új tv-vel, egy szobaátrendezéssel, és vagy újrakábelezéssel, vagy 1-2 hatótávkiterjesztővel indulna. Olcsó project. Bizonytalan ideig elhalasztva. :) Még a SAT-ot jobban/könnyebben megoldhatónak látom kevesebb problémával, de az sem rózsás. Sajnos nagyon ráépültünk a hagyományos tv-zésre, így fájó lenne az átállás. Húzom, ameddig lehet, nem tudok mást tenni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Xbox live-ot lehet normálisan tolni most forgalomban lévő eszközökkel is.  Két új hgw egyik már végső teszten van másik még váratja magára. Összességében erősebbek nagyobb sávszélt lehet velük adni. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
52 perce, anonymus írta:

@Roli82 Ezekkel oda lehetne verni a másik cégnek kérdés mire használja majd a T.

Na akkor most erről részletesebben? :-)

Kellene valami amivel nem szakadozik a xbox live connection és értelmesen lehetne online játszani.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: acel

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Roli82 Ezekkel oda lehetne verni a másik cégnek kérdés mire használja majd a T.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@anonymus

Nem vagy egyedül ezzel. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
5 perce, Roli82 írta:

Lesz két új eszköz koaxon, de persze ezek is HGW-k. :DB|

Biztos ?? Honnan tudod ?? Várjál be nézek asztal alá pill Áááá nálam már itt vannak :DDD

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Pl nem lesz előfizetésed ez is egy megoldás :D   El fog titeket engedni a cég, iptv mellé azért nem adnak neked bridge módot vagy sima modemet (mert megy sima modemmel is) mert nem bíznak az előfizetőkben.  Pár hónapig évig még szenvedhetsz ezzel de sokáig nem, Iptv + net az helló. Abban nem vagyok biztos de meg kockázatatom hogy iptv területen az a magasabb prioritású sat-al szemben is. 

Szerinted amúgy a csúnya T pont te előfizetésedet nézi ? :) Szinte ugyan azokat látják szerelő kollégák ha modemed és nemg hgw

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Lesz két új eszköz koaxon, de persze ezek is HGW-k. :DB|

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tudom, hogy nincs, és nem is nagyon jön új szállítmány. De a Cisco sem valami jó eszköz, a többit meg központból sem tudják bridge-be rakni.

De múltkor mgnyugtatott a telekomos szerelő, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki tiltakozik a HGW-k ellen. Nem tudom erre mi lesz a megoldás. Ahogy azt sem, hogy mi lesz, ha kipurcan a 3212-esem, vagy a telekom megunja ezt a szériát, és jönnek cserélni. Bridge-elt 3925 nélkül be se fogom engedni. :D:D

Amúgy biztos jó az IP TV szolgáltatás, nem vitatom, mi is váltanánk rá, ha nem lenne technikai akadálya beslő hálózat szempontjából. Meg nem lenne ilyen sok gond az internet szolgáltatással.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem osztunk mert nincs el fogyott és nem lehet nagyon kapni, van egy mennyiség és az járkál körbe.   Itt is bent lenne de iptv miatt nincs! 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem lehet már ilyen módon manuálisan átrakni EPC3925-öst. Szerelőt kell megkérni, amikor kihozza, vagy betelefonálni ügyfélszolgálatra, a felületen mindössze 2 gombnyomás. De már nem adnak Cisco modemet, D-Linkeket osztogatnak, abban meg (még) nincs meg ez az opció. Meg van valami Technicolor, de abban sincs. (Megjegyzem a hárombetüs szolgáltató az ügyfél admin felületről is engedi beállítani.)

De bridge üzemmódban nincs IPTV.

Magyarországi szolgáltatókat nem ismerem, mivel nálunk monopol helyzetben van a T, így nem követem, hogy a többi mit enged, és mit nem. De külföldön van rá rengeteg példa, pl Unifi, Singtel, Maxis.

Az egyáltalán nem meglepő, hogy a T olyat használ, aminek gyér a támogatottsága, és zárt. :D A cég minden megoldására jellemző. :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
12 órája, anonymus írta:

Ez egy nagyon szakállas módszer :) Több fw érkezett ami ezeket réseket hivatott befoltozni. Nem kell szuperszervíz ha nincs iptv és csak internet vagy internet és telefon van akkor epc 3925 át szoktuk tenni. Mert ennél eszköznél van rá elvi lehetőség..

Hát azért olyan bonyolult nem lehet ha távoli művelet közben lokálban bejelentkezve megkapod te is a teljes felületet. Nem ezt tanítják a helyes azonosítás és jogosultság ellenőrzésnek. persze házi használatra szánt eszköznél ez nem is követelmény. A firmware korlátozás mindig fából vaskarika lesz

Az iptv ről: A T a mediaroom-ot használ, ami egy kevésbé támogatott és zárt iptv platform,  Eléégé gyér a supportja (ld tv go cliensek) Sajnos a tv-kben nincs megfelelő támogatottsága.

.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@anonymus

De térden állva kell könyörögni érte,hogy átrakja a 1412. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most