Kérdés

Az epg  belűl a szavak között néha előjön  egy hasább,nem minden tv csatinál.Nem lehetne ezt orvosolni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2302 válasz erre a kérdésre

Szerintem nem fog menni más szolgáltató területéről, sőt egy telekomosnál sem ha nem saját eszközt/logint használsz fel. De majd a szakik megválaszolják pontosan.

Meg ez a másik net kicsit nekem zavaros, hogy UTP meg PPPoE. A PPPoE az ADSL-hez használatos. Tehát vagy egy fizikai másik végpont nem Telekomos DSL szolgáltatással?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
ha nem megoldható a 2 router összehangolása akkor a speedportra átállítanám rá a másik netet,mivel ugyebár az iptv dsl vonalon jön és a másik net meg utp-n pppoe kapcsolattal,így ha beállítom a speedpirton a másik netet akkor azt fogja használni nem a t-com hálózatát...azért kérdeztem hogy az iptv-nek feltétlenül szükséges-e t-comos net vagy megy esetleg másik internet szolgáltatón keresztül is

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ezt az USB-s dolgot nem igazán értem. Az alap kérdés nem az volt, hogy lehet-e nézni más hálózaton az IPTV-t?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Igen vagy hogy tudom úgy összehangolni a 2 routert hogy az usb-s hálózati meghajtót el tudjam érni a ds-link routeren keresztül de ne zavarjon be az iptv-nek...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tehát:
Van egy Speedport W 724V amit a Telekomtól kaptál és gondolom egy Telekom végződéses összeköttetésed van. Ezen felül pedig van még egy DS-LINK DS-WR150N amit egy másik szolgáltatóhoz csatlakoztatnál és erre akarod az egy IPTV STB-t felhasználni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

CISCO ISB6030MT a cucc

Egyébként onnan gondoltam mert 1x felhívtam  őket és azt mondtá ne nyissam fel mert úgysem találok benne semmi vinyót. Kicsit átverték a búrámat na de mindegy. Most fogok váltani HD csomagra akkor jönnek és cserélik más és nagyobb tárhelyre?

Abban a Cisco box-ban egy 320 GB Western Digital merevlemez van! Ahogy a kolléga is írta,boxot nem fognak cserélni csak egy csomagváltás fut le, ami ha minden jól megy pár perc alatt meg van!

120 percnyi HD műsor körülbelül 2% foglal a merevlemezen!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen a hd adásokhoz biztos több hely kell, de ezért nem kapsz nagyobb hdd-vel rendelkező boxot mert nincs. Anni lesz, gondolom, hogy összességében kevesebb felvételt tudsz tárolni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Na de volt aki ezt válaszolta Roli 82 : 

Az aktuális felvevős IPTV boxokban 320GB merevlemez van ( Cisco ISB6030 - Cisco ISB2231 )

A nagyon régi modellekben Cisco KMM3010-MagRet X301  80GB. :smileyhappy:

Gondolom a HD adások felvétele miatt több tárhely kell.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

De igaza volt az ügyfélszolgálatnak semmi értelmeset nem találsz benne :) . Nem cserélik semmire nincs forgalom nagyobb tárhellyel / modernebb iptv box. A cisco 2231 annyival tud csak többet a tiédnél hogy kisebb hdd ben nem 3.5 hanem 2.5 így halkabb stb. 

Teletexre meg pasz szerintem nem lehet nagyon korrigálni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

CISCO ISB6030MT a cucc

Egyébként onnan gondoltam mert 1x felhívtam  őket és azt mondtá ne nyissam fel mert úgysem találok benne semmi vinyót. Kicsit átverték a búrámat na de mindegy. Most fogok váltani HD csomagra akkor jönnek és cserélik más és nagyobb tárhelyre?

Még mindig izgat az a dolog, hogy a teletex felirata ennél a szolgáltatónál is előbb jelenik meg 3-4 mp mint a beszéd, mert akkor ez a szolgáltatás nem használható, úgy mint a digitv-nél. Vagy lehet ezt a csúszást korigálni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Akkor van asztali felvevőm meg nincs. Érdekes hozzá állás.

:smileysad:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Van USB csatlakozás, de le van tiltva ilyen célú használatra. Tehát nincs lehetőség lementeni a tartalmakat!

Beni2360

Ha nincs merevlemezes boxod felvétel opcióval akkor felvenni sem tudsz.
Telekomnál nincs ilyen,hogy a központi szerverre rögzítődjön a műsor,szóval az ügyfélszolgálat nagyon benézett valamit.
Invitel IPTV szolgáltatásánál van az,hogy egy központi szerveren tárolódik a felvett műsor és onnan nézhető vissza és náluk lehet X összegért bővíteni a helyet!

Egyébként milyen boxod van?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A boxon van usb vagy valami? Lementéshez?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Akor miértnem tudtam megnézni a felvett filmeket?

Mert a fel vett filmek megnézéséhez is kell aktív kapcsolat, hitelesítés és jogosultságok miatt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

na ez az amit én se tudok mekkora egy winchester, de egy film 400mb-tól 8-10 gb-ig is fogalhat helyet.

Tény hogy TV-ben SD és HD-t sugároznak, és talán az adott kategóriában nem is alegjobb minőséget.

Az aktuális felvevős IPTV boxokban 320GB merevlemez van ( Cisco ISB6030 - Cisco ISB2231 )

A nagyon régi modellekben Cisco KMM3010-MagRet X301  80GB. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A thom tájékoztatása szerint IPTV adásra HD nélkül nálam 80 gb tárhely szolgáltatást biztosít. Biztos, hogy nincs a dekóderben semmi vinyó mert szolgáltatás kiesés nél nem tudtam semmit megnézni. Vagyis a neten keresztűl adok-veszek alapon működik.

Valószinü HD előfizetésnél emelik a tárhelyet.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv, olyan kérdésem lenne hogy a T-Home IPTV csak saját hálózaton keresztül működik vagy más internet szolgáltató hálózatáról is esetéeg?

Kaptunk az IPTV-hez egy Speedport modemet is mivel 2 beltérink van, de az internet másik routeren keresztül működik és így nem tudom használni a speedport NAS funkcióját mert nem tudom összehangolni a 2 routert, ha összekötöm őket, mind2 ip-jét fixre állítom a DHCP-ben akkor működik de ha a beltérit újra kell indítani akkor az IPTV addig nem mükszik még az összeköttetést meg nem szűntetem. Valaki valami megoldást tudna írni erre?

az egyik router Speedport W 724V a másik egy DS-LINK DS-WR150N...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

na ez az amit én se tudok mekkora egy winchester, de egy film 400mb-tól 8-10 gb-ig is fogalhat helyet.

Tény hogy TV-ben SD és HD-t sugároznak, és talán az adott kategóriában nem is alegjobb minőséget.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszi, ez megnyugtató. Gondolom ha már előre készenlétbe kapcsolom, akkor is felveszi a két egyidejű streamet. Mekkora méretű a winchester,  illetve kb. mennyi fér rá? Gondolom nagyjából 1 GB/óra-val kell számolni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Olyan nincs hogy optika vagy vDSL nem várható :manvery-happy:

2018-ig ott is lesz fejlesztés de valószínűleg vDSL :manhappy:

Mondjuk az még 3 év és egy fél, ha 2018 végét nézzük, és tény, hogy arra előre senki nem készít tervet, hogy mi lesz 3 év múlva, de ezt annyira nem nevezhetjük "távoljövőnek".

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Teljesen korrektül működik.

Nálam 10 megás net van, iptv családi+ hd csomaggal (ami valójában csak hdready), felvevő opcióval, réz érpáron bejövő adsl vonalon. Anno azt mondták, hogy a net max 16-17 megás lehetne, ezért választottam a legkisebb netes csomagot.

Szóval semmi gond nincs a minőséggel, nem kockásodik, nem fagy, egyszerre két stream jöhet be, amit vagy nézel vagy felveszel, értve ezalatt a hd(ready)-ben jövő adásokat is.

Az STB szoftver ütköző felvételeknél jelzi, és felhasználói beavatkozásra vár, ha egyidőben 2-nél több bejövő stream-re lenne igény. (Pl. nézel egy műsort, de 2 másik még be van állítva ezzel egyidőben felvételre. Ilyenkor a nézett adást kapcsolja ki, és a 2 felvételt teljesíti, hacsak a felhasználó manuálisan másra nem utasítja)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Hát ha net nincs mellette akkor valahogy még eldöcög, aranyba foglalhatsz minden kockásodás mentes másodpercet.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Egy gyors kérdés. Jelenlegi szolgáltatómánál  várhatóan hamarosan megszűnik a digitális kábeltévé előfizetésem.  Tavaly szeptemberig volt egy ADSL2+ vonalam.  Optikai vagy VDSL2 fejlesztés a közeljövőben sajnos nem várható a lakókörzetemben,, ebből adódik a kérdésem. Az IPTV müszakilag mennyire korrekten működik egy max. 15 Mbs sávszélességű ADSL2+ vonalon a korábbi digitális kábeltévéhez viszonyítva, gondolva zajos, vagy kieső képre,stb? Az SD médiabox készenlétben fel tud venni egyidőben folyó streamet adást? Az STB szoftver tudja azt, hogy ütköző időzített felvételeknél  egy idő utánautomatikusan készenlétbe kapcsolja a készüléket?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most