Ugrás a tartalomhoz
  • 8

Magas Ping (ms) + Pocket Loss az elmúlt 1 hónapban


xnuke097

Kérdés

Üdv,

Az elmúlt 1 hónapban folyton azt tapasztalom hogy főleg a késő délutáni óráktól kezdve (17:00) az online játékok nagy része mint például a World of Tanks és a PUBG nagy pinget produkál (130+ms) és eszméletlen hatalmas nagy pocket lossok vannak meccsek közben, emiatt lehetetlen játszani.


Kérdésem az lenne hogy ezt hogy lehet-ne megszüntetni, mert kezd nagyon idegesítő lenni.


World of Tanks közben futtattam a ping plotter nevű programot és mint kiderült a hatalmas ping a  Deutsche Telekom AG vonalaktól jön, ergó nem a játékkal van probléma!

Az összes portot megnyitottam mindkét játéknál, ami után 2 napig működött normálisan megint minden, de viszont ma megint elkezdte ezt az egészet csinálni, sőt rosszabb lett mivel most már 300ms felé is felugrott!
A Wot EU2-es szerverén ami Luxemburgban található, ennél még rosszabb, mivel ott majdnem 100% pocket lossom van!

 

Képkivágás.PNG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 315
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
3 órája, Baskó írta:

Ahogy korábban írtam : " A windowsos pathping parancs is szépen mutatja, hogy  a "80.150.169.205" és a  "80.156.163.254" ipcímen lévő eszköz okozza a problémát, ami a "Deutsche Telekom AG " kezelésében van. "

DE

A boltban vásárolt tejet otthon kibontva kiderül, hogy romlott, akkor mit teszünk?
Ugye vissza megyünk a boltba és reklamálunk és nem a termelővel, vagy a tehénnel vesszük fel a kapcsolatot.

Szia

Azért ez a példa nem életszerű

Én úgy finomítanék rajta, hogy visszaviszed a tejet, mert savanyúnak érzed, viszont még szavatossági időn belül van.

Mit tekintesz "problémának"? <20 ms késleltetést? Vagy <60ms-ot?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Egy másik magyar oldal fórumát böngészve észrevettem, hogy az egyik posztoló aki állítólag Magyar Telekomnál dolgozik írta, hogy szerinte a játék szolgáltató és a  Deutche Telekom között használt publikus peering-el van a gond.  Nekünk játékosoknak kellene jelezni a játék szolgáltató felé, hogy ez okozza problémát és legyenek már olyan kedvesek előfizetni egy privát peeringre feléjük.  Őt idézve

" És igen, a 1414-en egy hívás semmit se fog érni, mivel ping-re nincs garancia (nem véletlen) és nem mi fogjuk a privát peeringet finanszírozni."

Megértem ezt  a hozzáállást ,mert senki sem akar más helyett fizetni, csak ezzel  az a gond, hogy az előfizető kihez forduljon, ha nem ahhoz aki szolgáltatást szolgáltatja. Én is jeleztem már játék szolgáltató  felé problémát, de szerintünk nem náluk van a gond. Megteszem még egyszer ahogy másik fórumon javasolta az állítólagos  MT dolgozó és használok egy másik internet szolgáltató szolgáltatását a játékhoz, mert annak nincs gondja publikus peering-el és ha igaz amit másik fórumon írtak, akkor felesleges a problémámmal az internet szolgáltatómhoz fordulni. Több mint 10 éves előfizetőként pedig a hűségidő lejártával lehet hogy körül kell nézek egy másik internet szolgáltató után ha nem oldódik meg a probléma .

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
6 perce, uzman írta:

Szia

Azért ez a példa nem életszerű

Én úgy finomítanék rajta, hogy visszaviszed a tejet, mert savanyúnak érzed, viszont még szavatossági időn belül van.

Mit tekintesz "problémának"? <20 ms késleltetést? Vagy <60ms-ot?

Szia!

Igaz nem engem kérdeztél, de enged meg, hogy válaszoljak. WOT-ot  vesszük alapul  akkor 100 ms alatti érték lenne a kívánatos Wargaming szerint (https://eu.wargaming.net/support/en/products/wot/article/10253/) . Persze minél alacsonyabb annál jobb. Ha nekem 100 ms alatt maradna már egy szavam se lenne és gondol másoknak sem, de hát nincs ilyen szerencsék.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
14 perce, zoldtomi írta:

Szia!

Igaz nem engem kérdeztél, de enged meg, hogy válaszoljak. WOT-ot  vesszük alapul  akkor 100 ms alatti érték lenne a kívánatos Wargaming szerint (https://eu.wargaming.net/support/en/products/wot/article/10253/) . Persze minél alacsonyabb annál jobb. Ha nekem 100 ms alatt maradna már egy szavam se lenne és gondol másoknak sem, de hát nincs ilyen szerencsék.

Így van! Nem egy FPS játék, amiben olyan gyorsan kell reagálni, hogy minden ms számít. Régebben volt, hogy mobilinternetről játszottam stabil 130-160ms pinggel, és nem volt vészes. Viszont  a packet loss miatti hatalmas lagok, amikor nem érzékeli a játék az inputot, vagy épp beragad előrementben a jármű, mert az volt az utolsó kapott infó, meg visszaugrik 10 métert a kép, na az teszi igazán játszhatatlanná.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
44 perce, uzman írta:

Szia

Azért ez a példa nem életszerű

Én úgy finomítanék rajta, hogy visszaviszed a tejet, mert savanyúnak érzed, viszont még szavatossági időn belül van.

Mit tekintesz "problémának"? <20 ms késleltetést? Vagy <60ms-ot?

"Mit tekintesz "problémának"? <20 ms késleltetést? Vagy <60ms-ot?"

Mert a 60ms már probléma? Szerintem nem. Bár ezt te is tudod.
Ahogy írták, ha 100ms alatt van az jó, amúgy szerintem ez el is várható. A kora reggeli órákban megpingeltem a szervereket és 50ms alatt volt mind a három, de akkor ki ér rá játszani ugye.

A probléma a nagymértékű adatvesztés, mely élvezhetetlenné teszi a játékot. Ahogy írták, én is folyamatosan tapasztalom az adatvesztés okozta problémákat. Így játszhatatlan.

"Én úgy finomítanék rajta, hogy visszaviszed a tejet, mert savanyúnak érzed, viszont még szavatossági időn belül van."
Akkor még én is finomítanék rajta. Német tartós tej savanyodott meg szavatossági időn belül de én nem szeretnék külföldi termelőkkel tárgyalni.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Akkor még én is finomítanék rajta. Német tartós tej savanyodott meg szavatossági időn belül de én nem szeretnék külföldi termelőkkel tárgyalni.

Frappáns :)

Ez viszont új infó (vagy csak korábban átsiklottam felette):

A kora reggeli órákban megpingeltem a szervereket és 50ms alatt volt mind a három, de akkor ki ér rá játszani ugye.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nos. Én azt javaslom nektek és mindenkinek, aki ezzel a problémával kűzd, hogy tegyen emailes bejelentést az Írjon nekünk oldalon, lehetőleg minél részletesebben leírva a problémát. (Remélem, ez már pár játékos részéről meg is történt). Ha ez megvan, biztosak lehettek abban, hogy a Magyar Telekom a saját részéről mindent megtesz a dolog érdekében, amire lehetősége van. Emellett nyugodtan írjatok a Deutsche Telekom részére is, mert a ti érdeketek, hogy sürgessétek a hálózati forgalomban résztvevő mindegyik felet. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2020. 11. 24. at 11:24, Telekom szakértő írta:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretnénk kérni, hogy kollégáink kivizsgálhassák és javíthassák a többetek által jelzett routing / magas ping problémát. Kérjük az alábbi adatok / információk közül szedjetek össze minél többet és - akár csatolt képek formájában - posztoljátok ide a témához. Az össszegyűjtött információkat pedig továbbítani fogjuk illetékeseink felé. Köszönjük szépen az együttműködéseteket. Amire szükség lenne a vizsgálatokhoz:

- Az érintett játékok megnevezése
- Egy minél pontosabb idősáv megjelölése amikor jellemzően jelentkeznek a problémák
- IP címeket, melyek irányába tapasztaljátok a magasabb ping időt (jó lenne ehhez minél több célcímet, lehetőleg pingelhetőket összegyűjtenünk).
- Ping és Trace route információk, akár képernyőképek csatolásával.

Köszönjük szépen az együttműködéseteket. ^Dániel

Két nappal ezelőtt tettem bejelentés btz javaslatára és mai napon egy Telekomos úriember fel is hívott, hogy dolgoznak problémám. Reméljük előbb-utóbb lesz is belőle valami, de arra kér mindenkit, akinek problémája van továbbra is jelezze a fórumon fent látható kérés alapján. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoldtomi
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Vicces, hogy az egyik lengyel szolgáltató 2 hét alatt sikeresen elintézte az új routingot, itt meg szeptember óta csak a láb van lógatva. Januárban lejár a hűségidőm, szerencsére végre ideért a a konkurencia is a városban, nem lesz nehéz eldöntenem, hogy váltás lesz-e a dologból.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
21 órája, dr_kotász írta:

Szomorú, hogy ennyi ideje nem sikerült megoldani ezt a WoT 130-as ping problémát. Most léphetnék Gigaerős Net csomagba, de én már nem írok alá 2 évet. 10+ előfizetői évvel a hátam mögött váltani fogok, ha lejár a mostani hűségidőm és marad ez a gyalázatos ping...

21 órája, dr_kotász írta:

 

Mi most jelenleg úgy állunk, hogy már minden nap 18:00 után teljesen felejtős a játék WOT-ban, mert 100-150 a ping egész Tordsan.  Előtte jó, a "csúcsidőhöz" közeledve egyre feljebb megy a ping aztán felejtős a játék. Nesze neked optika 2000/1000, a régi sokkal stabilabb volt,

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Ma is, vagyis még mindig játszhatatlan a játék, szóval én is írtam ma egy online hibabejelntést, linkeltem ezt a fórumtémát is. Kezd nagyon tele lenni a puttonyom ezzel az egésszel. Hűségidő van, más szolgáltató a házban nincs, egyenes út a boldogság felé. Kedves Telekom, szépen kérem önöket csináljanak már valamit! Nem azért fizetek a szolgáltatásért, hogy ezt kapjam!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
27 perce, tmark írta:

Valakinél javult bármit is a helyzet? Nálam csak rosszabb lett, már 200ms fölé is fel megy a ping a késő esti órákban...

Nálam megváltozott a routing valamikor 20-a után és jó volt a pingem pár napig Karácsony előtt, amikor volt időm beülni a gép elé. Kezdtem megörülni, hogy sikerült kiküszöbölni a problémát jó egy hónap után. Most a posztod olvasva ráeresztettem megint a pingplottert és össze-vissza hullámzik a ping 60 ms meg 200 ms között mind a három szerveren. Természetesen megint a 80.156.163.254 (DT) és a 62.115.114.182 (twelve99.net) hopok között szökik fel a ping.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: SafranyFerenc86
Elfogyott a sör
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Igen én is tapasztaltam hogy megváltozott DT után a routing.  Az 1. szerveren tapasztalok némi javulást mert átlagban 100 ping alatt van, de azért van még csomagvesztés és ping spike. A 2. szerveren viszont masszív 200 ping (ffm-b1-link.ip.twelve99.net, login.p2.worldoftanks.eu) és csomagvesztés (fm-b1-link.ip.twelve99.net , login.p2.worldoftanks.eu , 80.156.163.254 ,  win-bb4-link.ip.twelve99.net). 3. szerver is hasonló.

login.p1.worldoftanks.eu.png

login.p2.worldoftanks.eu.pnglogin.p3.worldoftanks.eu.png  

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Tényleg jó lenne ha történne már ezzel a hibával kapcsolatban valami, nekem ugyan nem a wot-al van problémám, hanem a fifa játékokkal évek óta, most pl. a 80.156.160.134-es ip címmel, ami szintén a Deutsche Telekomhoz tartozik. Ott ugrik egy hatalmasat a ping érték, 15-ről 125-re. Minden játék, ami nem ezen a szolgáltatón keresztül megy tökéletes online, de ami ezen a ip tartományon keresztül az játszhatatlan. Nehezen tudom elképzelni hogy a magyar telekom nem tudja ezt a problémát megoldani ha akarná.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

  1    <1 ms    <1 ms     1 ms  192.168.0.1
  2     8 ms     6 ms     6 ms  10.230.0.1
  3     8 ms     8 ms     8 ms  145.236.81.240
  4    19 ms    16 ms    17 ms  145.236.133.96
  5    16 ms    16 ms    15 ms  145.236.133.96
  6    17 ms    15 ms    17 ms  81.183.3.89
  7    19 ms    24 ms    19 ms  80.157.204.37
  8    34 ms    33 ms    34 ms  pd900c691.dip0.t-ipconnect.de [217.0.198.145]
  9    33 ms    32 ms    34 ms  pd900c691.dip0.t-ipconnect.de [217.0.198.145]
 10   124 ms   150 ms   136 ms  80.156.160.126
 11   132 ms   143 ms   136 ms  ae0-2.RT.IR9.AMS.NL.retn.net [87.245.232.123]
 12   147 ms   150 ms   138 ms  GW-SpectraIP.retn.net [87.245.246.39]
 13   139 ms   143 ms   145 ms  hosted-by.spectraip.net [45.14.225.12]

 

Köszönjük szépen Deutsche Telekom! :D 100ms emelkedés két ugrás közt...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2020. 11. 25. at 12:35, Telekom szakértő írta:

Sziasztok! Köszönjük üzeneteiteket! Vizsgálataink alapján kiderült, hogy a probléma a játékszolgáltató partnerénél áll fenn. Felvettük a kapcsolatot a szolgáltatóval és karöltve dolgozunk a megoldáson, de arra kérünk Titeket, hogy jelezzétek az Általatok tapasztalt gondot Ti is a mielőbbi megoldás érdekében. ^Szilvi

Esetleg így 1+ hónap és számtalan hibabejelentés után kaphatunk valami információt a problémamegoldás helyzetéről?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Sziasztok...
Már jó ideje nyomon követem itt is a fejleményeket..
Németországban élek, és eddig én sem jutottam többre a szolgáltatóval.. Nem nehéz kitalálni kinél vagyok. Elég kaotikus a helyzet.
17:30-tól menthetetlen az egész.. 5-65% packet loss.. Az összes olyan játékban ahol közvetlenül monitorozni lehet az adatokat.. Ping "ugrás" csak ritkán fordul elő.
6 különböző játék tesztelése, akarva akaratlanul megtörtént.. Ahol nem lehet monitorozni ott is észrevehető.
Temérdek telefon.. Még technikust is küldtek.. xDD Hiába mondtam el részletesen mi a baj. A kedves úriember megmondta, hogy a telekom "szerverei" és én köztem, semmilyen hibát
nem tapasztaltak.. Innentől kezdve nem az ő gondjuk xDD BODOTTÁÁÁ!! Természetesen a ""játék szerverei biztos túl vannak terhelve"" maszlagot és in megkaptam..
A random játékba dobott szerverek 60%-a játszhatatlan..
Illusztrálhatnám képekkel, videókkal.. De felesleges..
Másik szolgáltatónál egy ismerősöm sem tapasztalt ilyen jellegű problémát... Az orvoslás adott.. Már ha van választása az embernek, vagy bevállal 2 netet amíg le nem
jár az előző, mivel köt a hűségidő.. Nálam sajnos ez lesz most..
 
 
 
 
 
 
 
Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Insane
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
25 perce, Insane írta:
Sziasztok...
Már jó ideje nyomon követem itt is a fejleményeket..
Németországban élek, és eddig én sem jutottam többre a szolgáltatóval.. Nem nehéz kitalálni kinél vagyok. Elég kaotikus a helyzet.
17:30-tól menthetetlen az egész.. 5-65% packet loss.. Az összes olyan játékban ahol közvetlenül monitorozni lehet az adatokat.. Ping "ugrás" csak ritkán fordul elő.
6 különböző játék tesztelése, akarva akaratlanul megtörtént.. Ahol nem lehet monitorozni ott is észrevehető.
Temérdek telefon.. Még technikust is küldtek.. xDD Hiába mondtam el részletesen mi a baj. A kedves úriember megmondta, hogy a telekom "szerverei" és én köztem, semmilyen hibát
nem tapasztaltak.. Innentől kezdve nem az ő gondjuk xDD BODOTTÁÁÁ!! Természetesen a ""játék szerverei biztos túl vannak terhelve"" maszlagot és in megkaptam..
A random játékba dobott szerverek 60%-a játszhatatlan..
Illusztrálhatnám képekkel, videókkal.. De felesleges..
Másik szolgáltatónál egy ismerősöm sem tapasztalt ilyen jellegű problémát... Az orvoslás adott.. Már ha van választása az embernek, vagy bevállal 2 netet amíg le nem
jár az előző, mivel köt a hűségidő.. Nálam sajnos ez lesz most..

De ez hogy van, hogy neked is simán letagadják a hibát, miközben a Magyar Telekom állítólag 2 hónapja megtalálta a hiba okát és azóta együtt dolgozik a szolgáltatóval az orvoslásán?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: SafranyFerenc86
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Na megy szépen itt is az altatás meg a ködösítés. Nekem több éve gondom van a Deutsche Telekom ip című szerverekkel. Nem tárgyalgatni kellene vele, meg egyeztetni (főleg hogy ezt sem igen hiszem), hanem kizárni ezt az útvonalat.

Na majd visszanézek 1 év múlva ide, bár nem hiszem hogy előrébb lesz ez az ügy. Egyszerűen nem vagyunk fontosak. De azért valamit mondani kell, meg nyugtatni a ***** gyerekeket...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
8 órája, Telekom szakértő írta:

Sziasztok! Illetékes kollégáink visszajeleztek ez ügyben, elkészültek a  peering link upgrade-k . Szeretnénk egy visszajelzést kérni azoktól, akik eddig tapasztalták a hibát, hogy a probléma fenn áll-e még. Köszönjük szépen! ^Kitti

Szia, nekem a 80.156.160.134-es ip címnél még mindig ugyanaz, hatalmas ping ugrás... 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Gele
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Telekom
49 perce, Gele írta:

Szia, nekem a 80.156.160.134-es ip címnél még mindig ugyanaz, hatalmas ping ugrás... 

Szia @Gele
Köszönjük válaszod, továbbítottuk.

Kérjük, ha más is tapasztalja még a hibát, jelezze felénk, hogy továbbítani tudjuk!
Köszönjük! :)^Oszkár

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...