anonymus

hálózatfejlesztés 30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében

Kérdés

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében

Mi ez a projekt?

EU gazdaságfejlesztési programjának része a SZIP, hogy az ország minden területén minden háztartásban elérhető legyen a 30 Mbit/sec sebességű internet 2020. Szeptember 30.

Miből áll ez a projekt?

Több szegmense van az egész történetnek. Alapvetően minden szolgáltató minden évben valamennyire terjeszkedni szokott, anyagi lehetőségektől függően... Ehhez az állam is hozzáadott egy hazai forrást (Pest megye), illeve EU-s források is rendelkezésre állnak a projekthez (országszerte). Mivel Pest megye túlságosan fejlett, így oda nem adhattunk be EU-s forrásigényt, ezért volt szükség hazai forrásokra.

A Magyar Telekom európai uniós forrásokat nyert el vezetékes szélessáv-fejlesztésre a GINOP 3.4.1-2015 keretében

A Magyar Kormány az Európai Unióval kötött Partnerségi Megállapodás alapján, a GINOP 3. prioritás keretében megjelentette a GINOP 3.4.1-2015 számú, Újgenerációs NGA és felhordó hálózatok fejlesztése című pályázati felhívást. Ennek célja a kevésbé fejlett régiókban az újgenerációs szélessávú (NGA) hozzáférési hálózattal el nem ért igényhelyek lefedése annak érdekében, hogy az infokommunikációs hálózatok, eszközök, szolgáltatások és kompetenciák bővülése hozzájárulhasson az állampolgárok életminőségének, a vállalkozások versenyképességének és az állami működés hatékonyságának javulásához.

Támogatást nyert járások

Támogatást nyert járások

Közép-Mo nyertesei

Budakeszi-, Érdi-, Vecsési-, Szentendrei járások, valamint Kelet-Pest. 

Mikor kerül lefedettség alá a településem?

Ennek a kezdeményezésnek alapvetően az összes hazai szolgáltató a részese, azonban a kivitelezés konkrét dátumát hazai és EU-s források esetében is nehéz megjósolni... Egy biztos 2020. Szeptember 30 megtörténik a 30 Mbit/sec sebességű internet bevezetése országszerte.

NMHH jogforrások oldalán nyomon követhetők a kiadott építési engedélyek, előzetes építési bejelentések, használatba vételi engedélyek a hálózat fejlesztések kapcsán. 

Hol találhatom meg az aktuális lefedettséget?

Ezen az oldalon megtalálható, azonban a térkép a 2015-ös lefedettséget mutatja... hamarosan újabb térképes nyilvántartásra lehet számítani.

Milyen paramétereknek kell megfelelni az internet sebességében?

Az alapvető elvárás hogy 30 Mbit/sec letöltésű (garantált 7,5 Mbit/sec) és 6 Mbit/sec feltöltés (garantált 1,6 Mbit/sec) internet legyen elérhető az egész országban. További elvárás hogy ezen hálózatoknak legalább 50%-ának képesnek kell lennie a jövőben a 100 Mbit/sec sebességű internet kiszolgálására is.

Milyen technológiát használnak ezen sávszélesség biztosítására?------------------------- 

Meglévő ADSL hálózat fejlesztése VDSL-re Illetve VDSL Vectoring bevezetése.  Ha ezek nem megvalósíthatóak gazdasági műszaki, vagy más okok miatt. Akkor GPON hálózat kiépítésére kerül sor, amin akár 2000/1000Mbit-et nyújtunk előfizetőink részére.

Technológiától függően milyen sebességekre számíthatok?

Három eltérő technológiát használ a Telekom, és mivel 30 Mbit az alapelvárás, így a következő maximális lehetőségek jöhetnek szóba, amik a jövőben vDSL és Koax esetében is javulnak.

ewfwefewfewfew.png

Köszönöm @btz nek a segítséget!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1.697 válasz erre a kérdésre

na ehez hasollo 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

gpj-m24.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Rendben! Van még kérdés :D ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

jól meg keresek képet rola 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Most van egy rezes neted  és meg jelent valami új az oszlopon ?  Ezek optikai hálózatra utalnak 1   2  nézd meg hogy néz ki keres rá te is

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

de nincs be kötve néztem párnapja fel let rakva 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Elosztó mint ahogy írtam már, na ha nincs egy éves akkor biztos jó állapotban van.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

de régen nem votl nekünk itt településen 1 éve kb rakták fel meg nem is olyan rég megint pár honapja de miért miaz a fekete hordó féleség ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ott fekete akkor de ez a lényegen sokat nem változtat igen azok.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

ja aza fekete hengen olyan mint kics hordó?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Oszlopokon található henger kinézetű szürke tárgyak oda csatlakoznak be a házakba menő kábelek, ezt hogy milyen az ottani hálózat állaga én az ott dolgozó műszerész kollégákra bíznám.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

miaz a harangok? hát szemre láthatoan oda vannak kábelek 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nagyon szívesen válaszolunk de de na ….  erre is mint a többi kérdésedre nem lehet határozottan igen lehet hogy igen lehet hogy nem. Ha jó állapotban van és rezet fejlesztik ott akkor nem lesz csere. Max a harangokat rakják rendbe.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

sziasztok és ide érnek hozzánk is fejlesztésel akkor régi adsl utcai kábelek ki lesznek cserélve?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Azért visszatérve nem mindegy hogy 20 ember dolgozik egy városon vagy kettő.

Mert azért egy olyan városnak mint Ócsa, vagy Felsőpakony 2 emberel kellett legalább ~1 hónap, mondjuk szinte ezek is egyszerre lettek készen, szóval inkább 1,5 hónap volt együtt a kettő.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Mobilnetet külön még íg is úgy is kell használnom, mert ha nem vagyok otthon, akkor is kell a net. Tehát attól hogy a vezetékeshez biztosítanának mobil rásegítést attól még pluszban így is úgy is fizetnék elő külön mobilnetre is.
Szerencsére eddig nem kell minden családtagra külön mobilnet előfizetés mert akkor havi 15-20 ezerbe kerülne csak a netelérés havonta.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Én egyenlőre úgy oldom meg a sávszél többlet igényt jelen pillanatban, hogy wifi hotspoton lepasszolom az LTE-t a kissebb igényű elfoglaltságokhoz, amit a család végez. (Weboldal nézegetés, email, fbook) Ha letöltés kell akkor átmegyek vezetékesre, a család is ki van oktatva hogy mobilneten nem töltünk le. Youtuble, nagyfájl, applikáció letöltés vezetékessel.
Tudnék örülni hogy ha a vezetékes mellé lenne ilyen LTE lehetőség ingyen és korlátlanul vagy minimális felárért, mert ugye jelenleg ez plusz pénzért van és egyesíteni sem tudom a sebességet. Ha ggregálva lenne egy routerben a sebesség, mondjuk vezetéken jönne a 30 megabit, ha a forgalom ennél nagyobb akkor az LTE is bekapcsolódna és rásegítene a vezetékesre, teljesen automatikusan a 30 megabiten felüli részbe. Nem csak vezetékes kiesés esetére kapcsolódba be. Ez egy jó irány lenne nekem.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tájgömbömbe nézve én még sávszél emelést is jóslok a közeljövőben nem nagyon csak egy picit.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

princz: A kérdésedre a választ azért nem tudjuk konkrétan, mert nem tudjuk, hol van az a hely szín, illetve jelenleg nem tudni hol, pontosan milyen fejlesztések lesznek.

Az biztos, hogy a 30Mbit az cél. Az már, hogy 50 lesz e azt nem tudom.

Amennyiben optika lesz nálad, akkor akár 120M is lehet:)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Közben azt se felejtsük el, hogy rohamosan fejlődig az LTE hálózat is és az igazi 4G az LTE-A is. 2020-ra pedig már az 5G sem lesz olyan messze. Ezek ki fogják minden bizonnyal egészíteni a vezetékes hálózatokat. Jelenleg németországi telekomnál azt hiszem már vannak olyan vezetékes csomagok, amit LTE mobilnettel lehet kiegészíteni. Azt nem tudom hogy a modem képes-e agregálni a vezetékes és mobil sebességet.

Mondjuk az elég aranyos meg oldás lenne ha ki esik a vezetékes net akkor valami kisebb sebeéggü mobil net lép életbe, 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

azt mondod lesz belöle valami 2018 ra? elképzelhetö 20 helyet lesz 50MB/s is netem mert itt csak ahol én élek adsl  van sajna vdsl többet tudnának adni 20MB/ s nál?

Igen lesz változás. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

kapok választ kérdésemre?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

btz: teljes mértékben igazad van. Nem kicsit jelentős ezen a fronton is az előrelépés!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

azt mondod lesz belöle valami 2018 ra? elképzelhetö 20 helyet lesz 50MB/s is netem mert itt csak ahol én élek adsl  van sajna vdsl többet tudnának adni 20MB/ s nál?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Közben azt se felejtsük el, hogy rohamosan fejlődig az LTE hálózat is és az igazi 4G az LTE-A is. 2020-ra pedig már az 5G sem lesz olyan messze. Ezek ki fogják minden bizonnyal egészíteni a vezetékes hálózatokat. Jelenleg németországi telekomnál azt hiszem már vannak olyan vezetékes csomagok, amit LTE mobilnettel lehet kiegészíteni. Azt nem tudom hogy a modem képes-e agregálni a vezetékes és mobil sebességet.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most