Ugrás a tartalomhoz
  • 11

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében


anonymus

Kérdés

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében

Mi ez a projekt?

EU gazdaságfejlesztési programjának része a SZIP, hogy az ország minden területén minden háztartásban elérhető legyen a 30 Mbit/sec sebességű internet 2020. Szeptember 30.

Miből áll ez a projekt?

Több szegmense van az egész történetnek. Alapvetően minden szolgáltató minden évben valamennyire terjeszkedni szokott, anyagi lehetőségektől függően... Ehhez az állam is hozzáadott egy hazai forrást (Pest megye), illeve EU-s források is rendelkezésre állnak a projekthez (országszerte). Mivel Pest megye túlságosan fejlett, így oda nem adhattunk be EU-s forrásigényt, ezért volt szükség hazai forrásokra.

A Magyar Telekom európai uniós forrásokat nyert el vezetékes szélessáv-fejlesztésre a GINOP 3.4.1-2015 keretében

A Magyar Kormány az Európai Unióval kötött Partnerségi Megállapodás alapján, a GINOP 3. prioritás keretében megjelentette a GINOP 3.4.1-2015 számú, Újgenerációs NGA és felhordó hálózatok fejlesztése című pályázati felhívást. Ennek célja a kevésbé fejlett régiókban az újgenerációs szélessávú (NGA) hozzáférési hálózattal el nem ért igényhelyek lefedése annak érdekében, hogy az infokommunikációs hálózatok, eszközök, szolgáltatások és kompetenciák bővülése hozzájárulhasson az állampolgárok életminőségének, a vállalkozások versenyképességének és az állami működés hatékonyságának javulásához.

Támogatást nyert járások

Támogatást nyert járások

Közép-Mo nyertesei

Budakeszi-, Érdi-, Vecsési-, Szentendrei járások, valamint Kelet-Pest. 

Mikor kerül lefedettség alá a településem?

Ennek a kezdeményezésnek alapvetően az összes hazai szolgáltató a részese, azonban a kivitelezés konkrét dátumát hazai és EU-s források esetében is nehéz megjósolni... Egy biztos 2020. Szeptember 30 megtörténik a 30 Mbit/sec sebességű internet bevezetése országszerte.

NMHH jogforrások oldalán nyomon követhetők a kiadott építési engedélyek, előzetes építési bejelentések, használatba vételi engedélyek a hálózat fejlesztések kapcsán. 

Hol találhatom meg az aktuális lefedettséget?

Kifü térkép

Milyen paramétereknek kell megfelelni az internet sebességében?

Az alapvető elvárás hogy 30 Mbit/sec letöltésű (garantált 7,5 Mbit/sec) és 6 Mbit/sec feltöltés (garantált 1,6 Mbit/sec) internet legyen elérhető az egész országban. További elvárás hogy ezen hálózatoknak legalább 50%-ának képesnek kell lennie a jövőben a 100 Mbit/sec sebességű internet kiszolgálására is.

Milyen technológiát használnak ezen sávszélesség biztosítására?

 GPON hálózat kiépítésére kerül sor, amin akár 2000/1000Mbit-et nyújtunk előfizetőink részére.

Technológiától függően milyen sebességekre számíthatok?

Három eltérő technológiát használ a Telekom, és mivel 30 Mbit az alapelvárás, így a következő maximális lehetőségek jöhetnek szóba, amik a jövőben vDSL és Koax esetében is javulnak.

 

ewfwefewfewfew.png

Köszönöm @btz nek a segítséget!

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.9k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Sziasztok!

Még tavaly ősszel kaptunk egy levelet, hogy hálózatfejlesztés lesz a környékünkön (Szany). Január 1-re lett ígérve a fejlesztés, várva-vártuk a javulást, de azóta se változott semmi sem jó irányba. Sőt, az utóbbi időben elkezdett szórakozni a vonal, van hogy 2 percig nem történik az ég világon semmi, gyakran újra kell indítanom a routert, a sok szakadozás miatt. Kérdem én, akkor mire volt a nagy "hú-hó"?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Nemrég költöztem Tinnye relatíve új külterületi lakoparkjába (10-20 család laik itt), ámbár telefonvonal, vagy bármi amin netetet lehet vinni nincs a póznákon és a mikohullámu net ami itt kizárólagosan elérhető minősíthetetlen, de cserébe drága. Benn a faluban viszont már vannak vonalak, cirka 3 kmre.
Valalki tudja hogy mik a Telekom hálózatbővítés feltételei? Ök maguknak ütemezik ahonnan profitot remélnek, vagy külsö forrásból várják a bővítés költségeit (önkormánytati / EUs pályázati stb)? Kit kell noszogatni hogy elinduljon valami? :smileyfrustrated:

Köszi a válaszokat előre is :smileyvery-happy:

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia!

Hozzám Szigethalomra pár hete kötötték be a Telekom Optikai IPTV - NET - TELEFON kombóját, és erre reagálva a Halásztelken élő ismerősöm rákérdezett a 1412 -n hogy kb. mikortól szolgáltatnak majd nála és erre azt a választ kapta hogy az év végéig várható hogy oda is elviszik mert nagy hálózatfejlesztési munkálatok vannak folyamatban.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hello mindenki

 

Egy kérdést szeretnék feltenni: Tavaly vásároltunk egy házat Nyiregyházán, elötte albérletben laktuk a várostól kb. 2 kilométerre, Abban az utcában be tudtuk köttetni a vezetékes internetet, ahol vettük a házat a városon belül ide nem tudtuk, mivel élő szerződésünk volt a telekommal, a meglévő vezetékes internet helyett felajánlották, a Sim kártyával müködő 4G ruteres internetet. Ebben az utcában kb. az utca 1/3-án van vezetékes internet a többi részébe, vagy elfelejtették tovább vinni, vagy nem is akarták. 

 

Tehát a kérdés: Van-e rá esély a közeljövőben, hogy vissza tudom cserélni a mobil internetet, vezetékes internetre?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@atis71

a nyíregyházi fejlesztésekről itt olvashatsz : "Nyíregyháza esetében a cél az, hogy a Telekom fejlesztéseinek eredményeként minden háztartás számára elérhetővé váljon a nagysebességű szélessávú internet 2015 végéig, amit a Telekom több százmillió forintos beruházással segít elő. Ezáltal azokban az otthonokban is elérhetők lesznek a legmodernebb digitális szolgáltatások, ahol ez korábban nem volt lehetséges."de ha megadod a pontos címed itt megtudod kérdezni , vszínű, hogy tudnak konkrétumot mondani.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv.Gondoltam nyitok egy ilyen témát,abból a célból hogy ahol már megvalósultak a fejlesztések hogy s mint működnek!2500km kábel,2 millió otthonról van szó és ugyebár 2015 év végéig,ami barátok közt is már csak 3 hónap.A listát elnézve elég sok város/falu van a listában és jó része erre mifelénk van/az én városom is a listában van/ de még nem nagyon látom/hallom hogy akármi is történt volna.szóval ha valaki valamit tud,akár tapasztalt az bátran irjon ide!köszi

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

A garantált sávszélesség nem azt jelenti, hogy stabilan annyit kell kapnod. Két érték van, a normális sávszélesség, és a garantált. A minimum értéknek el kell érnie a garantált sávszélt, viszont annak sem szabad 5-6 napig garantáltnak maradnia.

De ez mindenhol így van, ha nem ellenkezel a garantált ellen, lehet nem is fognak semmit sem csinálni. Megpróbálják majd gondolom bemesélni hogy a garantált bőven elég. De közben ezzel nem értene egyet az NMHH sem.

A jelenlegi szolgáltatóm engem többször át akart verni, mindig ő húzta a rövidebbet :) Ezért is várom a T-t, mert már elegem lett belőlük.

Ha jól tudom a szabályzat szerint névlegesen nem szabad más szolgáltatókat megemlíteni. Úgyhogy ezt itt hanyagoljuk szerintem.

De a 22 mbps feltöltés olyan nagy letöltésnél mindentől függetlenül tényleg egy sovány kategória

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az én véleményem,hogy jelenleg a Telekom a legdrágább szolgáltató,ráadásul a szolgáltatása pocsék.

Igazából ez is egy vélemény, csak a gond az, hogy így önmagában nem állja meg a helyét. 4 féle szolgáltatása van a Telekomnak:

  1. optikai
  2. koax
  3. vDSL
  4. ADSL

Azért is írtam fel így, mert ez a sorrendje egy "jósági" kategórián. Ha most valaki ADSL-t használ ott gyakorlatilag TV-sincs, vagy van ez is attól függő milyen távol van, viszont a TV a sebesség rovására megy, szóval igazából ADSL-en megértem, ha valaki ócsárolja a T-t, de azt sem szabad elfelejteni, hogy ADSL nem sokáig lesz, mert felváltja az Optika és a vDSL is.

Ha meg a képminőség a gond, akkor ott meg majd szépen fel lehet javítani a jelet - amennyiben bejön egy sávszélesség növelés - aminek csak az ADSL a hátránya most. Mert ugye megtehetjük hogy a különféle szolgáltatások sebességét felhúzzuk, de ha jól tudom a stream ami a TV-t továbbítja az 1, nincs külön technológiára bontva, így pl. ADSL-re is vonatkozik.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Na, így már mükszik :) Köszi a linket anonymus! 

Nos, nekünk 30-as vdsl net van, ami erről megy:

-1db IPTV beltéri SD csatornákkal

-1 lg smart tv

-1 laptop 

-2 note4

és így is 28/5 (le/fel) ... Speedtest kép ... nekem csak 1 bajom van a Telekom internet szolgáltatásával, az az elmebeteg árazás. Nem kicsit van elszálva az árazással a másik 2 nagyobb szolgáltatóval szemben:

Telekom 30mbit 5175 120mbit 7425

U 30mbit 3500 120mbit 7000 de itt vannak már nagyobb csomagok, 240mbit 9000,500mbit 14000

D 100mbit 2200(itt ez a legkisebb csomag), 200mbit 3200, 500mibt 3600, 1000mbit 4000

Azért nem mondom hogy a legjobb net itthon...

Bár azt nem hiszem el hogy mondjuk megyeszékhelyeken nem lehetett még kiépíteni az optikai hálózatot, pedig akárhogy is nézzük nem 1-2 éve van csak jelen a Telekom, de a vezetékes hálózata még mindig nagyon gyér és nem látszik hogy fejlesztenének, ezzel szemben a D már úgy indult hogy optika van minden hol ahol szolgáltatást biztosít...velük szemben a Telekom fényévekkel le van maradva...ezt a hálózat fejlesztés már kb.5-6 éve meg kellett volna csinálnia, de viszont a Telekom internet előnye az hogy eddig egyszer sem maradt ki a szolgáltatás, az előfizetett sebesség mindig meg volt, ellenben a D-vel, ők nem tudják tartani, csak a garantáltat, de azt is nehezen, az U-nál meg szokszor van hálózati hiba...U-s netem nem volt sosem, az egyik kollegámnak az van, ő mesélte hogy volt amikor 2napig se tv, se net, D-m volt, a hátrányát már leírtam, most ugye a Telekomnál van előfizetésünk, de teljesen jó, a hátrányát meg már szint úgy leírtam :)

 

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Spityu85
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...