Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen

Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1.615 válasz erre a kérdésre

Igen akkor már tutira telefonálhatsz, ha meg haladja 72 órát elméletileg alapból olcsóbb lesz a kövi hónap de nem árt fel hívni őket.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha esetleg nem zárják le, akkor telefonálhatok be, és kérhetek vezetői visszahívást, vagy következő hónapban olcsóbb lesz a havidíj? :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Drukkolj hogy ne zárják le :D. Szerintem is szerelő válogatja neki nek tetszet a színe és azért szidja vagy ilyesmi.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Akkor ez is olyan, hogy ahány szerelő...

Bár úgy rémlik, hogy régebben volt egy másik D-link, ami gagyi volt, de ez most valami új. Lehet, hogy neked még az előzőt szídták. Bár annyira nem követtem ezeket.

40 perc múlva lejár a 72 óra, és még nincs lezárva a hibajegyem. Gondolom az utolsó pillanatban zárják majd. Lehet még figyelik. Vagy még mindig nyenge az SNR.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nekem meg a D-linket hogy az milyen sz*r meg fuuuj minek vette meg a T.  3925-öt lehet még vadászni de nincsenek jó börben. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Fú, azt a modemet nekem nagyon szídta a szerelő. :D

Nálam lazán levágta a táp a 16A-s biztosítékot, utána már meg sem nyikkant. :D

Most azon aggódok, ha ez esetleg meghalna, elvileg már csak hgw-k vannak ami ED3 és VOIP, ráadásul már epc3925 sincs, így megint nincs bridge-elhető eszközük. Bár talán a D-Linkekben majd lesz előbb-utóbb. Azt mondják azok jók.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Jó hogy egy Cmts-en vagyunk csak ,más kártyákon nálatok lehet D-linket nálunk meg nem helyette Tc 7200.20 van csak.

Nincs iptvd-d csak azért túrtak neked egyáltalán bármit is. Nekem amíg Cisco volt mindig a Cisco pusztult meg előbb tápok mindent túl éltek.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Vigyázok, már mondta múltkor a szerelő srác is. Már 3925 sincs raktáron egy darab se, most a D-Linkeket nyomják. Azon meg nincs bridge mode.

Hozzájutni sem volt könnyű, 2-3 hónap volt, mire valahonnan szereztek nekem. Akkor még a 3925 nem mehetett bridge módba.

Annyira vigyázni kell rá, hogy múltkor zárlatos lett a tápja, és már azt sem tudtak adni nekem. Egy beltéri tápját kaptam, de az 2 hét után meghalt. Vettem egyet magamnak, azzal már vagy 1 hónapja megy szerencsére, úgyhogy a modemnek nem lett baja a ******* táptól.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tőle keresgélj a Ph-n ha érdekel ez a vonal.  Ciscodra meg vigyáz mert nincs több nagyon max hgw tesznek át bridge módba ha nincs iptv.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Volt rajta Tomato, de aztán visszatettem a gyárit az egyszerűsége miatt. :D Mondjuk nem valami hatékony, mert eléggé terheli a router CPU-ját, de amíg bírja, addig jó.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Openwrt-t neki :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Asus RT-N12D1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Milyen router?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az otthoni IP-met. Beállítottam a routeren, hogy adjon rá választ.

Meg a router kezelőfelülete is betölt, szóval egyelőre ok. De most vagyunk a kritikus időszakban, sűrűbben nézem.

Jó lenne látni a jelinfókat is, de ez van.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Te ebbe ne bízzál 100% osan simán lehet hogy csak be rakták figyelésbe de senki nem dolgozik.

Mit pingelsz amúgy ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Még van, mert megy a ping. Nem sokkal dél után volt egy kilengés, amikor 100 ms fölé kúszott a válaszidő, de most normálizálódott.

Jelszinteket nem látom. Hibajegy még nincs lezárva, tehát valószínűleg valami még nem teljesen oké.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha jól számolom már nincs neted megint.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Elve a lényeg csak be olvas szeletel ki írat, Linuxosnak át költésében tudok max segíteni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszi.

Lehet, hogy csak hétvégén lesz időm foglalkozni vele, mert ez linuxos cucc. Vagy felteszek egy linuxot, vagy átköltöm windowsra. :)

Közben amúgy utánajártam, és már 51 az US, és -6 a DS, azaz jókorát ingadozott reggel óta.

Azt is megtudtam, hogy még csak sárgával vagyok jelölve. Ezek szerint nem veszik figyelembe, hogy ED3-as, hanem onnantól van riasztás, mikor már közel van a modem a végleges szakadáshoz. Azaz gondolom ilyen 54-55 körültől.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hát nézd meg be lépsz 192.168.0.1 címen ki derül nem tudom mert Telekomos Cisco modem nem volt még nálam. Kék betűs Kft nél meg írta valaki ezt csak minimálisan kell át írnod de lehet úgy is módosítani hogy ha a te szerverednek meg nyitják az jelszin.php filet akkor valós időben oda ki írja stb

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A kicsiből is ki lehet? Mert akkor azt megcsinálnám.

Hol lehet ilyen scriptet találni? Vagy valami doksit, hogy hogyan kell megírni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Fail hogy nincs benne de nagy testvérben 3925 –ben van már…  Ha van otthon valami szerver akkor egy scirptel ki lehet olvastatni és azt tudod nézegetni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sajnos nincs ebben a modemben távfelügyelet, úgyhogy nem tudom nézni, hogy emelkedik-e.

Ráadásul ma nem is fogok túl korán hazaérni.

Úgyhogy marad a jó öreg ping, de az meg már csak akkor jelez, amikor nagy a baj.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

48 nál biztos nincs riasztás nem tudom 49 lehet a küszöb akkor.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ma reggelre "helyreállt".

-3-as DS és 49-es US

Hibajegyet egyelőre még nem zárták le, gondolom meg akarják nézni, hogy fent van-e a modem. Azért remélem, hogy a 49-es US pirossal fog virítani náluk.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most