Ugrás a tartalomhoz
  • 6

anonymus

Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

 

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

 

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen


Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

 

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

 

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

 

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

 

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Már tettem panaszt az ügyben és Július elsején 4 telekomos autóval jöttek átnézni a házban lévő hálózatot és senki sem talált hibát sehol sem, szerintem az egyikük a vezető volt mert ő kérdezgetett meg a szerelőkre is nyújtottam be panaszt, arról is kérdezősködött.

Azonban gondoljatok bele, novembertől egészen április elejéig nyitottam a hibajegyeket, a hibák 90%-át (kb 30-at) úgy zárták le, hogy hibát találtak, ez nem fura hogy akkor 30 hibát javítottak ki és még mindig rossz az egész?

 

Az US frekvencia ha eldobja valóban egy újra állítja magát, ebből 4 van, de mind a 4-en rossz az adatforgalom.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A hibákhoz kapcsolódóan eszembe jutott egy pár éves történet.

A 3 betűs szolgáltatónál volt net előfizetésem Budapesten. A Webstar modem, amit kaptam, időnként lefagyott. Amikor már meguntam, írtam a szolgáltatónak egy mailt, de nem volt benne semmi fenyegetés, meg semmi, csak érdeklődtem, hogy ilyenkor mi van, mit lehet tenni. Tehát még csak nem is volt hibabejelentés. Majd 1 hét múlva jött a válasz, hogy jönnek modemet cserélni, majd hív a szerelő. Meg is történt a modemcsere, majd a következő havi számlánál ért a legnagyobb meglepetés, 1000 ft-al olcsóbb volt jóváírás miatt.

A T még akkor sem ad jóváírást, ha kéred. :D Legalábbis én nem kaptam a 3 napos net leállás miatt. Pedig ebben az évben már 6-7 napos kiesésnél járunk. És hol van még év vége.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Tegnap nálam is modemet cseréltek és csodálatos módon kaptam egy Cisco EPC3925 típusú modemet, legalább már van neve a modemnek :). Amúgy én minden évben kb 15-20 ezer forint jóváírást szoktam kapni ilyen-olyan dolgok miatt.

 

A 6-7 napos kiesés az semmi, ebben az évben kb 3 hónapot számolhatok simán kiesésre (szakadozással együtt), szóval itt borzalmas a helyzet, este konkrétan nincs neted, novembertől- április elejéig ha egy kis szél volt már szakadozott a net, fél év kelett ahhoz hogy kicseréljenek 150M kábelt.

 

Csak nálunk ilyen lassúak / lusták a telekomos szerelők?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az igen. :O

És ezzel a modemmel mi a helyzet? Szintén csak 1 US csatornán lóg?

Este ugyan úgy rossz a rendszer?

 

Nincs esetleg az utcában olyan gyár, ami este működik? Nálunk régen volt ilyen gond, valahol Dunabogdányban este beindult valami gyár, és szétcsapta a hálózatot. Pontosan már nem emlékszem mi volt, de talán csak 1-2 analóg, (ezt ki fogja csillagozni szerintem, de nem tudom miért) csatornát érintett.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ugyan olyan szakadozós a net mint a modemcsere előtt szóval nem modemhiba, ugyanúgy 1 US csatorna van felfele de itt a cisco nem írja melyik hz.

Ez egy falu, a központ (ahol van azzal együtt) 6 települést lát el és itt 2000-en élünk, az utca kb 500méter hosszú ahol maximum 10 internet előfizetés van.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Új fejlemény, a főutcán is ugyanez a probléma és ott is csak 1 US csatorna van használatban, akkor ez már valószínüleg CMTS probléma, vagy az US közötti terheléselosztás nem működik így 1x az xy hz van leterhelve 1x a másik, gondolom én.

 

Sőt ismerősnél 50mbit van le és 1 Down és 1 UP van nála, úristen.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

De az a furcsa, hogy nekem 30Mbit 8 down, 1 up és tuti van 3 us mert 3 különböző hertzű szokott lenni minden egyes szétkapcsolásnál, de a modemben 1 us van.

Sógoromnál 20mbites netnél 8 down 1 up.

Ismerősnél aki tőlünk kb 1 km-re lakik (főutcán) 50mbites nete van és 1 down és 1 up.

 

Itt is az a gond, hogy random dobja lefele a modemeket és lehet azért este mert úgy le van terhelve hogy nem bírja, de nem nagyon értek hozzá.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hát lehet számolgatni te ismered azt a helyet ahol laksz. Egy darab us csatorna kb 27-30 mbit feltöltést tud adni, úgy hogy többnek kell legyen mint amit igényel a körzet ha a us el fogy akkor vége a világnak egy kocolt koax hálózatnál nincs rosszabb ha a us el fogy akkor nem lassulást tapasztalsz mint amikor a letöltés fogy el hanem bedől az egész.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Mivel nálunk koaxon 120mbit is elérhető, azaz 10mbit fel az már 1 csatorna 30%-a, és ez csak 1 előfizető.

 

Számoljunk, hogy átlagba mindenkinek 1mbit a feltöltése folyamatosan a netezés miatt + esetleg seed, képek töltése stb.

Akkor 3 csatorna van, de modemenként 1, de mivel 10mbit is elérhető itt és ha nem is Netmánia XXL hanem csak egy Netmánia L ami elég gyakori akkor 1 mbit feltöltésnél is csak 80 háztartást bír el, 500 háztartás van a falunkban abból mondjuk azt, hogy 150-nek van aktív internetelőfizetése , szóval az US csatornák 2x több adatforgalmat kellene bírnia... (27*3= 81, az igény 150kb) hát hogy lehet ekkorát félreszámolni?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

El számoltad egy kicsit szerintem mert te úgy számolsz hogy minden előfizető minden pillanatban ki használja az általa vett sávszélt maxon ha ez így lenne akkor az gáz lenne. Szolgáltatók a rendelkezésükre álló sávszélt többször szokták eladni mert úgy se netezik mindig mindenki maxon.

De mint mondtam már szerintem nálatuk el szurtak valamit a 3 us csatinak eggyüt kéne bent lennie.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szerintem jó a számolás mivel aki 120/10 -es netet rendel az azért vette hogy kihasználhassa.

 

De nézzük azt, hogy a garantált feltöltési sebességet kellene alapul venniük szerintem, de 1mbit a garantált ami a számítások alapján sem jó, mert gondolom a garantált az az, hogy mindíg minden körülmény között meg kell lennie, de ez így kivitelezhetetlen.

 

Plusz a modemek lehet leterhelnek 2 csatornát, a 3. pedig használható, de ezek a modem ujraindítás miatt cserélődnek szóval...

Holnap felhívom a szerelőt és elmondom nekik ezt, kiváncsi leszek mit fog mondani ez ügyben.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...