Ugrás a tartalomhoz
  • 6

anonymus

Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

 

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

 

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen


Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

 

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

 

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

 

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

 

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1
1 órája, prisz írta:

Gondolkodok a váltáson, de ez így nem  okés. Nálunk (Bp XIV.ker kertvárosi rész, Gervay utca) a régi portfólió még max 250/15 sebességgel pörgött, most pedig az új csomagok kiválasztásánál csak a 150/5-öt lehet választani. Értem én, hogy a következő új csomag már 300-as, ami már lehet, hogy nem megy a környéken a fejlesztés hiánya miatt, de akkor ezeken a részeken igazán meg lehetett volna tartani a 250-et. Ez így inkább visszafejlődésnek tűnik. Lesz valamikor fejlesztés a környéken?

Szerintem valami rendszer hiba lehet a háttérben, ha a 250/20 van akkor a 300/20 menni kellene. :(

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Kábelnet 1000 Mbit/s bevezetése!

2019.09.02.-án  bevezetésre kerül kábelnetes portfólióba az 1000 Mbit/s le és 25 Mbit/s fel csomag.

Garantált értékek: 100 Mbit/s le és 4 Mbit/s fel!

Az új csomag csak az új, ED3.1-es HGW-vel létesíthető (Sagemcom F@st 3890 V3 a másik Kaon CG3000), induláskor minden 1000 Mbit/s új megrendelés és erre történő díjcsomagváltás esetén személyes kiszállással létesítik az új HGW-t!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
1 perce, Roli82 írta:

Kábelnet 1000 Mbit/s bevezetése!

2019.09.02.-án  bevezetésre kerül kábelnetes portfólióba az 1000 Mbit/s le és 25 Mbit/s fel csomag.

Garantált értékek: 100 Mbit/s le és 4 Mbit/s fel!

Az új csomag csak az új, ED3.1-es HGW-vel létesíthető (Sagemcom F@st 3890 V3 a másik Kaon CG3000), induláskor minden 1000 Mbit/s új megrendelés és erre történő díjcsomagváltás esetén személyes kiszállással létesítik az új HGW-t!

Szerintem akkor nálam ez tárgytalan lesz sajna, hacsak nem derül ki, hogy fejlesztenek erre is?!
Amúgy mért minden HWG álló? Nem tudom nagyon sehol se rendesen elhelyezni, fekvő változat sokkal jobb lenne. Tudom nem kívánságműsor, csak kérdezem. :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
36 perce, Bazsika írta:

Sziasztok! 

 

Olvastam h 2019.09.02-től elérhető Kábelnet internet szolgáltatásban nagyobb csomag, erről tudtok annyit még hogy hol lehet majd elérni?

 

 

 

Köszi a választ

 

Szia @Bazsika,

Olyan helyeken lehet majd elérni, ahol ED3.1-es hálózat van kiépítve. Erről gondolom majd a weboldalon/1414-en lehet tájékozódni, és megtudhatod, hogy nálad elérhető-e a gigabites net.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: abit?
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
6 órája, Atesz írta:

Szerintem akkor nálam ez tárgytalan lesz sajna, hacsak nem derül ki, hogy fejlesztenek erre is?!
Amúgy mért minden HWG álló? Nem tudom nagyon sehol se rendesen elhelyezni, fekvő változat sokkal jobb lenne. Tudom nem kívánságműsor, csak kérdezem. :)

Hello @Atesz, passz, talán szellőzés vagy szimplán megszokás. nekem az tetszene, ha olyan házakkal adnák, amit így is, meg úgy is lehet használni (bútorzat kérdése, azt meg azért cserélgeti az ember) B|

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
2 órája, teherwagon írta:

Hello @Atesz, passz, talán szellőzés vagy szimplán megszokás. nekem az tetszene, ha olyan házakkal adnák, amit így is, meg úgy is lehet használni (bútorzat kérdése, azt meg azért cserélgeti az ember) B|

Így van, de sose sehol nem mutat jól ez a Sagemcom álló hwg, de ez van és a 3.1 fajta is álló.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem lepődtem meg, nem lehet nálam változtatni semmit. Mobilt lehetne, de azt meg nem szeretném. Így marad minden a régibe.
Még nem fejlesztenek addig nincs előrehaladás az internetbe. Marad a 300as csomag. 

Vicc azért, hogy ha nem erre vállalok hűséget akkor ***** is ott az oszlopon az 500as elég olcsó csomagjával...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Arról szeretnék érdeklődni, hogy tudok-e valahol információt gyűjteni arról, hogy mikor lesz internet a házunkban.

Konkrétan Budapest VI. kerületben nem tud a telekom (nem csak a telekom, de egyik szolgáltató sem internetet adni)

Pontos cím 1063 Budapest Munkácsy Mihály utca 23.

Bementem személyesen és azt mondták 30mb/s-et tudnak adni, de a bekötés napján a szerelő felhívott, hogy már volt ebben az épületben 2 hete, de túl messze van a központ (2km) és így túl gyenge a jel.

Nagyon furcsának tartom, hogy a fővárosunkban, sőt mi több a belvárosban nem tudok semmiféle vezetékes internetet kapni.

Esetleg lenne valakinek valami ötlet, hogy mit tudok tenni ilyen esetben?

Előre is köszönöm.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...