Ugrás a tartalomhoz
  • 6

anonymus

Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

 

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

 

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen


Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

 

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

 

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

 

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

 

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

B****hatod a naplózást max kiköpne egy mdd t3timeout logot szakadásra többet nem, de azt is csak akkor ha docsis hiba, ha más akkor még azt se.  Ha pl hgw hiba arról egy szál logot se fog adni + Cisco szerintem még központi oldalon se logol úgy mint a többi, de paszolom nem nézem most meg :). Időpontokkal max annyit tehetsz ha abban a pillanatban pl kiesik az adatforgalom az egész szegmensen vagy megugrik a cpu terhelés akkor lehet értelme esetleg. 

De mivel nem bont szinkront egyszerre pont akkor másik 20-30 modem így nehéz dió megmondani.  Ha bontana arról lenne riasztás és már rég megcsinálták volna. 

 

 Én se akarok ezért van csak switch módban a másik router, az nyomja a ház másik felébe meg a kertbe a netet. Igaz hogy csak 20/20 jön ki rajta de nah ennyit tud az a router. 

Jobb a wifije Sagemnek valamivel de sokk függ attól hol van a házban (nálam középen lenne a tuti mert akkor elég lenne csak a Sagem de így nem.  Meg hogy hajlandó e beálni 2,4ghz-en 40 mhz-re meg ilyen finomságok. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
23 órája, OldMike írta:

Feljegyeztem 1-2 perc pontossággal a hibák időpontját, de nem tudom hogy lehetne-e vele kezdeni valamit? Kár hogy nincs elérhető napló, mint más eszközöknél.

 

16:45 nálam irtóra belassult, ujrainditás vagy az idp segített.

A dlsreport most error 11-et ad ami

Warnings:

20 from 32 streams failed to start. See error:11

Most (but not all) download streams failed to start.
 
If you have a poor internet connection change the number of streams to "1" in the preferences page for both up and down.
 
If you are on a very high speed connection, and/or have set a large number of download streams. Try with 1 stream, and if that works, try 4 and so on.
Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: acel
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, acel írta:

16:45 nálam irtóra belassult, ujrainditás vagy az idp segített.

A dlsreport most error 11-et ad ami

Warnings:

20 from 32 streams failed to start. See error:11

Most (but not all) download streams failed to start.
 
If you have a poor internet connection change the number of streams to "1" in the preferences page for both up and down.
 
If you are on a very high speed connection, and/or have set a large number of download streams. Try with 1 stream, and if that works, try 4 and so on.

Ezek szerint nem koaxon vagy, nálam ma eddig még nem volt gond.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Rászántam magam az XXL-ről 250/20 csomagra váltásra. Ma délután intéztem a 1414-en, gondolom néhány napba beletelik, amíg hozzák a Sage csodaeszközt. A váltásból kiderülhet (esetleg) hogy a szokásos internet szakadások eszközhiba miatt lehetnek-e. A legutolsó éppen 20 perccel ezelőtt volt, kivételesen nem 3, hanem 5 nappal a megelőző után. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
1 perce, anonymus írta:

Valami bődületesen nagy időre van kiosztva egy ip cím, + mindig ugyan az van vissza osztva. Ha pont akkor offline van a hgw akkor ez nem jön be.  Lejárat:Wed 06 Sep 2017 04:13:38 nálam ez a lejárati dátum éppen, szerintem ha ekkor nem lenne online akkor kapnék csak új ip címet.

köszi

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok.

Azt vettem észre, hogy ha ettől a 31.46.196.1 IP címen lévő DHCP kiszolgálótól kapok IP címet, nincs internetem. Ilyenkor sajnos újra kell indítanom a kábelmodemet.
Érdekes módon a többi DHCP szervernek egészen más IP-je van, pl.: 46.139.200.1 és más tartományú IP címeket is oszt ki.

Vannak hibás DHCP szerverei a telekomnak? Mivel egyre sűrűbben fordul elő ez a hiba, felettébb idegesítő!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, fgabor87 írta:

Sziasztok.

Azt vettem észre, hogy ha ettől a 31.46.196.1 IP címen lévő DHCP kiszolgálótól kapok IP címet, nincs internetem. Ilyenkor sajnos újra kell indítanom a kábelmodemet.
Érdekes módon a többi DHCP szervernek egészen más IP-je van, pl.: 46.139.200.1 és más tartományú IP címeket is oszt ki.

Vannak hibás DHCP szerverei a telekomnak? Mivel egyre sűrűbben fordul elő ez a hiba, felettébb idegesítő!

https://myip.ms/info/whois/31.46.196.1 Tahitótfalu.  A Közelben van?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Hmm, az fura. Múltkor gyári reset volt a routeren, ami kiütötte a klónozott MAC címet, és nem engedett fel a netre utána. Aztán valahonnan elővarázsoltam azt a címet, ami klónozva volt, és akkor már ment.

De lehet, hogy ez annyira régen volt? Mióta nincs ilyen szűrés? Az én esetem nem lehetett 3 évnél régebben.

Mindenesetre ma kiderül mi a helyzet, mert lesz router csere, és már nincs meg az a bizonyos MAC cím.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Szerintem nem. Újraindítva is régen volt, ráadásul szünetmentesen van, így az ELMŰ sem tudta megtenni ezt a szívességet. :D 

De akkor elvileg nem lesz belőle semmi gáz, hogy nem tudom azt a bizonyos MAC címet, csak rádugom az új kütyüt, és megy. Ha meg nem, akkor reset. Ennél hogy kell? 30 másodpercig kell nyomni a reset gombot?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...