Ugrás a tartalomhoz
  • 6

anonymus

Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

 

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

 

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen


Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

 

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

 

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

 

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

 

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1

Ezt írtad : 

Setup/ Lan Setup menüben tudod átírni dns címet Lan1 static DNS 1: hez beírod hogy 8.8.8.8 Lan2 Static DNS2 höz meg 8.8.4.4 mentés újra indul Hgw ha meg újra Telekomos DNS-t akarod használni akkor törlöd a be írt dolgokat és ugyan úgy mented.

A Cisco 3925-tel beállítottam, de ezen a Sagemcom-on ezek szerint nem lehet

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Igen ezt a Sagemcom-on biztos hogy nem lehet, nem tudom hogy később lehetséges lesz vagy sem. De prioritás szerint egyenlőre a problémák vannak soron és utána csak a kényelmi dolgok. Nem tudom mennyire lehetne ezt átverni a T perpill. 

 

Ezzel müködik a cucc amúgy és ha ez nincs beállítva akkor nem ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Mivel van egy Tp-link TL-WR941-es routerem, ezt utána tenném a Sagemcomnak. Beleolvastam a dupla-routeres topikba amit indítottál :

 

  • Van iptv előfizetésem: Saját routerben akkor ki kell kapcsolni a dhcp servert és az egyik lan lábára kötni az utp kábelt. Ilyenkor fontos módosítani azt a címet amin eléred. Tehát ha a saját routert a 192.168.0.1 címen éred el és  a T-s HGW-nek is ez a címe, akkor a saját routered nem fogod elérni. Ezért célszerű módosítani egy másik címre.  Illetve a T-s eszközben célszerű egy statikus címgofalást csinálni és dmz be rakni azt a címet amit ki osztott, a saját routerünknek.

Odáig értem, hogy Sagemcomban dhcp server kikapcs, lan-ra, az utp az bele a Tp wan-jába. A Tp-n milyen címet állítsak be ? És a Sagemcomban? A S-ban a statikus címfoglalásnál a "Címfoglalási lehetőségek és információk" mit kell bepipálni ill. beírni?

Bocs hogy ilyen szájbarágós választ szeretnék :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

@Lados

Szerintem olvasd el mégegyszer.

"Saját routerben akkor ki kell kapcsolni a dhcp-t" - nem a Sagemcomban.

"az egyik lan lábára kötni az utp kábelt" - Tehát nem a Tplinked WAN-jába.

"A Tp-n milyen címet állítsak be ? " - A lényeg, hogy a LAN címe ne 192.168.0.1 legyen, amit a router használ, 192.168.0.2-192.168.0.254-ig bármi lehet, amit nem egy másik eszköz (PC, Tablet, stb) használ.

'A S-ban a statikus címfoglalásnál a "Címfoglalási lehetőségek és információk" mit kell bepipálni ill. beírni?' - A sáját router MAC címét és hogy milyen címet szánsz neki. Pl 192.168.0.10 De ha nem Dhcp kliens a saját routered LAN interfésze, akkor ezzel semmire sem mész. Gyáru tplink szoftverrel talán nem is lehet a LAN-t dhcp kliensnek állítani, hacsak nincs speciális AP módra váltó lehetőség benne, de a Tplinkre ez nem jellemző.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
6 órája, btz írta:

Én mindkettőt használnám a helyedben, 2-300 méter távolságra egymástól, így a kettő együtt egy nagyobb lefedettséget biztosítana.

Szép, nagy birtokod lehet, ha ilyen 300 méteres otthoni kiépítésekben gondolkodsz. :) Az ötlettel persze egyetértek, de talán kisebb távolságban is volna neki értelme.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

" A NetMánia S, M, L, XL, XXL, 1000 díjcsomagok értékesítését lezárjuk, a csomagokra 2017.10. 01-jétől új előfizetői szerződés és új határozott tartamú szerződés nem köthető. NetMánia XS díjcsomag értékesítése ugyanezen időponttól lezárásra kerül azzal, hogy a csomagra új előfizetői szerződést nem lehet kötni, de a csomagot már használó előfizetők számára új határozott tartamú szerződés köthető. "

Forrás aktuális számla.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Tegnap reklamáltam a Telekomnál, mert lassú a net. A 120 Mb/s helyett 4  Mb/s-on ment. Nagy nehezen sikerült elérnem, hogy a modemet  bentről újraindította az ügyintéző.  Ekkor elérte a 28 Mb/s-ot a letöltési sebesség. Mivel ezzel nem elégedtem meg egy újabb beállítás és reboot után 50-60 Mb/s lett a sebesség. Most pedig újból leesett 14-15 Mb/s-ra.

Ez mitől lehet? 

Az első kép a javítás után készült, akkor a Win 150 Mb/s -et mutatott - azaz a WIFI normálisan működött, ma 65 Mb/s -ot mutat. A második kép a szélessav.net mérése. Tegnap 60 Mb/s körüli értéken ment, a mai most látható. Annyit hozzátennék, hogy egyszer kétszer tapasztalni egy "fagyást" és a sebesség leesik, valamint a TV is befagy. Mitől van ez?

IMG_5333.JPG

IMG_5338.JPG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
5 minutes ago, Joshi said:

tiszta eszköz?  két laptop két tv és három wifin lévő mobil. Kéne vennem vezetéket s rádugni az egyik lapit és úgy mérni? A régi vezeték megvan csak a falban nincs kedvem kihúzni :)

Biztos vagy abban, hogy a laptopon nem szaladgál semmi? Csak azért kérdem, mert én cca 25 év gyakorlattal nem merem egyértelműen kijelenteni egy winfosról.... De a lényeg az, hogy kábellel dugd rá a telekom eszközére és mérj  sebességet. Ha ott is problémás, akkor valóban nem Nálad van a gond. Ismétlem: ez akkor igaz, ha a laptopodon nincs semmiféle olyan kártevő, amelyik befolyásolná a hálózati kapcsolatot.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...