Ugrás a tartalomhoz
  • 6

anonymus

Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

 

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

 

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen


Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

 

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

 

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

 

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

 

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 2
1 órája, btz írta:

@acel

Printserver olyan nyomtatóhoz kell, ami amúgy önmagában nem ip képes. Nálunk is volt ilyen egy 5-6 éve még . Volt rajta USB és ethernet port. Ez tette úgymond IP képessé a nyomtatót. De azóta hálózati nyomtatók vannak, amihez semmilyen printserver nem kell.

Igen tudom, Ilyen nyomtató az enyém is, addig legalábbis amigy a hgw-n ki nem kapcsolom a printserver funkciót, :-) Onnantól a nyomtatóm nem elérhető általában.

Tehát van nak szgépek

van egy  nyoomtató ami printserver is, wifivel csatlakozik a hákózathoz

És van a dlin704 hgw.

 

(a) , Ha dlinken felületén kikapcsolom a printservert- akkor a nyomtató nem elérhető, de a hgw admin felületén megjelenik az ip cime

(b), ha a dlink felületén bekapcsolom a printszervert, akkor ott megjelenik az üres cups program, nincs hozzá nyomtató, cserébe viszont elérhető marad a printerem.

 

Most (b) módban használom, de nem értem mit ront el az (a) mód, Miért foglalja le  a hgw a printszervert olyankor

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: acel
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
16 órája, root írta:

Ezt próbálom elmagyarázni, de acel write only módban van......

Nem kellene, DE a  gyakorlatban van köze, ez az én bajom Kikapcsolom a dlinken a printserver-t erre a hgw admin oldalán megjelenik egy beépülő ablakban (lásd a csatol képet feljebb )  hogy a printer ipcimén levő oldal nem elérhető- ez itt a hgw admin (192.168.0.1) )oldala  alant: Kikapcsolt printserver-nél illene másképp tök üresnek lennie.

nyomtato.png

16 órája, btz írta:

@acel

Semmi közének nem kéne legyen egymáshoz a HGW-ben található printserver alkalmazásnak és a nyomtató elérésének.

Mit jelent az hogy nem elérhető a printer? Pingre válaszol? Gépen telepített programja nem észleli?

A gépre telepitett driver azt irja hogy hogy a "a nyomtatót másik eszköz használja" az admin felülete elérhető, a feljebb levő képből azt gondolom hogy a hgw akart rácsatlakozni valamiért.

De hagyjuk, most működik, csak ha valakinél előjön ez a hiba (nem hinném ha nem visznek ki dlinket) akkor jó tudni mi a megoldás.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3
8 minutes ago, anonymus said:

@acel Nem tudom mennyire kapcsolódik ide de én hasonlóan jártam a helyi hálózatos adatmegosztással. Ha ki kapcsoltam a Sagemben az egész usb részt  akkor eltűntek a helyi hálózaton megosztott gépek / nyomtatók. 

Na várj, tehát az USB vel együtt elszáll az SMB? Akkor fogtál egy bogarat. SZóljak róla, vagy szólsz Te mondjuk Petinek?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3
1 órája, root írta:

Na várj, tehát az USB vel együtt elszáll az SMB? Akkor fogtál egy bogarat. SZóljak róla, vagy szólsz Te mondjuk Petinek?

El hogy rohadna meg, gondolom Acelnek is vmi ilyen baja van. Mert egy kaptafa az összes hgw. Bogarakal maradjunk annyiban hogy fogtam már olyan bogarat amiért kultur helyeken fizetnek de egy kösz bameget nem kaptam.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
27 perce, anonymus írta:

Ki lett csak mosva, kapott egy új home made szita nyomást, de az alján maradt a Cisco matrica.

Akkor a szokásos kérdés a 2017-es energia szabályozásról: -  van-e 1w-os standby-a vagy ez se most lett forgalomba hozva? Vagy s 14w alatt mert nem set top box csak hálózati eszköz? Ez nehe lesz kimagyarázni? Bár ha alul maradt a cisco akkor nem új cucc. (költői kérdés persze)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: acel
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
9 órája, anonymus írta:

Ezek nem új nem most forgalomba hozott modemek, csak kaptak egy nagy generált a ktv-s depoban. Szóval minden téren az akorri szabályzás érvényes rájuk.  1w-os standby módot utoljára a Motorola sb5001 ED2-nél láttam csak. Nem set top boxok csak hálózati eszközök mint egy router. 

Nem tudom miért kattam rá mint stb, biztos mert cisco :-) De akkor miért brandolták át?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...