Ugrás a tartalomhoz
  • 6

anonymus

Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

 

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

 

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen


Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

 

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

 

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

 

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

 

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
5 minutes ago, Brunnentaler said:

Köszönöm szépen!

Még egy dolog! Ha nem akarsz tovább szívni ezzel: amikor odamész a gazdihoz, vedd le céges hálóról a notit, és akaszd rá a telefonodon megosztott mobilnetre. Így kívülről fogsz csatlakozni a VPN re ha  a gazdi megoldja a gondot. Ha ez sikerül és otthonról továbbra sem tudsz csatlakozni, akkor szólj, mert akkor az otthoni hálódat kell átnézni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Just now, root said:

Még egy dolog! Ha nem akarsz tovább szívni ezzel: amikor odamész a gazdihoz, vedd le céges hálóról a notit, és akaszd rá a telefonodon megosztott mobilnetre. Így kívülről fogsz csatlakozni a VPN re ha  a gazdi megoldja a gondot. Ha ez sikerül és otthonról továbbra sem tudsz csatlakozni, akkor szólj, mert akkor az otthoni hálódat kell átnézni.

Nem a céges hálón csatlakozott hanem a céges wifin, de a csatlakozással csak itthon van probléma. Azért írtam feljebb, hogy más helyen (rokonnál) simán csatlakozott a VPN ablakban. Ahol most a hibaüzenet van. Ezért gondolom, hogy nem a gép beállítással lehet gond hanem itt az otthoni hálózattal.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
8 minutes ago, btz said:

A céges wifi a céges hálózat része. Root azt írja, hogy a telefonodból csinálj egy wifi hotspotot és arra a wifire csatlakoztasd rá a notebookot a kapcsolódás teszteléséhez. Nem mondott olyasmit, hogy a géped beállításával lenne gond.

Ok ez tiszta, én ezért írtam azt hogy más hálózaton kapcsolódott.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

sziasztok,

az utobbi idoben vettem eszre, hogy az amugy publikus IP kintrol nem ping, a forwardolt portok egyaltalan nem elerhetok .

ugyanilyen eszkozokkel es szolgaltatasokkal tobb ismerosomnek is mukodik mindketto. mi lehet a hatterben? nem tudom egyertelmuen megmondani, hogy mikortol van ez a valtozas, de szerintem kb. az ipv6-os atallastol (nalunk, a XV. keruletben, ez kb. november kozepet-veget jelenti).

mas is tapasztal(t) ilyet? mi lehet a megoldas?

az mar csak a kisebb baj, hogy a 120 mbit-bol max. 40-50 mbit jon at 10-bol 10x merve.

t

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
21 órája, tibyke írta:

az mar csak a kisebb baj, hogy a 120 mbit-bol max. 40-50 mbit jon at 10-bol 10x merve.

t

1-2 hete nálam detto ugyanez a helyzet. A 120 mbit-ből örülök ha 40-50-et látok (rosszabb napokon 20-25-öt mérek csak). Korábban viszont nem volt ilyen gondom, mindig 100-120mbit között mértem a sebességet.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Cisco 3925-ös modemet tett be a t-com, mert az uj,120Mb-os internetem az akkor beszerelt Sagemcom medemn keresztül állandóan ledobta a netet,mikor a kamerákat néztem távolról neten keresztül.

A Cisco modemmel az jól megy,tudja is a 120-as sebességet,de a kamerák ha be vannak kapcsolva, lefelezi a netet.

A modem Wifije csapnivaló,2 m re csak 11Mbit/s-ot tud.

Próbáltuk T-linkes N-es routerrel,ugy 25-30 Mbit között tud.de a vonalas sebességet az is lefelezi.

Mi a megoldás,hogy Wifi-vel is nagy sebességet tudjon és a jelerősség is nagy legyen még távolabbi helyiségekben is.

AC router?Olvastam,bár nem értek hozzá valai bridgereről.

AZ mi,és hol lehet állítani?

Köszönöm a szakértő válaszokat.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
8 órája, Horatius írta:

Pomázon (Pest megye, Szentendrei kistérség), a karácsonyi 24-e óta borzalmas a net és néha az iptv is szakadozik. Netmánia XXL csomagom van, de a 120 Mbit/s helyett az ünnepek alatt a sávszéleség letöltési irányban 5-30 Mbit/s között ugrált. Most jelen pillanat épp 60-at mértem (ugyan ez is még csak a fele az előfizetett sávszélességemnek), de még reggel van. Eddig semmi problémám nem volt a nettel stabilan mindig 100-120 között mozgott (volt mikor még picit több is volt. Ahogy olvasom a facebook oldalon, ott is többen panaszkodtak. Ez valami központi hiba lenne? Vagy netán szimplán csak a telekom hálózata nem bírja a terhelést? Ez utóbbi esetben, akkor nem értem hol vannak a fejlesztések, amiket beharangoztak?  

Most sikerült ránéznem, nagy kirívó hiba nincs Pomázon. Olyat tartok valószínűnek hogy 8/4 csatornás modemed van és ezért nincs meg a sávszél. Egy 24/8 -as Sagemcom megoldás lehet. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
13 perce, anonymus írta:

Hát akkor úgy néz ki ennyi volt, mert frekit nem nagyon lehet cserélni a Ciscon. Okay lehet de nem egy  atombiztos megoldás.

 

1 órája, Horatius írta:

Szia anonymous. Egy Telekom által telepített Cisco epc3925 van és arra van AP módban egy Asus RT-AC1200G+ gigabites router kötve. A két iptv a Ciscora van dugva, minden egyéb eszközt az asus szolgál ki. Eddig semmi probléma nem is volt, dec. 24 óta jelentkezik ez.

A sagegmre váltás kérése előtt szerda olvasd el anonymous blogján a kommenteket. Ha jól értem @anonimous t akkor változott a frekvencia kiosztás, emiatt rosszabb a net nálad. A frekvencia változtatást a Cisco hgwn lehet kipróbálnám először a sage előtt, ha eddig nem volt probléma a Cisco-val

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...