Ugrás a tartalomhoz
  • 6

anonymus

Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

 

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

 

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen


Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

 

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

 

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

 

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

 

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Köszi hozzácsaptam. 

Ed3-on ez halott ügy, dedikáltan meg nem vehetsz frekit mert azt nem akarod megfizetni egyrészt másrészt egy körzetben max 6 freki lesz mostani kilátások szerint. Azon a T csak bukik ha azt egy user eszi meg. 30-as upaloadal egy US-t majdnem fullosan megeszel. Meg ott van az is hogy erre új csomagot kéne paraméterezni meg marketingen letolni. Lényeg a lényeg ennek csak halott pontjai vannak. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Eddig is határérték közelében (48 és 51dBmV között) voltak a csatornák, de a ma éjszakai maintenance után még rondább lett. A szolgáltatás hiba nélkül működik, ennek ellenére érdemes lehet hibára jelenteni? Nem tudom mennyire egészséges a modemnek hosszú távon, hogy ennyire kell kiabálnia, hogy meghallja a CMTS.

Ennél közelebb már nem tudom vinni a szolgáltatóhoz, ahogy bejön a lakásba a koax, közvetlenül a modembe van csatlakoztatva, se splitter, se csillapító nincs az útjában.

A downstream viszont kicsivel szebb lett mint volt, 0 és -5,6dBmV, valamint 40,3 és 44,7 dB között az SNR

Sage_upstream.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hello,

Jelenleg így nézz ki a Dlink DCM-704 router status lapja, arra lettem figzelmes, hogy egyre több lesz a Downstream Bonded Cannels-nél a Correctables és az Uncorrectables. Ez normálisnak mondható vagy érdemes hibának jelenteni ? Nem érzékelek semmi problámát és egyenlőre a sebesség is megvan. Még régebben valahogy átállítódott az acquire downstream channel 124000000 Hz-re, router resettel nem áll vissza a régire, ami ha jól emlékszem, akkor 156000000 Hz volt. Az akkori Downstream Bonded Cannels értékekre már nem emlékszem, de biztosan mások voltak. Lehet vele valamit kezdeni, vagy nem érdemes vele foglalkozni ?

Előre is köszönöm a választ!

Képkivágás.JPG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Amíg nem tapasztalsz hibát nincs nagyon értelme vele foglalkozni. Ezek nagy része javítva lett, ami meg nem javítható, nem tudni milyen idő sáv alatt gyűlt össze. Mer itt igazából az a lényeg, hogy bekapcsolod. A modemet, akkor 0, elindítasz pl egy youtube videótv vársz 10 percet. Ha felugrik 10000 fölé akkor van nagy gáz. Amúgy meg ha napok alatt lesz ennyi, akkor meg ez van. 

Másikra meg annyit hogy annyira nincs értelme.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem tudom valójában volt-e 14 és 15-én hálózatkarbantartás Hódmezővásárhelyen, de tegnap óta kritikán aluli az internet elérés, kockásodik az IPTV telefon időnként eltűnik. A hálózati kapcsolatot nézve a letöltés SNR leesett 28-32dB-re a korábbi 43 körüliről. Időnként megjavul, újra rossz lesz. Bejelentettem hibára.

Mindig olyankor van probléma mikor a szakik belepiszkálnak egy beállt rendszerbe, de nem jön nekik össze.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2018. 08. 30. at 22:44, Roli82 írta:

2018.09.01.-től új kábelnet portfólió kerül bevezetésre az alábbiak szerint.

Net S 150/5

Net M 300/20

Net L 500/22 ( Ez jelenleg is van, ahogy haladnak a fejlesztéssel, úgy lesz elérhető még több helyen)

A csomagot meglévő ügyfelek csomagváltással érhetik el.

További részletek 2018.08.31 megjelenő ÁSZF-ben lesznek.

 

Gondolkodok a váltáson, de ez így nem  okés. Nálunk (Bp XIV.ker kertvárosi rész, Gervay utca) a régi portfólió még max 250/15 sebességgel pörgött, most pedig az új csomagok kiválasztásánál csak a 150/5-öt lehet választani. Értem én, hogy a következő új csomag már 300-as, ami már lehet, hogy nem megy a környéken a fejlesztés hiánya miatt, de akkor ezeken a részeken igazán meg lehetett volna tartani a 250-et. Ez így inkább visszafejlődésnek tűnik. Lesz valamikor fejlesztés a környéken?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem lepődtem meg, nem lehet nálam változtatni semmit. Mobilt lehetne, de azt meg nem szeretném. Így marad minden a régibe.
Még nem fejlesztenek addig nincs előrehaladás az internetbe. Marad a 300as csomag. 

Vicc azért, hogy ha nem erre vállalok hűséget akkor ***** is ott az oszlopon az 500as elég olcsó csomagjával...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Arról szeretnék érdeklődni, hogy tudok-e valahol információt gyűjteni arról, hogy mikor lesz internet a házunkban.

Konkrétan Budapest VI. kerületben nem tud a telekom (nem csak a telekom, de egyik szolgáltató sem internetet adni)

Pontos cím 1063 Budapest Munkácsy Mihály utca 23.

Bementem személyesen és azt mondták 30mb/s-et tudnak adni, de a bekötés napján a szerelő felhívott, hogy már volt ebben az épületben 2 hete, de túl messze van a központ (2km) és így túl gyenge a jel.

Nagyon furcsának tartom, hogy a fővárosunkban, sőt mi több a belvárosban nem tudok semmiféle vezetékes internetet kapni.

Esetleg lenne valakinek valami ötlet, hogy mit tudok tenni ilyen esetben?

Előre is köszönöm.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...