Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Telekom Wi-Fi Fon


anonymus

Kérdés

Screen-Shot-2016-04-06-at-10.45.42.png

Tájékozódás aktív Hot Spotok helyzetéről, Telekom WI-Fi Fon térkép Nemzetközi Fon térkép.

Ismertető mi is ez valójában ?

Előfizetők otthonában lévő Home Gatewayek segítségével épül ki ez a hálózat, Minden eszköz egy második SSID kezd terjeszteni. Telekom-Fon vagy valami hasonló fantázia néven.   

Kényelmetlenségekkel biztonsági problémákkal fog járni ?

Egyáltalán nem! Fon hálózat teljesen elszeparálva működik előfizető hálózatától.  Nagyon alacsony prioritás szinten, ha minden jól működik, semmit nem vesz belőle az előfizető.  Hálózat és felhasználói beazonosíthatók esetleges bűncselekmények megoldása végett.

Mért jó ez nekem ?

Megosztom saját erőforrásaimat, cserébe országszerte ingyen internetezhetek.  Számos országban, világszerte némi pénzért. Összességében olcsóbb, mint a borsos mobilnet csomagok. Egyszerre 3 eszközzel csatlakozhatsz és akár 50 Mbit/s sebességgel. 

Mi a feltétele hogy jogosult legyek a Wi-Fi Fon szolgáltatásra ?

Otthoni előfizetőként

Sercomm Speedport W 724V és a  ZTE Speedport Entry 2i digitális elosztóval azaz HGW-vel rendelkező ügyfelek vehetik igénybe. Későbbiekben többi eszközre is ki terjesztésre kerül a szolgáltatás.  

Mobil előfizetőként :

Telekom Wi-Fi Fon Alap belföldön 

Elérhető a fent megjelölt HGW-vel rendelkező előfizetőknél és az alábbi mobil csomaggal rendelkező előfizetőknél. 

Belföldön és külföldön 

Travel & Surf 

Fon alkalmazás letöltése

Google Play   App Store

Hogy mondhatom le ?

Abban az esetben ha nincs szükséged erre a szolgálásra, 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával mondhatod le.  De mért tennéd,  oszd meg a szabad erőforrásaidat mással. Sok helyzetben életmentő lehet valakinek. 

 

Fon gyakran ismételt kérdések

ÁSZF

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 267
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

@b10up

Kisétletezgettem a FON-nal. Eddig úgy néz ki, hogy Captive Portállal felejtős a roamingolás a wifik között. Minden új hotspotnál újból kéri a felhasználó nevet és jelszavat. Szerencsére van a böngészőnek automatikus kitöltés és emlékezzen rám funkció is van a Captive Portálon, így csak egy gombnyomás és ismét bent vagyok. Ha sikerült belépnem, akkor egy visszaszámlálót látok, ami nem tudom mire számol vissza, még nem néztem meg. 

Ezt a pppoe-s dolgot nem értem. A Hotspot biztos, hogy nem pppoe-vel kapcsolódik, hanem sima DHCP kliensként egy szerverhez, de ez az egész jól el lett tüntetve az Entry adminfelületéről, így az egészből semmit nem látsz. Sőt, mostmár az új firmwareben az IPTV és a VOIP interfészei is el lettek rejtve. 

Vannak neki nyűgjei is, pl van mikor egyszerűen úgy dönt, hogy nem enged belépni. 

IMG_20171025_180948_529.jpg

Engem momentán nem zavar, de aki vásárolt ezekből a csomagokból, az biztos elmond pár k...a a......tok kezdetű imát :D

IMG_20171025_181023_380.jpg

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2017. 10. 25. at 18:20, btz írta:

@b10up

Kisétletezgettem a FON-nal. Eddig úgy néz ki, hogy Captive Portállal felejtős a roamingolás a wifik között. Minden új hotspotnál újból kéri a felhasználó nevet és jelszavat. Szerencsére van a böngészőnek automatikus kitöltés és emlékezzen rám funkció is van a Captive Portálon, így csak egy gombnyomás és ismét bent vagyok. Ha sikerült belépnem, akkor egy visszaszámlálót látok, ami nem tudom mire számol vissza, még nem néztem meg. 

Ezt a pppoe-s dolgot nem értem. A Hotspot biztos, hogy nem pppoe-vel kapcsolódik, hanem sima DHCP kliensként egy szerverhez, de ez az egész jól el lett tüntetve az Entry adminfelületéről, így az egészből semmit nem látsz. Sőt, mostmár az új firmwareben az IPTV és a VOIP interfészei is el lettek rejtve. 

Vannak neki nyűgjei is, pl van mikor egyszerűen úgy dönt, hogy nem enged belépni. 

 

Engem momentán nem zavar, de aki vásárolt ezekből a csomagokból, az biztos elmond pár k...a a......tok kezdetű imát :D

 

És pont ez az, hogy tegyük fel, egy panelházban vagy vendégségben, kellene ez a sz.r, fizetsz is érte mondjuk, és 2-3 ilyen hotspot között ugrál. Mindegyiknél újra be kell logolni. PC-n még ki lehet kapcsolni a legtöbb wifi kártyánál a roamingot, de telefonnál esélytelen. Egyébként néha engem sem enged be. Sőt sokszor hiába nyitom meg az alkalmazást, nem léptet be, viszont weblapról pedig elsőre.

PPPoE-t úgy értem, hogy vagy azt a PPPoE kapcsolatot használja, amit az előfizető is, vagy esetleg még egyet, mint IPTV vagy VoIP interfész.

Igazából ez az egész fon inkább technikai érdekesség/kényszermegoldás mint egy stabil plusz szolgáltatás.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@b10up

Telefonon ezért ajánlatosabb az applikációt használni. Azt menet közben teszteltem le, az teljesen automatikusan hitelesítt minden hotspoton. 

IPTV és Voip dhcp kliens, nem használ másik pppoe-t, ahogy valószínű a FON interfész, szerintem így praktikusabb is, mert a pppoe végett a sebesség is csökkenne valamelyest, így pedig csak egy egyszerű NAT-olt VLAN van. 

Én úgy vagyok vele, hogy ez is egy plusz lehetőség, amit a vezetékes net vagy a mobil díjcsomagomból kifolyólag kapok. Igaz nem a legkényelmesebb dolog, de talán egyszer hasznos is lehet, bár eddig nem nagyon szorultam a használatára. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!
Észrevettük, hogy a digitális hgw elosztónkon központi szoftver frissítés után bekapcsolásra került a Telekom WifiFon szolgáltatás kisugárzása. Úgy tudom akinek a digitális elosztóján működik a szolgáltatás az jogosult a WifiFon szolgáltatás igénybevételére. Ez ideáig a csatlakozáshoz, szolgáltatás használathoz szükséges adatokat nem kaptuk meg. A telefonos ügyfélszolgálat (1414) ügyintézői nincsenek toppon Wifi-Fon témában  minden alkalommal mást mondanak, sőt egy ügyintéző hölgy még nem is hallott róla. Az lenne a kérdésem, hogy akik használják a WIFI-FON szolgáltatást, a hozzáféréshez szükséges adatokat hogy kapták meg? Illetve jelszó pótlással kapcsolatosan hol lehetne érdeklődni, a telefonos ügyfélszolgálat kivételével?

A válaszokat előre is köszönöm!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem tudtam, hogy mit jelent a lezárt csomag ! Azt mondjuk nem értem, hogy miért szerepel olyan opció, ami már nem működik. Gondolom nem sok embert érdekel, hogy valamikor hogy működött, szerintem az érdekesebb, hogy jelenleg mi van. Számomra az még most sem derült ki, hogy a korlátlan mobilnet a 2 gb  adatforgalommal elegendő vagy nem? Esetleg a mobilnet már nem is játszik?

A nagyobb betűk nem oldanák meg a problémát, a törlés inkább!

Köszönöm a gyors választ, de a kérdésem továbbra is válasz nélkül maradt! Engem a HGW nélküli opció érdekelne!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Supertech1960
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, abit? írta:

Üdv @Moonline,

Milyen elosztód van? Lehet, hogy már régebbről szórja, csak még nem kapcsolták ki.

A Fon a Telekomnál már nem elérhető. 

Speedport W724V, kb. 2 hete jelent meg, előtte nem volt. Írtam a Telekomnak FB-n, azt írták csak az SSID-t szórja, nincs mögötte valós hálózat. Csak nem értem mitől kapcsolt be, illetve ha már úgy sincs/lesz, akkor minek kell szórni az SSID-t hozzá egyáltaláb.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Moonline

A Telekom FON szolgáltatása megszűnik, de  partneri szerződés keretében a Telekom digitális elosztói továbbra is infrastruktúraként szolgálnak a FON szolgáltatásának. Szeptembertől új SSID-t sugároznak a digitális elosztók "Telekom FON Wifi HU" néven. Amint tudok, megpróbálok szerezni valami hivatalos infót, hogy mi és hogyan lesz ezekután a FON-nal kapcsolatban. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...