Kérdés

Screen-Shot-2016-04-06-at-10.45.42.png

Tájékozódás aktív Hot Spotok helyzetéről, Telekom WI-Fi Fon térkép Nemzetközi Fon térkép.

Ismertető mi is ez valójában ?

Előfizetők otthonában lévő Home Gatewayek segítségével épül ki ez a hálózat, Minden eszköz egy második SSID kezd terjeszteni. Telekom-Fon vagy valami hasonló fantázia néven.   

Kényelmetlenségekkel biztonsági problémákkal fog járni ?

Egyáltalán nem! Fon hálózat teljesen elszeparálva működik előfizető hálózatától.  Nagyon alacsony prioritás szinten, ha minden jól működik, semmit nem vesz belőle az előfizető.  Hálózat és felhasználói beazonosíthatók esetleges bűncselekmények megoldása végett.

Mért jó ez nekem ?

Megosztom saját erőforrásaimat, cserébe országszerte ingyen internetezhetek.  Számos országban, világszerte némi pénzért. Összességében olcsóbb, mint a borsos mobilnet csomagok. Egyszerre 3 eszközzel csatlakozhatsz és akár 50 Mbit/s sebességgel. 

Mi a feltétele hogy jogosult legyek a Wi-Fi Fon szolgáltatásra ?

Otthoni előfizetőként

Sercomm Speedport W 724V és a  ZTE Speedport Entry 2i digitális elosztóval azaz HGW-vel rendelkező ügyfelek vehetik igénybe. Későbbiekben többi eszközre is ki terjesztésre kerül a szolgáltatás.  

Mobil előfizetőként :

Telekom Wi-Fi Fon Alap belföldön 

Elérhető a fent megjelölt HGW-vel rendelkező előfizetőknél és az alábbi mobil csomaggal rendelkező előfizetőknél. 

Belföldön és külföldön 

Travel & Surf 

Fon alkalmazás letöltése

Google Play   App Store

Hogy mondhatom le ?

Abban az esetben ha nincs szükséged erre a szolgálásra, 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával mondhatod le.  De mért tennéd,  oszd meg a szabad erőforrásaidat mással. Sok helyzetben életmentő lehet valakinek. 

Fon gyakran ismételt kérdések

ÁSZF

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

263 válasz erre a kérdésre

Sziasztok. Next m elofizum van kb egy eve. En is jogosult vagyok az ingyen wifire? Semmit nem kaptam meg, se jelszo, se felhasznalo nev

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Pár embernek ki ment jelszó, más is kapott ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 perce, princz írta:

de hogy is ugyan az rézen max 30 otikán akár 120 is lehet

Rézen max 50, optikán max 120 csomag vehető igénybe.

Én arról beszéltem, ha mondjuk 30 megabites csomagot veszel optikán vagy vdslen, akkor ugyan azt a letöltési sebességet kapod.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen ? Fojtasd kérlek...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2016. 05. 18. at 16:10, btz írta:

Rézen is ugyanzt a sebességet kapod mint Optikán kapnál, jó a feltöltés kisebb, de akár lehetne annyi is mint optikán. Ha gond van a kábelezéssel, azt ki lehet cseréltetni réz esetén is. Szóval 50 és 30 megabites csogok ha igénybe vehetők egy adott helyen, akkor egy átlag felhasználó szempontjából nem sok különbség van optika és réz között.

de hogy is ugyan az rézen max 30 otikán akár 120 is lehet

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
40 perce, princz írta:

30mbit/s elérést igértek 2018-ra, amit rézen is igen ám rézem pont olyan van egy kocsim kivüröl csili bili motrom meg el rohad benne 

Rézen is ugyanzt a sebességet kapod mint Optikán kapnál, jó a feltöltés kisebb, de akár lehetne annyi is mint optikán. Ha gond van a kábelezéssel, azt ki lehet cseréltetni réz esetén is. Szóval 50 és 30 megabites csogok ha igénybe vehetők egy adott helyen, akkor egy átlag felhasználó szempontjából nem sok különbség van optika és réz között.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Mi rohad benne?? Müködik ja??  50/15 is megy már egyre több címen. Törv köt pipa

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
21 órája, btz írta:

@princz

Az ingyen wifi és az intternet elérés technológiai fejlesztése nem hiszem hogy korlátozó hatással lenne egymásra, így nem lehet azt mondani, hogy egyik helyett foglakozzanak a másikkal

30mbit/s elérést igértek 2018-ra, amit rézen is igen ám rézem pont olyan van egy kocsim kivüröl csili bili motrom meg el rohad benne 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
17 perce, princz írta:

szia értem de unalamas ingyen ez olvasni halani minden hol inkább foglalkozzanak vezetékes nettel igért optikával kéne foglalakozni amit igértek 2018 ra sok mindnent nem tapasztalni feljesztésböl 

Akkor ne olvasd ha unalmas. Nekünk is unalmas olvasni az írásaidat hogy 1-2 hetente meg kérdzed ugyan azt. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

4 perce, princz írta:

szia értem de unalamas ingyen ez olvasni halani minden hol inkább foglalkozzanak vezetékes nettel igért optikával kéne foglalakozni amit igértek 2018 ra sok mindnent nem tapasztalni feljesztésböl 

Messze van még az a 2018, addig még rendeteg fejlesztés lesz.

Amúgy 30mbit/s elérést igértek 2018-ra, amit rézen is ki lehet szolgálni bőséggel, nem optikai elérést, szóval optika sem lesz minden bokorban 2018-ra sem.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
20 órája, btz írta:

@princz

Az ingyen wifi és az intternet elérés technológiai fejlesztése nem hiszem hogy korlátozó hatással lenne egymásra, így nem lehet azt mondani, hogy egyik helyett foglakozzanak a másikkal

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@princz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

ez a ingyen wifi unalmas inkáb fejlesztenék netet tiszta gáz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Vaja Attila

Egy központi probléma miatt csúsznak a kódok postázásával.

Én még eddig senkiről nem hallotam, hogy kapott volna.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok.

Otthoni csomagos vagyok. Már kétszer kérdeztem az ügyfélszolgálatot, hogy mikor kapom meg a felhaszn./jelszó párost, de még semmi.

Valaki kapott már?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2016. 04. 21., btz írta:

@friday

Fent is azt írták, hogy otthonihoz küldik a kódot, kérdezd meg a 1412-n, hogy mikor kapsz kódot.

Milyen tipusú a HGW?

Igen, azt mondják, hogy pár héten belül küldik postán a jelszavakat. Hát várok két hetet. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@friday

Fent is azt írták, hogy otthonihoz küldik a kódot, kérdezd meg a 1412-n, hogy mikor kapsz kódot.

Milyen tipusú a HGW?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
33 perce, btz írta:

@friday

Nyilván ha adod másnak, akkor te is igénybeveheted, ez a közösségi wifizés alapelve.

Így kellene, hogy legyen, de nem így  van. Fentebb írták, hogy hogyan működik. Hát ma ki is kapcsoltatom. Vicc azért így. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@friday

Nyilván ha adod másnak, akkor te is igénybeveheted, ez a közösségi wifizés alapelve.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Új mobil előfizetés mellé jár csak, Fon szolgáltatást 1412 számot felhívva ki kapcsoltathatod. Ezáltal nem kell saját routert pluszba üzemeltetned. Otthoni mellé kéne járjon, jelszavakat ki postázzák elméletileg. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Van itthoni szolgáltatásom(tripla),van T-mobile előfizuból 2 a nevemen,egyik sem a legkisebb csomag,én mégsem kapom ingyen a T-fon-t. Nem értem,hogy akkor nekem vajon miért is kellene ingyen adni a wifit másnak? Hát megoldom másképpen,Wifi kikapcs, másik router a hgw mögé,és csinálok másik wifi hálózatot,aztán szevasz.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: friday

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

majd futok pár kört megint...hátha...de már nagyon unom....

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
4 órája, Spityu85 írta:

de látszik a telekom is megválogatja hogy kinek engedi el, kinek nem

Elvileg mindenkinek engedni kéne, ahol egyértelműen látható technikai okokból nem tudnak szolgáltatni egy csomagot de egy kisebbet igen. Nem szolgáltathatnak olyasmit, ami "nincs" nekik.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

mi se lemondani akartuk hanem ugyan azt mint te...de látszik a telekom is megválogatja hogy kinek engedi el, kinek nem...mondjuk nekem 2szer volt a mobilra panaszom amire kaptam mind2 alkalommal 5ezer forint jóváírást.... nem értem, ennyire távol áll egymástól a mobil és az otthoni szolgáltatás?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Spityu85

Lehet hogy nekem csak azért engedték, mert én nem lemondani akartam az egészet, csak a netet lejjebb vetetni, a technikai körülményekhez igazodva.

A fogyvédelem igazából egyszeri, egyéni ügyekkel nem is fog törődni, ettől ugyan jó ha be vannak jelentve az aggályos dolgok feléjük. Én egy ügyvédtől vagy egy bírósági ügyrendezésben több lehetőséget látnék.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most