Kérdés

Sziasztok !

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

939 válasz erre a kérdésre

2 órája, anonymus írta:

Mobilnet rendben van ? Vagy nem a T-nél van mobilod ?

Végül 2 restart megoldotta a problémát :)

Amúgy 20-as vagyok, azon minden jó volt végig. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 órája, Lacikaaa írta:

beszélünk itt sebességröl mérésröl mindenröl, de egyáltalán melyik az a sebességmérő oldal vagy bármi ami pontos adatot mutat.. egyol oldal ezt mutat a másik már 5 mbittel kevesebbet pl. ti hol mértek? 

Bármelyik sebességmérő pontos lehet, ha megfelelő nagyságú adathasználattal mér, ha  Magyarországi szervert használ, ha a memóriában hajtja végre a tesztadattal a mérést, tehát nem a HDD-re menti le a tesztadatot (ha SSD van, akkor ez a tényező mindegy), ha a mérést natív alkalmazás formájában (de legalább nem böngészőben futtatott Flash vagy Silverlight vagy egyéb erőforrászabáló egzotikus pluginnel), mér. Ha emellett ezeket, amiket ide leírtam is betartod, akkor 99%, hogy hiteles adat bírtokában verheted az asztalt a szolgáltatónál, nem úgy mint ilyen esetben

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mobilnet rendben van ? Vagy nem a T-nél van mobilod ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha már sebességnél járunk... A Gyorsító opcióm a mai nap nem igazán van gyorsítós kedvében, olyan mintha már elhasználtam volna a napi 10 gigámat, pedig log szerint csak 1 ment el, de több nem is nagyon lehetett hisz itthon se voltam.. :o

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Én is a Speedtest-net-et használom jól mért mindig szerintem, pár mbit eltérés szokott lenni. Illetve nem mindig csomagban foglalt maximális sebességet érem el vele. (koax250mbit) hol 260 hol 249. Négybetűs kábelcégnek van saját mérő oldala speedtest alapokon az sokkal tovább mér, de én azt e-***** fényezésnek érzem csak. Mérem fél órán át hátha több lesz ....  Szoktak olyat is hogy innen vagy innen letöltenek egy teszt filet.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 órája, Lacikaaa írta:

beszélünk itt sebességröl mérésröl mindenröl, de egyáltalán melyik az a sebességmérő oldal vagy bármi ami pontos adatot mutat.. egyol oldal ezt mutat a másik már 5 mbittel kevesebbet pl. ti hol mértek? 

Tapasztalataim alapján a sebesség ingadozása miatt van különbség 1-1 sebesség mérő között. Így már az is több megabit eltérést mutathat ha pl. pár másodpercel tovább mér. Természetesen a mérő szerver földrajzi elhelyezkedése is fontos. Optimális esetben a hozzád legközelebb eső szervert érdemes választani.

Én a Speedtest.net-et használom, ahogy az emberek nagy része is, hisz ez a leg egyszerűbb leggyorabb és még viszonylag pontos is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

:D mit is vartam

IMG_0646.PNG

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Virus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tegnap még nem volt korlát igaz a sebesség nem volt meg a 60Mbit/s, ma pedig ez. Remélem valami vicc, mert hogy erre nem fogunk 4700 forintot befizetni az is biztos, jöjjenek kössék ki, de már vicc amit csinálnak... megrendelek egy 30Megabites netet, amiről később kiderül, hogy nem elérhető, erre rábeszélnek erre, mert azt mondták nem lesz semmifajta probléma sem. Eközben pedig már az első napon gondok voltak. Remélem javítják, mert ez siralmas. A mai nap még egy GB adatforgalom sem volt.

IMG_0645.PNG

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nála sajna megint van korlát...de azért élveztem azt az egy napot, amíg korlátlan volt...:)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hát túl sok letölteni valóm nem volt elseje óta, de feltöltéssel teszteltem kicsit, és úgy néz ki tényleg nincs korlát :D Reméljük így marad :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, anonymus írta:

Mobil hálózatot piszkálják több helyen tudtommal, talán ezért szedték le.

Remélem akkor így marad...sokan értékelnék mert ez a 10Gb napi nagyon kevés...szerintem napi 50Gb al már senki nem panaszkodna :P

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mobil hálózatot piszkálják több helyen tudtommal, talán ezért szedték le.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Eddig nálam tökéletesen működött minden február óta igaz 3 hónap korlátlan használat után lekorlátozták napi10Gb adatforgalom után, de most szept.1 én azt tapasztalom hogy eddig nincs korlát ...már 50Gb-ot szedett le és nem korlátozták még. 60Mbit/mp vel tölt le most is.

Tud erről valaki valamit? Most leszedték a korlátot vagy nagyobb lett? vagy csak valami hiba?(remélem nem az) :) 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Úgyhogy elmehetnek oda ahova gondolom...
Aztán ha lejár a hűség, akkor már át tudunk menni a konkurenciához, ami elérhető még a címünkön, ott már 500-as internetet is tudunk majd kérni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, anonymus írta:

Regionális árazásnak sztem fus neki hátha egy másik ügyintézővel jobban megy.

Az átköltöztetés után sikerült újabb 1 évre hosszabbítani a TV/Internet csomagot a Speciális I. kedvezménnyel (ugye 50-es net helyett csak 20-at nettel), csak a gyorsító megrendelése után akadt egy kis bibi. Valószínűleg új megrendelésként akarta rögzíteni az igényemet, mivel a net mellett az IPTV-t is szerettem volna így 2 évre módosítani. Ma viszont csak az internet akartam módosítani a gyorsítóval, mert gondoltam ha a TV-n van Spec. I. akkor az internet is marad azon. Rendesen ki is jött az ár, amit számoltam, csak a megrendelés nem jött össze a legvégén, 2x is visszahívtak: 1x hogy Internet Start csomag helyett csak az Otthoni Internet 50 lehetne, 1x meg hogy a rendszer nem engedi a megrendelést a 4G lefedettség hiánya miatt. Aztán mondom, akkor maradjon minden a régiben. Most 1 év hűséggel van Szuper Családi HD + NetMánia M csomag 6426 Ft-ért.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: vpeti22

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Senki nem mondta hogy nem megy a 4G, adatbázis hiba nagy eséllyel.  Regionális árazásnak sztem fus neki hátha egy másik ügyintézővel jobban megy.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, anonymus írta:

Nah kezdjük sorba

-Én írtam hogy spec kedvezmény maradhat ha költözöl és magaddal viheted. De jeleztem hogy erre nincs bevett gyakorlat hogy mi történik általában maradhat viheted de van hogy nem mert @ az ügyintéző. 

-Ha 4g-n 20 mbit felett mérsz és van stabil beltéri 4g akkor már kiadható a hibrid net. Viszont vannak olyan címek amik adatbázis szinten nem tudják a hibrid netet mert hiányzik egy pipa a cím mellől. Vagy adatbázis hiba miatt vagy azért mert be van tervezve már a gpon. Adatbázis hiba a valószínűbb ezt szokták javítani is igény esetén.

Azért az kicsit vicces, hogy Budapesten, a Keleti közelében nem menne a 4G. Már eleve az is vicces, hogy max. csak 12 Mbit-tel jön a net... Az  utcánkban amúgy láttam új Telekom szekrényeket, ami talán jelentheti azt, hogy közel a gpon.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nah kezdjük sorba

-Én írtam hogy spec kedvezmény maradhat ha költözöl és magaddal viheted. De jeleztem hogy erre nincs bevett gyakorlat hogy mi történik általában maradhat viheted de van hogy nem mert @ az ügyintéző. 

-Ha 4g-n 20 mbit felett mérsz és van stabil beltéri 4g akkor már kiadható a hibrid net. Viszont vannak olyan címek amik adatbázis szinten nem tudják a hibrid netet mert hiányzik egy pipa a cím mellől. Vagy adatbázis hiba miatt vagy azért mert be van tervezve már a gpon. Adatbázis hiba a valószínűbb ezt szokták javítani is igény esetén.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@vpeti22

Ez érdekes kifogás... Én otthon lakásba vastag vájog falak mögött 30-40 magánál nem tudok többet mérni 4G-n mégis gond nélkül engedték. :o

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
14 órája, vpeti22 írta:

Megpróbáltam megrendelni a gyorsítót, de nem sikerült. 2 évesre módosítottam volna az internet és TV szolgáltatást emiatt, viszont a Speciális I. kedvezményt elvették volna, mivel ahova költöztünk ott nincs Spec. I. Pedig valahol azt olvastam, hogy magammal vihetem a kedvezménycsomagot.

Aztán megpróbáltam csak az internet csomagot módosítani, úgy már sikeres is lett volna a dolog, de visszahívott a hölgy, hogy a rendszer nem engedi, mert hogy nincs 4G lefedettségem. Holott előzetesen meg is nézte, hogy lehet gyorsító. A a szerelő, aki hétfőn volt bekötni szintén megmérte, kb. 150 Mbit/s-al jött neki a 4G. Lehet hogy az sem elég a gyorsítóhoz. Feladtam most már minden próbálkozást, marad a 12/1 net sebesség...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Megpróbáltam megrendelni a gyorsítót, de nem sikerült. 2 évesre módosítottam volna az internet és TV szolgáltatást emiatt, viszont a Speciális I. kedvezményt elvették volna, mivel ahova költöztünk ott nincs Spec. I. Pedig valahol azt olvastam, hogy magammal vihetem a kedvezménycsomagot.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
22 órája, vpeti22 írta:

Most vagyok gondba. Tegnap sikeresen átköltöztették az Internet, TV előfizetést, viszont ugye az új helyen 50 helyett csak 20-as netet tudtak adni ami nem éri el a 20-at sem a kép alapján.
Viszont meg akartam rendelni a gyorsító opciót, aztán kiderült hogy a meglévő 1 éves hűséggel rendelkező internet csomaghoz nem is lehet kérni, hanem 2 évre kell módosítani a hűséget és úgy adják csak a gyorsító opciót. Milyen már ez???

Speedtest.jpg

Úgy tűnik ez a 12/1 sebesség stabilnak mondtható így 2 nap után. Igaz, hogy nem éri el a 20-at, de árban ugyanannyi lett volna a 10-es is, ráadásul ott a feltöltés csak 0,5 Mbit/s. Egyedül akkor csökken le kicsit (9-10 Mbit/s-ra) az internet sebessége, mikor az IPTV is megy. Érdekes, hogy a set-top-box menüje 2 SD és 0 HD stream-et mutat, ennek ellenére tökéletesen jönnek a nagyfelbontású HD csatornák...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@padwasihava

A másik topicba rakott képed alapján ~5-600KB/s-el töltesz, ami nem egyenlő 500kB/s-el.

Az aktuális sebesség sokmindentől függhet, de erről is írtam abban abban a másik topicban.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most