Ugrás a tartalomhoz
  • 2

IPV6


okostojás

Kérdés

  • Válaszok 372
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
32 perce, anonymus írta:

Amíg nem csökken vagy nem tűnnek el az olyan online tartalmak weblap, stream folyam, szolgáltatások stb amik csak ipv4 címmel hajlandóak kommunikálni szerintem addig.  Valami irdatlan sok ilyen weblap van ami ipv4 -en ül.  Van másik megoldás is szerencsére nem ezt választotta a T. Másik megoldás úgy néz ki hogy csak ipv6 címet kapnak az előfizetők. Elérik a csak ipv4 only oldalak mivel szolgáltató oldalról ez megoldott DE nyitott portot igénylő szolgáltatások bukta és lehetnek nem elérhető tartalmak. 

Telekom által választott megoldás Ipv4+ Ipv6 esetén ami jó viszont hogy ha felkeresünk pl egy google.com ipv6 címzéssel történik a kommunikáció. Ha ez nem jön össze valamiért akkor ipv4 címzés marad mint mentő öv. 

De gondolom ez esetben már nem zavaró a privát IPv4, elvégre ott a publikus IPv6 nem? Vagyis ott már nyugodtan mehet a NAT? Elvégre annyi IPv4 nincs hogy mindenkinek gond nélkül legyen egy tartalék.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2016. 09. 02. at 23:03, Deino írta:

De gondolom ez esetben már nem zavaró a privát IPv4, elvégre ott a publikus IPv6 nem? Vagyis ott már nyugodtan mehet a NAT? ....

NAT? Az minek? A kapcsolódó hálózati eszközök is publikus ipv6 címmel lesznek a neten, azaz nem igényel címfordítást.

Szerk: Jah, bocs, benéztem hogy mire gondolsz. De abban az esetben ha az ipv4 le van natolva szolgáltó által, akkor egy ipv4 only hálózatról nem lesz elérhető az ipv6 címmel az eszköz. Tehát csak onnantól lesz ugodt az a nat, mikor már nem lesznek ipv4 only-k

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
On 2016. 10. 04. at 7:17 AM, anonymus said:

Egy kis Ipv6 info update:  Ahogy azt már jeleztük idén várható ipv6 bevezetés. Végső tesztje ha ugy veszük. Na de a lényeg ha nem ipv6 támogatott hgw/modemmel rendelkezel ennek kérheted a cseréjét. 1412 hiba jegy nyitás formában. De csak a v6 címzés bevezetése után, most még nem!

Kössz az infót! Közben ahogy látom a T oldalára is felkerült, hogy melyik hgw támogatja az ipv6-ot, meg hogy majd kérhető a csere.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Érdeklődnék hogy mely' internet szolgáltatások lesznek átállítva IPv6 -ra? és mikor?

- Mobilinternet? A régebbi(?) telefonok amik nem támogatják az IPv6-ot ezentúl mobilnet nélkül maradnak ? (pl symbian, stb), Az új androidos mobilokon mit kell át-állítgatni?

- ADSL szürke 360R modemmel: itt a saját routerem (ddwrt) beállításait nekem kell majd állítgatnom, de mire?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
22 minutes ago, anonymus said:

Nem alkalmas rá minden hgw/modem, optikán és koaxon is több eszköz kimarad. Te eseted szerencse játék lesz, mert eszközöd nem tudja a v6-ot. Szerintem így te kimaradsz, de mivel van saját v6 only routered ezért, jó kérdés. Cserét nem szeretnél kérni ?

Nem is kell hogy a világon MINDEN eszköz alkalmas legyen rá, mert akkor várhatnánk még 100 évet...  :DD

Modem-nek semmi köze az IP-hez a routerem pedig alkalmas IPv6-ra ahogy mutattam.

Váltani..? esélytelen. jelenlegy 20/1 adsl-ért fizetek, de nincs csak 11/0.8 -am, mert porthiányra hivatkozva megtagadták hogy a 100m-re lévő dslam-re kössenek, így 2km-ről kapom a netet.. :(   és szükségem van arra is hogy a munkahelyemről elérjem az otthoni eszközeimet, filejaimat (PC remote desktop, NAS). KTV sincs errefelé (Bp)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem akarok másikat. Mind a modem mind a router ALKALMAS az IPv6-ra..!

Modem váltáson csak akkor gondolkodnék el ha válthatnék ADASL-ről VDSL-re, de akkor is kérném a PPPoE az én saját routeremig érjen (mert nem kell se hgw se iptv se wifi se semmi más), és én szeretnék mindent konfigurálni, mint most..

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, Tamas586 írta:

- ADSL szürke 360R modemmel: itt a saját routerem (ddwrt) beállításait nekem kell majd állítgatnom, de mire?

Egy konkurens D-betűs szolgáltató pppoes netjét openwrt alatt úgy lehet beállítani, hogy a wan interfészt pppoe-re kell állítani, majd egy link interfészt kell létrehozni a wan interfészre, mondjuk wan6 név alatt, ami egy egyszerű dhcpv6 ügyfél protokollal működik. Szerintem pppoe esetén nem lesz ez másként a T-nél sem.  A ddwrt-t nem ismerem, de gondolom annál is eszerint kell létrehozni az interfészeket és menni fog. A kliensek pedig a routerre telepítet Router Advertisement szolgáltatással vagy dhcpv6 szerverrel kaphatnak címet.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
20 perce, Roli82 írta:

HGW-ben van DHCPv6 (Dynamic Host Configuration Protocol) szerver és SLAAC (Stateless Address Auto Configuration) támogatás is az ügyfelek helyi hálózata számára.

Tudom hogy még nem aktuális, de érdeklődnék hogy a cisco EPC 3925 esetében ezt látnom kellene valahol? A LAN Setup-ban nem találtam, de lehet hogy nem is ott van. A Status/Gateway helyen azt írja hogy Router Mode IPv4. Az IPv6 Firewall Protection On-ra van állítva (default).

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
6 perce, anonymus írta:

Ipv4 mod szöveget látsz valahol, az vált dual stack re. Meg a wan oldalom most látsz egy v4 címet meg 2 dns szero címet, ott fogsz sok újat látni.

Jól gondolom hogy akkor ezt központilag intézik?

Más: a mobiltelefonon beállítottam a Dual Stack-et, de a teszt még nem ad jó eredményt az IPv6-ra. Gondolom a fokozatosság miatt. Egyedül a szolgáltató DNS IPv6 elérése pozitív, a többi hibát jelez. Érdemes ezt nézegetni a későbbiekben, vagy igazából nincs különösebb jelentősége?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Most volt időm végigolvasni a közleményt, és egy dolgon megakadt a szemem.

"Kábelmodem vagy bridge módban használt HGW esetén a modemre kapcsolódó ügyfél eszköznek kötelezően DHCPv6-ot kell használnia, ott az SLAAC nem támogatott. "

Az SLAAC ilyenkor szolgáltatói/modem oldalról nem támogatott? Mert nekem most ilyen módban megy a router. Akkor ez nem lesz jó?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

SLAAC, azt jelenti, hogy állapotmentes autómatikus címkonfiguráció, arra szolgál, hogy az ipv6 képes eszközök automatikusan címet generáljak maguknak, így tudjanak kommunikálni egymással, gondolom nem szeretnék hogy érvényesek legyenek ezek a címek a hálózaton, csak amit ők kiosztanak a dhcpv6 szerverük segítségével.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@btz

Világos, köszönöm.
Most úgy konfiguráltam a routert, hogy:
Connection Type: Native
DHCP-PD: enabled
Auto Configuration Setting: Stateless

Remélem így jó, az IPv6 logban most ezt írja:
IPv6 Connection Type: Native with DHCP-PD
WAN IPv6 Address:
WAN IPv6 Gateway: fe80::222:90ff:fedf:28d9
LAN IPv6 Address: /0
LAN IPv6 Link-Local Address: fe80::ae9e:17ff:fe89:cd90/64
DHCP-PD: Enabled

Most többet nem próbálkozok, csak ha már megy az IPv6, úgyis akkor fogom látni, hogy mit merre, és mikor jó.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...