btz

Vezetékes telefon

Kérdés

Ma volt itt a telekom modemet cserélni mert elromlott és mondta a szerelő, hogy kössük rá a vezetékes telefont az adsl modemre, mert meg fogják szüntetni az analóg telefonálást. Ehhez adott 2 db 2 méter hosszúságú telefonkábelt és egy sima adsl-phone szűrőt. Aztán még magyarázott ezt azt de egyáltalán nemértem, hogy ezekkel az eszközökkel, hogyan kössem rá az ADSL modemre a vezetékes analóg telefont.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

184 válasz erre a kérdésre

Ha ilyet vettél akkor a digitális osztó meg felelőkimenetére. Mutatnál egy képet hogy mit vettél ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Senkinek nem volt ilyen problémája?????  2-es elosztót már vettem, de hogy hová kell beszerelni azt nem tudom.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kérek segítséget az alábbiakban. Eddig több telefonkészülék volt a lakásban, most, hogy be kellett szerelni a digitális elosztót, nem tudom, hogy tudnék még 2 telefon használni . Mit kell venni  hozzá és hol?  Köszönöm a segítséget!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ez akkor jó megoldás, ha az idős előfizető mindenfajta külön költség nélkül kap ilyen készüléket. Ezenkívül a mobiltechnológiánál rendelkezésre állása rosszabb, mint a vezetékesnél.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Azért gondoljatok bele, hogy egy idős embernek egy vezetékes telefpn kezelése egyszerűbb, mint egy mobilé. A redundancia valóban igaz. A hibajegyet pedig határidőn belül kezelni. Erélyesen kell fellépni a szolgáltatóval szemben.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerintem egy ilyenre való váltás lenne a leg jobb megoldás, persze itt figyelni kell hogy legyen rajta pénz stb de valamit valamiért.

(Minden hol másak igények én nagyim pl minden áron mobilt használ mert ki akarja vinni a konyhába be a szobába stb és neki nem jó vezetékes vagy aztali.)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen egy kábel telefon sajnos rosszabb redundancia téren mint egy optikás/ vagy rezes digitális telefon mert ott legalább egy szünet mentes táppal meg lehet oldani hogy menjen minden nap, míg a kábel telefonnál ez nem járható.

Mobil telefon javaslatodra ki térve pedig nem is kell mobil láttam élőben olyan vezetékes telefonnak ki néző jószágot amin volt egy antenna és sim kártya ment bele, de kezelésre teljesen olyan volt mint egy ősrégi analóg telefon.

Ott a pont, igazad van, tényleg ez a legjobb megoldás, mert így még a használatát sem kell újra megtanulni! :smileyhappy:

Találtam is egyet   gyorsan...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen egy kábel telefon sajnos rosszabb redundancia téren mint egy optikás/ vagy rezes digitális telefon mert ott legalább egy szünet mentes táppal meg lehet oldani hogy menjen minden nap, míg a kábel telefonnál ez nem járható.

Mobil telefon javaslatodra ki térve pedig nem is kell mobil láttam élőben olyan vezetékes telefonnak ki néző jószágot amin volt egy antenna és sim kártya ment bele, de kezelésre teljesen olyan volt mint egy ősrégi analóg telefon.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha fontos az állandó elérhetőség én is inkább a feltöltökártyás mobilt javasolnám - valóban kedvezőbb ár szempontjából is egy Domino csomag. Vannak kifejezetten az idősebb korosztály számára készülő mobilkészülékek, melyek extra nagy számgombokkal rendelkeznek, és a kijelzőjükön megjelenő betűk/számok is hatalmasak. Kezelésük pedig végtelenül leegyszerűsített - a hívásfogadáshoz pl. elég egyetlen gomb is. A legtöbb ilyen készülék hátulján van egy úgynevezett vészhívó gomb is, melynek megnyomásával az előre beprogramozott számokat kezdi el sorban felhívni a telefon. Vezetékes telefon tekintetében szerintem pedig az adott  helyzetben a hagyományos PSTN vonal meghagyása előnyösebb lett volna (írom ezt annak nem ismeretében, hogy miért került sor az átváltásra), hiszen a kábeltelefon működéséhez áramra is szükség van, míg a hagyományos analóg vonal nem függ ettől.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia KorcsokDániel!

Sajnáljuk hogy ez történt de miivel ez itt még mindig nem hivatalos ügyfél képviseleti csatorna ezért semmire nem mész most ezzel. Kérlek keresd fel a Telekomot személyesen vagy 1412. Itt csak lelkes előfizetőket találsz akik segítnek ha tudnak de ez te esetedben nem lehetséges mivel itt csak a T tud intézkedni és rendet rakni. Sajnálatos az eseted de van ilyen elő fordulnak hibák, fel mondással kár fenyegetőzni egyel több vagy kevesebb egy ekkora cégnél szerintem mindegy. Pereskedés esetén meg előre borítékolom hogy veszett ügy.  Egy feltöltő kártyás mobil telefon nem lenne praktikusabb és olcsóbb megoldás ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tisztelt Telekom Vezetősége és szerelői !

A kábeltelefonunkat 1 hete nem lehet felhívni !549792562 a HIBAJEGY AZONOSÍTÓ !

Most szerelte át a szerelő kábeltelefon rendszerre és azóta nem lehet a telefont felhívni !

Amikor a szerelő elment a hiba azonnal kiderült !Azóta sem lehet felhívni a telefont !

Gratulálok a jól( vagy rosszúl ) kiképzett szerelőiknek akik ki sem próbálják hogy működik-e az általuk szerelt telefon !

Amennyiben még egy hétig nem csinálják meg a telefont fel lesz mondva a szerződés !Olyan telefontársasággal kötünk szerződést amelyiknél hívni és hívást fogadni is lehet !!!!2015. 06. 20 . Budapest 

Mivel 1 hete rögzítették a hibát és semmit sem csináltak készüljenek fel egy perre amennyiben a 81 éves Anyámnak baja esne és későn fedezzük fel a felhívhatatlan telefon miatt !!!Ez a telefon csak miatta van előfizetve ....!!!

Intézkedjenek !!!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hát eddig ezt még nem figyeltem, majd legközelebb megnézem mit csinálnak a ledek. Egyébként a hgw adminisztrátori felületéhez gondolom én nem tudok hozzáférni, és a bejelentés után sajnos életre keltettem mindig a telefont - lehet legközelebb ezt nem teszem. Üdv!

A felületet a böngészőből a címsorba beírt 192.168.0.1 címen éred el kábeles szolgáltatás esetén (ez benne van a hgw használati utasításában is). Itt a felhasználónév és a jelszó rendszerint üresen hagyandó, hacsak ez nincs másképp feltűntetve a hgw hátulján. Majd a loginre kattintasz és belépés után a felső sorban elérhető lehetőségek közül a "Status" kiválasztásával ellenőrizheted az eszköz állapotát - a Voice fül vonatkozik a telefonra.

Ha azonban ez a felület teljesen ismeretlen számodra, akkor szerintem inkább hagyd szerelőre a dolgot.

Előző válaszomban nem fogalmaztam pontosan, ezért elnézést kérek. A címsorba beírandó cím is eszközfüggő, kimaradt az általában szó a címre vonatkozó mondatomból. Természetesen az eszközök menüjében is lehet eltérés, de a Status menüpont szerintem mindenhol megvan. De a hgw használati útmutatójában úgyis megtalálod. A pontatlanságért még egyszer elnézést!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hát eddig ezt még nem figyeltem, majd legközelebb megnézem mit csinálnak a ledek. Egyébként a hgw adminisztrátori felületéhez gondolom én nem tudok hozzáférni, és a bejelentés után sajnos életre keltettem mindig a telefont - lehet legközelebb ezt nem teszem. Üdv!

A felületet a böngészőből a címsorba beírt 192.168.0.1 címen éred el kábeles szolgáltatás esetén (ez benne van a hgw használati utasításában is). Itt a felhasználónév és a jelszó rendszerint üresen hagyandó, hacsak ez nincs másképp feltűntetve a hgw hátulján. Majd a loginre kattintasz és belépés után a felső sorban elérhető lehetőségek közül a "Status" kiválasztásával ellenőrizheted az eszköz állapotát - a Voice fül vonatkozik a telefonra.

Ha azonban ez a felület teljesen ismeretlen számodra, akkor szerintem inkább hagyd szerelőre a dolgot.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nagyon szívesen! :smileyhappy:

Ebben az esetben azt tudom tanácsolni, hogy addig kell újra és újra bejelenteni a hibát, amíg az fennáll. A Szuperszervíz ilyen hiba esetén nem hiszem, hogy sokat tudna segíteni. Lehet, hogy egy egyszerű eszközcsere megoldaná a gondot, nem is értem ezzel miért nem próbálkoztak.

Egyébként, amikor előfordul ez a hiba akkor a hgw-n a telefon állapotát visszajelző ledek normálisan világítanak, sötétek, esetleg villognak? Érdemes lehet ilyenkor még a hgw adminisztrátori felületén is ellenőrizni ekkor a telefon állapotát.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A TV és az internet működik. Néhány hete volt baj a TV-vel (a csatornáknak kb a fele nem jött be), akkor kijöttek és egy aknában találtak is hibát, kijavították, a tv megjavult. Akkor is panaszkodtam a telefonra a szerelőnek, és azt mondta, most már biztos jó lesz a telefonom is.. Nem lett jó. Konkrétan a telefon hibabejelentésre nem jöttek ki egyszer sem. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Elég régóta (kb 1 éve) az a jelenség, hogy nagyon gyakran a hívó félnek mással beszéltet jelez a telefonunk, pedig mi nem beszélünk. Ilyenkor felhívnak mobilon, és a vonalas telefonban tényleg nincs vonal. Ekkor mi megpróbálunk telefonálni, és ilyenkor egyszercsak visszajön a vonal és működik. Először azt hittük, a készülékkel van a baj, vettünk újat. Nem segített. Bejelentettük, azt tanácsolták, inditsuk hetente újra a modemet, ez sem hozott eredményt. Újfent bejelentettük, azt a választ kaptam sms-ben, hogy nem találnak hibát, hívjam a szuperszervízt. A szuperszervíz szolgáltatásai igen drágák, és úgy látom a honlapon inkább számytógép és mobil vonatkozásában tudnak segíteni. Vajon mi a megoldás? Köszönettel veszek minden ötletet!

Üdv!

Ezen a kábeles rendszeren van TV és internet is? Azok ezekben az esetekben megfelelően működnek? Volt-e kint szerelő, cserélt-e hgw-t?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Elég régóta (kb 1 éve) az a jelenség, hogy nagyon gyakran a hívó félnek mással beszéltet jelez a telefonunk, pedig mi nem beszélünk. Ilyenkor felhívnak mobilon, és a vonalas telefonban tényleg nincs vonal. Ekkor mi megpróbálunk telefonálni, és ilyenkor egyszercsak visszajön a vonal és működik. Először azt hittük, a készülékkel van a baj, vettünk újat. Nem segített. Bejelentettük, azt tanácsolták, inditsuk hetente újra a modemet, ez sem hozott eredményt. Újfent bejelentettük, azt a választ kaptam sms-ben, hogy nem találnak hibát, hívjam a szuperszervízt. A szuperszervíz szolgáltatásai igen drágák, és úgy látom a honlapon inkább számytógép és mobil vonatkozásában tudnak segíteni. Vajon mi a megoldás? Köszönettel veszek minden ötletet!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

azért írta ki, hogy "privát hívó" mert az aki hívott, nem küldte el a hívószámát :womansad:.

ahhoz, hogy működjön, két dolog kell:

• neked legyen hívószámkijlezés szolgáltatásod
  • és aki hív, elküldje a hívószámát

vagyis ez nem hiba :womanwink:.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nálam volt 1-2 nap átfutás az aktiválás és a működés között, igaz az ünnepi hétvégén aktiváltam.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerintem reklomálni kell az ügyfélszolgálaton. Nekem aktiválva lett és tökéletesen kijelzi a számot vagy ahol név van párosítva ott a nevet.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Én mostanában rendeltem meg a hivószám kijelzést, de csak annyit ir ki a telefon minden hivasra, hogy "privát hívó".

Pedig a telefon memóriájában van sok telefonszám elmentve, de mégsem ír ki egyet sem....

Nem értem ezt az egészet, igy nem sok értelme van, eddig nem irt ki semmit, most sokra megyek ezzel a kijelzessel, hogy " privat hivo"....:catmad:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most