Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Internet telefondróton avagy az xDSL


Roli82

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

 

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

 

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

 

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Köszönöm szépen! Valóban nem vigasz, de hálás vagyok a válaszért. Hogy mit gondolok róluk mindenkinek jobb, ha megtartom magamnak! :(

Érdemes lenne írni a műszaki osztálynak, hogy legyenek szívesek ránézni, és ha valahogy lehetséges, oldják meg, hogy megközelítse a sebesség az XL csomagban foglaltakat? Vagy ne is foglalkozzak vele, mert tesznek rá magasról?

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

- Te vonalad fizikailag nem tudja a 50/15 ös tempót, boondig amit itt emlegettünk drága móka a T-nek. Minden ilyen efi-t nagyon nehezen adnak ki szívja ezért a cég  a fogát. Úgy képzeld el hogy fizetsz  mondjuk 5000 Ft-t de meg eszel 2 ért párt és ugyan úgy 5000 et fizetsz. Holott azzal a 2 érpárral 10000 Ft haszna lenne a T nek. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ha nem tudja ezt a csomagot a vonal ne ajánlják be, mint kérhető csomag az XL-t! Nem bonyolult a dolog. 

Sehogy nem lehet rávenni őket, hogy márpedig csinálják meg? Ha ezt a kérdést magamnak tenném fel, akkor azt válaszolnám, hogy nem, mert a T sohasem volt arról híres (a több éves tapasztalat mondatja ezt velem) hogy rugalmas lenne ennyire, vagy, hogy csak minimálisan is nézné az előfizetője érdekét. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 perce, TheDoctor írta:

Köszönöm szépen! Valóban nem vigasz, de hálás vagyok a válaszért. Hogy mit gondolok róluk mindenkinek jobb, ha megtartom magamnak! :(

Érdemes lenne írni a műszaki osztálynak, hogy legyenek szívesek ránézni, és ha valahogy lehetséges, oldják meg, hogy megközelítse a sebesség az XL csomagban foglaltakat? Vagy ne is foglalkozzak vele, mert tesznek rá magasról?

 

Gondolom..

 

Ez attól függ kihez kerülsz már mint a leveled, sok ügyet könnyen át lehet vinni de sokkal több vissza pattan. Veszteni valód nincs  de telefonon is meg lehet próbálni. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@TheDoctor

Nem a legkorszerűbb technlógia a vdsl, de a legtöbb helyen csak ez van, így még mindig jobb mintha adsl2+ lenne vagy adsl vagy betárcsázós. Ha jók a vonali körülmények, akkor semmi gond nincs vele, még azt is mondhatom, hogy az átlag feletti igényeket is ki tudja elégíteni (persze az extrémeket már nem, X > 100-200megabit) a legtöbb ügyfél úgy is csak 10/0.5-re és 20/1-re fizet elő, ezért nem is törik magukat, hogy fejlesszenek, ha nincs rá igény, akkor teljesen felesleges. Nyilván minek kiépíteni az optikát, ha azon is csak ugyan azt a 10megabites csomagot vagy a mindenkor elérhető legkisebb csomagot venné az ügyfél, ugyan azon az áron mint most a 10-esért fizet. Nálunk is ott a vdsl2 képes dslam, ami 700 méteres vonalszakaszon hozná az 50/15-öt, de rajtamkívül nem volt még itt ennek a csomagnak előfizetője (a technikus is azt mondta, talán 1 ember van rajtam kívül a településen, de lehet a szomszéd településen van az is), szóval ezért nem fognak ide behozni optikát, még a GINOP program keretében sem hiszem. (30% lenne csak ide az optika fejlesztési állami támogatás, ahogy utánanéztem a dokumentumokban, mivel itt már elérhető az államilag elvárt 30mbps-es minimum). Ha valahogy sikerül végérejárnom a mostani dsl problémámnak, akkor szerintem visszaváltok 50/15-re az engem nagyon sokáig, talán 2020-ig is ki fog szolgálni (reménykedem hogy közben a feltöltést emelik  50/25-körülire), nekem nem szükséges az optika. Még nekem sem, aki ip kamerákat és otthoni ftp-t üzemeltet, Skypeol, cloudra és egyéb távoli szerverre  tölt fel (nem túl nagy) adatbázist, nem hogy Marinénnye aki max Skypeol és Facebookot végigpörgeti. Ott van még az IP TV amiért fejleszthetnének, de mivel a Sat olcsóbb így  már a falu 80%-arra váltott (így megszabadult a 20 csatornát 5000 ft-ért helyi kábelszolgáltatótól, a falutv meg kénytelen Youtube csatornaként működni :D), ezek nem fognak áttmenni IP TV-re.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

 

Ekkor: 2016. 05. 04. at 6:59, TheDoctor írta:

 

Szóval szerintem kezdetnek Asterix 12 próbájaából a hivatali próba rész megtekintését ajánlom.
majd a fogyasztóvédelmi linkekeket,, telefonon kötött szerződés 14 napon belül lemondható (indok nélkül és nem  technikai paraméterek miatt), kikéred a chat szövegét a szolgáltatótól, mindeközben 1412-n számlareklamációt jelentesz be, miden számlára amit addig kapsz amíg el nem dől hogy sikerül-e levenned a hűségszerződést. Szerintem ha megvan chat szöveg és szerintem meg kell lennie,  hiszen szerződést kötöttetek, akkor nyugodtan mondhatod hogy nem érvényes. ha bizonyítani is tudod akkor nehéz lesz a T nek lépnie.
Számlareklamációnál előrelépsz a problémás ügyfél kategóriába, ott jobb ügyintézőket kapsz szerintem (tapasztalatom szerint).
 

Sok sikert és türelmet.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 perce, anonymus írta:

Az úgy amit írtál, felesleges plusz körök körbe körbe, meg szokás szerint futás a fogyasztó védelemhez ész nélkül. 

Nem emlékeztem letelt-e a 14 nap. és lusta voltam utána olvasni. a plevelezés akkora való ha nincs meg a 14nap vagy  a T nem fogadja el az arra való hivatkozást  nem a fogyvédre utaltam hanem a linkekre, a fogyvéd vicc, zsinórós ruhák betiltására való.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszönöm mindenkinek a sok segítséget!

Felesleges köröket biztosan nem fogok futni, azt 2006 és 2012 között többszörösen is megtettem az akkori problémákka és nem volt eredménye, elég is volt. A T nem változott semmit az évek során. Ha Magyarországon is lenne legrosszabb szolgáltatók "díj" a Telekom el is vihetné ezt a neves kitüntetést csuklóból. 

Nem ragaszkodok foggal, körömmel az 50/15-höz, de IGENCSAK jó lenne, ha megoldható lenne, mint korábban írtam, nem is a letöltési sebesség, hanem a feltöltési lenne nekem fontos!

Kedves btz!

A tegnapi utolsó hsz-edhez kapcsolódóan... nos én tudom (tapasztalom) hogy így megy ez a Telekomnál, de kérdem én... egy szolgáltatónak nem az lenne a dolga, hogy kiszolgáljon MINDEN felmerülő igényt? (Megjegyzem, ezek nem olyan igények, amik teljesíthetetlenek, vagy irreálisak, bőven benne van az általuk kínált lehetőségekbe, sőt a csomagváltás lehetőségét is ŐK tették lehetővé egy láthatóan olyan vonalon, ahol az 50/15 hírből sem jönne.... ez nevetséges!) Ne az általános igényekre gyúrjon kizárólag és magasról sz*rjon a picit komolyabb igényekre. Milyen hozzáállás ez? 

A VDSL-t pedig azért nem tartom sem korszerűnek sem előre mutatónak, mert mi az, amit kiszolgál? 30/5-öt teljesen jól hozza (bár azt sem mindenhol). 50/15-el mint látom nem csak nekem van problémám. (A legmagasabb csomag VDSL területen szóba se jöhet!) De akkor vegyük standardnak VDSL-en a 30/5-ös csomagot. Tavaly felfejlesztették itt az utcánkban a régi, már használhatatlan ADSL-t VDSL-re (optika helyett, mert először még arról volt szó), akkor ez le van tudva évtizedekre és bebetonozódik ez a sebesség és pont? Ez viccnek is rossz.... pláne ilyen semmilyen feltöltési sebességgel. Ebbe semmi előre mutató nincs! És nem is időtálló, mert ahogy az ADSL elfogyott 2006 és 2012 között, úgy idővel a VDSL is el fog fogyni és akkor mi lesz? Újra megszűnik a T netszolgáltatása a környékünkön, mint legutóbb? Ez az elképesztően nevetséges kategóriáját súrolja, pláne egy megyeszékhelyen, ahol az egész internet fejlesztés indult tavaly! Borzadvány ez a cég komolyan! És elnézést kérek mindenkitől, akit ezzel esetleg megbántok, nem célom az, hogy benneteket bántsalak ezzel, de ez egyszerűen hihetetlen! :(

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: TheDoctor
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@TheDoctor

Pedig pont az átlag igényeket nézik, ahogy észrevettem. Sajnos az a pár komolyabb igény nem éri meg nekik anyagilag, nemhogy optikát építsenek, de még egy bonding miatt is szívják a fogukat, ahogy néhány hozzászólásal feljebb Anonymus leírta. Inkább kiszolgálnak azzal a két érpárral téged és egy másik előfizetőt 30/5-el, minthogy  csak téged 50/15-el.

A Vdsl2 700 méter esetén ki kell hogy szolgálja az 50/15-t, ezzel a mi települédünk lakosságának 40%-ának elérhető lenne. Ami olyan sebesség amit a nagy átlag még évekig ki tud használni, persze nem látjuk előre, hogy milyen sávszélevő szolgáltatásai jelennek meg az internetnek, amivel hirtelen átlagigénnyé válik az 50-es vagy 120-as csomag, így a 30/5-el már a net nagy %-át nem lehetne használni. Ilyen mérvű változáshoz azért még sok sok év kell.

Nem hiszem hogy be fog évtizedekig betonozódni ez a helyzet, látni azért, hogy van fejlődés, fejlesztés, rakják le azért az optikát sok helyen, de most elsősorban azok a helyek vannak porondon, ahol már a 20 megabitnek is örülnének, mert vannak még olyan helyek, ahol 12-18megabit a plafon. Közben itt az LTE, LTE-A, 5G is jön majd pár év múlva, mobilos fronton is sok előrelépés van évről évre.

Várjuk a T válaszát a leveledre!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv! Adott egy zte zxv10 h201l csodamasina. Mivel elég gyengécske a wifi így vásároltam egy access point eszközt hogy felerősítsem. (tp-link tl-wa701nd) Minden rendben is működik kivéve azt az apróságot, hogy ezzel a csodamasinával nem működik. Több más eszközzel teszteltem hibátlanul megy kivéve ezt a zte csodát. Mi lehet a gond?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Suttyo

Ha kábel nélkül csatlakozol, akkor túl sok jót nem mondhatok. Néhány hónappal ezelőtt magam is belefutottam ebbe a hibába, sajnos a megoldást nem sikerült megtalálni rá, azóta már kicserélték az eszközömet.

Screenshot_2016-05-18-10-03-00.png

Screenshot_2016-05-18-10-52-06.png

Három dolog lehetséges a dolog áthidalására: Kábeles összekötés (HGW, AP), Statikus IP, Még egy router vagy dhcp szerverként működni tudó bármilyen eszköz a hálózatba.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Suttyo

Megpróbálhatod. Hívd fel a 1412-t, mond el nekik, hogy kábel nélkül kapcsolódó repeaterrel nem lehet használni az eszközt. Én valószínűsítem, hogy saját routeres megoldást javasolnak inkább, de azért kérdezd meg, veszteni való nincs a dologban. Írd majd meg ide mit mondtak.

Nekem akkor pont úgy jött ki a dolog, hogy csak ideiglenesen volt nálam egy ilyen tipusú HGW,  mivel nekem is van repeaterem, webcamba épített repeaterem is, amit kábellel össze sem lehet kötni repeateléshez, így rögtön kiütközött ez a hiba az eszközzel, A ZTE előtt sima Dlink modem volt a hivatalos eszközöm, de voiphez kaptam ezt a ZTE csodát,  aztán mivel vdsl2-re váltottam adtak helyette Speedportot, így ezzel működnek a wirelessel kapcsolódó repeaterre kapcsolódó dhcps kliens eszközök is, a Speedport a DHCP server.

Ha van nálad vdsl2 lehetőség, akkor talán kérhetnéd az erre való áttérést, akár egy nagyobb csomaggal, akár csak úgy  mert az egy jobb technológia alapon, így mivel ez a ZTE tipus csak adsl2+ képes, kénytelenek új tipust adni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...