Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Internet telefondróton avagy az xDSL


Roli82

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

 

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

 

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

 

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Tisztelt Anonymus!

Ez a válasz finoman szólva nem elegáns.

Ha jól gondolom te a cég érdekkörében működő tag vagy.  Ha csak ilyen kioktató stílusú választ tudsz adni egy valós problémára akkor felesleges ezt a börzét megnyitni. Erre a már nyitva álló kommunikációs csatornák is teret engednek a szolgáltató alkalmazottainak hivatalos formában a lényeget elfedő válaszok formájában kezelni a megrendelők valós prolémáit. Azt kéne megérteni végre, hogy a megrendelő nem unalma elűzése céljával fordul hozzátok, hanem mert elégedetlen a minőséggel és becsapva érzi magát, vagy rosszabb esetben információ hiányban szenved.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Lehet, hog rosszul használom a keresőt, mert az általad említett topikot nem találtam.

De ez a lényeg, vagy az, hogy az ígért szolgáltatást nem tudom kihasználni?

 

Az, hogy rezes vagy nem rezes a hálózat, mint ügyfél, nem érdekel, ugyanis a felkínált lehetőségekből tudok választani, ott pedig sehol nem jelzik a "drótot".

A központi ügyfélszolgálat tájékoztatása szerint a lakóhelyemen a kért szolgáltatás a 10 MB gyorsaságot tudja. Erre fizettem elő, ezt szeretném használni.

 

Valószínű, nem vetted észre, hogy leginkább a garantált sebesség mértékét kritizáltam, összevetve azzal, hogy amíg a karbantartásnak nevezett időszak volt, a maximális sebesség is tudott működni a rendszerben. A drót fajtájától függetlenül.

 

Az áltatad írt szakszavakhoz nem kell értenem - előfizető vagyok, nem szakember.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Tisztelt Mufurc!

 

Köszönöm, hogy billentyűzetet ragadtál.

Hozzászólásod lényegét az utolsó mondatban látom, tökéletesen fogalmaztál. Becsapottnak érzem magam, mint mindenki más lehetne, ha ilyen szolgáltatási színvonalat volna kénytelen viselni.

 

Sokkal előbb kitörne a botrány, ha egy vendéglátóhelyen a kért korsó sört úgy szolgálnák fel, hogy a korsó tartalmának fele hiányozna. Üzletvezető legyen a talpán, aki ilyenkor oda merne állni azt mondani, hogy örüljünk ennek, hiszen max 10%-os a garantáltmennyiség...

 

De ha már számolunk:

  10 Mbit-re 1 Mbit    ( 10    %),

  20 Mbit-re 1 Mbit    (   5    %),

  30 Mbit-re 1 Mbit    (   3,3 %) a garancia.

 

  50 Mbit-re 15 Mbit  (  30   %),

120 Mbit-re 15 Mbit  ( 12,5 %).

 

Legjobban az 50-essel járnék, de azt meg a hálózat nem bírja...

 

Mivel ez azoldal egy fórum, szeretném egyértelművé tenni:

nem vezet sehova, ha a kommentelő hovatartozását találgatjuk, ezért inkább a saját tapasztalatainkat osszuk meg egymással.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Mivel ez egy fórum ennek a lényege, hogy ne azt firtassuk, hogy kinek mi a dolga és ki hol vagy hol nem dolgozik hanem próbáljunk meg egymásnak segíteni. Lehet, hogy találunk közösen megoldást a problémára.

 

Először is jó lenne tudni, hogy sima modemet (kiszáradt kondik (működik, de csökken a sebesség) , ) vagy HGW-d van. Ami sok problémát okoz az a lakásban található vezeték (vezetékezés.) Jó lenne azt tudni, hogy kertes vagy családi házban, mert ha családi házban akkor a vezetékezésen saját magad is tudsz javítani. pl: a bejővő kábeltől (mindegy, hogy föld vagy lég) érdemes UTP kábelt építeni a modemig (HGW-ig) megszakítások nélkül. Feltehetően xDSL-ed van, ez pedig csavart érpáras technológia. Sok helyen a belső egyéni vezetékek a régi tel vezetékeken megy (főleg a panelokban), vagy sokszor a villanyszerelők riasztó kábelt vagy vonalzsinórt húzgálnak be az új lakásokba amik nem felelnek meg ennek a szolgáltatásnak. Sok helyen a bejövő vezeték el van osztva több felé a modem HGW előtt ez mind hibahely. Ezeket mind meg kell szüntetni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nekem visszaállították a régi 1Megabites csomagot 5-ről, mikor úgy volt, hogy azt már nem tudják szolgáltatni. Beláttak, hogy olyat adtak el, amit nem teljesítenek.

 

Kedves btz,

 

megoldásnak nem jó az ötleted, hiszen a szerződésben garantált sebességet adják.

Pont ezt reklamálom, hogy nevetségesen alacsony vállalást tesznek szinte minden kategóriában.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Igazad van, ezt kéne használni, viszont tapasztalatom szerint ennek ellenére a www.speedtest.net oldalon mért értéket is majdnem reálisnak tekintik / elfogadják a bejelentésnél (persze ha nem routeren és normál használat közben, hanem teszt alapon mértél)

:)

 

 - ha sebesseget mertek ez alapjan tegyetek:

 

http://www.t-home.hu/lakossagi/segitunk/hasznos_tudnivalok/adsl_tesztszerver

 

 - ez fog realis adatot adni, a tobbi sebessegmero belemer eyg rakat egyeb dolgot is, max erdekessegnek jo :) .

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A weboldal és az összefoglaló szerint feltöltésnél hivatalosan 1 Mbit/s a kínált, 0,5 a garantált a 20-as csomagoknál még mindig.

Íme:

Net táblázat

 

Ha azt tapasztalod, hogy gyorsabb, akkor szerintem örülj neki és használd ki amíg lehet :)

 

akkor most nekem 5 megás feltöltési sebességem lesz? vdsl-m van 20 megás!

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A weboldal és az összefoglaló szerint feltöltésnél hivatalosan 1 Mbit/s a kínált, 0,5 a garantált a 20-as csomagoknál még mindig.

Íme:

Net táblázat

 

Ha azt tapasztalod, hogy gyorsabb, akkor szerintem örülj neki és használd ki amíg lehet :)

 

akkor most nekem 5 megás feltöltési sebességem lesz? vdsl-m van 20 megás!

 

Így fognak majd az elkövetkező jövőben változni: 

VDSL területeken hamarosan megváltoznak a feltöltési sebességek.

 

V10 ADSL – 512 helyett 1024

V10 VDSL – 512 helyett 2048

V20 ADSL Legacy – 1024 helyett a maximum, kb. 1200

V20 ADSL MSAN – 1024 helyett 2M

(AnnexJ képes HGW esetén, egyébként a Legacyval megegyező)

V20 VDSL – 1024 helyett 5120

V30 VDSL – 5120 helyett 10240

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

ez mind szép és jó, de én nem látom sehol hivatalosan megerősítve ezeket a számokat, ászf változások sem tartalmazzák még (a dec 1-es érvényességűt néztem, ott a mostani/régi értékek vannak, lesznek)...

 

szóval én addig nem tekinteném ezt teljesen hivatalos infónak, hogy lesz sebességnövekedés, amíg vagy a webre vagy az ászf-be be nem hákolják...

 

 

 

A weboldal és az összefoglaló szerint feltöltésnél hivatalosan 1 Mbit/s a kínált, 0,5 a garantált a 20-as csomagoknál még mindig.

Íme:

Net táblázat

 

Ha azt tapasztalod, hogy gyorsabb, akkor szerintem örülj neki és használd ki amíg lehet :)

 

akkor most nekem 5 megás feltöltési sebességem lesz? vdsl-m van 20 megás!

 

Így fognak majd az elkövetkező jövőben változni: 

VDSL területeken hamarosan megváltoznak a feltöltési sebességek.

 

V10 ADSL – 512 helyett 1024

V10 VDSL – 512 helyett 2048

V20 ADSL Legacy – 1024 helyett a maximum, kb. 1200

V20 ADSL MSAN – 1024 helyett 2M

(AnnexJ képes HGW esetén, egyébként a Legacyval megegyező)

V20 VDSL – 1024 helyett 5120

V30 VDSL – 5120 helyett 10240

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

ez mind szép és jó, de én nem látom sehol hivatalosan megerősítve ezeket a számokat, ászf változások sem tartalmazzák még (a dec 1-es érvényességűt néztem, ott a mostani/régi értékek vannak, lesznek)...

 

szóval én addig nem tekinteném ezt teljesen hivatalos infónak, hogy lesz sebességnövekedés, amíg vagy a webre vagy az ászf-be be nem hákolják...

 

 

 

A weboldal és az összefoglaló szerint feltöltésnél hivatalosan 1 Mbit/s a kínált, 0,5 a garantált a 20-as csomagoknál még mindig.

Íme:

Net táblázat

 

Ha azt tapasztalod, hogy gyorsabb, akkor szerintem örülj neki és használd ki amíg lehet :)

 

akkor most nekem 5 megás feltöltési sebességem lesz? vdsl-m van 20 megás!

 

Így fognak majd az elkövetkező jövőben változni: 

VDSL területeken hamarosan megváltoznak a feltöltési sebességek.

 

V10 ADSL – 512 helyett 1024

V10 VDSL – 512 helyett 2048

V20 ADSL Legacy – 1024 helyett a maximum, kb. 1200

V20 ADSL MSAN – 1024 helyett 2M

(AnnexJ képes HGW esetén, egyébként a Legacyval megegyező)

V20 VDSL – 1024 helyett 5120

V30 VDSL – 5120 helyett 10240

 

Valószínű, akkor fogják megerősíteni ahogy te szeretnéd, mikor mindenhol végeznek azokkal a munkákkal amihez ezekhez szükségesek. :smileywink:

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Attila70-nek:

 

Értékelem a segítő szándékodat, köszönet érte.

 

A helyszín családi ház, utca fronton (van kert is, nem értem, miért szempont), a bejövő kábelt a cég emberei kötötték be a lakásba - gondolom, megfelelő vezetékkel. A modem és a bekötés helye között 5 méter távolág van, megszakítás nélkül. A modem probléma azért nem lehet,mert azt ők maguk cserélték ki, hasonló okokra gondolva, mint írtad.

 

Értem én, hogy a rendszer nem alkalmas nagyobb sebesség szakadásmentes átvitelére... de azt már nem, hogy miért nincs ennek megfelelő szolgáltatási kategória, ha már ilyen "rossz" helyen lakunk.

Legfőképpen  a szerződés azon részét nem értem, hogyan lehet ennyire nevetségesen alacsony szolgáltatási szintre vállalt garanciát egyáltalán leírni?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
V20 ADSL Legacy – 1024 helyett a maximum, kb. 1200
V20 ADSL MSAN – 1024 helyett 2M
(AnnexJ képes HGW esetén, egyébként a Legacyval megegyező)
V20 VDSL – 1024 helyett 5120


Ezek között mi a különbség? Honnan tudom hogy itt felénk melyik van. Én a 20 megabites csomagban vagyok pont.
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

mivel nem szolgáltató részéről publikált adatokról van/volt szó, ezért olyan mindegy, hogy milyen hálózat van Feléd. Az ászf és a weboldal szerinti garantált az, amit kapnod kell, mind lefele, mind felfele...

 

Ha ettől többet kapsz, örülj és használd :)

 

20as csomaggal az a baj, hogy az sima rézen is elketyeg és ott is tudja akár a max. értékeket is néhanapján, meg már akár vdsl hálózat is lehet...

 

meg még talán az eszközből is kiderülhet, amit kaptál a szolgáltatáshoz... talán...

V20 ADSL Legacy – 1024 helyett a maximum, kb. 1200
V20 ADSL MSAN – 1024 helyett 2M
(AnnexJ képes HGW esetén, egyébként a Legacyval megegyező)
V20 VDSL – 1024 helyett 5120


Ezek között mi a különbség? Honnan tudom hogy itt felénk melyik van. Én a 20 megabites csomagban vagyok pont.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Minden cég próbálja a portfólióját egyszerűsíteni ilyen "nemzetközi" mintára...

Így ez a perszonalizáció, amit említesz, az nem illik sok helyen ebben a képbe, a T alakulását nézve náluk sem.

 

Egyébként az általad kifogásolt szerződést és az abban foglaltakat konkrétan elfogadtad, így ha alacsony a garantált érték, akkor alacsony, nem tudsz vele mit tenni...

 

Mobilnetnél például a garantált érték: 0 Mbit/s :) Szóval ehhez képest még jól is járhatsz :)

 

Ne érts félre, megértem a problémádat, rossz, ha valamit nem tudsz igénybe venni, de igazából nem tudsz mit tenni, ha vállaltad a feltételeit...

 

Ügyfélszolgálat, hibabejelentő mit mond? Nincs kilátásban fejlesztés, vagy vmi másik megoldás?

 

 

Attila70-nek:

 

Értékelem a segítő szándékodat, köszönet érte.

 

A helyszín családi ház, utca fronton (van kert is, nem értem, miért szempont), a bejövő kábelt a cég emberei kötötték be a lakásba - gondolom, megfelelő vezetékkel. A modem és a bekötés helye között 5 méter távolág van, megszakítás nélkül. A modem probléma azért nem lehet,mert azt ők maguk cserélték ki, hasonló okokra gondolva, mint írtad.

 

Értem én, hogy a rendszer nem alkalmas nagyobb sebesség szakadásmentes átvitelére... de azt már nem, hogy miért nincs ennek megfelelő szolgáltatási kategória, ha már ilyen "rossz" helyen lakunk.

Legfőképpen  a szerződés azon részét nem értem, hogyan lehet ennyire nevetségesen alacsony szolgáltatási szintre vállalt garanciát egyáltalán leírni?

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
btz írta:
V20 ADSL Legacy – 1024 helyett a maximum, kb. 1200
V20 ADSL MSAN – 1024 helyett 2M
(AnnexJ képes HGW esetén, egyébként a Legacyval megegyező)
V20 VDSL – 1024 helyett 5120


Ezek között mi a különbség? Honnan tudom hogy itt felénk melyik van. Én a 20 megabites csomagban vagyok pont.
http://hu.wikipedia.org/wiki/ADSL
http://hu.wikipedia.org/wiki/VDSL
http://logout.hu/cikk/adsl_haladoknak/teljes.html
Ez utóbbi kötelező olvasmány! ;-)
2013-ban a telekom nagyon sok vidéki központját, elosztóját VDSL képessé tette. Aki VDSL rendszeren kapja az internetet, mostanában az alábbi 2 végberendezés (HGW) egyikét kapja otthonra.
1.  ZTE ZXDSL 931VII
2.  Speedport W724V
Persze olyan is előfordul, hogy ilyen eszközt adnak annak ellenére is, hogy ADSL központra csatlakozol. ADSL2+ üzemmódban 20 megabites csomagnál a legjobb esetben 18 megabit a max elérhető "nettó" sebesség, általában ennél kicsit kevesebb. Ezt méred a speedtest.net oldalon. Ha itt a 20 megabit csutkára megvan, akkor biztos lehetsz benne, hogy VDSL rendszerre csatlakozol.
A legbiztosabb módszer persze a HGW webes felületén, az xDSL Status menüben megnézni a csatlakozási adatokat. 192.168.1.254-es címen tudtok belépni, a szükséges (user/pass) páros a HGW hátsó adatlapjára van felírva.
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Jók és hasznosak a linkek, :) 

 

Egyébként még valami comtrend kütyü is van vdsl hálózatra az általad felsoroltakon kívül

a HGW menüjében viszont szerintem nem fogod látni a csatlakozás/hálózat milyenségét, hogy az vdsl vagy sima réz... (de ha dobsz screent, akkor meaculpa:))

 

amúgy ha rezes területen laksz, ott reális kb az általad vázolt sebesség, DE ha nagyon közel dekkolsz a központhoz, akkor a 20-as vonalon a 20-as sebesség kihajtható, igaz lehet, hogy kb. fehér holló jelenség lesz ez, így nem érdemes erre vadászni :)

 

 

http://hu.wikipedia.org/wiki/ADSL
http://hu.wikipedia.org/wiki/VDSL
http://logout.hu/cikk/adsl_haladoknak/teljes.html

Ez utóbbi kötelező olvasmány! ;-)

2013-ban a telekom nagyon sok vidéki központját, elosztóját VDSL képessé tette. Aki VDSL rendszeren kapja az internetet, mostanában az alábbi 2 végberendezés (HGW) egyikét kapja otthonra.
1.  ZTE ZXDSL 931VII
2.  Speedport W724V
Persze olyan is előfordul, hogy ilyen eszközt adnak annak ellenére is, hogy ADSL központra csatlakozol. ADSL2+ üzemmódban 20 megabites csomagnál a legjobb esetben 18 megabit a max elérhető "nettó" sebesség, általában ennél kicsit kevesebb. Ezt méred a speedtest.net oldalon. Ha itt a 20 megabit csutkára megvan, akkor biztos lehetsz benne, hogy VDSL rendszerre csatlakozol.
A legbiztosabb módszer persze a HGW webes felületén, az xDSL Status menüben megnézni a csatlakozási adatokat. 192.168.1.254-es címen tudtok belépni, a szükséges (user/pass) páros a HGW hátsó adatlapjára van felírva.

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...