Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Digitális Kábel TV


Roli82

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

 

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

 

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 989
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1

Én azoknál akiknél van iptv levágnám a dvb-c frekvenciákat vagy fizessen érte jelképes összeget.

 

Dögöljön meg a szomszéd tehene ? Analógot se szűrték ki mindenhol anno, most hirtelen pakoljanak fel x ezer szűrőt majd pár év múlva meg le …..

 

 

Mert ugye az új előfizetőknél nincs elhúzva a koax csak a digitális elosztóig.

Ez így nem merném ki mondani inkább azt hogy kérni kell de az tény hogy csak egy osztást engednek a hálózatban.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A jó magyar írigység mindig működik érvként.

 

Az van hogy akinek nem kábeles iptv-je van az a szerződéskor elfogadta hogy neki drágább a  tv. Aláírta punktum. Nem panaszkodott a hátrányos megkülönböztetés miatt.

Mint kizárólagos szolgáltató én sem panaszkodtam amikor áttértem digitális tvre hogy keményem árat drágított a tkom (csökkententt műsor elérhetőség, és stb előfizetés _feleslegesen_ -  drágább áron kevesebb szolgáltatás). Ha megszűnik a analóg/digi és igy megint árat emel a tkom, akkor mivel már van altarnatíva akkor bájbáj tkom, a hűség meg megy a fenébe csak figyelni kell az ÁSZF változásra.

És hülyének néznek a szomszédok mert most szoltam a nekik és állítottam át pár tv-t digire. :-)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Köszönöm a hozzá(m)szólásodat. Fején találtad a szöget minden szempontból, és kicsit megnyugató, hogy nem csak én vagyok felháborodva a kiszolgáltatott helyzet miatt. Azonban ahol lakom, sajnos nem lehet szolgáltatót választani, mert csak a ******* van kiépítve, így maradok "örökbérlő". Éljen a szabad piac!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

az áramfogyasztás árát biztos, hogy nem lehet visszakérni:

"A digitális kábeltelevízió szolgáltatások igénybe vételéhez dekódoló egység (set top box és kártya) szükséges. A lakáserősítő, a set top box(ok) és a távirányító áram , illetve táp ellátását az Előfizető köteles biztosítani." (ÁSZF 2. melléklet 2.3)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ha nem bérled a boxot, és egyszer baja van, akkor szerintem nem örülnél, ha a saját eszközöd miatt számláznák a kiszállást + a szervízt. Ja és csere keszüléket sem adnának. Mai állás szerint kimegy a szerelő és szó nélkül cseréli. Sőt még telefonon is segítenek a hibaelahárítasban. Ha a tiéd a box, akkor a digitális eloszotóig biztosítják a jelet. Ha annak a hátulján a csatlakozó működik, akkor a többi már a te gondod vagy fizetősen segítenek. Nem két forint a kiszállás. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ettől féltem. a rejtett költség még le is van írva- még jó hogy a tkom arra törekszik hogy kelljen sok áramot fizetnünk és.

több eszköz is megelel az energiatakaékossági rendeleteknek:

 

"

107/2009/EK rendelet tervezési előírásokat tartalmaz, nem a forgalmazókra állapít meg kötelezettségeket, azonban a Magyar Telekom szem előtt tartja az új  környezettudatos elvárásokat, ezért mindig szem előtt tartja, hogy a hatályos jogszabályi előírásoknak megfelelő és  legkorszerűbb eszközöket (set top box,homegateway) szerezze be és létesítse az ügyfeleinél.

 

Az általunk jelenleg forgalmazott új eszközök esetében több típusú eszköz is megfelel a tervezési elvekben foglaltaknak, illetve az általunk újonnan forgalomba hozott típusok esetében arra törekszünk, hogy megfeleljünk ezen elvárásoknak is.

"

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

870Ft egy box évente 8700+2x870 ft. Kb 10.000Ft.

 

Egy box eredeti ára ha HD képes olyan 2-3 esetleg 4 éven belül térülne meg, na DE:

 

Az első box ingyen van, a másodikért fizetni kell. Meg a harmadikért is. De ezt vehetjük úgy is, hogy nem a boxért fizetsz, hanem a külön sávszélért, amit igényel a 2. box. Elvégre nem várhatod el, hogy majd ingyen "nagyobb" sávszélt kapj, csak mert neked kell még egy TV... Pont azért fizeted ezt az összeget, a vonalért amit használsz.... pluszban.

 

Az meg hogy  a TV-kben van kártyaolvasó... Ha CA modult árulnának box helyett (ami IPTV-nél nem lehetséges, a funkciók miatt, egyelőre), azért is fizetned kellene, csak maximum nem 870 Ft-ot hanem 470Ft-ot. De ingyen nem kapsz még 1 TV-t... Egy előfizetési árban 1 TV van, új sávszél új pénz.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

1 db stb. van a lakásban, az előfizetési díja 1550,-Ft/hó. Ugyan azt írja, hogy "HD vevőegység", de könyörgöm, NEM használjuk, ha HD, ha nem - csak a kártyát. Én a választás szabadságát hiányolom az egész rendszerből, hogy nem dönthetem el, hogy kell-e a set top box, vagy megoldom saját magam, a "bótban" vásárolt CA-modul segítségével (ami egyszeri költség) a tv-nézést. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ha te most digitális kábel tvre (dvb-c) gondolsz, ott jelenleg is lehetséges CA modullal használni a telekomnál, ha képes rá a tv-d. Első bekötésnél kell a szerelővel megbeszélni. De itt is az a gond, hogy saját eszköz, így a céget nem fogja érdekelni, ha nem tudod behangolni a tvd vagy a kártyán lévő havi 1x küldött jogosultsági lista nem frissül be. Egyszerűbb boxig biztosítani, ott csak az lehet a hiba, ha a tvd elromlik, mivep még a kábel is a cégé. Persze sokkal kényelmesebb 1 távirányítóval használni, ez persze iptvnél nem lehetséges. Egyébként dvb-c hálót a rendszer biztonsága érdekében is féltik, ezért adnak boxot, lehetne vele trükközni, ha van kártyád és az nem a boxhoz van párosítva. 

De hamarosan úgyis kivezetik szerintem a dvb-ct a telekomnál max 2 évet jósolok neki, pedig én is jobban szerettem mint az iptvt. Aztán rájöttem, hogy sosincs semmi értelmes a tvben és előfizettem a mozi klubbra. 

Tehát jelenleg is megoldható modullal, ha már meglevő előfizető vagy, akkor vegyél egy modult ha nincs a tvdben és set top box vagy conax csere alkalmával azzal kell párosítani és működni fog. De lutri. Lehet, hogy következő hónap 10.én megöli egy frissítés. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

De mégegyszer leírom, ha esetleg meg tudnád magadnak oldani, és csak a kártya kellene, arra is felszámolnának X összeget olyan 500 Ft körül. Te egy új 2. TV-re illetve egy 3. TV-re kéred az adást, ami + pénzbe kerül.

 

A Te előfizetési csomagod ármodosulás nélkül 1 TV-re szól. Vagyis ha lenne lehetőséged is venni sajátot, akkor is fizetnél jópárszáz forintot a 2. streamért.

 

Egyébként: 2. és 3. Box egyésgesem 870Ft, felvétel opció 1.100 Ft.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Bocsánat, lehet, hogy nem vagyok egyértelmű. 1 tv-nk van, 1 boxunk van, 1 kártyánk van. Semmi új előfizetésről vagy + kártyáról, vevőegységről szó nincs. Azt aláírom, hogy nyilván kérnének a kártyáért is valamekkora összeget, de NEM adják meg a választás lehetőségét sem, hogy vagy kártya vagy stb.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ez egyébként minden szolgáltatánál hasonló üzleti modellen működik, a médiabox bérleti díját belekalkulálják a szolgáltatás havidíjába.  Bár azt aláírom, hogy aki nem ragaszkodik az interaktív tartalmakhoz, annak lehetőséget kellene sahját tv-jel kompatibilis médiakártya biztosítására is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ez a táblázat tuti jó?

Megkerestettem ez alapján az RTL klubos mux-ot, de szabályos időközönként elmegy a kép, ilyenkor kiírja, hogy a csatorna már nem létezik, eltávolítja? Jelerősség stabil 88. EPG hibátlan.

Automata kereséssel a kép folyamatos, viszont nincs EPG, és a jelerősség ablakban nézve a szolgáltai azonosító és a multiplex értéke folyamatosan változik.

Mintha valami, esetleg a symbol rate nem lenne megfelelő. Vagy a moduláció.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Nem tudom mi azon vagyunk-e, a frekvenciák stimmelnek, de ha manuálisan kerestetem, akkor egyik csatorna sem működik megfelelően.

Ha hálózat alapúval, akkor némelyik jó, némelyik nem.

Egyre erősebb bennem az érzés, hogy a tv szoftvere nem szereti a telekomos DVB-C-t. :(

Jó lesz analóg lekapcsolás után. :(

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Zebegény

 

Hát Telekom oldalán azt írják, hogy a helyi csatornák maradnak analógon, nálunk ilyen a Danubia televízió, összes többi digitálisan fog jönni majd.

 

De ha valóban a TV szoftverének a hibája, akkor be kell szerezni egy DVB-C-s beltérit. Vagy NMHH-val megnézetni, mert ők elvileg rászólhatnak a Samsungra, hogy nézzék már meg a szoftverüket.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ó Zebegény akkor szinte szomszéd vagy, Zebegény Budapest központi fejállomás által ellátott terep. Nálunk is Danubia tv van mint helyi tv.

Régiót próbáltad alítgatni ?

 

 

 

Nem akarok hülyeséget mondani nem biztos de azt hiszem Zebegény is Dunabogdányhoz tartozik, Tahi és Visegrád biztos.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...