Ugrás a tartalomhoz
  • 2

Analóg Kábel TV


abc

Kérdés

  • Válaszok 546
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • -2

Igen alap IPTV-m van a hűségidő miatt. Eddig analóg családi volt.(De szép idők...:-) ). Nem nem vagyok klónreg. Csak utálom ha át....... nak. A médiakonvertert próbáld meg huzamosabb időn keresztül használni majd meglátod a hibát.

Am. 20 évig TV szervizes voltam nem kell bemutatni miről van szó. Nem győztem kijárni ilyen hibák miatt. (más szolgáltató esetében is...) Lakótelepi lakásban itt a felvázolt alternatívád nem megoldható. A földfelszíni pedig még rosszabb.  Pláne a helyi adottságok miatt. Hiába reklámozták, hogy egy darab dróttal jönni fognak a műsorok.... Sokan bedőltek neki.

Csak érdekes, hogy a másik szolgáltatót nem engedik be a területre.....

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Csúnya á*****ás volt a Tkom részéről hogy ki vezette analóg családi csomagot erről időben értesített minden ANALÓG KTV előfizetőt adott nekik egy boxot ingyen és digitális formában nézhetik ugyan úgy az előfizetők. Köszönöm volt nálam a média konverter ismerem :) Mivel IPTV előfizetésed van panasszal semmilyen formában nem élhetsz se analóg se a digitális ktv fele ezek az iptv előfizetőknek ajándék amit bármikor no tv szűrővel el tüntethetnek! 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Ezt most nem teljesen értem. Kötöttél egy alap IPTV szerződést. Mellette van Családi analóg szerződésed? Mert analógon, a továbbiakban digitálison tudtommal ugyan olyan csomag jár, mint IPTV-n. Tehát csak alap.

Én még csak próbaképpen használtam a kapott médiakonvertert, tény, hogy nem egy kiforrott darab, de ilyen jellegű hibákat még nem tapasztaltam. Bár eddig összesen 5 percet ment amióta megkaptuk. Lényegében azért, mert az a pár csatorna, amit most levettek, nem hiányzik szüleimnek annyira, hogy 2 távirányítóval kelljen vitézkedni. :) A TV meg nem ismeri sajnos a DVB-C-t.

Hagyd a búsba...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Igen alap IPTV-m van a hűségidő miatt. Eddig analóg családi volt.(De szép idők...:-) ). Nem nem vagyok klónreg. Csak utálom ha át....... nak. A médiakonvertert próbáld meg huzamosabb időn keresztül használni majd meglátod a hibát.

Am. 20 évig TV szervizes voltam nem kell bemutatni miről van szó. Nem győztem kijárni ilyen hibák miatt. (más szolgáltató esetében is...) Lakótelepi lakásban itt a felvázolt alternatívád nem megoldható. A földfelszíni pedig még rosszabb.  Pláne a helyi adottságok miatt. Hiába reklámozták, hogy egy darab dróttal jönni fognak a műsorok.... Sokan bedőltek neki.

Csak érdekes, hogy a másik szolgáltatót nem engedik be a területre.....

Ha kötöttél egy alap IPTV-t, akkor amellé csak analóg alap csomagot fogsz kapni, feltéve ha kijön a szerelő, és felteszi a szűrőt. Szép is lenne, ha mindenki kötne egy alap IPTV-t, és mellette digitálisban nézné a családit. :)
Úgyhogy boxon is csak az alap csomag csatornáival foglalkozz. De az sok helyen analógon is fentmaradt még.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Rosszul keres a tv-d. Budapesti fejállomáson nincs se 774 se 782. Ezeket valahogy rosszul lövi be. 778-on és 786-on van, próbálj meg valahogy ezekre hagolni.

Megpróbálok írni majd a Telekomnak erről egy levelet, mert úgy látszik, hogy nem csak 1-2 modell érintett ebben, és most, hogy sokaknak kell áttérni digitálisra, valószínűleg sok lesz a panaszos. Vonalhiba nincs, valami beállítás okozhatja a fejállomáson. Bár az az érdekes, hogy nálad szinte minden csatorna csinálja, nálam meg vannak tökéletesek is. Kb 50-50% arányban. Pl nálam a 170, 426, 442, 450, 778 frekikkel semmi baj, nem dobálja a tv, nem is lassul be tőle. Jelerősség/minőségben nincs eltérés a jó és rossz csatik között.

Arra is gondoltam, hogy túl erős jel miatt túlvezérel, de 3 dB-s csillapítót betéve semmi nem változott. Bejövő jel műszer szerint tv-nél 60-63 dB, nem tudom, hogy ez amúgy lehet-e sok neki, vagy sem.

Rég jártam erre...

Valahogy nincs partiban az alábbival az, amit írtál (778 és 786). Nem értem.

http://www.telekom.hu/static-th/sw/file/Analog_ktv_csatornakiosztas_frekvencia_adatokkal_20150931.pdf

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

774 és 782-n nekem semmit nem talál a tv manuális kereséssel. Hálózati is teljes keresésen is 778 illetve 786.
A 778 MHz-es multiplex egyébként működik is, jó a jelerősség és a jelminőség is.

Közben újabb típusú TV került elő (Samsung le32b530), amelyen nem megy a telekom digitális kábeltv, teljesen ugyan ilyen csatornadobálós hibával. Viszont a tulaj szerint ezen korábban még ment, és egyik napról a másikra lett rossz, ami azt bizonyítja, hogy a telekom valamit állított a fejállomáson, melyet egyes készülékek nem képesek kezelni. Úgy néz ki, hogy a régebbi modellekről van szó.
Jó lenne, ha legalább a nyílt csatornákat olyan módon továbbítanák, amik a régebbi készülékeknek is megfelelnek, hogy ne kelljen mindenhol boxozni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -1

Ha kötöttél egy alap IPTV-t, akkor amellé csak analóg alap csomagot fogsz kapni, feltéve ha kijön a szerelő, és felteszi a szűrőt. Szép is lenne, ha mindenki kötne egy alap IPTV-t, és mellette digitálisban nézné a családit. :)
Úgyhogy boxon is csak az alap csomag csatornáival foglalkozz. De az sok helyen analógon is fentmaradt még.

Direkt megkérdeztem. Az volt a válasz, hogy megmarad a digitális családi csomag is a média konverterrel. Másképp meg sem kötöttem volna.... Analógra nem adnak hűségidős kedvezményt. Még média konverterrel sem.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Nos, én is idekeveredtem, mert tegnap lekapcsolták az analóg szolgáltatást. Vagyis pontosabban maradt 8 db, a közszolgálatiak+ pár helyi. Családi digitális előfizetésem van és azon kívül, hogy a konyhában a CRT TV-n ezennel megszűnt a tévézés nem is okozott gondot. Csak annyi hogy az átállási Ütemterveben nem találtam a települést ahol lakok. Ez pedig Győr. Gondolom a Vidanettel kapcsolatos. Tud valaki infot erről a "házasságról"? Épp ezért nem találok csatornakiosztást sem a Telekom oldalán. Szóval hogy is van ez?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Direkt megkérdeztem. Az volt a válasz, hogy megmarad a digitális családi csomag is a média konverterrel. Másképp meg sem kötöttem volna.... Analógra nem adnak hűségidős kedvezményt. Még média konverterrel sem.

Ezt akkor nem teljesen értem. Ezek szerint most fizetek az analóg családiért 4000 akermennyit. Betelefonálok, kérem az iptv alap csomagot 2550-ért, és ugyan úgy meglesz az analóg (most már digitális) családi fele annyiért?
A szerelőt meg nem engedem be modemcserére, mert HGW-vel nem tudok mit kezdeni, a boxot meg vagy átveszem és a szekrénybe pihen, vagy át sem veszem...

Ez most komoly? :o Elég furi.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: fgabor87
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Bejelentettem, hogy analóg M2-n néha elmegy a kép, és monoszkóp jön be, ismerőseim más szolgáltatónál ugyan abban az időpontban nézve nem jelentkezik, erre felhívtak, hogy kiküldenek valakit. Mert biztos a TV-m, vagy a kábel, vagy valamelyik erősítő rak be időnként monoszkópot... nehogymár a fejállomás környékén keresgéljenek. :D
Szegény szerelő padlót fog fogni mikor vasárnap délután kijön, és közlöm vele, hogy tök feleslegesen jött, max beszélgetni tudunk egy jót. :D

Szaktudás megvan a telefonos ügyintézőknél. :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -1

Ez egy 6 éves "buta" tv, ha nincs jel, hangyafocizik, lenémítja magát, és kiírja, hogy nincs jel.

De ma nagyon szombat hangulatom volt, így rosszul írtam, nem vasárnap jön a szerelő, hanem hétfőn. Felvettem videóra a jelenséget, valószínűleg csak azt fogom tudni megmutatni neki, mivel teljesen véletlenszerűen jön elő.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Március 1.-től hatályos

Analóg Kábel Tv

Műszaki okok miatt 2016. Április30.-án megszüntetjük az Analóg Alap díjcsomag igénybevételi lehetőségét a központi fejállomásról ellátott területeken (Csépa,Perkáta,Siófok,Szelevény,Tiszakürt,Tiszasas,Tiszaug települések kivételével) illetőleg Marcali környéke fejállomáshoz tartozó településeken és a továbbiakban új technológián biztosítjuk a szolgáltatást az érintett előfizetők számára. A technológiaváltásra 2016 Március1-jétől április 30-ig kerül sor,s az analóg kábeltelevízió szolgáltatásról ezen időtartam alatt folyamatosan térünk át az új kódolatlan digitális kábeltelevízió szolgáltatásra. A módosítás nem érinti a programcsomagok kínálatát és havi előfizetési díját. Az érintett előfizetőket közvetlenül is értesítjük a változásról.

A fentiek szerint módosított Lakossági ÁSZF szövege 2016.január29-étől meg található a Telekom weboldalán és valamennyi ügyfélszolgálatán.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -1

Közben megtudtam, hogy nálunk marad a helyi tv analógon, ezek digitalizálását a Telekom fogja elvégezni majd valamikor. IPTV-re meg nem férnek fel, nincs több hely.

Érdekes lesz, hogy akinek IPTV előfizetése van, és majd analógról lekerül a helyi, amennyiben azt nézni szeretné, csak azért az egy csatornáért vásárolnia kell majd DVB-C boxot. :/

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Telekomtól válaszolták ezt, nem én találtam ki. De nem nekem, hanem egy üzleti partnerüknek.

"Helyi tévék digitalizálásának ütemezésével kapcsolatban továbbra is folynak a belső egyeztetések, türelmüket kérem ebben a témában."  "[...]sajnos az IPTV esetében elértük a maximum kapacitásainkat és továbbra is várólistánk van."

De valaki írta itt egy másik topicban, hogy náluk fent van digitálison a helyi tv.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
10 órája, fgabor87 írta:

Közben megtudtam, hogy nálunk marad a helyi tv analógon, ezek digitalizálását a Telekom fogja elvégezni majd valamikor. IPTV-re meg nem férnek fel, nincs több hely.

Érdekes lesz, hogy akinek IPTV előfizetése van, és majd analógról lekerül a helyi, amennyiben azt nézni szeretné, csak azért az egy csatornáért vásárolnia kell majd DVB-C boxot. :/

Nekem sattv-m van és évek óta a helyi TV miatt van DVB-T rendszerem (csak ez az 1 csati van beállítva). Minden reggel azt nézzük. Semmi nehézséget nem okoz. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...