Kérdés

Az epg  belűl a szavak között néha előjön  egy hasább,nem minden tv csatinál.Nem lehetne ezt orvosolni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2287 válasz erre a kérdésre

3 órája, László62 írta:

Üdvözletem!

Felfogtam, hogy IPTV mellé nem jár semmiféle ingyenes kiegészítő box, ezért most azt kérdezném, hogy amennyiben vásárolok egy kb. 10 m-es SCART Tv vevő hosszabbítót pl. Conradtól ( http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=993808 ), akkor azzal megoldható-e, hogy kábelesen összekössem a T-s set-top-boxot egy másik tv-vel is? Természetesen tudomásul veszem, hogy amire a set-top-box van beállítva, az jön be a 10 m-re lévő tv-n is.

Köszönettel venném a segítséget, mert a válaszig nem ruházok be semmit.

Köszönettel:

László

Ha jól emlékszem a cis2001 vagy scart (sd) a vágy hdmi (hd)  jelet ad ki. Egyszerre mindkettőt nem. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

3 órája, László62 írta:

Üdvözletem!

Felfogtam, hogy IPTV mellé nem jár semmiféle ingyenes kiegészítő box, ezért most azt kérdezném, hogy amennyiben vásárolok egy kb. 10 m-es SCART Tv vevő hosszabbítót pl. Conradtól ( http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=993808 ), akkor azzal megoldható-e, hogy kábelesen összekössem a T-s set-top-boxot egy másik tv-vel is? Természetesen tudomásul veszem, hogy amire a set-top-box van beállítva, az jön be a 10 m-re lévő tv-n is.

Köszönettel:

László

Ebben az esetben ha ez működik is, akkor is csak úgy, hogy egy box két TV-re vetití a képet, vagyis amikor bekapcsolod mondjuk az RTL-t, akkor a másikon is csak az RTL nézhető. Ha ott átkapcsolsz, akkor a másikon is átmegy a kép, hiszen az utasítást a boxnak adod, így eleve a másik TV-nél nem is tudnád váltani a csatornát, csak kint, ott ahol a box van.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdvözletem!

Köszönettel:

László

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2015. 01. 09., Roli82 írta:

Novemberi keltezésű számla alján szerepelt egy összefoglaló a változásokról.

kőszi

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
11 órája, géza22 írta:

nagyon halk iptv szofer hangja   3 hete friséteték szofert aszot halk   inkáb 62SD csatornát szofert hangját kelet volna emelni most 24 iptv távirányiton kele használni  digitális kábeltv ot  8 szól távirányitó hangerőn

Lehet hogy egyszer majd jön egy xxx61 végű szoftverfrissítés, állítólag tud a Telekom a hibáról, és dolgoznak a kijavításán. Szerintem több észrevételt kaptak a különböző csatornák nagyon eltérő hangereje miatt, talán ezt akarták javítani, csak nem jól sikerült >:(. Ez volt az xxx59 végű, amit gyorsan javítottak a 60 végüvel, de az sem lett jó.

Ezért várjuk a következőt. Lehet hogy a 70 végűnél már jó is lesz :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

nagyon halk iptv szofer hangja   3 hete friséteték szofert aszot halk   inkáb 62SD csatornát szofert hangját kelet volna emelni most 24 iptv távirányiton kele használni  digitális kábeltv ot  8 szól távirányitó hangerőn

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@László62

Üdv.

Az 1 darab díjmentes média konverterre az analóg kábel tv előfizető jogosultak! Mivel önnek IPTV előfizetése van, így önnek nem jár díjmentesen , mert az IPTV-hez bónuszként ingyenesen kapta eddig az analóg kábel tv is, ami a szerződésben nem szerepel! Amennyiben továbbra is szeretné a régi típusú tv-n is tévézni, akkor vagy további IPTV set-top-boxot kell bérelnie a Telekom-tól darabja 870 Ft/hó vagy bármelyik műszaki boltban vásárolhat DVB-C (digitális kábel tv)  vételre alkalmas set-top-boxot.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

6 perce, László62 írta:

Üdvözletem!

Köszönöm a választ, már értem, miért nem jönnek be a csatornák. Megnéztem a linket is és olvasom, hogy a szolgáltatónak 1 db digitális jelátalakítót -térítésmentesen- még februárban ki kellett volna küldeni postán...

Nos, ez nem történt meg, gondolom reklamálnom kell.

Segítségét még egyszer köszöni:

László

Régebben kitárgyaltuk a kabeltv topicon ha jól emlékszem. Sajnos a iptv boxod az ingyenes darab, továbbiakért fizetned kell, bérelni vagy venni, Szerintem a Ts humaxot nem érdemes se megvenni, se bérelni, inkább a piacról kell dvb-c vevőt vásárolni, kényelmi funkciókkal (felvétel, soorend állítás, multimedis kliens/szerver, stb) . És kalkulálni ugy kell hogy a T bármikor megszüntetheti ezt a lehetőséget, (bérlésnél mindenképp olcsóbb a vétel, és a Ts Humaxnál a legtöbb vevő jobb) Figyelni kell hogy nem földi vevő kell( dvb-t) hanem kábeltv vételre alkalmas készülék. Esetleg új tv.

Ingyenest az előtte csak  analóg csatornát előfizetők kaptak. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: acel

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdvözletem!

Köszönöm a választ, már értem, miért nem jönnek be a csatornák. Megnéztem a linket is és olvasom, hogy a szolgáltatónak 1 db digitális jelátalakítót -térítésmentesen- még februárban ki kellett volna küldeni postán...

Nos, ez nem történt meg, gondolom reklamálnom kell.

Segítségét még egyszer köszöni:

László

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv!

A központi fejállomásról ellátót területeken az analóg alap csomag megszüntetésre került, ezt a Januári számla levélen is feltüntették.

Bővebben az átállásról  a Digitális Leszek oldalon olvashat.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdvözletem!

IPTV családi csomagot (+internet+telefon) fizetünk elő, 1 boxunk van. Budapest  II/a kerületben lakunk.

A lakásban van egy lcd tv, amihez közvetlenül kapcsolódik a box és van két másik "sima" tv. (Grundig és Funai, 5-10 évesek lehetnek)

Kb. 2 hét óta nem lehet fogni ezeken a tévéken analóg adásként csak az M1-2-Duna és Tv2 adásokat......

Kérdésem az lenne: hová tűnt a többi adás (RTL, Viasat3, Cool..stb.) amit eddig lehetett nézni?

Megtisztelő válaszukat várja:

László

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ezt így nem feltétlen lehet ki jelenteni, simán elég egy sz*r kötés ami random hibákat okoz a tv adásban. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az IPTV-nél, ha már van, odafigyelhetnének a hálózatkapacitsára, vagy mire, mert szokott olyan lenni, hogy megakad a kép egy pillanatra és megnyekken a hang egy pillanatra. Nem állandóan van, csak időnként, amiből arra tippelek, hogy ha sokan nézik egyszerre, akkor nem bírja a hálózat, és ezért vannak akadások. Ha már az iptv a főcsapás, akkor ilyennek nem szabadna előfordulnia.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kedves @géza22 

Hiába ismételgeted lassan hetek óta, a válasz NEM, nem fog meg szűnni az IPTV és nem lesz helyette digitális kábel tv.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

tisztelt szolgáltató mértnem lehet iptv ről digitális kábeltvre  mert jób képje hangja it 27 adásvan egyforma hangminőség és hangereje lene hasznos telekom részére átkelene álni digitális kábeltvre szolgáltató részére  mert iptv szetbox nem kelene  használni  sok energiát meglehet sporolni őszes szetbox iptvén ami kivan hejeszve       iptv szetbox  nagyon meleg  és sok energiát fogyaszt  sokáig mükődik  kőszőnetel

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 3/17/2016, 9:30:23, Roli82 írta:

Új szolgáltatást ne keress, az nincs. Apró jelentéktelen változás van csak, kíváncsi vagyok észreveszed -e. :D

Kisebb javításokkal szokott foglalkozni a T. ;)

Kérek egy változtatások listáját, talán kapok 2.3-nál adtak. Aztán be rakom ide.  :D

Belenézve a menübe a térhatású hang tűnik újnak, (dts? akinek szervíz menüje van az meg tudja mondani)

Ez magyarázza a halk hangot is, akinél hal érdemes ellenőrizni hogy sztereó módban van-e a stb.

Nekem a színek is élénkebnek tűnnek (hdmi fekete szint javitás?)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 órája, asanci23 írta:
18 perce, tks írta:

Lehet tudni, hogy ez mikorra várható? Volt már erről valahol említés, hogy dolgoznak ezen, vagy csak feltételezed, hogy át fognak majd állni erre?

Csak sejtésem, a mediaroomot nem látom fejlődni, 

https://en.wikipedia.org/wiki/Ericsson_Mediaroom
Jobban mondva  teljesen átalakulni látszik.
Sok évig még el lehet ezzel a telekom. De pl a tvgo-t is gátolja, mivel csak egy már nem megbízható böngésző plugin támogatja. A samsung tgov appot visszavonták.  A stb-t se lehet újat üzembe helyezni szerintem de nem találom pontos törvényt az energiatakarékos stbk. üzembehelyezéséről .  Ráadásul a Cisco is át dobta az stb-ket a technicolornak.

Most találtam:
http://www.rethinkresearch.biz/articles/deutsche-telekom-t-entertain-falls-to-huawei-partner-pressure/

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 hours ago, acel said:

Sejtésem szerint ezek  a stbk maradnak addig amig mediaroom platform alapú lesz az iptv.

Lehet tudni, hogy ez mikorra várható? Volt már erről valahol említés, hogy dolgoznak ezen, vagy csak feltételezed, hogy át fognak majd állni erre?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Megnéztem a 2 stb-t, a 2001-en és a 2201-en is a legújabb, 2.4.29715.23060 fw. van.

Mint írtam, a 2001 oké, a 2201 iszonyú halk

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 órája, asanci23 írta:

Tisztelettel kézdezném, a legutóbbi szoftverfrissítés óta a CISCO ISB2201MT stb-nél miért csökkent le a hangerő igen jelentősen? Az előző beállításokhoz képest (12-es hangerő) most 22-es állásban van ugyanakkora hangerő. A másik, 2001-s, régebbi stb nem változott a hangerő.

15 órája, Roli82 írta:

@acel

A 2.4.29715.23059 verziónál a hanggal voltak problémák állítólag, a 2.4.29715.23060 verzióban reszeltek egy kicsit rajta.

A 2001 már megkapta a fixet.

Ezek szerint hang kódolásban lehet némi "javítás" a  2.4.29715.23059ben

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, tks írta:

Ez is jó ötlet. Ezért lenne jó tudni, hogy foglalkoznak-e ilyen fejlesztésekkel. Illetve azt sem tudom, hogy ez a telekom saját fejlesztése-e vagy csak megvettek valami általános szoftvert, ami sok országban fut, és magyarították, vagyis nem is tudnának fejleszteni rajta, ha akarnának sem.

Vegyes feltételezésem szerintz megvették a alap szoftvert a hardverrel. Ezeket módosítgatják
Pl: usb felvétel /lejtszás letiltása, standby mód letiltása, stb.
Új szoftver is adtak hozzá az appokat a saját menűket, Vásárlás opciót.

De mivel túl kicsi a memóriája, a op rendszer/platform nem hordozható, úgy tűnik váltani nem tudnak, bővíteni nem lehet. Sejtésem szerint ezek  a stbk maradnak addig amig mediaroom platform alapú lesz az iptv. Ráadásul szerintem meg sem felel a energiahatékonysági követelményeknek, újjonnan forgalomba sem hozható, csat trükközéssel. Mindenképp kiselejtezendő darab.
A szotver frissitési ciklusa kb fél év, azután hogy kijön a gyári javítás, ez sokat elmond.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
16 minutes ago, OldMike said:

@tks

Megoldhatnák például, hogy figyelmeztetést is lehessen beállítani egy műsorhoz, ne csak felvételt.

Ez is jó ötlet. Ezért lenne jó tudni, hogy foglalkoznak-e ilyen fejlesztésekkel. Illetve azt sem tudom, hogy ez a telekom saját fejlesztése-e vagy csak megvettek valami általános szoftvert, ami sok országban fut, és magyarították, vagyis nem is tudnának fejleszteni rajta, ha akarnának sem.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
24 perce, asanci23 írta:

Tisztelettel kézdezném, a legutóbbi szoftverfrissítés óta a CISCO ISB2201MT stb-nél miért csökkent le a hangerő igen jelentősen? Az előző beállításokhoz képest (12-es hangerő) most 22-es állásban van ugyanakkora hangerő. A másik, 2001-s, régebbi stb nem változott a hangerő.

Írták már korábban hogy az 59 végű szoftver kissé félresikerült a hangerőt illetően, és ezt feltehetően javították a 60 végűben. Kell még egy kis türelem, amíg az is megérkezik. A 2001-es STB-n talán még a 2.3 kezdetű verzió van, esetleg már a 60 végű.

@tks

Megoldhatnák például, hogy figyelmeztetést is lehessen beállítani egy műsorhoz, ne csak felvételt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
5 minutes ago, Roli82 said:

@tks

2010 óta van IPTV-m, azóta 1x volt dizájn váltás ha jól emlékszem.

Szerintem ide le írhatod a javaslatodat. ;) 

Ez elég rosszul hangzik, ha nincs látható törekvés arra, hogy kényelmesebbé tegyék a felületet.

A javaslatom pl. az, ami fent írtam, hogy a régi felvételekhez körülményes eljutni. Egy dátumra ugró funkció nagyon hasznos lenne, ha a felvételek dátum szerinti listájában egyből el lehetne ugrani egy adott dátumhoz a lapozgatás helyett.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most