Kérdés

Az epg  belűl a szavak között néha előjön  egy hasább,nem minden tv csatinál.Nem lehetne ezt orvosolni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2287 válasz erre a kérdésre

Heti 1x 2x újraindítást még túl lehet szerintem élni. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Lehet, hogy akkor a gyakoribb újraindítás nem ártana. A családtag, aki használja, soha nem kapcsolja ki, csak a távirányító kikapcsológombjával, és talán nem bírja ezt, hogy sokáig nincs újraindítva, és ezért kavarodott meg. Bár nem tudom, az előfizetők többsége hogyan használja, gondolom inkább a kisebbség az, aki este teljesen kikapcsolja a dobozt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Beállításokban meg találod hogy win 6.0  vagy valami ilyesmi. Iptv esetében így van mivel Microsoft Cisco páros szállította egész rendszert talán másik fajta stb vel lenne esély Linuxra. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem gondoltam volna, hogy ezeken windows fut. Azt hittem az ilyen boxok mind linuxosak.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Elég lett volna az is teljesen ugyan az, egyikkel se lesz gyorsabb. Ez a Windows boxok hátránya.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Fegyvert nem, csak az analóg megszűnt, és nincs alternatív szolgáltató a környéken. De én is remélem, hogy ez valami egyszeri dolog volt.

Elég lett volna vajon az újraindítást választani ehhez, hogy megjavuljon? Nem tudom, az más-e, mint a ki-be kapcsolás, vagy gyorsabban lezajlik-e. A fizikai kikapcsolásból elég lassan állt fel. 2-3 perc.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Akkor  háborodjál fel nem tart senki efi fejéhez fegyvert.  Általad leírtakra ez egy ritka bug sok naponta egyszer random elő jöhet. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Idős családtag panaszkodott a felvevős boxra, és amikor elmentem hozzá, láttam, hogy tényleg nem stimmel valami, mert egyes feliratok eltűntek a menüből, nem volt meg a rózsaszín kiválasztó csík, stb.  (Nem kicsit felháborító, hogy külön havidíjat szednek a felvevős dobozért, és közben ilyen minőségű szoftver fut rajta.)

Ki-be kapcsoltam a dobozt, és ez helyrehozta. Ez az ajánlott módja a resetelésnek? Utólag láttam, hogy a menüben van Újraindítás is, az miben különbözik a fizikai ki-be kapcsolástól?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kerdezo

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@kerdezo

adsl/vdsl-en levesz az IPTV a sávszélességből ha éppen nézik vagy vesz fel , koax és optikán nem.

Ha lassulást tapasztalsz, így este fele,valószínűleg terhelt a hálózat a környéken.

Az egyik családtag tapasztalta tegnap este, ezért gondolkoztam, hogy mitől lehet. Azt hittem a lakáson belül lassul be, erre nem gondoltam, hogy attól is lehet, hogy este többen tévéznek. Az iptv-nek általában csak az előnyeit szokták hangsúlyozni, de ez elég nagy hátrány, ha csúcsidőben meg lehet érezni, ha sokan használják. Az analóggal ilyen probléma legalább nem volt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Lehetséges

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@kerdezo

adsl/vdsl-en levesz az IPTV a sávszélességből ha éppen nézik vagy vesz fel , koax és optikán nem.

Ha lassulást tapasztalsz, így este fele,valószínűleg terhelt a hálózat a környéken.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Lehetséges az, hogy a net belassul, ha valaki néz valamit és fel is vesz valamit közben? Vagy az iptv más sávszélességen megy, ezért az nem befolyásolja a net sávszélt, hogy éppen hány tv stream megy a vonalon?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nincs mit mondanom ezek után :) 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nagyon ritkán számláz egyedi elszámolással a T félévig, nekem az is sikerült. :-)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az fura azért nagyon ritkán történik ilyen. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ilyennel nem teheted tönkre próbáltam 

Én sem akartam, de szabadságról visszajőve egyszer stb csere lett a vége kb 2 éve , csodálkoztam is ,de örültem hogy hamar jött a szervíz.Elvitték a téglát, adtak helyette működőt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ilyennel nem teheted tönkre próbáltam nem fut le frissítés második lépése, de ha baj is van ki kap gomb fel le 4x és újra kezdi ezt egészet. Technicolor HGW is játszottam vele amíg le nem szedte a kis frissítést addig nem indult újra ha ki húztam közbe kezdte újra le szedni.. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem de mivel nekem sokat ki van kapcsolva (főleg frissítési időben), és ezért majdnem biztos hogy bekapcsolásnál frissít. És ha közben a hálózat is szakadozik, akkor lehetséges egy rossz megszakítás.

Ha jól van megírva a szoftver, akkor ebből nem lehet gond, mert a frissítést csak akkor teszi fel, ha sikeresen letöltötte, ha pedig a frissítés letöltése közben megszakad, akkor legközelebb újra próbálkozik a letöltéssel.

Az ilyen rendszerekbe bele kell tervezni azt, hogy a műveletek közben megszakad a hálózati kapcsolat. Minden hálózaton keresztül működő szoftver írásánál adottnak kell venni azt a lehetőséget, hogy meg fog szakadni bármilyen művelet közben a hálózat, és ezt le kell tudni kezelni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ez azt jelenti, hogy a doboz csak akkor frissíti a szoftverét, ha fizikailag ki-be kapcsolom?

Nem de mivel nekem sokat ki van kapcsolva (főleg frissítési időben), és ezért majdnem biztos hogy bekapcsolásnál frissít. És ha közben a hálózat is szakadozik, akkor lehetséges egy rossz megszakítás.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem azt jelenti 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Én kikapcsolom mindig a T által javasolva. Legfeljebb ha bekapcsolásnál kell frissítenie és valami gond támad, akkor kicseréli  T a téglásítottat hamar. 

Ez azt jelenti, hogy a doboz csak akkor frissíti a szoftverét, ha fizikailag ki-be kapcsolom?

Bár lehet, hogy ez a szerepe a soft kikapcsolónak, hogy ez jelzi a doboznak, hogy a user éppen nem nézi, és ilyenkor tudja magát frissíteni, újraindítani, ha kell.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kérdés, hogy akkor mi van a felvételekkel, mert ha valakinek van több órányi meg nem nézett felvétele, amit szeretne megnézni, akkor nem fog örülni, ha ezek mind elvesznek. Felvevős doboznál vajon megteszi a T, hogy átviszi az új dobozra a felvételeidet?

Megy a levesbe nem foglalkozhatunk vele. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Itt milyen kikapcsolásra gondolsz, amit a T javasolt? A távirányítóval, vagy éjszakára teljesen, a fizikai kapcsolóval?

Fizikai, brute force, :-)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Én kikapcsolom mindig a T által javasolva.

Itt milyen kikapcsolásra gondolsz, amit a T javasolt? A távirányítóval, vagy éjszakára teljesen, a fizikai kapcsolóval?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nekem ugy remlik, hogyha nincs hely a felvetelhez abban az esetben torli a legregebbit mindenfele keppen.

Akkor nem sok értelme lenne megadni felvételnél az opciót, hogy addig őrizze meg, amíg nem törlöm (a másik lehetőség, hogy addig őrizze meg, amíg van hely, ez az alapbeállítás).

Ha valaki így vesz fel mindig, és megtelik, akkor vélhetően beállításnál szól, hogy nincs több hely, és törölj valamit.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most