Kérdés

Sat TV és Interaktív Sat TV

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

953 válasz erre a kérdésre

Akkor elvben minden gömbölyű. Ha a tv távirányon infót nyomsz, mit mond a tv, milyen felbontás érkezik a HDMI bemenetén?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

super családi HD sat tv , sagem box a fekete vékony, a tv pedig egy 

Philips Cineos LCD TV, 37“, Full HD, DVB-T, 16:9, 94 cm, 37PFL963

a kép gyönyörü csak a boxxal van valami.. csak tudnám hogy mi.. :( 1080i re van állitva én már hibára saccolok.. nem tudom h beszólnék központba mit tudnának kutyulni vele.. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Lacikaaa@ Minden ilyen előtét-kütyün, legyen az set-tp box, média player, vagy bárakármi, kell legyen olyan menü-beállítás, hogy milyen felbontású (képarány, képformátum) képjelet adjon ki a megjelenítőnek. Az is tuti, hogy ez Nálad -egy, vagy több paraméterében- nincs összhangban a megjelenítőddel. Tekintettel arra, hogy nem ismerem, sem a beltéri egységedet, sem a tv-det, sem az előfizetésedet (HD, vagy nem), sem azt a körülményt, hogy a HD előfizetés meglétét, beltéri egység firmware szinten a Telekom befolyásolja e, vagy sem, nehéz ennél többet így látatlanban mondani. Saccra, amiket eddig leírtál az 1080i volna a megfelelő kimeneti felbontás.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zygy

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

nem sikerül.. más ötlet? akármit álitok nem akarja az igazat.. pedig olyan szép képet ad  a 102cm philips Cineos... :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

hát ha rámegyek hogy HD kimenetek aktiválása akkor 1080i van de nem lehet álitani rajta csak ha a kimenetek aktiválása , NEM re nyomok.. ugy is jo lesz? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Lacikaaa@ Azt gondolom, hogy a beltéri egység nem a tv felbontásának megfelelő kimeneti felbontásra van beállítva. Pld: a beltérid 576 soros felbontást ad ki, a tv-éd meg mondjuk 1080 soros felbontású. Menj be a beltéri beállítások > video menűbe és -ha lehet- állítsd feljebb a felbontást olyanra, mint a tv-éd felbontása!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok, olyan problémám lenne, hogy a set sop box (sagem) -nál kicseréltem ma a scartot HDMI-re és a kép jó is szép is minden, viszont a box menüje akkora lett, hogy beteriti a képernyőt, egyszóval k-vanagy lettt :D:( mit tudok állitani vagy mitöl van ez? mondom csak a menünél a kép az jo és a tv n sem tudom mit állitani mert a stb menüje csatonalista nézete lett nagyon nagy.. hogy állitsam h jo legyen? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok! Vkinek még szintén nem mükődik az IPTV adás? Azt irja nincs internet kapcsolat,de minden kábel a helyén van. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Száva utca környékéről k e r g e s d  el a felhőket :D

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Bandesz

Nálunk is így működik. Egyik vihar nem okoz gondot, a másik pedig igen. Szerencsére az első gyakoribb.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Érdekes hogy eddig is volt hogy felhős volt az ég meg volt vihar is és nem ment el, most meg ha süt ha nem elmegy.

Bosszantó

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ma meg a vihar miatt kockásodott kicsit, de nálunk nem ment el.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Na megint pompássan indul az este. Délután semmi baja az adásnak most meg megint kezdi az elmegy visszajön dolgot.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

+36-1-265-9210 és a +36-30-930-3100 ezek a számok is a központi ivr-t kapcsolják. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nál 4-5 és már mondja is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
10 perce, Anonimus írta:

Az 1414-es telefonszámot ha hivom  nem csörög ki !Igy a problémámat se tudom elmondani .Sokra nem megyek igy.

Az IVR egy kb 20 másodperces késéssel megszólal nálam.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok! Nálam sem megy, illetve néha visszajön, majd megint elmegy. És igen, a 1414 sem, a 1412 sem és a 1430 sem csörög ki.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nálam ilyen gond nincs, az új bácsi teszi a dolgát.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az 1414-es telefonszámot ha hivom  nem csörög ki !Igy a problémámat se tudom elmondani .Sokra nem megyek igy.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv @Bandesz

Központi hiba van. Sajnos mostanában voltak hasonló gondok a Saton.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Központi hiba okozza a nálad tapasztaltakat sajnos :( 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Ebben az évben már lassan havi rendszerességgel megy el az adás, eddig mindig csak akkor amikor borúsabb volt az idő, mostanában meg már akkor is ha süt a nap.

Ma 2017.05.22-én meg már 10-15 percenként jön be a képernyőre egy kis parabola antenna és egy piros x alatta. Ez jó 15-20percig tart, ma este nézhetetlen a TV.  Nálatok is van így ilyen sürün?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kipróbáltam az alap PIN-eket, igen. Rokongyerek speciális PIN-t tett rá, úgyhogy nem ismeretes a kód.

Értettem a távos gondolatod, csak azt nem, miért javasolod. Azzal kezdtem, hogy a boxi volume állítgatás a problémás. Tehát amit írsz ki van próbálva és nem jó. Valószínűleg nem olvastál el figyelmesen vagy én voltam félreérthető. Ez egy mellékprobléma. A másik kettő fontosabb. Mi a megoldás? Van varázsszó a szerelőnek, hogy érdemileg cselekedjen? Van feloldókód a beltérihez? Kettőskereszttel kezdődő, akármi.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Próbáltad az alapbeállításokat  esetleg 4 darab nulla vagy 1234-t?

Pont azt kéne kipróbálni, hogy nem a  tv távirányítóval adsz hangot, hanem a stb távirányítóval, a tv-re  adsz egy kis hangot és aztán az nem kell használni csak az stb távirányítót.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

HDMI az összeköttetés, a hangprobléma pedig a box szoftveres problémája egyértelműen. Más HDMI-eszközzel nincs gond. Hangerőállítás a tv-n zajlik érthető okokból.

Tényleg csak újraindítás van, lepattintó válasz volt ez a szerelő részéről.

Valóban gyerekzárról van szó, de PIN ismerete nélkül feloldhatatlan.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most