Ugrás a tartalomhoz
  • 11

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében


anonymus

Kérdés

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében

Mi ez a projekt?

EU gazdaságfejlesztési programjának része a SZIP, hogy az ország minden területén minden háztartásban elérhető legyen a 30 Mbit/sec sebességű internet 2020. Szeptember 30.

Miből áll ez a projekt?

Több szegmense van az egész történetnek. Alapvetően minden szolgáltató minden évben valamennyire terjeszkedni szokott, anyagi lehetőségektől függően... Ehhez az állam is hozzáadott egy hazai forrást (Pest megye), illeve EU-s források is rendelkezésre állnak a projekthez (országszerte). Mivel Pest megye túlságosan fejlett, így oda nem adhattunk be EU-s forrásigényt, ezért volt szükség hazai forrásokra.

A Magyar Telekom európai uniós forrásokat nyert el vezetékes szélessáv-fejlesztésre a GINOP 3.4.1-2015 keretében

A Magyar Kormány az Európai Unióval kötött Partnerségi Megállapodás alapján, a GINOP 3. prioritás keretében megjelentette a GINOP 3.4.1-2015 számú, Újgenerációs NGA és felhordó hálózatok fejlesztése című pályázati felhívást. Ennek célja a kevésbé fejlett régiókban az újgenerációs szélessávú (NGA) hozzáférési hálózattal el nem ért igényhelyek lefedése annak érdekében, hogy az infokommunikációs hálózatok, eszközök, szolgáltatások és kompetenciák bővülése hozzájárulhasson az állampolgárok életminőségének, a vállalkozások versenyképességének és az állami működés hatékonyságának javulásához.

Támogatást nyert járások

Támogatást nyert járások

Közép-Mo nyertesei

Budakeszi-, Érdi-, Vecsési-, Szentendrei járások, valamint Kelet-Pest. 

Mikor kerül lefedettség alá a településem?

Ennek a kezdeményezésnek alapvetően az összes hazai szolgáltató a részese, azonban a kivitelezés konkrét dátumát hazai és EU-s források esetében is nehéz megjósolni... Egy biztos 2020. Szeptember 30 megtörténik a 30 Mbit/sec sebességű internet bevezetése országszerte.

NMHH jogforrások oldalán nyomon követhetők a kiadott építési engedélyek, előzetes építési bejelentések, használatba vételi engedélyek a hálózat fejlesztések kapcsán. 

Hol találhatom meg az aktuális lefedettséget?

Kifü térkép

Milyen paramétereknek kell megfelelni az internet sebességében?

Az alapvető elvárás hogy 30 Mbit/sec letöltésű (garantált 7,5 Mbit/sec) és 6 Mbit/sec feltöltés (garantált 1,6 Mbit/sec) internet legyen elérhető az egész országban. További elvárás hogy ezen hálózatoknak legalább 50%-ának képesnek kell lennie a jövőben a 100 Mbit/sec sebességű internet kiszolgálására is.

Milyen technológiát használnak ezen sávszélesség biztosítására?

 GPON hálózat kiépítésére kerül sor, amin akár 2000/1000Mbit-et nyújtunk előfizetőink részére.

Technológiától függően milyen sebességekre számíthatok?

Három eltérő technológiát használ a Telekom, és mivel 30 Mbit az alapelvárás, így a következő maximális lehetőségek jöhetnek szóba, amik a jövőben vDSL és Koax esetében is javulnak.

 

ewfwefewfewfew.png

Köszönöm @btz nek a segítséget!

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.9k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

mért maradki optika fejlesztésből  szeged zákányzék őtőmős morahalom ruzsa rőszke  domaszék 20 éve nem fejleszt telekom  nem koax kel fejleszteni  hanem optikát kormány 2018 igért  szeritem trükőzik telekom ikáb koaxot csinálja meg ne keljen optikára kőlteni pénz telekomnak amit támogatja álam és EU                                         

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

nics igazad mert telekom érdeke minél jo szolgáltatás adjon lakoságan ez optika biszonyos előnybe van városok ot fejleszti optikát telekom szomomra megkőlőmbőszte vagyunk csonrádmegye és kiseb  falvak esz 20 éve csinálja telekom  nekem 10 éve igéri optika kábel lesz telekom ahol lakom ne keljen fejleszteni optikák ikáb koaxot fejleszti és trük telekom részéről budapest miskolsz debreszen nyirenyháza  ót elérhető 2000 és 1000 megbit interenet telekomnál   akor  kérdezem akor én mért nem tudom elérni  csonrádmegyébe és vidéken 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@géza22

Amiket leírtam azok tények és igazak, bárki ellenőrizheti más forrásból is. Amiket pedig te írsz, például ez a "budapest besszek mindenho elérhető kéteszer mekapit" na az nem igaz. 

A Telekom érdeke tényleg a minél jobb szolgáltatás az ügyfelek megtartására érdekében. A koax elég jó szolgáltatás a lakosságnak, bőven kiszolgálja a lakosság 99%-ának igényét. Ha neked ettől eltérő igényeid vannak, akkor keress fel egy szervertemet a közelben, vidd be a gépedet és ott kapsz 1000 megabitet vagy 2000-ret is akár. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Még egyszer megpróbálom, aztán tényleg nem látom értelmét :(

Az EU 30 Mbit/sec-et vár el Magyarországtól minden településen. A technológiai feltételekre nincs kiterjedően szó. Annyi esik meg, a dokumentumokban és az elvárásokban (tudom, mert végigolvastam!), hogy ezeknek a hálózatoknak valamennyi százalékában 100 Mbit/sec sebességünek kell lennie.

De egy kis érdekesség, hogy tisztában légy a dolgokkal. Mivel az EU nem ad pénzt Koaxos területre, tekintve hogy zöld terület (elérhető a 30 Mbit/sec, így teljesíti az EU elvárását), sokszor nem is lehet optikát létesíteni rajta. Túl sok átalakítás kellene ahhoz, szinte nulláról kéne átépíteni az egészet, hogy optika lehessen. Ezért is vannak még olyan települések, ahol évek óta Deep Fiber épül.

Ha nem csak emlékezetem annak idején még @anonymus  Budapest melletti Dunakanyarban is az épült. És itt a szó kedves @géza22 mai napig épül koax, ott, ahol a koax hálózatot nem lehet költséghatékonyan átépíteni Optikára.

A Deep Fiber egy hatásosnak mondható Koax fejlesztés, annyira közel viszik az optikát a házhoz amennyire csak lehet, egyedül a végpont és közelében marad koax a hálózat. ED 3.1-es eszközzel pedig eléggé nagy és jó sebesség hozható ki az egész technológiából.

Illetve azért gondold át kedves géza, a Koax 500 Mbit/sec-et bír, de az ED 3.1 elvileg gigabitre is képes lesz, szerinted egyedül a 2 gbps-ért költséghatékony lenne a hálózat fejlesztése? Hány előfizető lenne aki 2 gbps-re fizetne elő egy kisebb településen? 10? Szerintem még annyi sem.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Gézáért önmagábanvéve már nem érdemes ide írni, de biztos vannak más ide látogató tagok, akik hasznosítani tudják az általunk leírtakat és megértik, hogy nem az van, hogy *****Telekom ki akar ***** szegény Csongrád megyeiekkel, hanem megértik, hogy meg van az oka, hogy miért nem az a terület az Európai Unió által elsődlegesen támogatott hely.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

btz mond meg okát              mindeniki aszért ir forumba hogy telekom vezetése elovasa     minden redbe lene telekomnál akor nem irnák  én tudom mért nem fejleszt telekom csonrádmegyébe falvakba mindenki tudja hogy szegeden 20 éve nics optika szolgátatás telekomnak furcsa nézmeg vásárhejen ot lesz optika érdekes  btz 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Értem én, de a dokumentumot nézve, azért látszik az is, hogy nem Miskolc az egyedüli járás, ahol "csak" 22%-os támogatást kapott a szolgáltató. (Debrecen, Eger, Berettyóújfalu) Mégis azokon a járásokban megmozdult már valami, itt meg szinte semmi..... Van itt bárki a fórumon, aki tud érdemben tenni, annak érdekében, hogy megmozduljon a Té a fejlesztés irányába, vagy tud bárki bármi elérhetőséget egy olyan személyhez, aki tud érdemben lépni? Műszaki vezető, bármi... Mert Van egy olyan érdésem, ha nem hajtja az ember a dolgokat, nem gyúrja az illetékeseket, akkor visszarepülnek ezek a kis falvak a kőkorba.... Pedig pont erre kapták volna a támogatást ezek a cégek, EU-tól, meg az Államtól, hogy felzárkóztassák ezeket a lemaradt településeket, ehhez képest azt látni, hogy sokszor olyan helyen fejlesztenek, ahol már amúgy is jelen volt legalább egy értelmes szolgáltató.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A (SZIP) keretein belül történő fejlesztésről megjött a szórólap, hogy hamarosan kész (Kistelek járás/Balástya), és a térségben Telekom van (volt eddig), nekem is onnan van csomagom, de csak kábeles.

Az érdekelne, hogy ha a SZIP keretein belül van, akkor mennyi esély van arra, hogy a telekomos optikai csomag elérhető lesz nálam? (Az ügyfélszolgálat nem tudott választ adni rá, csak felsorolta a jelenleg elérhető csomagokat, amiket én is bármikor megtudok nézni)

Kerültek le új oszlopok is, és mind az új oszlopon, és villany  oszlopokon halad, a "régi" kábelnetes/telefonos oszlopon sehol sem halad.

Egy másik cég csinálja, akinek megrendelője a  Magyar Telekom Nyrt, de van neki is saját internet szolgáltatása is. (eddig nem volt ilyen a térségben) Most lesz egy új szolgáltató, akinek lesz optikai netje, és lesz a telekom akinek "csak" kábeles van?

Sem a Telekom, sem más nem keresett semmivel, hogy eladja az optikai netet... pedig halottam róla, hogy máshol (Az ország túlsó felén) voltak a telekomtól előrendelések az optikai internetre.

Mire számíthatok?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A mai nap felhívott egy hölgy a Telekomtól, hogy elkészült az optika. Na mondom még aludtam a srácok beindultak. Meg is beszéltük az időpontot mikor megyek be a telekom üzletbe megrendelni a szolgáltatást. Munkába menet látom, hogy még 1m kábel sincs kihúzva, csak a földet ássák 2 géppel egyszerre. Kb 1 hetes munka van hátra. Valakinek van esetleg tapasztalata arról, hogy idő előtt már hívják a leendő előfizetőket ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem terveztem, csak furcsáltam mikor hívott a hölgy, hogy kész van. Kb a házunktól 300 m-re fog becsatlakozni a geinchálózat és minden nap látom, hogy dolgoznak. Még kb 400 m van hátra az ásásból, majd az egész szakasz kábelezése. Pont ma vágták ki a fák belógó részeit, ahol már le van rakva az oszlop.Lehet a hölgy a településen belüli optikára gondolt, mert az már tavaly óta kész van, idén kezdték az összekötést.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

A leendő fejlesztésekről lehet valamilyen infomációt tudni? Lassan egy éve, hogy itt volt egy telekomos tervező az utcánkban, és azt mondta, az optikai hálózatot tervezi. Azóta csend van. Jelenleg ADSL van, itt kemény 6 Mbit fér ki a csövön. :) (Debrecen-Józsa, Zsindely utca vége/Szólátmonostori utca)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

 Nem tudja valaki ez az NMHH-s használatbavételis dolog miként megy? Ha kész a hálózat már látom egyből az oldalukon, hogy elérhető nállam és rendelhetem is, vagy még várni kell egy hónapot kb mire megadják a használatba vételi engedélyt ? Nézegettem az oldalt és a településünkre nincs kiadva használatba vételi engedély, de a múlthéten hívott egy hölgy, hogy kész az optika. Neki gondolom nem szóltak, hogy viszont még nem vagyunk rákapcsolva. Viszont ahol én lakom az egy másik faluhoz tartozó település, ahol már van optika, a keresőbe is a másik település nevét kell beírnom, majd az utcát. Bízom benne mikor rákötik a falu végén lévő oszlopra a kábelt már köthetem is a "szupergyors" internetet.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
15 órája, Azorjd írta:

 Nem tudja valaki ez az NMHH-s használatbavételis dolog miként megy? Ha kész a hálózat már látom egyből az oldalukon, hogy elérhető nállam és rendelhetem is, vagy még várni kell egy hónapot kb mire megadják a használatba vételi engedélyt ? Nézegettem az oldalt és a településünkre nincs kiadva használatba vételi engedély, de a múlthéten hívott egy hölgy, hogy kész az optika. Neki gondolom nem szóltak, hogy viszont még nem vagyunk rákapcsolva. Viszont ahol én lakom az egy másik faluhoz tartozó település, ahol már van optika, a keresőbe is a másik település nevét kell beírnom, majd az utcát. Bízom benne mikor rákötik a falu végén lévő oszlopra a kábelt már köthetem is a "szupergyors" internetet.

Műszakilag nézve a hálózat sokkal hamarabb elkészül mint hogy elkezdik a bekapcsolást.  Egyrészt megtörténik minden mérési ponton, a műszeres mérés jegyzőkönyvezés. Ha van valami hiba azt még javítják. Ha el kellett térni a kiviteli tervtől, az is plusz idő. Szerintem nem feltétlen baj hogy kerestek. Mivel nem szerződést kötsz ilyenkor, csak igénybejelentőt. Ami a bekapcsolás napján fordul aktív szerződésbe. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Adott egy régi TSz lakótelep, PSTN vonal van, a központ valószínűleg jó messze. A kérdésem az hogy mindenhol lehet ADSL netet rendelni ahol van PSTN is?

Erről lenne szó, a cím és a google kép nem fedi egymást, a műholdkép a helyes helyszín:
https://www.google.com/maps/place/Cegléd,+Jászberényi+út+408,+2700/@47.2262302,19.8317016,365m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x474170fe9517775d:0x42640906a9ea0a35!8m2!3d47.1809648!4d19.8015865

 

 

Válaszokat előre is köszi!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
9 órája, anonymus írta:

Műszakilag nézve a hálózat sokkal hamarabb elkészül mint hogy elkezdik a bekapcsolást.  Egyrészt megtörténik minden mérési ponton, a műszeres mérés jegyzőkönyvezés. Ha van valami hiba azt még javítják. Ha el kellett térni a kiviteli tervtől, az is plusz idő. Szerintem nem feltétlen baj hogy kerestek. Mivel nem szerződést kötsz ilyenkor, csak igénybejelentőt. Ami a bekapcsolás napján fordul aktív szerződésbe. 

Igazából kb 100 méter van még hátra, a kábelek 90% a föld alatt és oszlopon az összekötő hálózaton. Csak arra lennék kiváncsi, mikor felrakják a kötődobozt a kiindulási pontra onnan kb mennyi idő múlva lehet rendelni a szolgáltatást.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Megrendeltem ma a digitális jólét csomagot, de tudomásom szerint kb 7-8 km-re van a központ tőlem.

Mellettünk csak a város- falvak összekötő trönkkábel futhat,   néhol felhoznak 1-1 póznát,  pl itt egy telefonfülke volt így van pózna is.

De maga a város és a falu is messzevan, mi itt a kettő között vagyunk.

Egy előnye lenne a dolognak, tudtommal a kihasználtság szinte a nulla tehát szabad érpár tutira lesz, annak ellenére is hogy régen itt talán vonaltöbbszörözővel ment az a pár lakás ami volt.

Bár nem tudom hogy pár szabad érpárral lehet-e turbózni egy nagyon régi és nagyon messze lévő hálózaton a netet.

Azt honnan tudhatnám meg hogy hol van a telefonközpont?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...