Ugrás a tartalomhoz
  • 11

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében


anonymus

Kérdés

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében

Mi ez a projekt?

EU gazdaságfejlesztési programjának része a SZIP, hogy az ország minden területén minden háztartásban elérhető legyen a 30 Mbit/sec sebességű internet 2020. Szeptember 30.

Miből áll ez a projekt?

Több szegmense van az egész történetnek. Alapvetően minden szolgáltató minden évben valamennyire terjeszkedni szokott, anyagi lehetőségektől függően... Ehhez az állam is hozzáadott egy hazai forrást (Pest megye), illeve EU-s források is rendelkezésre állnak a projekthez (országszerte). Mivel Pest megye túlságosan fejlett, így oda nem adhattunk be EU-s forrásigényt, ezért volt szükség hazai forrásokra.

A Magyar Telekom európai uniós forrásokat nyert el vezetékes szélessáv-fejlesztésre a GINOP 3.4.1-2015 keretében

A Magyar Kormány az Európai Unióval kötött Partnerségi Megállapodás alapján, a GINOP 3. prioritás keretében megjelentette a GINOP 3.4.1-2015 számú, Újgenerációs NGA és felhordó hálózatok fejlesztése című pályázati felhívást. Ennek célja a kevésbé fejlett régiókban az újgenerációs szélessávú (NGA) hozzáférési hálózattal el nem ért igényhelyek lefedése annak érdekében, hogy az infokommunikációs hálózatok, eszközök, szolgáltatások és kompetenciák bővülése hozzájárulhasson az állampolgárok életminőségének, a vállalkozások versenyképességének és az állami működés hatékonyságának javulásához.

Támogatást nyert járások

Támogatást nyert járások

Közép-Mo nyertesei

Budakeszi-, Érdi-, Vecsési-, Szentendrei járások, valamint Kelet-Pest. 

Mikor kerül lefedettség alá a településem?

Ennek a kezdeményezésnek alapvetően az összes hazai szolgáltató a részese, azonban a kivitelezés konkrét dátumát hazai és EU-s források esetében is nehéz megjósolni... Egy biztos 2020. Szeptember 30 megtörténik a 30 Mbit/sec sebességű internet bevezetése országszerte.

NMHH jogforrások oldalán nyomon követhetők a kiadott építési engedélyek, előzetes építési bejelentések, használatba vételi engedélyek a hálózat fejlesztések kapcsán. 

Hol találhatom meg az aktuális lefedettséget?

Kifü térkép

Milyen paramétereknek kell megfelelni az internet sebességében?

Az alapvető elvárás hogy 30 Mbit/sec letöltésű (garantált 7,5 Mbit/sec) és 6 Mbit/sec feltöltés (garantált 1,6 Mbit/sec) internet legyen elérhető az egész országban. További elvárás hogy ezen hálózatoknak legalább 50%-ának képesnek kell lennie a jövőben a 100 Mbit/sec sebességű internet kiszolgálására is.

Milyen technológiát használnak ezen sávszélesség biztosítására?

 GPON hálózat kiépítésére kerül sor, amin akár 2000/1000Mbit-et nyújtunk előfizetőink részére.

Technológiától függően milyen sebességekre számíthatok?

Három eltérő technológiát használ a Telekom, és mivel 30 Mbit az alapelvárás, így a következő maximális lehetőségek jöhetnek szóba, amik a jövőben vDSL és Koax esetében is javulnak.

 

ewfwefewfewfew.png

Köszönöm @btz nek a segítséget!

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.9k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
21 órája, McBelaba írta:

Pár éve én azt szerettem volna, ha egy ilyen VOIP-s telefont átszerelnek analógra, a FAX és az orvos-diagnosztikai eszközök miatt, ekkor azt mondta, hogy nem lehet, és külömben is a VOIP-és etelefon vonail is tudja ezeket. A FAX-ot tudja 9600 bps-es de az orvos-diagnosztikai eszközöket nem tudja, mert a modemben lévő VOIP-ANALÓG átakalitó és annak a szűrőköre kiszűri az olyan 40-80 Khz közötti ferkvenciákat amiken az komminukáll.
 

 

Ki kellett volna verned a balhét, a központi ügyfélszolgálat azt mondja igen hogy nem lehet , gyakorlatilag két éve nekem egy problémás még adsl-es ip telefonnál felajánlották hogy utolsó eshetőségként csak nekem visszadobják analógra mert nem megy másképp.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2020. 01. 11. at 22:20, anonymus írta:

Ahol minden ügyfél lekerült a rézről ott indul csak a bontás el. Ahol maradt ügyfél ott nem indul bontás. Telefonfülkék jah hát igen kellenek nagyon :D Ahol a törvény engedi ott bontják el őket. 

 

Nekem a héten az egyik brigád közölte hogy leszednek minden rezet, minden optika lesz ne aggódjak.  De ahogy elnéztem szinte minden településen maradt pár ember rézen ahol kihúzták az optikát, tehát egyenlőre ugyanúgy üzemeltetni kell a rezes központot akkukkal, klímásokkal, fűnyírócégekkel stb stb. 

Van rendes PSTN hálózat saját oszlopokkal mégsem került rá optika, több utca kimaradt a volt településemen is.  SZerintem egy jódarabig még párhuzamosan fog menni, hacsaknem a meglévő rezeseknek felajánlanak mobil előfizetést kárpótlásul.

De amúgy az optikát is megnyitják majd egyéb cégek előtt is mint ahogy a rézzel kellett hogy az *****, datanet stb is ugyanazon kábelen szolgáltathatott? 

Amúgy a réznél szerintem sokkal előbb kellene leszedni a koaxot.. tudok olyan települést ahol a ***** koax mellé rakták fel a telekom optikát is. A koax meg szépen lassan elnéptelenedik de ugye a fenntartását sem termelik ki a meglévő előfizetők. Nos most nem tudom a ***** vagy fejleszt optikára vagy lekapcsolja és leszedi? 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 perce, anonymus írta:

Utána kérdeztem, telefonfülke marad, DE optikát kap :D Van egy türelmi időszak meg mindenféle kampány hivogatás stb. Ha nem akar ennek ellenére se váltani, kap egy levelet és az abban foglaltak szerint felomdja a rezes szolgáltatást a telekom. 

Előfordul ahol kimaradt terület ott nem lesz bontva, amíg nem kerül oda optika. Ahol az adott településen mindenhova odakerült az optika, ott lehet csak rezet bontani. 

SZIP optikánál van reális esélye ennek. 

Nah ez jó kérdés koaxot nem bont a cég :D Mndjuk az jó kérdés kinek a koaxa ? Mert ha az egyik leány cég tulajdona akkor marad.

Analóg rezes már szerintem szinte nincs is, mert ahol építették az optikát ott jól dolgoztak az ügynökök. :-)

Ott viszont ahol nincs optika ott még akadhat pár.  A volt településemet is maradt ki utca optikából ahol van réz, ***** koax tehát net meg minden van, de telekom optika nincs és a kevés előfizető miatt nem is éri meg.
De a *****-nek meg csak már szinte abba az utcába van előfizetője ahol nincs optika de így meg neki is ráfizetés.  Ezért is említettem a koax visszaszedést mert az áramszolgáltatónak fizetni kell az áramdíjjat, oszlophasználatit stb.
Szóval ott esélyes hogy lebontják úgy hogy nincs optika helyette?

Illetve a legjobb példa ahol most lakom, PSTN réz van, 7km-re a központ, de van itt 16db lakás de aztán 7km-át semmi a városig. Földkábelen jön végig, szerintem valami trönkkábelről lehet leágaztatva.

Na ezt mikor cserélik optikára? Illetve amíg nem cserélik ki gondolom nem kapcsolhatják ki a központot sem... 

Amíg komplett települések vannak optika meg esetleg réz nélkül is, meg szerintem Budapesten is van sok hely ahol csak ADSL van, addig szerintem az ilyen egyketanyákat jóesetben az 5G-vel ha megkínálják, optikával sohasem.  :-(

Csak olyan magabiztosak voltak a szerelők.. áhh mindenhol optika...
 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2020. 01. 20. at 16:58, Tonyo92 írta:

Na voltam bennt a telekom üzletben sikeresen megtörtént a váltás Netmánia M-et Net Plusz díjcsomagra cseréltem le annyit mondott az ügyintéző csajszi hogy analóg vonalat viszont digitálisra kell cseréljék megkérdeztem kell e ehhez nekem vennem tőlük digitális telefont vagy modemet aztmondta hogy elvileg csak modemcsere szükséges hozzá van aki már váltott analógról digitális vonalra ha igen írjon már mit cseréltek nála köszi! :)

Már 2016-ban váltottam. Kapsz egy olyan digitális elosztót, amire rákötheted a régi hagyományos vezetékes telefonod, kb ennyi lesz a változás 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok lenne még egy olyan kérdésem hogy ezzel a számlával van bármi teendőm vagy ez csak egy sima számla a digitális elosztóról ami elvileg majd megérkezik valamikor a közeljövőben csak azért kérdem mert körülbelül 2-3 éve amikor volt a digitális vonalra való átállás akkoris kaptam egy ilyen számlát viszont az elosztó a mai napig nem érkezett meg remélem azért most megérkezik hogy új hűségidőt kötöttem illetve telefon/net csomagot váltottam.. :)

Számla - ZTE H268N Speedport Entry 2i (VDSL HGW) (4).pdf

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2020. 01. 30. at 18:58, Tonyo92 írta:

Rendben akkor megvárom az sms-t inkább addig nem piszkálom köszi! :)

Érdekes módon még mindig nemkaptam semmi mailt sms-t róla hogy átdobtak volna az új csomagba illetve belövik lassan a digitális vonalat és belőhetem az új digitális elosztót azt írták a szerződésben hogy, 15 napon belül átraknak az új csomagba vagy ha a műszaki feltételek miatt elhúzódik akkoris 02.27 ig átkell rakniuk most még kivárom ezt a hetet viszont jövő héten felhívom őket hogy mi a helyzet múltkor bennt a t-üzletbe a csajszi annyit mondott hogy digitális elosztót kell csak bekötnöm aztán átkapcsolnak most csaknem azmiatt nemtudnak átkapcsolni mert még nem kötöttem be a digitális elosztót? :D

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tonyo92
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Jelenleg Vecsésen *****-nél vagyunk és a 29-es körzethez tartozunk, ez az internet a vicc kategóriába tartozik. 2 éve már fordultunk egyszer a telekomhoz, hogy kössenek be hozzánk internetet, stb.-t , de akkor elutasították, hogy nem megvalósítható, annak ellenére, hogy a házunk előtt van a leállás. Most újra szeretnék hozzájuk fordulni. 

Ezzel kapcsolatban lenne a kérdésem, hogy lenne-e nekik valamiféle kötelezettségük a fent említett pályázat miatt?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Marci2001
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2020. 02. 09. at 20:18, Marci2001 írta:

Sziasztok!

Jelenleg Vecsésen *****-nél vagyunk és a 29-es körzethez tartozunk, ez az internet a vicc kategóriába tartozik. 2 éve már fordultunk egyszer a telekomhoz, hogy kössenek be hozzánk internetet, stb.-t , de akkor elutasították, hogy nem megvalósítható, annak ellenére, hogy a házunk előtt van a leállás. Most újra szeretnék hozzájuk fordulni. 

Ezzel kapcsolatban lenne a kérdésem, hogy lenne-e nekik valamiféle kötelezettségük a fent említett pályázat miatt?

Ha van kiépített és műszakilag átadott optikai hálózat, akkor szerintem köthető szolgáltatás. De én nem látom Vecsést a kiépített optikai hálózatok között, viszont a fent linkelt KIFÜ térképen nem látok lefedetlen igényhelyet.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 24/01/2020 at 9:21, teherwagon írta:

Hello, kijött az NMHH vezetékes gyorsjelentése. érdekesek a számok, így gondoltam, kirakom. xdsl csökken, koax stagnál, optika örvendetesen nő

Vezetékes szélessávú internet-előfizetések száma (db)

Csak tudnám hogy ez mégis hogy amúgy.

2004/2006-ban még az ADSL volt a divat. Az ADSL2+-t még az MTT vezette be elsőnek az országban.

2008 +/- 1 év lehetett amikor elkezdődtek a kábeles internetek. (bár lehet hogy meglévő infrastruktura sokat segített és csak módosítani kellett rajta), és így 2008-tól volt kb. 4-5 év mire jött az optika.

2015/2016-ban indult az optikai internetfejlesztés, és 2020-at irunk most.

Ha ezek itt igazak, akkor kérdem én, hogy lehetséges hogy az optika gyök kettővel épül a kábelmodemhez képest?

Valóban vannak szolgáltatók, pl. az U-betűs aki ugye nem épít eleve optikát, vagy ha mégis házig is viszi, átalakítják egy kábelmodemre, de nem gondolom hogy ez lenne ilyen kimagasló adat.

Továbbá pont ezért, arra is kiváncsi lennék, mennyi olyan kábelmodem darabszám van, ami viszonylag gyorsan, pár eszköz cseréjével váltható lenne üvegre.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy Budapest V. kerületben a Nagykörúton mikor várható optikai kábel fejlesztés? A vezetékes net még a 10 Mbps-et sem éri el. Ráadásul IPTV-t is ezen hoztak be. Meglep, hogy Budapest szívében ilyen gyenge jelet sugároznak.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Szatmarics
Javitva
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Pátka településen is csak 10-15megás XDSL internet van, sajnos nagyon kevés ez. Így mmár nem is fogok hűséget hosszabbítani (július végén lejár) ?

Egy mobilszolgáltató 4g vel kell kiegészítenem, aztán váltani kényszerülök ha nem változik a helyzet.

Egyenlőre a 150megabitessel már meg lennénk ha lenne...  Mikorra várható koax vagy optika?

Érdemleges éstartalmas választ kérek hogy mennyire érdemes várnunk.

Köszönöm előre is!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2020. 05. 16. at 21:01, btz írta:

Szerintem csak azért írta, hogy össze tudd hasonlítani a megtérülési értékkel, amúgy nem nagyon számít egy egyéni előfizetés esetén. Az már többet nyomna a latba, ha mondjuk lenne ott még vagy 10-20 előfizető. Az már úgy hozzávetőlegesen nagyon hosszútávon akár meg is térülhet.

Ez teljesen egyedüli tanya, ahová csak a villanyt vitték át, de az oszlop tuti nem alkalmas rá, ami erdősávban halad. Tehát lehet azért nem mennének bele hogy kifizessem a létesítést mert utánna ha meghibásodik, rádől a fa stb akkor nekik is kellene javítgatni.

 

Milyen hosszú lehetne amúgyis egy előfizetői leágazás?  Tehát bérelnék kábelárokásó gépet és esetleg a földben áthúzni optikai földkábelt?

A szomszédok akiknek érintené a telkét ők együttműködőek. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 perce, btz írta:

Ahogy írod...

Szerintem ilyen helyeken már csak 5G-lesz , nem fognak +100 méteres vezetékezni.

Nade a vicc az hogy pont az ilyen helyekre ahová reális költséggel be lehetne húzni ( 100-500 méter)  nem húzzák be, holott még lenne is aki kifizeti a bekerülést. 

Míg ahol most lakom ahol se címem , sőt 7km-re van a legközelebbi végpont és még oszlop sincs, na ilyen helyekre megértem hogy nem húzzák be. 

Nade ahol 300 méter van és még oszlop is van hozzá... 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 perce, btz írta:

Azt inkább vegyük úgy hogy ott sincs :D

Csak az áramszolgáltató a telekomosokkal ellentétben nem mondhatja azt hogy felmondja a szerződést ha elromlik.

Csak az áramosok is csak akkor cserélnek ha kivitte a vihar! 

De tegyük fel zsír új betonoszlopok vannak... akkor is esélytelen lenne? :-)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Busz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Nézegettem ezt a térképet meg a bejegyzést ami fentebb rögzítve van a szupergyors internet témában. Csak hát kicsit keszekusza számomra és nem explicit definiálja, hogy mi és mikor várható. Van bárkinek ötlete, hogy pontosan mikorra várható a megvalósulása ennek az egésznek Székesfehérváron?

Jelenleg a routerben is le vagyok korlátozva 16Mbit/1.5Mbit sebességre. A fenti linkeket böngészve meg ugye belefutottam abba, hogy van egy térkép, ami a fejlesztéseket mutatja. Az egyik ilyen például a 8000. Székesfehérvár, Mártírok útja 59 -alatt mutatkozik meg a térképen, ami alig 100 méterre van tőlünk. Mikor is várható, hogy lesz itt bármi normális net? O.o

Ez is mókásan néz ki így:

Modulation Type VDSL2
Actual Rate(Up/Down) 1595/16377 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 2457/28242 kbps
Noise Margin(Up/Down) 8.2/13.9 dB
Line Attenuation(Up/Down) 48.2/28.1 dB
Output Power(Up/Down) 7.3/18.4 dBm
 
Nagyon nem jó - pláne most -, feltölteni a rengeteg nagy felbontású fotót a gyermekünk otthoni tanulása miatt. (Fehér ember nézni homokóra.)
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...