Ugrás a tartalomhoz
  • 11

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében


anonymus

Kérdés

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében

Mi ez a projekt?

EU gazdaságfejlesztési programjának része a SZIP, hogy az ország minden területén minden háztartásban elérhető legyen a 30 Mbit/sec sebességű internet 2020. Szeptember 30.

Miből áll ez a projekt?

Több szegmense van az egész történetnek. Alapvetően minden szolgáltató minden évben valamennyire terjeszkedni szokott, anyagi lehetőségektől függően... Ehhez az állam is hozzáadott egy hazai forrást (Pest megye), illeve EU-s források is rendelkezésre állnak a projekthez (országszerte). Mivel Pest megye túlságosan fejlett, így oda nem adhattunk be EU-s forrásigényt, ezért volt szükség hazai forrásokra.

A Magyar Telekom európai uniós forrásokat nyert el vezetékes szélessáv-fejlesztésre a GINOP 3.4.1-2015 keretében

A Magyar Kormány az Európai Unióval kötött Partnerségi Megállapodás alapján, a GINOP 3. prioritás keretében megjelentette a GINOP 3.4.1-2015 számú, Újgenerációs NGA és felhordó hálózatok fejlesztése című pályázati felhívást. Ennek célja a kevésbé fejlett régiókban az újgenerációs szélessávú (NGA) hozzáférési hálózattal el nem ért igényhelyek lefedése annak érdekében, hogy az infokommunikációs hálózatok, eszközök, szolgáltatások és kompetenciák bővülése hozzájárulhasson az állampolgárok életminőségének, a vállalkozások versenyképességének és az állami működés hatékonyságának javulásához.

Támogatást nyert járások

Támogatást nyert járások

Közép-Mo nyertesei

Budakeszi-, Érdi-, Vecsési-, Szentendrei járások, valamint Kelet-Pest. 

Mikor kerül lefedettség alá a településem?

Ennek a kezdeményezésnek alapvetően az összes hazai szolgáltató a részese, azonban a kivitelezés konkrét dátumát hazai és EU-s források esetében is nehéz megjósolni... Egy biztos 2020. Szeptember 30 megtörténik a 30 Mbit/sec sebességű internet bevezetése országszerte.

NMHH jogforrások oldalán nyomon követhetők a kiadott építési engedélyek, előzetes építési bejelentések, használatba vételi engedélyek a hálózat fejlesztések kapcsán. 

Hol találhatom meg az aktuális lefedettséget?

Kifü térkép

Milyen paramétereknek kell megfelelni az internet sebességében?

Az alapvető elvárás hogy 30 Mbit/sec letöltésű (garantált 7,5 Mbit/sec) és 6 Mbit/sec feltöltés (garantált 1,6 Mbit/sec) internet legyen elérhető az egész országban. További elvárás hogy ezen hálózatoknak legalább 50%-ának képesnek kell lennie a jövőben a 100 Mbit/sec sebességű internet kiszolgálására is.

Milyen technológiát használnak ezen sávszélesség biztosítására?

 GPON hálózat kiépítésére kerül sor, amin akár 2000/1000Mbit-et nyújtunk előfizetőink részére.

Technológiától függően milyen sebességekre számíthatok?

Három eltérő technológiát használ a Telekom, és mivel 30 Mbit az alapelvárás, így a következő maximális lehetőségek jöhetnek szóba, amik a jövőben vDSL és Koax esetében is javulnak.

 

ewfwefewfewfew.png

Köszönöm @btz nek a segítséget!

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.9k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 2
Ekkor: 2019. 08. 10. at 12:23, teherwagon írta:

Hello @Danecay, semennyire, de sajna ebbe ügyfélként nem nagyon tudunk beleszólni :( a telepítők védelmében viszont el kell mondanom, hogy üvegszálat, engedélyeket és embert sem egyszerű szerezni manapság, és ha ez meg van fejelve egy kisebb, e tekintetben rutintalan szolgáltatóval... :(

Köszönöm a választ! Na csak, hogy keretbe legyen foglalva a történet egy utolsó OFF :)  Közben választ kaptam az érintett szolgáltatótól is és azt írják, hogy a használatba vétel várható ideje 2020 év  első negyedéve lesz. Szóval várunk türelemmel :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
7 órája, Ismeretlen írta:

Szia nézem már egy ideje az oldalt több mint 1 éve ! 7 hónapja van ez a kiírás az oldalon hogy Úton vagyunk …..

Kár hogy senki sem tud mondani időpontot hogy mikorra lesz kész  ! Én szerintem ha mára itt a környéken 6 faluból 4 faluban lehet kötni internetet ! Akkor tán nem toljátok el a határidőt még több ideig ! Nektek is jó ha már teljesen kész lesztek a salgótarjáni járással ! Mert a végső határidőre sok meló lesz ha annyi falut hagytok itt ott ! 

 

 

 

Műszaki engedélyek, fejlesztési költségek stb., soktényezős a történet.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
1 órája, teherwagon írta:

Hello, találtam egy év eleji kimutatást. ez alapján látszik, hogy a réz csökken (sajnos nem elég gyorsan), a koax stagnál (minimálisan nő, de ezek csak új rendelések lehetnek, nem fejlesztések, mert erre már mennyiségileg senki sem fejleszt hálózatot, csak minőségileg), az optika pedig nő (szépen, de nem elég szépen). az a kérdés, hogy a réz mikor tűnik el végleg a másik kettő javára (azt gyanítom, nem 2020-ban :()

Ha így haladnak a fejlesztések lesz az 2024 is! :(

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
2 hours ago, teherwagon said:

Hello, találtam egy év eleji kimutatást. ez alapján látszik, hogy a réz csökken (sajnos nem elég gyorsan), a koax stagnál (minimálisan nő, de ezek csak új rendelések lehetnek, nem fejlesztések, mert erre már mennyiségileg senki sem fejleszt hálózatot, csak minőségileg), az optika pedig nő (szépen, de nem elég szépen). az a kérdés, hogy a réz mikor tűnik el végleg a másik kettő javára (azt gyanítom, nem 2020-ban :()

xDSL ha 2018 feb-ban 750e db volt és évente 32e -el csökken, akkor 2040-re fog 0 közelébe esni előreláthatólag..  >:(

Persze itt jó volna külön látni az ADSL-t és a VDSL-t.  Az FTTx -be meg nem beleérteni a FTTC és FTTN -et.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
8 órája, teherwagon írta:

Hello, találtam egy év eleji kimutatást. ez alapján látszik, hogy a réz csökken (sajnos nem elég gyorsan), a koax stagnál (minimálisan nő, de ezek csak új rendelések lehetnek, nem fejlesztések, mert erre már mennyiségileg senki sem fejleszt hálózatot, csak minőségileg), az optika pedig nő (szépen, de nem elég szépen). az a kérdés, hogy a réz mikor tűnik el végleg a másik kettő javára (azt gyanítom, nem 2020-ban :()

2030 körül talán.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
Ekkor: 2019. 10. 21. at 13:34, Tamas586 írta:

xDSL ha 2018 feb-ban 750e db volt és évente 32e -el csökken, akkor 2040-re fog 0 közelébe esni előreláthatólag..  >:(

Még az is lehet, bár remélem, hogy a lineárisnál gyorsabb lesz a csökkenés, illetve a külön VDSL kimutatás árnyalná a képet (az ugye határeset az új, 100-as minimum letöltési sebesség elvárás tekintetében). azt gondolom egyébként, hogy az 5G tesz majd a rézkiváltásra pontot (még előtte vagyunk, de a korábbi generációk egymáshoz képest egyre gyorsuló elterjedése és a mobilinternet fajlagos árának folyamatos csökkenése miatt azt gyanítom, hogy ***** gyorsan közel teljes lefedettsége és észszerű ára lesz, így a rezes területeken logikus lesz áttérni rá). meglátjuk

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
14 órája, Tamas586 írta:

Nálam meg Pesten jelenleg csak ADSL érhető csak el, az 50Mbps-re való igényemet visszadobták régebben.

(Buda)Pest mikor kap már támogatást hogy legalább VDSL-re bővítsenek, mert ADSL-en a 20Mbps-nél elvileg se várható jobb eredmény, 30Mbps biztos nem lesz rajta. (Speedport entri 2i)

telekom1.png

dsl14.png

Kiegészítés: 4G bővítés se megoldás. Házon belül 4G-n 6-8Mbps érhető csak el (az is csak 800MHz-en) az se stabilan a környező épületek és fás rész miatt. Tudtommal kültéri antenna nem kapcsolható ahoz a 4G+DSL HGW-hez. Az utcán pár száz méterre persze már lenne 1800MHz-en 30+Mbps is 4G-n.

Pest önerős volt ha jól emlélszem még @anonymus-ék csinálták a 13. kerületet (?) , Pest megye többi része pedig hazai forrásos támogatás+önerős fejlesztések mentén halad. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
12 órája, bazsee83 írta:

A Zalaegerszegi járásba mi tartozik bele? Vasboldogasszonyban ami Zalaegerszegtől 10km csak a Net Plusz díjcsomag érhető el ami 30Mbit/s és ebből jó esetben jön 19 Mbit/s ( zte speedport entry 2i modemem van). Ez lássuk be harmat gyenge a mai világban amikor 4G/LTE a lakásban 60 Mbit/s alatt nem nagyon van (csak ugye nem mindig vagyok otthon, hogy megosszam a mobil netem). Az egyik szerő mondta, hogy állítólag 2021ig mindehol lesz optika, ugyhogy legyek türelmes :-) .

A lényeg, hogy számíthatok a közeljövőben gyorsabb vezetékes internetre, vagy sem?

 

Üdv.: Balázs

  •  

Üdv! 

Vasboldogasszony a Zalaegerszegi járásban található (Google). A Zalaegerszegi járás Szupergyors Internet fejlesztésére, azaz a minimum 30mbps hálózat kiépítésére nem a Magyar Telekom kapta a támogatást. Így a Telekomra ott nem vonatkozik a Szupergyors internet programban meghatározott 2020 vége határidő. Hálózat fejlesztést és a 30mbps hálózatot illetően a nyertes szolgáltató ügyfélszolgálatán érdeklődhetsz. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
5 órája, Tonyo92 írta:

Sziasztok nem éppen ehhez  fórumhoz illik a kérdésem ezért elnézést kérek viszont a kérdésem azlenne hogy nemrég felhívtak hogy lejárt a hűségidőm mondtam hogy ezzel tisztában vagyok csak neten nemtudok hosszabbítani hűségidőt illetve csomagot váltani mivel azt írja jelenleg nagyobb internet csomag nem elérhető nálunk lényeg a lényeg beszéltem egy telekomos ügyintézővel aki foglalt nekem időpontot az egyik közeli telekom üzletbe illetve kaptam egy kódot tőle sms-ben aztmondta ezt valami gépbe kell bepötyögjem ha belépek az üzletbe és akkor azonnal sorra kerülök de utánanéztem a dolognak és ott meg vmi olyasmit ír hogy sorszámot kell húzzak a telekom alkalmazásban nos a kérdésem a következő ezt a kódot amit kaptam tőle sms-ben hova és milyen gépbe kell bepötyögjem... eddig bementem az üzletbe és megvártam a soromat ezt a kódozást most nemnagyon vágom hogy miez... Előre is köszi a választ és hogy elolvastad! :)

Belépsz az üzletbe lesz egy érintőkijelzős számhúzógép. Annak lesz egy olyan menüpontja hogy időpontra érkeztem, azt kiválaszotod, kérni fog egy kódot. Megadod neki amit kaptál, utána ad egy sorszámot ez után pár másodpercel megszólal a Telekom szignál és valami ilyen szöveg hogy "Üdvözöljük időpontra érkezett ügyfelünket" ez után azonnal látni is fogod melyik ablaknál várnak téged. 

Nekem ilyen volt pár hete :D 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Hello, kijött az NMHH vezetékes gyorsjelentése. érdekesek a számok, így gondoltam, kirakom. xdsl csökken, koax stagnál, optika örvendetesen nő

Vezetékes szélessávú internet-előfizetések száma (db)

  Havonkénti adatok az utóbbi egy évben
november december január ('19) február március április május június július augusztus szeptember október november
xDSL-vonalak száma (db) 729102 725841 721420 718077 712100 711253 705852 702302 697892 690069 683752 675064 668043
Kábelmodem előfizetések száma (db) 1253988 1256899 1259511 1265870 1268704 1271249 1274019 1274102 1276086 1278337 1281852 1283031 1284560
FTTx internet-előfizetések száma (db) 709663 723167 732016 744301 753900 760324 773596 781979 795830 804215 817915 830862 843930
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
6 perce, Busz írta:

Amúgy ilyen esetben számít az is hogy milyen csomagot rendelek?  Azt hittem lényegtelen a csomag nagysága, nem azt nézik. 
 

Szerintem csak azért írta, hogy össze tudd hasonlítani a megtérülési értékkel, amúgy nem nagyon számít egy egyéni előfizetés esetén. Az már többet nyomna a latba, ha mondjuk lenne ott még vagy 10-20 előfizető. Az már úgy hozzávetőlegesen nagyon hosszútávon akár meg is térülhet.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
2 perce, Busz írta:

A tömegközlekedés is bukóvári mégis fenntartják.

De apropó, a mai hírközlési törvények mennyire engedik ezt meg hogy felmondja a szerződést mert "neki nem éri meg" ? .

Vagy semennyire, pont ezért nem is kötnek be még akkor sem ha kifizetjük a költségeket? 

Ilyen törvény nincs. Semmilyen piaci szereplő, de még magánszemély  sem kényszeríthető olyan szerződés fenntartására, ami neki anyagi hátrányt okoz.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Hello @ThomAce

2 órája, ThomAce írta:

...kicsit keszekusza számomra és nem explicit definiálja, hogy mi és mikor várható...

nem csak számodra, és nem csak ez a rész keszekusza a SZIP-ben :( keress rá a felület készítőjére, no comment

2 órája, ThomAce írta:

...Van bárkinek ötlete, hogy pontosan mikorra várható a megvalósulása ennek az egésznek Székesfehérváron?

Jelenleg a routerben is le vagyok korlátozva 16Mbit/1.5Mbit sebességre...

elvileg év végéig, de ez nem szentírás (az időről-időre felröppenő hírek, EU-s statisztikák alapján az EU-ban nagyon jól állunk, de kizártnak tartom, hogy bárhol 100%-ig megvalósuljon, még nálunk sem fog). a jó hír, hogy Székesfehérvár nagyváros és Tés terület, tehát üzletileg tuti megéri, és a Té a SZIP-től függetlenül is a réz felszámolásán van. szóval belátható időn belül optika lehet nálatok (hacsak a lakóközösség, közös képviselő, városvezetés, műemlékvédelem, közművek, közútkezelő, meg a tucatnyi egyéb engedélyező szerv bármelyike bele nem rondít, mint sok helyen)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
  • Telekom
13 órája, beatlowe írta:

Sziasztok!

Nyúlon a Tagut utcában lesz a közeljövőben vagy az év végéig optikai hálózat? Esetleg valami fejlesztés? A jelenlegi 8 Mbit/s sebességnél örülnék egy kicsit gyorsabbnak is.

Szia! Ha elküldöd nekünk privát üzenetben a házszámot is, szívesen felvesszük a kapcsolatot mérnökségünkkel és utánajárunk, várható-e fejlesztés a közeljövőben. Köszönjük! ^Erika

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
9 órája, ThomAce írta:

Szia @btz! És mitől számított 1-5 év és micsoda?

1-5 éven belül várható, hogy lecserélik a rezet optikára? Meg mikortól 1-5 év? Mostantól, vagy ez a "számláló" már elindult mondjuk az év elején? Honnan van ez az információ? Van bármi tervezet ami publikusan elérhető, vagy ez csak valami bennfentes információ? Nagyon szeretnék komolyabb, stabilabb internetet mint a mostani végre.

Igen. Lecserélik a rezet optikára. Legalább is ez a terv. 

Ez csak egy sacc per kb hozzávetőleges adat, semmi konkrét mikortól meddig mizériát ne gondolj mögé. 

Telekomostól van át infó, természetesen nem hivatalosan, szóval vedd úgy hogy mintha szimplán csak tőlem lenne. Illetve a Telekomos is azért mondja, mert ez így van. 

A SZIP 2025 végéig fog tartani, addigra minden háztartásba el kell juttatni a 100 megabites, a háztartások felébe a gigabites. Koaxal már nem nagyon fognak építkezni, így marad az optika. 

Körülbelül így jön ki az 1-5 év

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
  • Telekom
Ekkor: 2020. 09. 17. at 13:18, ThomAce írta:

Kedves @Telekom szakértő! Sajnos én ettől az oldaltól nem lettem okosabb. Az alábbi üzenet fogad engem: " Extra gyors hálózatunk még nem ért el hozzád, de addig is választhatsz jelenleg elérhető csomagjaink közül, hiszen már meglévő csomagod is egyszerűen módosíthatod! "

Szia!
Az oldal abban az esetben ad bővebb információt, ha már pár hónapos távlatban van a keresett címen a fejlesztés, ilyenkor erre vonatkozó tájékoztatást ad. Érdemes 2-3 havonta ellenőrizni a címedet a felületen, így látni fogod ha változik a kiírás. Ebben az esetben ha írsz nekünk, akkor szívesen rákérdezünk a helyileg illetékes műszaki területnél a kivizelezés és a hálózat átadás pontosabb időpontjára. ^Dániel

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
  • Telekom
1 órája, ThomAce írta:

Szia! Köszönöm a visszajelzést!

Már írtam ez ügyben, de még nem kaptam érdemi választ, hogy várható-e és ha igen, mikor és milyen jellegű fejlesztés.

Szfv, Mártírok útja 54.

Jelenlegi információnk szerint Székesfehérváron jövő év közepe és vége felé várható hálózatfejlesztés, egyelőre sajnos pontosabb időponttal nem rendelkezünk. Jövő év február/március környékén érdemes újra érdeklődnöd, addigra remélhetőleg jobban körvonalazódnak az időpontok. ^Dániel

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...