Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen

Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1.615 válasz erre a kérdésre

Épp most, root írta:

Szűken:DDD

Úgy a jó ha szűk a kereszt metszett, mert akkor jól ki használod. Nincsenek akkor fölös rések. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szűken:DDD

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ami neked pont elég is :D Bár nekem jó lenne egy másik csomag ez a 50/5 elég kevés.  Tudsz valakit akitől rendelhetek nagyobbat ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@anonymus És nem is lesz..... Szóval marad a 120:DD

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@root Koaxra esetleg a 240 lenne a kiadható, de olyan csomag meg nincs a cégnél.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Egyelőre koaxon ennyi lesz, optika meg kb. az "egyszer csak" kategória

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Jelenleg nincs koaxra nagyobb csomag 120 a plafon, nagy eséllyel soha. Ahol koax van ott nagy eséllyel marad is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
28 perce, Deino írta:

Szerintem itt nagyok az ellentmondások... Mivel sagecomod van ezért az koaxos terület, ha koax, akkor nálad nem igényelhető az 1000. Előbb tudom elképzelni hogy téved az ügyfélszolgálat, mint valami más lenne a dolog hátterében.

Árajánlatból olyat lehet ki küldeni ami csak jól esik. Telekomos kollégán múlik hogy az a valóságot tükrözze. Meg koaxos előfizetés mellé is el lehet adni az 1000-et de a műszak úgy fogja vissza dobni hogy öröm lesz nézni. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem lesz ott üveg.... sztem felejtős.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerintem itt nagyok az ellentmondások... Mivel sagecomod van ezért az koaxos terület, ha koax, akkor nálad nem igényelhető az 1000. Előbb tudom elképzelni hogy téved az ügyfélszolgálat, mint valami más lenne a dolog hátterében.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha ott, ahol laksz van optika, akkor igényelheted, ha nincs akkor nem. Ha az üfsz azt mondta mehet, akkor a 1412-n igényelheted meg.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

ÉS akkor hogyan tudom igénybe venni? 

eszköz cserével ? 

vagy akkor hogyan müködik mert ugyfelszolgaáat azt mondta nálam is müködik a dolog.   MI a TEENDŐM?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem. A Sage ED3, 1000 net pedig csak üvegen lesz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Erdeklődnek hogy a samgemcom eszköz a november 2 á tol indulo uj netcsomagot tudnifogja e megfelelően szakadás nélkül?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
32 perce, anonymus írta:

Milyen előfizetés ez ? Koaxos vagy rezes/telefonhálózatos ? Ha koaxos annyit tudok segíteni hogy mt szám alapján meg nézem hogy nálad van hiba / vagy utcán valahol más is tapasztalhatja e stb stb

Szia, T-Home IPTV családi+Netmania XL utolsó emlékem szerint.. Szerintem koaxos. Sagemcom modemem van.

Nagyon nem egyeztetek a szomszédokkal a netes gondjaimról :) De lehet megteszem.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: sidocious
helyesírási hiba :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Milyen előfizetés ez ? Koaxos vagy rezes/telefonhálózatos ? Ha koaxos annyit tudok segíteni hogy mt szám alapján meg nézem hogy nálad van hiba / vagy utcán valahol más is tapasztalhatja e stb stb

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Abba maradtam a T-vel egy facés beszélgetés kapcsán, hogy bátran, akár hetente jelentsem be ha bajom van... Hát mondjuk oké, remélem ez majd előrébb viszi a dolgot, de mondjuk hetente magam sem tudok jelen lenni, hogy valamelyik kolléga leresetelje a nehezen beállított modemem, avagy megint kicserélje és folytassam ot,t ahol abbahagytam + még újra konfigurálhatok mindent :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nyilván azért nem engedi kiírni, mert a fórum azt szeretné elősegíteni, hogy kultúráltak tudjuk maradni, még akkor is, ha egy probléma miatt széttb....z az ideg. A másik meg a konkurencia régi neve, ez is valamennyire logikus.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

T. Sidocious!

Én is a 3. kerületben lakom és igen hektikus az internet sebessége.

Én nem értek ezekhez a mindenféle pingeléshez meg " FlushDNS ezerszer volt, pingteszt kismillió, voltak is kihagyások, de most az sem jellemző, tracert-vel sok oldalnál kapok .." egyszerű felhaználó: l'user vagyok, de nekem elfogadhatatlan ez a szolgáltatás a T-Home-tól.

Szerintem náluk van a hiba.

Olyan ***** az internet, hogy a sebességtesztet sem lehet lefuttatni, így még reklamálni sem lehet.

Most is a céges *****os Mobilnettel kapcsolódtam, hogy meg tudjam írni a panaszom, mert "T"-vel nem megy!

Remélem reagálnak is majd....

Sok sikert kerületi és sorstársam!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok,

3. kerületben leledzem, van egy remek IPTV+Netmani XL kombóm.

A problémám, hogy meghatározhatatlan időközönként egyszercsak az oldalak nem töltődnek be, egyet kivéve, a google, illetve annak szolgáltatásai, azok pöccre működnek.

FlushDNS ezerszer volt, pingteszt kismillió, voltak is kihagyások, de most az sem jellemző, tracert-vel sok oldalnál kapok request timed out-ot. Persze ez lehet tűzfal miatt is...

Azt is tapasztaltam, hogy ha megújítom a WAN IP-t akkor hopp elkezdenek betöltődni az addig szerencsétlenkedő oldalak, de mondjuk rá 10 perce megint ugyan úgy szenvedés van.

Bevallom férfiasan nem tudom van-e még értelme bejelentenem, mert egyszerűen 2 modemcsere után, 2 órás szöszmötölés a szakival, aki kijött sem jutottunk semmire, csak hogy állítsam mindig a modemet alaphelyzetbe... Na most ez valljuk be 2016-ban egy Telekom méretű szolgáltatónál röhej tárgya.

Szóval a kérdésem, van-e másnak is ilyen jellegű tapasztalata, esetleg valami megoldás, mert ez így tarthatatlan, dolgozom is itthonról, hogy hogy nem a Telekom még "kollégacég" is, de szakadozok le a vpn-ről, gyakorlatilag mindenről. Napszaktó függetlenül.

Ha kérdésetek van, csak bátran. Ha esetleg valaki kérne egy MT azonosítót (Telekomos kolléga) akkor majd megadom.

Köszi előre is.

Zsolt

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nekem szünetmentesen van a modem, persze más település, de áramszünetnél egyből szakad. A vonalerősítők ugyan arról a hálózatról vannak táplálva, mint a háztartások (bár telekomos szerelő szerint nem).

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Réz van benne nem érdekel :))

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

XX. kerületben kellene, nem réz, koax -érdekelne  "kábelnet topic" :-)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most