Ugrás a tartalomhoz
  • 6

anonymus

Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

 

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

 

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen


Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

 

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

 

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

 

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

 

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
A Cisco EPC3925-nek 192.168.100.1 a címe, a 192.168.0.1 cím a routerének í címe, de nem ott minden esetben lehet állítani a Wifi jelszót, szóval 192.168.100.1 -es címet kell használni. Megint egy nagy fekete pont neked.

neked jár a feketepont. nem vagy t ügyfél, ezért nem vagy hiteles forrás, bármit is írsz. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

 

A kábelezést sikeresen megoldottuk a fórumtársak segítségével, most a Wireless a soros.

 

Jelenleg a Wi-Fi hálózatot a Telekom által biztosított D-Link szerkezet szolgáltatja, amivel nem vagyok túlságosan megelégedve. A TV szolgáltatás teljesen rendben van, 2-3-4 hetente (mikor eszembe jut) újraindítgatok itthon mindent, az STB-ket, és a modemet, működik minden, tök jó.

 

Nos, a nem vagyok megelégedve talán kicsit erős megfogalmazás, mert hát tulajdonképpen "ingyérútter", de én szeretném használni a sajátomat (egy TP-Link TL-WR841ND), mert nem egy nagy varázslat eszköz, de jobbnak éreztem a dolgokat, amíg ő intézte a netügyeket.

 

Egyelőre semmi extra szolgáltatást nem használok, nincs VPN, nem futtatok itthon szervert, sem PortForwardingot nem használok semmihez, stbstb, az egyetlen dolog amit szeretnék később, egy USB csatlakozós eszköz, amihez kapcsolódhat HDD (egy Archer C20i lesz szerintem, de ezt majd még meglátom).

 

A kérdés pedig, hogyan csatlakoztassam a modemhez a "rúttert" hogy arról "gyűjjön a vifi" =D.

A modemen 2 csatlakozót használok a 4-ből, egyszerűen csatlakoztassam a harmadikhoz a routert, és kapcsoljam ki a D-Link-ben a Wi-Fi-t? Nem tudom sajnos hogyan viselkedik a modem ilyen esetben, hogyan osztja el a sebességet stb. Gondolom a STB-k vannak előnyben részesítve, és tudom, hogyha mondjuk gépet kötök a modembe, akkor "benne van a nett", csak nincs kedvem nekifutni mondjuk 14.536-szor, és utána feltenni a kérdést, hogyha esetleg nem olyan egyszerű a dolog.

 

A szövegért bocsesz, éjszakás voltam =).

 

Köszi előre is mindenkinek.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Össze kötöd őket saját routereden ki kapcsolod dhcp szervert és lan utp csatira kötöd,  saját eszközön nem árt átírni ip címet amin eléred. Legaláb is én anno így raktam össze. D-linken nyugodtan ki kapcsolhatod a wifit nem lesz semmi belőle. Igen minden esetben a iptv részsíti előnyben iptv telefon vpn stb utána sima net lista végén ftp kapcsolatok vannak.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hello!

 

A saját routered WAN portját összekötöd a Telekomos D-Link egyik szabad LAN portjával, és elvileg menni fog. Mindegy, hogy a D-Linken a  WiFi-t ki vagy be kapcsolod, a lényeg, hogy az egyik Admin felületén írd át a Router IP címét, mert általában 192.168.1.1 szokott lenni, és ha mindkettő ugyan az, akkor IP cím ütközés miatt nem fog működni a dolog! A DHCP nyugodtan maradhat bekapcsolva a TP-LINK-en. Ha nem megy így se, checkold le a Routered WAN beállítását, dinamikuson kell lennie (elvileg alapból azon van).

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem gáz a dupla címfordítás. A TP-LINK csak privát címekkel fog dolgozni, a D-LINK végez majd "igazi" NATolást. Pontosan sajnos már nem emlékszem, hogy hogyan fog zajlani a dolog. Érdemes lehet Cisco Packet Tracer-ben leszimulálni, és belekukkantani a csomagokba, hogy hogyan cserélgeti a címeket. De a lényeg, hogy működik, én is így használom otthon.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Tisztelt Fórumozók,


Lenne egy kérdésem a Cisco EPC3925-el kapcsolatban. Szüleimnél egy ilyen eszköz van és Telekomos kábelnet szolgáltatás.
Létrehoztam egy Site-to-Site VPN kapcsolatot - az eszköz erre alkalmas -, viszont a másik oldalról ahol én lakom
nem tudom sem pingelni, sem elérni a Cisco EPC3925 eszközt és néhány másikat sem.

 

Mi lehet ennek az oka?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

CISCO EPC 3925-nek hogyan van 2 IP címe?

 

"A Cisco EPC3925-nek 192.168.100.1 a címe, a 192.168.0.1 cím a routerének í címe, de nem ott minden esetben lehet állítani a Wifi jelszót, szóval 192.168.100.1 -es címet kell használni."

 

Ahol ilyen eszközzel találkoztam a default 192.168.0.1 volt az IP. A web oldalon belépve Setup/Quick Setup alatt a WLAN-nál lehet a Pre-Shared Key-t megváltoztatni. A Show Key pipa meg is mutatja a megadott jelszót.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nos jómagam 15 éve foglalkozom MS technológiákkal, ezen belül web tartalom szolgáltatással is. Megfelelő beállításokkal sosem lehetett (kopp...kopp) feltörni azokat a rendszereket amiket konfigoltam, vagy azokat az oldalakat amiket szerkesztettem. Amúgy Windows alaptt asp, asp.net van és MS SQL alapban.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok,2 hete akadozik a netem és a tv is,ip tv  van,felhívtam  a központot ahol azt közölték hogy látják a hiba okát majd jön a szerelő,másnap megjött majd felment az oszlopra és valamit szerelgetett,a lakásban  újra blankolta a kábelt,kérdeztem hogy mi lehet a baj,a válasz ez volt "a központ szerint sok vagy erős a jel és nem tudja feldolgozi rendesen a modem" pirosban jelez nekik ,azóta is vannak  akadások és a net is szakadozik. kb 3 hete volt modem csere is. Tegnap még csak este volt net szakadozás,de ma már egész nap az van.Valakinek valamilyen ötlet?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Gondolom megnézted már, hogy emailt tudsz-e fogadni a wifin keresztül. Amennyiben igen, akkor valóban gyanús lehet a böngésző. Egyébként a gépre telepíthető inSSIDer nevű program segíthet a wifi kapcsolat vizsgálatában.

 

Felmerülhet még a használt sáv (2,4 vagy 5 GHz) illetve a mód (g vagy n) probléma. Igazából azonban a HGW alapbeállításai szinte mindenhez jók.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...