Kérdés

Használta már valaki olyan helyen az lte hálózatot, ahol eddig nem volt? Milyenek a tapasztalatok, térerő, minőség stb,

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

728 válasz erre a kérdésre

Vagy csomagváltás Domino Fix-re mert abban van technikai net gyárilag így kapásból megy rajta a Maraton, bár az az ÁSZF ilyet említ csomagváltáshoz " Domino Fix díjcsomagra való váltás esetén ha van Go!Net/NetPlusz (havi díjas net) szolgáltatása, akkor az a továbbiakban is elérhető. " de a Maratont meg nem említi hogy az kikapcsolódik -e.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Na most, hogy ötödjére sikerült normálisan elolvasnom a problémát...

Vagy hagyd bekapcsolva a NapiNetet, és úgy használd a Maratont, vagy ha ezt nem akarod (Maraton elfogyása után ne aktiválja be 195 ft-ért), akkor hívd fel a 1777-et, valamelyik menüpontban keress egy ügyintézőt, és kérd a technikai mobilnet bekapcsolását. És akkor működni fog napinet nélkül is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Most más forrásból is azt az infót kaptam, hogy működnie kell a Domino 5 + napinet + Maraton hármasnak.
Akkor viszont telefonálj be az ügyfélszolgálatra, és reklamáld meg.

Így viszont én is váltani fogok, remélem nem fogok sokat szívni vele. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

De a napi net csak 1 napig aktív/érvényes szerintem. Utána lejár, és újabb adatforgalmazás hatására aktiválódik újra.
Amúgy nem fogalmaz egyértelműen az ÁSZF, de ezzel senki nem fog bíróságra járkálni. :D

Én lennék az egyik legboldogabb, ha működne a Domino5 + napinet + maraton, de szerintem nem lehet.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

De pl Domino 5 csomagban automatikusan aktiválódik a NapiNet tehát benne foglalt adatot tartalmaz.

" A Maraton eseti adatopciókban foglalt adategyenlegek érvényessége megegyezik a SIM kártya érvényességével, a bennfoglalt adatforgalom ez alatt az idő alatt használható fel, A Maraton eseti adatopciók használatának további feltétele, hogy a SIM kártyán aktív netszolgáltatás legyen, akár hang díjcsomagban foglalt adat, akár hangszolgáltatás mellé igénybevett adatdíjcsomag formájában. Amennyiben a netszolgáltatás deaktiválódik, a Maraton opció egyenlege nem vész el, azonban csak a netszolgáltatás újraaktiválása után használható tovább. "

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

ÁSZF szerint:

A Maraton eseti adatopciók bennefoglalt adatot tartalmazó hang díjcsomagokhoz, és hang szolgáltatás mellé igénybe vett adatdíjcsomagokhoz (lezárt csomagokhoz is) használhatók.
A Maraton eseti adatopciók bármilyen típusú adatforgalomra felhasználhatóak.

A NapiNet szerintem nem díjcsomagban foglalt adat... Ennél konkrétabban az ÁSZF sem fogalmaz, mindeössze ennyit ír.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ennek utána kéne keresni pontosabban akkor.
Mert így a Surf nem éri meg. 800-at fizetsz 150 megáér, Maratonnal meg meg ki lehet hozni ~270 ft-ból ugyan ezt az adatmennyiséget. Ráadásul a Surf semmi extrát nem biztosít a sima csomagokhoz képest az adaton kívül.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
5 órája, fgabor87 írta:

Ha van mellette valamilyen adatopció.

Napinet mellett úgy működik, hogy minden nap ráaktiválja a napinetet, és akkor lesz 10 megád + ami a maratonból van. Legalábbis nekem ezek a tapasztalataim.
Úgy nem megy, hogy egyszer beaktiválod a napinetet, és a továbbiakban már csak a maratont használod. Nem önálló díjcsomag, csak egy kiegészítés a normál net előfizetés mellé. Ahogy a neve is mutatja: adatopció.

Roli épp az ellenkezőjét mondja a másik topikban: elvileg a Marathont fogja használni, a napi net csak azért kell, mert feltétel, hogy aktív net adatcsomag legyen alatta.  Más esetben teljesen értelmetlen a napi net mellé Marathon. Egy hónapban nagyon sokra jön ki a napi net díja, ráadásul épp azt az opciót öli meg, amiért az ember marathont vesz. Ergo, hogy ne kelljen minden hónapban (pláne ne minden nap) fizetni a netért.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha van mellette valamilyen adatopció.

Napinet mellett úgy működik, hogy minden nap ráaktiválja a napinetet, és akkor lesz 10 megád + ami a maratonból van. Legalábbis nekem ezek a tapasztalataim.
Úgy nem megy, hogy egyszer beaktiválod a napinetet, és a továbbiakban már csak a maratont használod. Nem önálló díjcsomag, csak egy kiegészítés a normál net előfizetés mellé. Ahogy a neve is mutatja: adatopció.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ellenkezőleg, a Maratont fogja használni amíg el nem fogy az 1GB, csak azért kell a napinet mert a Maraton feltétel hogy aktív net adatcsomag legyen alatta.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Megvettem a maratont. Nem kapcsolom ki a napi netet de akkor azt fogja használni mindig? A maraton meg ott lesz dísznek? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hát nekem ugy néz ki sehogy sem megy, szóval ezt jól megszívtam, igazán adhatnának normális tájékoztatást :/

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@T.Dávid

Kapcsold vissza a napinetet elvileg nem fog pénzt levenni mert a maraton csomagot már megrendelted és annak az adatkeretét fogja használni!

@OdyM

Ha már aktiváltad a Maratont ne kapcsold ki a napinetet mert akkor az lesz mint T.Dávid-nál, hogy nem lesz net a telon.

Sorry félre informáltak engem is. :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ez érdekes mert másnak meg megy NapiNet bekapcsolása / kikapcsolás után is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Napinet mellé nem használható.

Az szomorú, hogy engedik bekapcsolni, és a honlapon sincs normális, tételes tájékoztatás (vagy csak el van dugva), hogy mik mellé használható. Kell hozzá vagy Surf, vagy Domino NetPlusz. Abból is a drágábbik, mert az olcsóbbat szintén csak Surf mellé lehet, de ezt legalább már ki is írják.

Sajnos Telekom mobilnet palettája rettentő kusza a többi szolgáltatóéhoz képest.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

És utána, hogy kikapcsoltad a NapiNet-et nem megy a Maraton? Hmm érdekes, pedig mennie kellene.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia.

A "hiába kapcsolom be" alatt mit értesz?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv!

A Maraton adatopciót már meglévő mobilinternet-szolgáltatásod mellé vásárolhatod meg. Rendelkezel ilyennel?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv,
Az a probléma áll fenn, hogy megrendeltem a *111# keresztül a Marathont aztán utána kikapcsoltam a NapiNet-et, de most mégsem tudom felhasználni a mobilnetemet hiába kapcsolom be, nem történik semmi, pedig a Telekom appon is kijelzi, hogy van 500mega mobilnetem

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv, nekem is az említett probléma áll fenn, pedig én megrendeltem a *111# keresztül a Marathont aztán utána kikapcsoltam a NapiNet-et, de most mégsem tudom felhasználni a mobilnetemet hiába kapcsolom be, nem történik semmi, pedig a Telekom appon is kijelzi, hogy van 500mega mobilnetem

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Rendben. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 perce, Roli82 írta:

A NapiNet szolgáltatást díjmentes SMS-sel, a 1430-as számra küldött -NAPINET kóddal mondhatod le.

Nagyon szépen köszönöm a választ sikerült megoldani!További szép napot!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most