Kérdés

Sziasztok !

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

934 válasz erre a kérdésre

Hirtelen ezt az írást találtam  röviden ez ennyit jelent hogy pl egy érpáron kapsz 30/5 mbit-et de szeretnél gyorsabb netet viszont ez nem kivitelezhető. Akkor ha megoldható bekötnek még egy érpárt és akkor már nem 30 lesz a maximum hanem pl 50. Mivel össze adódik a két külön álló vonal sebessége.  Ha elakadsz vagy segítség kell a megrendeléssel esetleg keress bátran :D 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! Teljesen világos így már. Arra akartam leginkább kihegyezni, hogy végül én így is- úgy is jobban járok, mivel "több" lesz a sávszélességem, és így kell dönteni, hogy megér-e ez nekem havi plusz pénzt . (ahol élek logikusabb konkurencia nincs)

"Gyorsító helyett 2 érpár nem lenne megoldható ?"

Igazából erről csak annyit tudok, hogy 2 db elérésre-végpontra-kábelre biztosítanák a sávszélességemet. Azaz pl két asztali gépről tudnék ugyanazzal a sávszélességgel internetezni. Erről nagyon több információt nem is tudok. Ez a két opciót is a szerelő említette meg, miután rákérdeztem a digitális telefonszolgáltatásra, amit pedig sokadik hibabejelentés után említettek. Tudsz írni, vagy linkelni erről az opcióról?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1. 100Gb/hó eltörlésre került helyette napi 10gb

2. Napi 10 gb

3. Papíron le/fel együttes mennyiségének nézik.

4. Kábeles sebességedre plusz még egy kicsire, szóval valamivel jobban jársz.

5. Bármivel eléteted tölts le egy ilyet pl   vagy youtube de 4k filmek 30-70 mbit es tüskéket generál nálam a hálózati statisztikában. 

Gyorsító helyett 2 érpár nem lenne megoldható ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Végig olvasgattam, viszont pár dolgot szeretnék tisztázni a gyorsítással kapcsolatban, segítenétek nekem ebben?

1. kérdés: 100 gigát adnak havonta. Igaz?

2.kérdés: Napi szinten max 5 giga (bár írtátok, hogy újabban 10 giga). Igaz?

3.kérdés: Gondolom a fenti korlát, az letöltés+feltöltésre vonatkozik. Igaz?

4.kérdés: Ha ezt elérjük, akkor csak a szokásos vezetékes internet sebességet kapjuk. Vagy létezik még a mobilos rész is, csak azt is korlátozzák?

(valahol írjátok, hogy 5 mega letöltésre, és 2 mega feltöltésre korlátozzák, és gondolom akkor ehhez jön a szokásos- előfizetett normál kábelről az internet sebesség)

5.kérdés: A napi limitet végül mivel lehet elérni?  Ez végképp nem világos. Olvasom, hogy van ahol a youtube-al nem lehet, és van ahol kilehet meríteni a limitet. Lehet vele torrentezni, de steam-ről is mehet le, vagy akár munkahelyi google drive használattal is (egy vezetői beszámoló azért ott is elérhet egy szép nagy csomagot), a lényeg, hogy forgalom legyen?

Köszönöm a válaszotokat előre is!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
19 perce, zs1991 írta:

Kb 2,5 hónapja, mikor a gyorsítót bekötötték.

Kb 6-8k kéne ráfizetned hogy megszabadulj mindentől de 1414 pontosan meg tudja mondani. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nekem azért tűnik elhamarkodottnak ez az egész, mert pl. Budapesten tényleg relatív lassú tud lenni a 4G, 4G+ még mobilon is, (<30Mbit/s), de például nálunk vidéken mindig 130M fölött mérek, szinte kihasználatlan a torony. 

Ahogy a területi kiváltságok vannak árkedvezmény formában, ugyanígy lehetne itt is hasonló, csak fordítva, ahol szinte üresben áll a torony, ott nem igazán kéne visszafogni a gyorsítót. 

Épp most, zs1991 írta:

Szerintem nem kéne sokat ráfizetned, hogy megszabadulj tőle.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
30 perce, anonymus írta:

Mikor írtad alá ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mikor írtad alá ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
14 perce, anonymus írta:

@Petyamester Hát ilyen a MT  világa, bocs hogy így írom de ez az igazság. @btz vel értek egyet, lehet kérvényt írni csak kérdés megérős buli ?  

Most néztem meg az adminban napi 10gb simán elmegy nálam, néha néha 2gb, szóval jah tényleg kevés 50-100 / nap körül lenne a reális de mobilra se kaptunk 100gb csomagot :S

Én valszeg otthagyom a francba a Telekomot, ha lejár a hűségidő. Most fedeztem fel, hogy a városi szolgáltató stabil 40 megás kábelnetet tud adni mindenféle korlátozások, meg bugos HGW nélkül. Kár, hogy nem a hűségidő újboli  aláírása előtt vettem észre...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
21 perce, Petyamester írta:

Sziasztok!

A szitu nálam is ugyanez, korábbi netmánia S -ről (10/0,5) feljavult 60/10-re, azonban a nekem is lecsapja egy bizonyos adatforgalom után. Hatalmasat csalódtam a Telekomban, ennek az egész "rendeltetés szerű használat"-nak a ködös természetében...  Annyi pozitívum akad, hogy amikor lelassítja a 4g-t akkor is nő a feltöltésem legalább a 0,5-ről 2-re... így nem fél óra egy kép átküldése messengeren hanem csak 10 perc :D Beletelt egy jó pár órába mire végigolvastam ezt a fórumot, de úgy látom azért régen nem voltak ekkora szabályozások. Mi lenne ha összefognánk, és valami kérvényt nyujtanánk be a Telekomhoz erről? Ez egy vicc, hogy 10gb-ot szabnak meg rendeltetés szerű használatnak...  Kijön egy 5gb-os patch H1z1-be és már a fele oda... a legszebb, hogy nem torrentezek agyba főbe, csak este munka után szeretném élvezni a "gyors" netet. ( hozzáteszem Deutsche Telekom munkatárs vagyok... ) 

Nálam dettó ez a helyzet, de már nem bosszankodom, mert ahogy írtad így is több a fel-le töltés mintha nem lenne ez az opció.Ha lassítják még akkor is jól járok, ha meg nem, akkor élvezem a sebességet... ;)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

@Petyamester Hát ilyen a MT  világa, bocs hogy így írom de ez az igazság. @btz vel értek egyet, lehet kérvényt írni csak kérdés megérős buli ?  

Most néztem meg az adminban napi 10gb simán elmegy nálam, néha néha 2gb, szóval jah tényleg kevés 50-100 / nap körül lenne a reális de mobilra se kaptunk 100gb csomagot :S

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
11 perce, Petyamester írta:

Sziasztok!

A szitu nálam is ugyanez, korábbi netmánia S -ről (10/0,5) feljavult 60/10-re, azonban a nekem is lecsapja egy bizonyos adatforgalom után. Hatalmasat csalódtam a Telekomban, ennek az egész "rendeltetés szerű használat"-nak a ködös természetében...  Annyi pozitívum akad, hogy amikor lelassítja a 4g-t akkor is nő a feltöltésem legalább a 0,5-ről 2-re... így nem fél óra egy kép átküldése messengeren hanem csak 10 perc :D Beletelt egy jó pár órába mire végigolvastam ezt a fórumot, de úgy látom azért régen nem voltak ekkora szabályozások. Mi lenne ha összefognánk, és valami kérvényt nyujtanánk be a Telekomhoz erről? Ez egy vicc, hogy 10gb-ot szabnak meg rendeltetés szerű használatnak...  Kijön egy 5gb-os patch H1z1-be és már a fele oda... a legszebb, hogy nem torrentezek agyba főbe, csak este munka után szeretném élvezni a "gyors" netet. ( hozzáteszem Deutsche Telekom munkatárs vagyok... ) 

Engem az lepett meg, hogy például facebookos oldalon egy szó nem esett róla. Pedig azzal rendesen foglalkoznak, lehet, hogy ott sikerülne sorstársakat szerezni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Petyamester

"Mi lenne ha összefognánk, és valami kérvényt nyujtanánk be a Telekomhoz erről? "

Valószínűleg minden maradna ahogy van. Maximum ha azt látják, hogy az usereknek így nem kell a szolgáltatás, akkor változtatnak rajta valamit.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@icsaba

Gratula. Már csak arra kell rájönni, mitől ál néha le a tunnel.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Egy hete van gyorsító opciós XL-es internet csomagom. Tegnap vettem észre, hogy leállt az LTE tunnel, és nincs bonding (50 megabitnél annyira nem feltűnő). Rájöttem, hogy a bonding visszaállításhoz nem kell a teljes HGW-t restelni, hanem elég az INTERNER_R_UMTS1 leállításnál rányomni a reset gombra. Kb 2 másodperc alatt helyreáll az LTE és bonding.

Reset_LTE.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Na a tesztem szerint 28 perc DSL nélküli időt visel el, utána elkattan. A mode led továbbra is türkiz, de az internet led kialszik. Viszont nem kell szinkronba kerülnie ahhoz, hogy visszakapcsolja, szinkronizálás közben már visszaengedi.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv :D  hát ez a gyorsitó opció ennyire ingadozik? tegnap még 40mbit ma meg már 7 mbit :D még a 10 sincs meg? 3as a térerő minden hol 2es hol 3as, de ennyire kéne ingadoznia? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
9 órája, b10up írta:

Már nem. Eddig így volt, de a limittel együtt ez is változott. Indításkor csak a DSL éledése után ad netet, ha a kapcsolat megszakad, egy kicsit még megy 4g-vel, aztán letiltja. Hogy pontosan hány percet, azt még nem mértem meg.

Már pedig ez engem hátrányosan érint!
Mivel a hiba bejelentés ingyenes lehetősége MEGSZŰNT az IP telefon átállással!
Akkor a Telkom oldja mag!!!
Fel fogom hívni, de eddig ezt akár hányszor említettem, mindha nem értették volna, mi a problémám!:(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Ekkor: 2017. 06. 21. at 21:43, Hejo írta:

Kedves Gyorsítósok!
Lenne egy problémám, ki tudja a megoldást, ill. választ?
Napokban elhasalt az ADSL itt a tlepülésen.
A Signal és az Internet világított és mégsem volt NET!
Természetesen mivel IP telefonom van így nem tudtam a hibabejelentőt hívni!!!
Csak mobilról, jópénzért végighallgatva a nótákat és instrukciókat.
Az nem megoldható, valamilyen beállítással, hogy a NET működjön csak Mobilnetről???
Huawei HA35-11 Router...

Üdv: Hejo

Már nem. Eddig így volt, de a limittel együtt ez is változott. Indításkor csak a DSL éledése után ad netet, ha a kapcsolat megszakad, egy kicsit még megy 4g-vel, aztán letiltja. Hogy pontosan hány percet, azt még nem mértem meg.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: b10up

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Hejo

Elvileg ha a DSL elhasal, akkor mennie kéne mobilnetről. Habár ha szinkron os megszakad akkor lehet nem. De ez lehet direkt van így megcsinálva, hogy ne lehessen hurcolászni a HGW-t.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kedves Gyorsítósok!
Az nem megoldható, valamilyen beállítással, hogy a NET működjön csak Mobilnetről???
Huawei HA35-11 Router...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerintem nem mert itt a 4g egészíti ki a adsl hálózatot és nem fordítva. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kedves Gyorsítósok!
Huawei HA35-11 Router...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most