Ugrás a tartalomhoz
  • 2

IPV6


okostojás

Kérdés

  • Válaszok 372
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Na úgy érzem hasznos volt a sok sok éves várakozás, mert megérkezett Pesten ADSL-re az IPv6 hozzám is..

Jelenleg így van beállítva:  

wrt1.png

Ekkor a routerem kap csak ipv6-ot, a pc, és a többi eszköz nem.

Ha bekapcsolom a Radvd -t akkor a pc kap 2001-es ipv6 címet de a router elveszti azt és a tesztsitetok is azt jelzik hogy nincs ipv6-om.

Ezen leírás szerint ez igaz is lehet: LINK: "Modem esetén a modemre kapcsolódó ügyfél eszköznek DHCPv6-ot kell használnia" (SLAAC nem támogatott) = (RADVD nem támogatott?)

Kérdés:  Hogyan tudok 1-2 eszköznek (PC, telefon) IPv6 címet biztosítani ezen DD-WRT routerrel?

PC-nek fix ipv6 címet adva se működött egyik teszt se. Dhcp6s -t bekapcsolva semmi se történik.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
5 órája, Tamas586 írta:

Na úgy érzem hasznos volt a sok sok éves várakozás, mert megérkezett Pesten ADSL-re az IPv6 hozzám is..

Jelenleg így van beállítva:  

wrt1.png

Ekkor a routerem kap csak ipv6-ot, a pc, és a többi eszköz nem.

Ha bekapcsolom a Radvd -t akkor a pc kap 2001-es ipv6 címet de a router elveszti azt és a tesztsitetok is azt jelzik hogy nincs ipv6-om.

Ezen leírás szerint ez igaz is lehet: LINK: "Modem esetén a modemre kapcsolódó ügyfél eszköznek DHCPv6-ot kell használnia" (SLAAC nem támogatott) = (RADVD nem támogatott?)

Kérdés:  Hogyan tudok 1-2 eszköznek (PC, telefon) IPv6 címet biztosítani ezen DD-WRT routerrel?

PC-nek fix ipv6 címet adva se működött egyik teszt se. Dhcp6s -t bekapcsolva semmi se történik.

Bár nem tartozik a kérdéshez, de én ezt a DD-WRT-t lecserélném OpenWRT-re. Ott sok mindent állítgatni már nem kell, sokminden automatikusan megfelelően be van állítva az IPv6-hoz. 

A Dhcpv6 megkötés a saját eszközöd WAN ip címére vonatkozik, annak kell DHCP-vel várnia az IPv6-ot. 

Saját LAN-odon azt csinálsz amit szeretnél. Én használok DHCPv6-ot is és SLAAC-ot is, így amelyik eszköz támogatja mindndkettőt, annak 2 IPv6 globális címe is van. De lehet több is. 

RADVD fusson és a DHCP6s és DHCP6c is. 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
6 hours ago, btz said:

Én használok DHCPv6-ot is és SLAAC-ot is, így amelyik eszköz támogatja mindndkettőt, annak 2 IPv6 globális címe is van. De lehet több is. 

RADVD fusson és a DHCP6s és DHCP6c is. 

 

De hogy vered át a T szerverét hogy azt higgye a telekom eszköze van ami osztja a SLAAC-t. Mert a linkelt leírás szerint kizárólag ekkor mehet a SLAAC (=radvd) ? Ha bekapcsolom a radvd-t akkor a PC megkapja a ipv6 címet, de kb 10s után a router jelzi (jobb felül) hogy elvették az ipv6-t.

Amint kikapcsolom a radvd-t ugyanúgy 10s és visszakapom az ipv6-t. Eszerint nem használhatok SLAAC-ot.. kár. A dhcp6 bekonfigurálása számomra bonyolult (mivel ha változik az ip6 mindig át kéne az egészet irkálni)

 

pc-radvd4.png

pc-radvd1.png

pc-radvd2.png

pc-radvd3.png

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@Tamas586

Nincs semmilyen átverés a Telekom szerverével szemben. A Telekom ad egy IPv6 címet az eszközöd WAN interfészének (DHCPv6-al, SLAAC-al nem) és egy /56-os prefixet a LAN-odnak, innen a Telekom dolga lezárul.

A LAN-odon a prefixből lehet képezni IPv6 címeket, amit lehet kiosztani DHCPv6-al mondjuk Windowsos gépeknek és SLAAC-al RA (Router hirdetés) útján, akár DHCPv6 szerver nélkül is.

interfaces-openwrt.jpgwindows-laptop-adatpter.jpgipv6-test.jpg

Érdekes, hogy a géped kap állapotmentes autokonfigurációval címet, mégsem megy ki vele a netre. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
11 perce, okostojás írta:

Csak most úgy ránéztem kíváncsisagképp. Nekem a hg8245h után van egy mikrotik router. Az intéz mindent. Lehet nincs jó beállítva. Kérdem másképp. Optikán is megy mar az ipv6?

Fejből nem tudom, megkérdezhetem, hogy mi a hivatalos álláspont, de jóval gyorsabb, ha megnézed, hogy a szolgáltatói eszköz kap e, ha beállítod gatewaynek.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
6 perce, McBelaba írta:

Az IANA szabvány és ajánlása szerint az IPV6-os cím egyedi, mert tartalmazza a MAC címet is, olvass utánna. Az hogy a facsvart kalapácssal is be lehet verni a fába, nem jelenti azt, hogy be kell kalapáni, hanem be kell csavarni, mivel csavar...
 

Az lehet, hogy alapból benne van a MAC az IPv6 címben, de pont azért vezették be az IPv6 Privacy Extensions-t, mert rájöttek, hogy nem lesz jó a MAC az IP-ben. Windows is alapból ezt használja, van egy statikus (mármint addig amíg a router újra nem indul, mivel akkor a Telekom új prefixet ad) IPv6 cím, amivel el lehet érni a szolgáltatásokat, illetve egy “privacy” cím, amit a weboldalak kapnak meg, mikor csatlakozol hozzájuk, és kb. naponta vagy pár óránként változik.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: nyuszika7h
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
25 perce, McBelaba írta:

Az IANA szabvány és ajánlása szerint az IPV6-os cím egyedi, mert tartalmazza a MAC címet is, olvass utánna. Az hogy a facsvart kalapácssal is be lehet verni a fába, nem jelenti azt, hogy be kell kalapáni, hanem be kell csavarni, mivel csavar...
 

SLAAC konfiguráció esetén a MAC címből EUI-64-el generálható IPv6 suffix interfészazonosító cím. Általában ajánlott így megoldani, de sehol nem olvasok olyat, hogy kötelező lenne. Lehet egy full random suffix is. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2019. 11. 03. at 20:34, okostojás írta:

Csak most úgy ránéztem kíváncsisagképp. Nekem a hg8245h után van egy mikrotik router. Az intéz mindent. Lehet nincs jó beállítva. Kérdem másképp. Optikán is megy mar az ipv6?

Hello @okostojás, megy (konkrétan az említett ONT-on is), így nálad lesz valami

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Más is tapasztalja, hogy az IPv6-kapcsolatot használó weboldalak gyakran egyszerűen befagynak, és végül időtúllépéshez vezet? Én például 1fichier.com-nál tapasztalom ezt, kb. az esetek 50%-ában sikeresen betölt, máskor viszont nem. YouTube-nál is észrevehető, bár ott a böngészőben gyorsan átvált IPv4-re, miután az IPv6-kapcsolat nem sikerül, de youtube-dl a --force-ipv4 kapcsoló nélkül simán csak megakad az információ lekérése után, el se kezdi a letöltést.

Azt olvastam, hogy az MTU-val lehet a gond, viszont Huawei HG8245H-n zárolva van ez az opció, nem lehet módosítani (1492-n van). Windowsban próbáltam állítani 1280 és 1500 közötti értékeket IPv6 MTU-ra, de nem változtatott semmit.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...