btz

Vezetékes telefon

Kérdés

Ma volt itt a telekom modemet cserélni mert elromlott és mondta a szerelő, hogy kössük rá a vezetékes telefont az adsl modemre, mert meg fogják szüntetni az analóg telefonálást. Ehhez adott 2 db 2 méter hosszúságú telefonkábelt és egy sima adsl-phone szűrőt. Aztán még magyarázott ezt azt de egyáltalán nemértem, hogy ezekkel az eszközökkel, hogyan kössem rá az ADSL modemre a vezetékes analóg telefont.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

184 válasz erre a kérdésre

Ekkor: 2016. 02. 01., szaboadam írta:

Szia!

Érdekes jelenségről írtál. Utánanéztem a konkrét készüléknek és a következőt találtam:

A hívószámkijelzésnek két feltétele van:

1. A szolgáltatónál aktiválásra került a hívószámkijelzés.
  2. A hívott fél engedélyezte száma kijelzését.

Mivel nálad mindkettő fennáll - mint írod a régi készülékkel gond nélkül működik a szolgáltatás - így ez a hibalehetőség kizárható.

Fórumokon kezdtem el ezért keresgélni hátha találok megoldást, és egy angol nyelvű fórumon valaki az általad említett problémára keresett megoldást. Mivel a készülék a "Külső hívás" üzenetet elvileg akkor jeleníti meg, ha a hívószámkijelzés nem aktív, ezért annak állapotát valamiért a készülék hibásan érzékeli. Mivel te az ott ajánlott első metódust - a készülék 1-2 percre történő leválasztását már megtetted, amikor kipróbáltad a dolgot a régi készülékeddel, érdemes lehet megpróbálni azt a dolgot, ami ennek a fórumozónak is segített mégpedig, hogy először deaktiválod majd újraaktiválod a hívószámkijelzés szolgáltatást.

Más megoldást egyelőre nem találtam, de úgy tűnik ez sokaknál működik, így remélem neked is segít!

Köszönöm a választ, és elnézést hogy nem reagáltam eddig. Megtörtént a hívószámkijelzés szolgáltatás ki-be kapcsolása, kétszer is, sajnos nem segített a problémán. A készüléket kipróbáltuk egy ismerősünknél, nála tökéletesen működött a hívószámkijelzés azonnal, tehát a készülék hibája kizárható. Az egyetlen magyarázat az lehet, hogy nekünk ilyen dobozos telefonvonalunk van, mivel a város szélén lakunk (nincs kiépítve a vonalas hálózat). Csupán azt nem értem, hogy a másik készülékkel akkor mégis miért működik, ezzel pedig miért nem. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2016. 02. 19., Rőfös írta:

Tisztelt Ügyintéző! Hívószámkijelzést rendeltem a 1412-es telefonszámon 2016.02.12-én (péntek) 12ó 30p körüli időben. Az ügyintéző tájékoztatott (15p, 30mp. után), hogy 24órán belül aktív lesz a számkijelzés. 2016.02.16.-án (kedd) 12ó 30p körüli időben mivel még nem volt aktíválva a számkijelzés a 1412-es telefonszámon érdeklődtem ismét  mikorra várhatom. Egy másik ügyintéző tájékoztatott röpke 12perc után, hogy előzőleg félre tájékoztattak mert 72óra az aktiválás. Ekkor már csak akkor nem telt le a 72óra ha a hétvégét nem veszem figyelembe. Megígérte, hogy megsürgeti a műszakiakat. A sürgetés nem járhatott eredménnyel mert a mai napon (2016.02.19-én) 13ó körüli időben még mindíg nem volt aktív a számkijelzés. Újabb telefon, mindössze 17perc után megtudtam, hogy még mindíg nem aktív, dolgoznak rajta. Eddig csak mindössze 168óra telt el a megrendeléstől! Habár ne szóljak semmit mert a számhordozáskor az előző szolgáltatónál a szerződéskötést követő 4. napon lekapcsolták a szolgáltatást. Akkor is az volt, hogy Önök 48órán belül visszaadják a szolgáltatást. Röpke 3hét után ez meg is valósult. Addig hagytak egy vállalkozót vonalas kapcsolat nélkül! Arról szó sem volt, hogy az előző szolgáltatónál meglévő kényelmi szolgáltatásokat Önök nem viszik tovább! Arról sem szóltak, hogy ezt kérjem mert ez elveszik. Előző szolgáltatóm mindezt 24órán belül biztosította! Igaz az ezelőtt 10egynéhány éve volt! Azt a választ nem fogadom el, hogy a hívó fél nem engedélyezte a száma kijelzését mert a saját mobilom számát sem jelzi ki pedig azt engedélyeztem!

Üdvözlettel Rőfös.

Itt nincs ügyintéző, ez egy fórum, ahol mi egymással társalgunk mint Telekom felhasználók vagy szimpatizánsok vagy egyéb.

Remélem azóta már megoldódott a problémád, ha nem a Facebookon ajánlatos írni egyet a Telekomnak, ott egyből kézbe veszik az ügyet.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tisztelt Ügyintéző! Hívószámkijelzést rendeltem a 1412-es telefonszámon 2016.02.12-én (péntek) 12ó 30p körüli időben. Az ügyintéző tájékoztatott (15p, 30mp. után), hogy 24órán belül aktív lesz a számkijelzés. 2016.02.16.-án (kedd) 12ó 30p körüli időben mivel még nem volt aktíválva a számkijelzés a 1412-es telefonszámon érdeklődtem ismét  mikorra várhatom. Egy másik ügyintéző tájékoztatott röpke 12perc után, hogy előzőleg félre tájékoztattak mert 72óra az aktiválás. Ekkor már csak akkor nem telt le a 72óra ha a hétvégét nem veszem figyelembe. Megígérte, hogy megsürgeti a műszakiakat. A sürgetés nem járhatott eredménnyel mert a mai napon (2016.02.19-én) 13ó körüli időben még mindíg nem volt aktív a számkijelzés. Újabb telefon, mindössze 17perc után megtudtam, hogy még mindíg nem aktív, dolgoznak rajta. Eddig csak mindössze 168óra telt el a megrendeléstől! Habár ne szóljak semmit mert a számhordozáskor az előző szolgáltatónál a szerződéskötést követő 4. napon lekapcsolták a szolgáltatást. Akkor is az volt, hogy Önök 48órán belül visszaadják a szolgáltatást. Röpke 3hét után ez meg is valósult. Addig hagytak egy vállalkozót vonalas kapcsolat nélkül! Arról szó sem volt, hogy az előző szolgáltatónál meglévő kényelmi szolgáltatásokat Önök nem viszik tovább! Arról sem szóltak, hogy ezt kérjem mert ez elveszik. Előző szolgáltatóm mindezt 24órán belül biztosította! Igaz az ezelőtt 10egynéhány éve volt! Azt a választ nem fogadom el, hogy a hívó fél nem engedélyezte a száma kijelzését mert a saját mobilom számát sem jelzi ki pedig azt engedélyeztem!

Üdvözlettel Rőfös.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia!

Érdekes jelenségről írtál. Utánanéztem a konkrét készüléknek és a következőt találtam:

A hívószámkijelzésnek két feltétele van:

1. A szolgáltatónál aktiválásra került a hívószámkijelzés.
  2. A hívott fél engedélyezte száma kijelzését.

Mivel nálad mindkettő fennáll - mint írod a régi készülékkel gond nélkül működik a szolgáltatás - így ez a hibalehetőség kizárható.

Fórumokon kezdtem el ezért keresgélni hátha találok megoldást, és egy angol nyelvű fórumon valaki az általad említett problémára keresett megoldást. Mivel a készülék a "Külső hívás" üzenetet elvileg akkor jeleníti meg, ha a hívószámkijelzés nem aktív, ezért annak állapotát valamiért a készülék hibásan érzékeli. Mivel te az ott ajánlott első metódust - a készülék 1-2 percre történő leválasztását már megtetted, amikor kipróbáltad a dolgot a régi készülékeddel, érdemes lehet megpróbálni azt a dolgot, ami ennek a fórumozónak is segített mégpedig, hogy először deaktiválod majd újraaktiválod a hívószámkijelzés szolgáltatást.

Más megoldást egyelőre nem találtam, de úgy tűnik ez sokaknál működik, így remélem neked is segít!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy Gigaset A220a típusú vezeték nélküli telefont, egyetlen vagy problémám vele, hogy beérkező hívás esetén csak annyit ír ki hogy "Külső hívás", pedig aktiválva van a telekom felől a hívószámkijelzés, mivel a régi telefonnal tökéletesen működik ez a szolgáltatás. Nézegettem már itt a fórumon hasonló bejegyzéseket, de sajnos nem találtam megoldást a problémámra. Remélem tud valaki segíteni.

Előre is köszönöm!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

"016.01.05. napján ,ismeretlen okból, a válaszlevélben jelzett "TECHNIKAI HIBA" miatt leszerelt kapcsolatom helyreállítása 1 hónapja húzódik! Mikor lesz ebböl élő vonal? Már többször kint voltak a szerelők ! Üdv.: Hegedűs László 20- *******,  SÜRGŐS!!!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ahammer
személyes adatok

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv!

Ha jól követtem azt, amit írtál a problémád az, hogy nem jelenik meg a Te számod a hívott fél készülékén. Ennek a szolgáltatásnak a be/kikapcsolására rá szoktak kérdezni az előfizetői szerződés megkötésekor. De ennek aktuális státuszát magad is megváltotathatod, egyrészt készüléked menüjében (sajnos konkrét típust nem írtál), de ha ezt az opciót nem találod egy kód segítségével is kezdeményezheted hívószámod kijelzését. Ehhez a hívni kívánt szám elé írd be a: *31# kódot.

Pl.: *31#+36309303030

A szolgáltatásról itt bővebben is olvashatsz!

A másik problémád, ha jól értem az, hogy nem tudod az internetelőfizetésedhez tartozó WIFI jelszót. Sajnos nem írtad, hogy milyen típusú eszközöd van, de néhány esetében ezt az adatot a készülék hátuljára, oldalára ragasztott matricán találod meg, az alapértelmezett jelszót általában a WLAN-key sor után olvashatod!

Itt pedig megtalálhatod a használati útmutatókat is!

Remélem, tudtam segíteni, üdv!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: szaboadam

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

és olyankor mi van ha akkit én hivok anál nem irja ki az én számon, ugyan is több mint 1honapja nem tudom el intézni nyilván nem veszi fel senki ha nem látya még a számot sem

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

nem tudom hogy tudja -e választ a kérdésemre valaki,vagy jó helyen kérdezem mert több mint 1 honapja nem tudják el intézni hogy ha én hivok valakit, hogy ki irja a számunkat 5e perc ingyen de ki az a hulye akki felveszi a telot ha nincs szám kijelzés 6x személyesen 3x levélben 4x telefonon probáltam el intézni de semmi nem hiszem hogy van még szolgáltató akki ilyen jelemtelen szemét legyen1 ho ig se jelszo a vifihez sesemi tv adás napokig semmi a régi kábelt levágta rá kötöte a sajátját a kelász netesre mondván hogy megszunik ,persze hazugság,  kérdeztem töle mi hogy müködik vagy egyáltalán mi micsoda ,az válasz ne zaklasam mert siet, az ugyfél szolgálatnál azt mondták 4alkalomal hogy nem adhasák meg a wifi jelszot mert titkos, vegyek másik telot mert az nem jó vetem de azzal sem jó a szám kijelzés ,néztem a ruteren de nem tudtam hogy rajta van mert  semmilyen magyarnyelvu leirás semihez  egyszoval katasztrofa jelemtelen szemét banda, a magyar a magyarnak a szemét is kiválya egy szemét multiért, naponta 4x5x 3autoval száguldoznak a szerelök az utcánkba is  a vége mindig a kocsma ot el kávézgatnak  ez baracs, most az utolsó verzio hogy több honapba is beletelik mig megcsinálják a számkijelzést mert valami digitális probléma  azt mondták jan 1töl kezdödik a szerzödés de már tavaji honapra ki kuldtek 5300ft  13 napra nagyon sokszor orákra el megy minden és semi jogi orvoslat akkinek van essze nem kéri aTELEKOM/SZOLGÁLTATÁSÁT/AZT HINNÉ AZ EMBER HOGY NÉMET CÉG BIZTOS JO BECSULETS  DE AHOL MAGYAR VAN AZ 1 RAKÁS SZENY  EDIGI AZ ÖSSZES SZOLGÁLTATO EGYÜT VÉVE SEM VOLT ILYEN JELEMTELEN MINT EZEK,  IRÁNY A FOGYASZTÓ VÉDELEM vagy irni kel az anya cégnek hogy mit müvelnek,  az ember szeretné le élni ezt a pár évét nyugalomban de ezek pokolá teszik akinek van velük problémálya azok irjanak és meg probálnánk valamelyik  tv vel felvenni a kapcsolatot sajnálom hogy edig fajulnak a dolgok de más ut nincs várok pár napot és kénytelen leszek lépni valaki tud erre  magyarázatot irjon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello dobti, megnéztem, ezen a telón nem lehet ki-, bekapcsolni a hívószámküldést, így a korábban írt lehetőségeid vannak: központi beállítás vagy hívás előtti kódok...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello dobti, akkor ezt a Tétől kérheted (díjmentesen) akár a honlapjukon, az önkiszolgáló felületükön (megnéztem, nálam "hívószám kijelzés engedélyezése, hívásonkénti tiltás" jelenik meg, ezt keresd). a beállítás után a 131 vagy *31* kódokat a hívott szám elé billentyűzve alkalmanként tilthatod a számküldést, a beállításig pedig a 130 vagy #31* kódokkal engedélyezheted azt. típustól függően a teló menüjében is megoldható az engedélyezés vagy a tiltás, akár állandóra. ha elakadsz ezzel, és megadod a pontos típust, szívesen levadászom a használatit, abból meg azt, hogyan... :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello dobti, látni szeretnéd, hogy ki hív, vagy küldeni a számod?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello, otthoni vezetékes telefon (tone üzemmód) esetén a hívószám kijelzést hogyan tudom beállítani? (a készülék maga DECT). Kérni kell a Telekom-ot vagy a készülék menüjében kellene tudnom beállítani?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2015. október 16-án lejárt a 2éves hűségidő és személyesen mentem be az egyik t-pontba, ahol a Hoppá előfizetésemet további 2 évvel meghosszabbítottam. Otthon vettem észre, hogy az eddig a készülékemen a hívó fél száma nem jelenik meg. Utánanéztem és kiderült, hogy az új díjcsomagból ezt a szolgáltatást kivették (erről az ügyfélszolgálatos elfelejtett tájékoztatni). A szolgáltatást 2015. október 17-én online megrendeltem (203,- Ft/hó)  , amit visszaigazoltak 2015. október 19-én., azzal, hogy 72 órán belül élni fog a szolgáltatás. Nos most december 1-én még mindig nem működik. Többször telefonáltam és az ügyfélszolgálaton személyesen is voltam (3 szor is talán) A válasz minden esetben az volt, hogy az informatikusok dolgoznak az ügyön, de meddig kérem!!

Már nem tudom, hogy hova forduljak, az illetékesek az ügyfél azonosító alapján vissza tudják követni korelőzményeket (hangfelvételek, stb.)

Engem nem érdekelnek a magyarázatok, megoldást kérek.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Megtörtént.

Egy hét után visszaállították az analóg szolgáltatást. Most a magyarázkodó levelüket várom, mert eddig még elnézést sem kértek.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Csak azt tudom javasolni, hogy folyamatosan írj nekik, hívd őket, vagy személyesen vedd fel velük a kapcsolatot.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ki, mikor és hogyan dönti el, hogy a jól működő analog telefon szolgáltatást átállitja használhatatlan digitális szolgáltatásra?

Miért teheti meg a Szolgáltató a szerződés módosítása nélkül?

Miért nem képes a használhatatlan digitális vonalat vissza állitani a TELEKOM, igérete ellenére sem belátható időn belül (pár nap)?

Miért nem reagál a telefonon történt, az emailben beküldött hibabejelentésekre napokig (esetleg hetekig) érdemben a TELEKOM?

Komoly vagy gagyi szolgáltató az ilyen?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Helló!

Igen, évekkel ezelőtt működött az sms-ezés és úgy hozta a sors, hogy most szükség lett volna rá. Eddig nem izgatott, hogy nem sikerül. 

Köszönöm a választ, a régi, jó dolgok szünnek meg. Sebaj, megoldom másként a dolgot.

Még egyszer nagyon köszönöm a gyors választ!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: B.KATA

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello Hölgyek, Kata (jó az avatarod :)), egyetértek foxylady-vel, a fenti teló elvileg tudja az üzenetkezelést, de a Ténél (talán 2011 óta?) vezetékes telón nem, csak mobilon elérhető a szolgáltatás. szóval sms központ szám (+3639888000) csak mobilra van, azzal nem fog menni...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@B.KATA

pontosan mire gondolsz, amikor azt írod, hogy a "régi vezetékes telefonomon remekül működött az sms ki- be forgalom"? mert ha az emlékeim nem csalnak, a vezetékes sms úgy 4 megszűnt...

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: foxylady

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szép napot!

A régi vezetékes telefonomon remekül működött az sms ki- be forgalom. Mivel a régi készülékem a fürdőkád áldozata lett, bekapcsolni sem tudom, nem tudom róla lelesni az sms szolgáltatáshoz szükséges "titkos" menűpontokat.

Az alábbiakban kérem okos fórumozó társaimat, ha valaki tudja mi a válasz az alábbi kérdésekrek, ne tartsa magában, adja közre az infót!

Üzenetközpontok: SMS központ száma:

Az új készülékem a Gigaset C 300 névre lett keresztelve a teremtésekor.

Előre is köszönöm a választ!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

ISDN-ről analógra történő migrációnál mennyi kiesés van? Pár perc,  óra, nap, hét? Amikor kint volt a szerelő, már működött az analóg vonal,  hívószámkijelzés is, egy nap múlva pedig már nem lehetett kifelé hívásokat indítani.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia!

A megrendelés előtt bejelentkeztél az online felületre? Mert a kapcsolatpont beváltását csak ekkor ajánlja fel a pont beváltási lehetőséget. Nekem legalább is így dobja fel ha belépek mobil előfizetésemmel, ha otthoni előfizetésemmel lépek be akkor nem kínálja fel a pontbeváltás lehetőségét.

telo_www.kepfeltoltes.hu_.png

Futár azért nem tudja kiszállítani, mert valószínűleg nincs a központi raktárban,csak üzletben, ezért a választott készüléknél nem is kínálja fel a házhoz szállítási lehetőségét csak a személyes átvételt.

Szép napot. :)

Üdv.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most