Roli82

Internet telefondróton avagy az xDSL

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1.530 válasz erre a kérdésre

Ez szokott lenni más nem akkor a szerelő ha ki jön akkor neki mondod.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Akkor azt mondod ezzel, hogy hívjam fel újra a 1412-őt. Majd mondjam azt, hogy szedjék le az snr lockot és ők ezt elfogadják és meg is teszik?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1412 szerelő le szedi snr lockot és jó lesz.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az a bosszantó, hogy a lakhelyemen kábeles internet is van ami 15 megás. Én mégis a telekomot válsztottam, mert eddig mindig korrekten jártak el minden esetben. Most a jövő év végéig köt a hűségszerződés, de ha minden így marad akkor váltanom kell. Egyszerűen nem tudom mit csináljak ,hogy ez a helyzet megoldódjon.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Pedig nagyon úgy tűnik, hogy valamiért korlátozás van a vonaladon.

Remélem nem gond, ha egy másik fórumról bemásolok pár (dchard tollából/billentyűzetéből származó) sort, talán tisztább lesz a kép:

"Az SNR lock problémakör az ADSL előfizetéseket érinti, és automatikusan kerül rá a vonalra a DSM működésének a részeként. Ha ez a dolog jól működne, akkor valóban valamilyen kézzelfogható hiba hatására kéne bekövetkeznie, mint a szakadások, vagy a magas bithiba arány, de itt számtalan olyan eset volt akiknél se szakadás se magas bithiba arány, de még csak hibabejelentés sem volt, és megkapták az SNR lockot."

"Már többször megbeszéltük, hogy az a DSM hibás működéséből fakad. Ebben az esetben nem hivatkozhatnak a garantált sebességre, mivel a DSM hibás működése és nem a vonal fizikai adottságai korlátozzák a sebességet. Teljesen nonszenesz, hogy egy 15megával működő csomagról 10-esre vált, és utána lassabban megy. Erre nincs semmilyen elfogadható műszaki magyarázat."

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Pedig nagyon úgy tűnik, hogy valamiért  korlátozás van a vonaladon.

Remélem nem gond, ha egy másik fórumról bemásolok pár (dchard tollából/billentyűzetéből származó) sort, talán tisztább lesz a kép:

"Az SNR lock problémakör az ADSL előfizetéseket érinti, és automatikusan kerül rá a vonalra a DSM működésének a részeként. Ha ez a dolog jól működne, akkor valóban valamilyen kézzelfogható hiba hatására kéne bekövetkeznie, mint a szakadások, vagy a magas bithiba arány, de itt számtalan olyan eset volt akiknél se szakadás se magas bithiba arány, de még csak hibabejelentés sem volt, és megkapták az SNR lockot."

"Már többször megbeszéltük, hogy az a DSM hibás működéséből fakad. Ebben az esetben nem hivatkozhatnak a garantált sebességre, mivel a DSM hibás működése és nem a vonal fizikai adottságai korlátozzák a sebességet. Teljesen nonszenesz, hogy egy 15megával működő csomagról 10-esre vált, és utána lassabban megy. Erre nincs semmilyen elfogadható műszaki magyarázat."

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Természetesen szóltam a szervízeseknek. Sajnos semmi érdemleges választ nem kaptam viszont arra felhívták a figyelmemet, hogy a garantált 1 megás letöltésem megvan. Ezzel el is volt minden intézve a részükről.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kedves kitana40!

Ez igen érdekes. Én esetemben is volt hasonló történet, bár másik szolgáltatónál. A lényeg, hogy betelefonáltam, hogy nem nyújtják azt a gyorsaságú szolgáltatást, amiért fizetek. Kijöttek a szervizesek, megnézték a szolgáltatást, valamit ügyködtek, és azóta jó.

A tanulság, hogy érdemes kihívni a helyszini szervizeseket, 1412-es telefonszámon, ők biztosan tudnak ebben segíteni neked :)

További szép napot, remélem tudtam segíteni!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Régebben 15 megás netem volt és akkor is megvolt legalább 13 mega letöltési sebbeségem. Most 20 megás netem van. 18,5 megával működött (amivel teljessen elégedett voltam), majd szép lassan lecsökkent a sebességem egészen 13 megáig. Az egyik nap teljesen elment a net és a telefon vonal is. Miután elhárították a hibát (nem jött jel a routerig vagyis nem nálam volt a gond) az internetem már csak maximum 7,5 megás lett. Azt szeretném megtudni, ilyenkor hova tünt el a már meglévő 11 mega letöltési sebességem?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Dsl csomagja van. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

iptv-d van? ha igen milyen: optika, rezes vagy kábeles? mert régebben az optikára rendelt iptv+nethez nem wifi képes digitális elosztót adtak. ha neked ilyened van, akkor neked kell routert beszerezned. 

ha nem tudod milyen a szolgáltatásod technológiai héttere írj ide vagy hívd a 1412-t

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1412   4-es gomb

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

T. Telekom!

Szentendrén a mai éjjel kisebb vihar volt, hajnalban elment az áram. Azóta a T-Home modememen a DSL felirat időnként világït, időnként nem és az Internet felirat felett piros fény világít valamint a TV sem működik. Már többször újraindítottam a modemet, de nincs változás. Tudnak megoldást a problémára?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv!

Miért van az, hogy ugye netmánia S csomagunk van elvileg 10 Mbit nek kellene lenni de a mért tényleges net gyorsaság jó ha eléri a 5.3-at? Még az lenne a kérdésem, hogy a bekötéskor síma alap modemet kaptunk, elvileg nem wifis modemet kellett volna hogy kapjunk? Csak mert ugye tv-vel együtt rendeltük meg még annó 2012-vagy 2013 ban pontossan most nem emlékszem, de azóta folyamatosan hosszabítottuk a szerződést. Nem kaphatnánk wifis modemet? Hogyan tudnám ezt elintézni ha kaphatok és volna e valami plusz anyagi vonzata? Hogyan tudnék wifit varázsolni ehez az alap modemhez? Választ előre is köszönöm!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Teljesen mindegy mid van mos ha el indul a építkezés lehet elő szerződést kötni vagy ha már kész akkor üzlet kötők meg szoktak keresni elméletben. Át raknak új rendszerre hűséggel nem tudom mi lesz sztem újra indul de az hogy van jelenleg is az nem gond.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Arról mit tudni,ha nekem jövő februárig van szerződésem netmani m-re akkor,csak a lejárat után tudom beköttetni vagy simán csak dijcsomag váltás kell?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Még aktuális, csak ritkán van lehetőség a tesztelésre, egyelőre visszapakoltam a T-s dsl360 modemet és mögötte a D7B csak router üzemmódban fut.

Kipróbálom nemsokára újra modemként.

köszi

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia!

Nem tudom aktuális e még, de ezek az adatok rendben vannak és elvileg nem is kell más:)

Megy?

Üdv:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv, !

Pontos dátummal a fórumtagok nem fognak tudni szoglálni, de biztos vagyok benne, hogy  a  fejlesztési munkálatok sikeres lezárultáról értesülni fogsz. Biztos, hogy a fejlesztésekben érintett települések ügyfeleinek figyelmét fel fogják hívni, amint a nagyobb sebességű internetcsomagok elérhetővé válnak, és persze az esetlegesen szükségessé váló végberendezésekről is ekkor tájékoztatnak majd - addig pedig türelem, előbb-utóbb élvezheted a nagyobb sebességet! :smileyhappy:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdvüzletem!

Most láttam a honlapjukon, hogy kicsiny városunk is bekerült a fejlesztésbe. A kérdésem az lenne, hogy ha elérhető lesz utcánkban, az mikor fog láthatóvá vállni a rendszerben? (jelenleg egy 10 mbit/s internet csomagunk van, ami nem látszik az oldalon). Milyen végberendezés szükséges, hogy lehessen élvezni a nagyobb sebességet? Köszööm válaszát!

István

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Én Pesten optikázok ottani viszonyokat jobban ismerem de esélyes szerintem hogy műszaki átadás átvétel vagy valami ilyesmi még nem volt még meg. Viszont 1412 7 es menü pont alatt tudnak segíteni illtetve ott köthetsz előszerződést is optikára. Optikán 10 alatti ping szokott lenni kb mindig.  Nagyon nem merek tippelni nekünk Pesten első ütemes címeknek Augusztusban lesz a lakossági kötése. Nektek talán valamikor ősszel de passz. Megy télen is a munka amíg biztonságos.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Értem.akkor lehetséges az is hogy már ki van itt épitve csak még nem lehet rácsatlakozni?akkor ez elég komoly net lesz ha házig optika,gondolom ég és föld a különbség a mostanihoz képet.lehet hülye kérdés de ezáltal a pingem is javulni fog?vagy ugyan annyi idő lesz elérni a távoli szervert ezzel is?hozzávetőlegesen kb nyár vége,ősz?télen gondolom nem csinálják

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Lakásig be optika annak a végére egy ont megoldást építjük országszerte. Gondolom ez a Euro-cable kft csak építi a hálózatot mint Peste a SiWorld kft. Ahol van Telekom és ki épül az T optika ott nagy erőkkel kötik át az embereket a régi rendszert meg küldik a levesbe.  Pontos dátumot nem lehet nagyon mondani

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!MInt olvastam a telekom fejlesztés oldalán hogy Enying falum is bekerült az idei évi fejlesztésekbe,és nagyon örülök neki,mert ami most van(ADSL) inkább nem jellemezném.lenne pár kérdésem,mert a telekom oldalán csak az van hogy 8854858 kilóméter kábel meg sok-sok családba eljut a jó net...de arról pontosan nem irnak hogy milyen "fajta"lesz,és ezért kérdem meg itt hogy azon belül hogy optika milyen lesz?FTTH?FTTN?valaki tud bővebben erről?tavaly ilyen nyár tájékán volt itt egy cég,egy bizonyos Euro-cable kft,és kábelt húztak az oszlopokra,kérdeztem a fickót azt mondja optika..de azóta se hallottam a faluban hogy valaki beköttette..lehetséges az hogy a telekom megvette ettől a cégtől és majd egyszer "csak" be kell köttetni?másik kérdésem hogy valami pontosabb hogy mikor állnak neki a fejlesztésnek?köszönöm

Barni

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Hát kedves Balázs. Pikár kapitány is 56k-s modemre kötött IP TV-t az Enterpriseon, szerinted miért hullott ki a haja? :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most