Roli82

Internet telefondróton avagy az xDSL

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1.514 válasz erre a kérdésre

Ekkor: ‎2018‎.‎02‎.‎06‎. at 11:33, Xaba írta:

@btz

Képernyőfelvétel (9).png

Amúgy kb. 2,5Km-re vagyok az elosztótól, szóval VDSL nem játszik.
(A Fellner Jakab utcában van az elosztó, én meg a Menház utcában)

Elég nagy a csillapítás, kb 3.5 km a távolságod a DSLAM-hoz képest, ebből a vonalból többet nem lehet kihozni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
6 perce, zoli62 írta:

Elég nagy a csillapítás, kb 3.5 km a távolságod a DSLAM-hoz képest, ebből a vonalból többet nem lehet kihozni.

Ezt a vonalat felejteni kéne inkább. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Igen, kuka, de látod, fejlesztés meg nincs. Hány és hány helyen lehet az országban hasonló a helyzet?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mobilnet jó megoldás lehet még.  Hát nos nézd itt az ország primer térképe, ezeken a helyeken van a Telekomnak reze biztosan. Esetleg mellette koaxa vagy optikája. 

194655_szolgaltatasi_teruletek_terkep.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hát igen, ezt én is ismerem, viszont olyan térképet lenne érdemes nézni, ahol rézen belül a VDSL külön fel van tüntetve.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Létezik olyan is de belső intraneten csak.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tudom, csak én mint előfizető erre lennék kíváncsi, hogy nem egyedül vagyok ilyen hátrányos helyzetben, hanem sokezer végponttal együtt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@zoli62

És ez téged hogyan vígasztalna? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bebizonyítaná azt, hogy lehetlen vállalás volt az, hogy " 2018-ra mindenhova elvisszük a szélessávú internetet".

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem 2020 amit Magyarok vállaltak 2018 végéig ? De társzolgáltatók vannak bőven és 4g lte gyorsító opció is van :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@zoli62

Nem csak a T van benne a sztoriban, egy sor másik szolgáltató is, így az, hogy a T-nek hol van VDSL-e, hol nincs, az nem bizonyít semmit

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

55 perce, anonymus írta:

Nem 2020 amit Magyarok vállaltak 2018 végéig ? De társzolgáltatók vannak bőven és 4g lte gyorsító opció is van :D

Nem. Én határozottan emlékszem arra, hogy 2015-ben a Telekom részéről leírva láttam, hogy 2018-ra minden előfizetőnk részére elhozzuk a szélessávot, én ezt már akkor a szokásos, Telekomnál előforduló hatásvadász túlvállalásnak tartottam, még úgy is, hogy tudtam, hogy ebbe az XDSL, ED3 és  GPON is beleértendő.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@zoli62

Esetleg 2018 végére, hogy a SZIP-el összhangban legyenek. 

Amúgy tőlünk hamarosan visznek el egy működőképes VDSL MSAN-t, hogy elférjen a GPON :D Valaki biztos megkapja, ahol nincs vagy csak ADSL2+ van. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2018 végére természetesen, de ennek a célkitüzésnek nem sok realitása volt már akkor sem, még reklámnak sem volt jó. Azóta már a Flip is mostohasorsra jutott, mert hallani nem nagyon lehet róla, ahogy a megboldogult Optinetről sem.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mit szeretnél hallani a Flipröl ? Vannak még léteznek próbálnak efit szerezni ahogy mindenki. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Csak nem nagyon sikerül.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@vén

Nem tudom mit akarsz róla tudni? 

A célnak úgy néz ki, teljesen megfelelő? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok! Szerintetek miért van az hogy már több mint negyed éve (tavaly) rendeltem egy csomagváltást 30-ról 50 Mbps -re (telefonkábel van), szerződés már tavaly megjött, de a váltás mai napig nem történt meg. 2-3 hetente hívom az ügyfélszolgálatot, de csak ígérgetnek és leráznak. Annyit sikerült kideríteni hogy a műszakisoknál áll a feladat, de nem léptetik tovább.. :(  

A feladatuk csak az lenne hogy ADSL -ről átraknak VDSL -re illetve 30-ról 50-re. 

Csak 100m-re vagyok az optikával bekötött MSAN (dslam) utcai doboztól, hiba nincs, nem szakadozik, csillapítás minimális, és  Speedport Entry 2i HGW-t már adtak pár hónapja..

adsl1.png

adsl2.png

adsl3.png

Úgy fél éve vált elérhetővé az 50M rendelése, mert addig >2km távolról kaptam a netet, de most csak valami régi előítélet v megszokás akadályozza csak a műszakisokat, de hogy tudnám ezt átlépni?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Tamas586

Nekem is hasonló helyzetem volt mikor 20mbps-ről váltottam 50mbps-re. Nem fizikai hiba volt, hanem belső adatbázisban kellett megoldani egy két dolgot, hogy át tudjanak tenni. Ha jól emlékszem nekem is 1-2hónapot kellett várni erre. Szerencsére kaptam rá jóváírást később, mivel 72órán belül nem tudták elhárítani. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz

Az is furcsa hogy azóta a weblapon már csak a 30-as csomagot ajánlja fel a kereső az utcánk minden házszámára.  :(

Az 50-est már nem. Ezt látja az ügyfélszolgálatos is.

Szóval ez nem fejlesztés hanem visszafejlődés.

Lehet valami hivatalos panaszt indítani hogy az október elejei szerződést még most március végén sem sikerült teljesíteniük..?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Tamas586

Weblapot inkább hagyjuk. Ott semmi nem furcsa. Anomáliás terep, mint a Star Trekben a Vadvidék

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

VDSL-t milyen feltételek mellett lehet kérni?
15 évig szenvedtem az 1 Mbit-es adatsebességgel 6 km-re a központtól.
Mindent megpróbáltam, de nem említették.
Nem is lehetett volna?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

50mbos csomaghoz automatikusan azt adnak. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz

A technikai rész érdekelne.
6 km-re a központtól is ment volna az 50 Mbit vagy legalább az 1-nél lényegesen több?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most