Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Internet telefondróton avagy az xDSL


Roli82

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

 

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

 

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

 

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 2

Köszönöm szépen, meg fogom próbálni így, remélem, sikerül.

A router korábbi konfigurálásánál először a routert a laptop-hoz is kábellel kellett összekötni - gondolom, akkor most is ez lesz a megoldás, és utána a megadott webes konfigurációs felületen kell beállítani a felhasználónevet és jelszót.

Köszönöm mégegyszer

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
1 órája, LordAlias írta:

De ez a baj ,hogy nem érem el a 980 KB/s

Nekem mindig csak 7xx KB/s jön.

Névtelen.jpg

De eléred a 980KB/s-t, ott mutatja a Speedtest képed is megabitre átváltva. 980 KB/s = ~7.66 mbps. A Speedport E2i kép szerint pedig 8958 kbps = ~1120 KB/s.

Az hogy a torrent kliensben mi van, az már user error. Nézd meg a programban, nincs e valami elállítva.

Van egy kis SNR lockod, azért betelefonálhatsz, hogy rakják helyre, hogy az automatika lehet, hogy visszahúz, az megeshet. Rövidíttesd a lakáson belüli kábel szakaszt, ha nem olyan a kábekezés, akkor kérj újat, ezzel 1-2 mbpst talán nyerhetsz.

Ha mégtöbb sebességet akarsz , akkor az ajánlott gyorsító opció marad, ezzel a vonallal 30,40,50 mbps-okat úgy sem fogsz elérni, csak gyorsítóval esetleg.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Igen azt néztem a vonalon hogy ha az snr-lock le is kerül 10 fölé akkor se megy. 

Ha önmagában nézem az árát Netmáni S 2 év hűség 5017 Ft + 760 Ft 

Duplában 4014 + 760 Ft 

Triplában 3763 + 760 Ft

 

Persze ha jól számoltam !

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
3 órája, anonymus írta:

Azokat direkt nem hoztam fel mert nem tudjuk milyen területen lakik az efi. Gondolom menne több is ha a 4g-n jobb lenne a lefedettség. 

Igen ez viszont jogos.
Majd lehet beruházok valami komolyabb antennára a modemhez hogy kicsit jovuljon a térerő.
Kicsit már próbáltam, de nem sokat jelentett:
s-l1600.th.jpg

 

@LordAlias 

Az se mellékes hogy a feltöltési sebességed is megnő 10 megabitesre :) 
Torrentel csak óvatosan ;)

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

@IstvánK

Nem kell mondani, mivel a 20 feletti csomagokat már csak azzal lehet adni.

Sajnos az Online felülettel sok a gond, én nem használnám semmilyen díjcsomag váltásra, ki tudja mi lenne belőle, de az sem kizárt, hogy gond nélkül végigmenne a váltási folyamat. Én jobb a békesség alapon elkerülöm azt a felületet. Általános informálódásra megteszi.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...