Kérdés

Az epg  belűl a szavak között néha előjön  egy hasább,nem minden tv csatinál.Nem lehetne ezt orvosolni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2.262 válasz erre a kérdésre

Épp most, gombilaci írta:

Mivel az egyéb időpontokra így nincs találat ,ezért nem fog felvenni semmit.

Legalább az elsőt vegye fel, de majd megnézem az adás felé közeledve, hogy javítottak-e a címen. Akkor talán már beállítható lesz az összes időpont.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mivel az egyéb időpontokra így nincs találat ,ezért nem fog felvenni semmit.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv, hoztam egy Műsorújság gyöngyszemet. Be akartam állítani az Alpesi őrjárat sorozat újabb évadát felvételre, mert láttam a kedvenc tévéújságomban. Megkerestem, és ez a látvány fogadott:

IMG_20171022_105006.jpg

Érdekes cím, nemde? :D  Ráadásul a tévéújságomban valóban az 5. oldalon van a beharangozó cikkecske. A kérdés már csak az, hogy ha a következő résznél (ami most még nem látszik, mert ezután lesz egy héttel) már a jó cím lenne, akkor felvenné-e, vagy újra be kell állítani?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Cisco 2231, 6030,  Thomson szörnyeteg, ez már viszont szinte nem is létezik. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

SD 2,3mbps

HD 9mbps

... ha azóta változás nem történt

320GB szokott lenni a boxokban, ha jól emlékszem a cserésekben, felújítottakban 250GB

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az IPTV-n mennyi a HD és SD csatornák átlagos bitrátája? Melyik készülék a felvevős, és kb. hány óra HD műsor rögzítésére képes?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
9 órája, OldMike írta:

Igazából az a valószínű, hogy nálam a HGW újraindítás segíthetett, de lehetett esetleg központi hiba, amit kijavítottak, és nem kellett volna hozzá az én restartom. Az esetedben inkább az utóbbi lehetett, hacsak nem indították újra távolról a HGW-det.

Én laikus vagyok, ezért is tettem fel a kérdéseimet, hátha egy jártasabb fórumtárs tud rá válaszolni.

Ügyfélszolgálat nem jelzett központi hibát. a hgw-t én is újraindítottam a box mellett, amely jelezte is, hogy hálózat rendben, utána fagyott le többszöri kísérlet után is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
14 perce, zoli62 írta:

Januárban egy este nekem is volt hasonló:  A felvételek feketék voltak. újraindítás után a Telekom logónál mindig lefagyott. Bejelentettem, reggelre megjavult.

Igazából az a valószínű, hogy nálam a HGW újraindítás segíthetett, de lehetett esetleg központi hiba, amit kijavítottak, és nem kellett volna hozzá az én restartom. Az esetedben inkább az utóbbi lehetett, hacsak nem indították újra távolról a HGW-det.

Én laikus vagyok, ezért is tettem fel a kérdéseimet, hátha egy jártasabb fórumtárs tud rá válaszolni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
50 perce, OldMike írta:

Sziasztok!

Számomra eléggé különös dolog volt tegnap (ma reggelre megoldódott).  Egy felvevős és egy normál boxunk van, az utóbbit nem mindennap  használjuk. A tegnapi bekapcsoláskor elég sokáig forgott a betöltési karika, miközben már látható volt a tévéadás is, majd jött az üzenet, hogy kérése átmenetileg nem teljesíthető (én még nem kértem semmit :(). Ezután akartam egy felvett műsort nézni, eljutottam a kiválasztott műsorhoz, nyomtam a lejátszást, és jött egy nagy fekete kijelző, Vissza tudtam lépkedni a tévéadáshoz, de a lejátszás nem ment.

Itt elkövettem egy hibát (nem néztem meg hogy a másik boxon megy-e a felvett műsor lejátszása - később kiderült hogy ott sem), és újraindítottam boxot. Na ezt nem kellett volna, mert a színes háromszögeknél meghalt, és már a tévéműsort sem tudtam nézni. A másikon az ment, csak a lejátszás nem, de azt már nem indítottam újra.

Ma reggel csináltam egy sorrendi újraindítást, azóta (nem tudom hogy emiatt-e) minden rendben van.

Van kapcsolat a boxok és a HGW között a HDD-re felvett műsor visszajátszásakor? Elveszett valahol a kapcsolat a normál box és a HGW között, hogy nem ment le az újraindítási folyamat? A "színes halál" esetén üzenetet sem lehet küldeni a felhasználónak, hogy csináljon egy sorrendi újraíndítást?

Januárban egy este nekem is volt hasonló:  A felvételek feketék voltak. újraindítás után a Telekom logónál mindig lefagyott. Bejelentettem, reggelre megjavult.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Számomra eléggé különös dolog volt tegnap (ma reggelre megoldódott).  Egy felvevős és egy normál boxunk van, az utóbbit nem mindennap  használjuk. A tegnapi bekapcsoláskor elég sokáig forgott a betöltési karika, miközben már látható volt a tévéadás is, majd jött az üzenet, hogy kérése átmenetileg nem teljesíthető (én még nem kértem semmit :(). Ezután akartam egy felvett műsort nézni, eljutottam a kiválasztott műsorhoz, nyomtam a lejátszást, és jött egy nagy fekete kijelző, Vissza tudtam lépkedni a tévéadáshoz, de a lejátszás nem ment.

Itt elkövettem egy hibát (nem néztem meg hogy a másik boxon megy-e a felvett műsor lejátszása - később kiderült hogy ott sem), és újraindítottam boxot. Na ezt nem kellett volna, mert a színes háromszögeknél meghalt, és már a tévéműsort sem tudtam nézni. A másikon az ment, csak a lejátszás nem, de azt már nem indítottam újra.

Ma reggel csináltam egy sorrendi újraindítást, azóta (nem tudom hogy emiatt-e) minden rendben van.

Van kapcsolat a boxok és a HGW között a HDD-re felvett műsor visszajátszásakor? Elveszett valahol a kapcsolat a normál box és a HGW között, hogy nem ment le az újraindítási folyamat? A "színes halál" esetén üzenetet sem lehet küldeni a felhasználónak, hogy csináljon egy sorrendi újraíndítást?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Véletlenül egy érdekes dologra jöttem rá. Úgy tűnik hogy a TP-LINK TL-SG1005D switch valahogy tudja az IGMP Snooping módot, bár ezt sehol nem írják (a 105D esetében valóban írják is). Még 2013-ban bevittek az IPTV-be, amikor a V***net nálunk felszívódott. Akkor csak egy switch volt a megoldás, hogy az STB és a tévé is kapjon UTP csatlakozást. Akkoriban gyakorlatilag semmit sem tudtam az IPTV-ről, az IGMP Snoopingról meg még annyit sem, sürgősséggel megvettem az első alkalmasnak látszó switch-et (1005D). Azóta is minden rendben van az IPTV-vel (2 STB, egyik felvevős), az internettel és a wifi-vel is. Nemrég lett Sagemcom HGW az addigi cisco helyett a 250-es net miatt.

Nem tudom hogy ez minek köszönhető, azóta már tudok az IGMP Snooping szükségességéről, de valamilyen "mennyei" kegy folytán ezzel a switch-csel is működik.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: OldMike

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
18 órája, anonymus írta:

Disk usage xy% remaining

Amennyiben ez volt az eredeti szöveg, akkor a fordító az utolsó szót elhagyta a ferdítéskor.  Az eleje jó, az értelme pedig pont a fordítottja így :D.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 órája, OldMike írta:

Nevessetek ki, de megpróbáltam találgatni. Szerintem fordítói hiba:

Utilisation azt jelenti használat, felhasználás

Utility azt jelenti használhatóság, hasznosság

Ezeket keverték össze >:(

Disk usage xy% remaining

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
6 perce, OldMike írta:

Lejterjakab? Hát igen, nem szakfordító volt! Így a Goggle fordító is le tudta volna fordítani.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
6 órája, kabelnet írta:

Merevlemez használat" helyett miért nem "Merevlemez szabad hely"?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ezt ne tőlem kérdezd :D Mondjuk erről már folyt egy jó hosszú beszélgetés párhónapja.... 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 perce, anonymus írta:

Megnéztem hány % utána töröltem pár dolgot és nagyobb lett a szám.

Tulajdonképpen az tényleg spanyol viasz, hogyan lehet kideríteni, hogy mit mutat. Ami a történetben fura, hogy miért "Merevlemez használat" a neve, ha nem a használat mértékét jelzi, hanem a nem foglalt rész %-át?
"Merevlemez használat" helyett miért nem "Merevlemez szabad hely"?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Megnéztem hány % utána töröltem pár dolgot és nagyobb lett a szám.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen, itt írta valaki, hogy a százalék érték a szabad területet jelzi. Egyszerű kideríteni. Felvesztek valamit, ha csökken a %, érték, akkor a szabad területet mutatja. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
39 perce, tks írta:

Ez megmagyarázná a figyelmeztetést, ha tényleg így van, de ez akkor nagyon félrevezető elnevezés, amit javítani kellene.

Van itt valaki, akinek van telekomos kapcsolata, és meg tudja erősíteni, hogy a Merevlemez használat % a megmaradt szabad helyet jelenti, és nem a foglalt helyet?

Kíváncsi lennék az ismerősöd válaszára, mert ami tény: a merevlemez használatom 87%-on áll, még sincs egyetlen sárga köröm sem.
Tedd meg kérlek, hogy posztolod az infót.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
34 minutes ago, kabelnet said:

Mintha egyszer itt a Fórumon (?) azt olvastam volna, hogy ez a "Merevlemez használat"  adat nem is a foglaltsági %, hanem éppen a szabad hely %-osan.

Ez megmagyarázná a figyelmeztetést, ha tényleg így van, de ez akkor nagyon félrevezető elnevezés, amit javítani kellene.

Van itt valaki, akinek van telekomos kapcsolata, és meg tudja erősíteni, hogy a Merevlemez használat % a megmaradt szabad helyet jelenti, és nem a foglalt helyet?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
14 perce, tks írta:

Ez egy hiba, ha akkor figyelmeztet, amikor 15% a foglaltság. Figyelmeztessen akkor, ha 85%.  A felvételek száma ebből a szempontból irreleváns, ha van bőven szabad hely, akkor ne töröljön semmit, és ne is figyelmeztessen, mert nincs mire.

Igazad van, valamire nem jól emlékezhetek, ugyanis most megnéztem a boxot, és a "Merevlemez használat" éppen 87%-on áll, még sincs egyetlen sárga köröm sem. Ez az érték durván 970 perces felvett anyag miatt ennyi. (7 db kb. 1 órás műsor és 12 db Eperke, egyenként kb. 40-40 perc)
Mintha egyszer itt a Fórumon (?) azt olvastam volna, hogy ez a "Merevlemez használat"  adat nem is a foglaltsági %, hanem éppen a szabad hely %-osan. Tudom, hogy akkor meg ez az elnevezés nem jó, de a mostani 87 % is ezt erősíti.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
4 minutes ago, kabelnet said:

Az persze igaz, hogy ez a riogatás már valahol 15-20 %-nál beindul, amely figyelmeztetési határ talán túl korai, de ha a között lehet választani, hogy figyelmeztetés nélkül törli ki a halálra ítélt felvételt, vagy pedig figyelmeztet előtte, akkor inkább figyelmeztessen.

Ez egy hiba, ha akkor figyelmeztet, amikor 15% a foglaltság. Figyelmeztessen akkor, ha 85%.  A felvételek száma ebből a szempontból irreleváns, ha van bőven szabad hely, akkor ne töröljön semmit, és ne is figyelmeztessen, mert nincs mire.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
11 órája, tks írta:

Ez is zavaró, de azt pl. fontosabb lenne javítani, hogy amikor a rendszerinfókban azt írja, hogy 15% a lemezhasználat, akkor ne tegyen ki sárga felkiáltójeleket egyes felvételek mellé, hogy hamarosan törlődnek.

Nekem a riogatás csak akkor kezdődött, amikor már nagyon felgyűltek a felvételeim, és tényleg egyre többet vettem fel, mint amennyit meg is néztem, majd utána le is töröltem.  Az persze igaz, hogy ez a riogatás már valahol 15-20 %-nál beindul, amely figyelmeztetési határ talán túl korai, de ha a között lehet választani, hogy figyelmeztetés nélkül törli ki a halálra ítélt felvételt, vagy pedig figyelmeztet előtte, akkor inkább figyelmeztessen. Végül is a box nem egy archiváló eszköz, hanem csak egy átmeneti puffer, hogy ne real time kelljen tévézni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ez is zavaró, de azt pl. fontosabb lenne javítani, hogy amikor a rendszerinfókban azt írja, hogy 15% a lemezhasználat, akkor ne tegyen ki sárga felkiáltójeleket egyes felvételek mellé, hogy hamarosan törlődnek.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most