Kérdés

Az epg  belűl a szavak között néha előjön  egy hasább,nem minden tv csatinál.Nem lehetne ezt orvosolni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2287 válasz erre a kérdésre

6 perce, anonymus írta:

192.168.0.1 oldalon jelszintekről egy képet illetve a koax kábelről infot be tudnál rakni ?  Hány és milyen osztók vannak rajta. 

Sajnos a kért kép előállításához nem értek. A bejövő koax kábelen egy passzív kétfelé osztó van, a koax típusát nem ismerem, de nem régi. Az osztó  egyik koax ága viszi a rádióhoz az antennajelet, a másik ága pedig a digitális jelosztóra (internet+IPTV+telefon) megy.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

192.168.0.1 oldalon jelszintekről egy képet illetve a koax kábelről infot be tudnál rakni ?  Hány és milyen osztók vannak rajta. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kösz az újabb infót. Mindkét TV-n IPTV szolgáltatás van, és az alap hibajelenség az, hogy hol sűrűbben, hol ritkábban megáll a műsor, majd vagy magától, vagy csatorna oda-visszaváltástól megint bizonytalan időre (néha órákig is zavartalanul) beindul. Szóval nem jókedvemből adnék ki 10000 forintot a helyzet megjavítása érdekében.

Azt egyébként a válaszodban nem értem, hogy ha egyszer az erősítő létező vissziránya passzív, akkor hogyan tudna zajokat "vissza nyomni", hiszen a visszafelé érkező (internet, IPTV) jelek jel/zaj aránya a passzivitás miatt (ha a passzivitás azt jelenti, hogy erősítés nélkül) pontosan akkora maradna, amekkora volt, nekem pedig a visszirányú jelekkel nincs semmi bajom, én csak a TV-k felé menő iránnyal kínlódok. Én csak annyit szeretnék, hogy megemelkedjen annyit a bejövő kábel jelszintje, hogy a kép ne álljon meg néha-néha.

Ami pedig azt illeti, hogy " öröm nézni ahogy le vágják az efit az oszlopról érte", hát az is lehet, hogy ezt nem is várom meg, de írhatnám azt is, hogy alig várom, hogy megszabaduljak az IPTV-től. Amíg rendes digitális kódolt adást használtam, addig semmi bajom nem volt szolgáltatással. Volt kiváló minőségű antennajelem a rádiózáshoz, nem kellett set top box a tévézéshez (Conax csatlakoztatása volt a dekóder kártyának), tudtam TV műsorokat közvetlenül felvenni a TV-re dugott külső HDD-re, át tudtam kapcsoltatni a TV készüléket a másik csatornán később kezdődő nézni kívánt műsorra,  stb., stb.

Szóval a tervezni kívánt jelszintnövelés lenne az utolsó próbálkozásom, aztán - ha ez sem hoz eredményt - el fogok,búcsúzni az IPTV-től.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Iptv szolgáltatás van ezen a 2 tv-n ?  850 es a legnagyobb Telekomos koax hálózat de 700 tol fel fele nagyon semmi nincs illetve az utolsó docsiss csatorna 602 körül van.  

Mint írtam feljebb egy sz*rul beállított erősítő főleg ha vissza irányt is tudja 80mhz alatt olyan zajokat tud vissza nyomni hogy öröm nézni ahogy le vágják az efit az oszlopról érte.  

Kérdésedre is válaszolva mind kettő passzív vissza irányos szóval nem vmi combos darabok. 

Esetleg le írod mi volt az alap hiba jelenség ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
16 perce, anonymus írta:

80 mhz alatt van a vissza irány ami kell az internethez, iptvhet stb. Mind e mellet szerelők kedvence amikor egy tákolt házerősítőt kell megkeresniük és ki zárniuk a szolgáltatásból a hozzá tartozó efit.  

Köszönöm az infót. Ezek szerint egy nem tákolt beépített visszirány-képességű (visszirányban 5 - 65 Mega között áteresztő) erősítő a nyerő,. Pl.  PMA116 vagy EXELANS AA 20R.  Ezek közül a drágábbik 860 Megáig, az olcsóbbik másik csak 790 Megáig erősít. Én pont azt szerettem volna megtudni, hogy elég-e az olcsóbb, a 760 Megás. Hibabejelentésre kijött szerelővel egyébként már próbálkoztam, de a két darab TV készülékünk képe azóta is rendszeresen (rövid időközökre) meg-megdermed.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
8 perce, kabelnet írta:

(Remélem, hogy a kérdésemet most már a  Roli82 által megadott jó helyre - IPTV Fórum - tettem fel)

Nem! Megint új topik :D pedig jól linkeltem az előzőt. :D

Hétfőn majd elrendezi a moderátor. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

80 mhz alatt van a vissza irány ami kell az internethez, iptvhet stb. Mind e mellet szerelők kedvence amikor egy tákolt házerősítőt kell megkeresniük és ki zárniuk a szolgáltatásból a hozzá tartozó efit.  

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ki tudná megmondani, hogy teljes körű marad-e akár az IPTV szolgáltatás, akár a kódolatlan digitális televíziós szolgáltatás, akár az internet szolgáltatás, ha a lakásba bejövő egyetlen kábel a digitális elosztó előtt még először egy olyan erősítőn megy keresztül, mely 88-790 MHz között erősít, azaz az LTE sávot nem erősíti. A másik (drágább) opció a 88-860 MHz közötti erősítés.  (Remélem, hogy a kérdésemet most már a  Roli82 által megadott jó helyre - IPTV Fórum - tettem fel)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia!

IPTV-nek már van topikja kérlek oda írd a kérdésedet.

Köszönjük!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ki tudná megmondani, hogy sérül-e akár az IPTV szolgáltatás, akár a kódolatlan digitális televíziós szolgáltatás, ha a bejövő jel először egy olyan erősítőn megy keresztül, mely csak 88-790 MHz között erősít. (Az LTE sávot - 4G - nem erősíti). Az erősítőnek az internetes sávrészt is erősítenie kellene. A másik opció a 88-860 MHz-es erősítés.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Eoc se rossz de 4400 / db és 2 kell, bááár ki tudja mire te iptv-re szánod magad, lehet addigra az mt is bevezeti az új generációs iptv-t. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Remélem az még odébb lesz, bár lelkileg már felkészültem rá. Ha a forma1 átkerül a Sport TV2-re, és az nem kerül bele a kódolatlan digitális csomagba, akkor nem lesz más hátra.

De lehet, hogy power line-oznom is kell majd.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@fgabor87 

Akkor te majd készülj előre pár ilyen Y osztóval hogy ha elér az iptv téged is. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hát ez nagyon szép. :)

Egyébként nem csak látvány miatt nem célszerű így kötni, hanem mert az UTP/telefon csatlakozóban a kábel megszorítására való kis pöcök nem fogja megszorítani a kábelt. A kis fém érintkezőnek pedig nem feladata a kábel megtartása, így a kábel kis mértékű meghúzására is kiszakad a csatlakozóból. Ki lehet próbálni, 0 erővel való húzás után már nincs is rajta a csatlakozó. Rosszabb, mint a menetes F csatik.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem, dehogy nevezlek, teljesen jó megoldás, ott ahol nem hátrány a hátránya oda teljesen megfelelő ez a fajta osztás.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nevez sóhernek de ha nem kell gigabit inkább így oldanám meg nem switchel mert pl nem kell áram meg ilyenek.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ja hát igen, de tulajdonképpen ez is "kettébontja" 4/4-re a kábelt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Nem feltétlen! https://www.pcx.hu/termek/utp-y-eloszto-rnuty1100-026093

bUTP_Y_Eloszto_RNUTY1100.jpg

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1 órája, fgabor87 írta:

De tény, hogy vannak erre a célra osztók, ahogy te is említed, amihez nincs szükség a kábel kettébontására

Úgy hivják hogy switch :)

DGS108B1Image LFront.png

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem para ahogy érzed de több efinek így is jó csak ne kerüljön többe a szolgáltatás, adhatna a T power line adapter is de akkor is többe lenne ami a havi számlákat tolná meg. Szerintem elfogadható megoldás nem nézem a box hátulját meg mi van a tv mögött stb. 

IMG_20140624_122446.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Azt tudom, hogy vannak ilyen elosztók, bár azt nem tudtam, hogy ezek 4-4 eret visznek csak tovább.
De tény, hogy vannak erre a célra osztók, ahogy te is említed, amihez nincs szükség a kábel kettébontására, aminek picit gányolás hatása van szerintem. Legalábbis ha én meglátnám, hogy ilyet csinál a szerelő, megkérdezném, hogy mi a célja, aztán megköszönném, és majd én befejezem felkiáltással el is engedném. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Idézet a blogomból. Egy utp kábel van a szobában, amire már rá van kötve a birodalmi lépegető. Nem akarok több kábelt nem is fér el stb

100Mbps-on működik a  a következő megoldás ami elég egyszerű. Szét bontjuk a 8 eret 1,2,3,6 vagyis a sárga fehér, sárga, zöld fehér, zöld ereket kell jó helyre kötni. Majd a fennmaradó ereket 4,5,7,8 ugyan ezekre a helyekre kell bekötni csak egy másik csatlakozón. De ha nem akarunk ezzel szórakozni vegyünk két darab y utp osztót két toldót és kb 2000 Ft-ból meg is úsztuk.

UTP_kozosites_PC.png

Szabványos szokásos megoldás, és hiányzik a történet egyik fele :) Annyira szabványos hogy árulnak hozzá kötő dobozt is! Akkor szokás ezt hogy ha egy kábel van csak de két eszközt akarnak el látni. Gondolom a van valami pc laptop okos tv a iptv box közelében. Pl okos tv-nél szeretett megoldás mert nem kell +1 kábelt be húzni egy utp kábel el látja a két eszközt. Mert egyiknek se kell gigabit.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Egy ismerősnél (én még nem láttam a saját szememmel) T-s IPTV bekötésnél az egyik UTP kábelt elvágták, és kettéosztották oly módon, hogy négy ér megy egyik irányba, négy a másikba. Ez nem tűnik szabvány megoldásnak. Mi ennek az oka, és hol, mire használja az ilyen fajta UTP kábel elosztást a T?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
22 órája, tks írta:

Az egy az egyben átvétel alatt azt értettem, hogy hgw-t, iptv dobozt meg mindent egyben lecserélnének, és akkor helyileg nem nagyon kellene fejleszteni semmit. Ez tűnne az egyszerűbbnek, bár lehet, hogy olcsóbb a fejlesztők munkáját fizetni (ha nem húzódik el), mint minden dobozt lecserélni az ügyfeleknél.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Azért azt se felejtsük el, hogy a hálózatkiépítés országos szinten, meg a 4G kiépítés nem egy kis vagyont emészt fel...

Az hogy teszt szinten mikor indul el, az mellékes igazából, mert lehet valamit tesztelni 2-3 hónapig, fél évig, 1 évig 2 évig stb.  Vagyis az hogy folynak-e majd a tesztek, meg hogy mikor, azt nem tagadom hogy elég hamar megtörténhet, de hogy ebből idénre lenne-e valami az szinte teljességgel kizárt itthon.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most