Ugrás a tartalomhoz

Kérdés

  • Válaszok 2.3k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 2
1 órája, Roli82 írta:

@acel

A rejtett tool menü bitrátát ír és minden HD csatornára ezt az értéket írja.

20151231_082533_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

BitRate: 9000000

VideoDecoder: h264

AudioDecoder: csatornától függően AC3,AAC,MPEG1

Le egyszerűbben úgy lehet kideríteni,hogy akinek van VDSL mondjuk egy 30-as csomagja az kapcsoljon oda egy HD adásra és nézzen egy speedtest.net mérést MT szerverre, akkor látszódni,fog hogy mekkora sávszélességet eszik meg egy FHD Stream.

IPTV SD és DVB-C SD össze hasonlítva az IPTV a nyerő nálam egy LG 42LB650V nézve.

 

8 megát simán levesz a HD steam

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Nagy eséllyel multicast hiba.  A megoldása ennek 0-tól az igre nehéz válaszolni. (legrosszabb esetben küldenek egy szakit)

Amit max megpróbálhatsz egy teljes újraindítást. (HGW és összes stb áramtalanítod, pár másodperc után HGW-t vissza miután rendben felállt mehetnek az stk is vissza)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
Just now, Roli82 said:

@tks

Sajnos nem tudom,hogy a felülethez hozzányúlnak -e  a későbbiekben. :(

És javaslatokat lehet küldeni valahova, mint ahogy bármilyen szoftvernél, appnál szokás, hogy mire van igénye a usereknek? Vagy felesleges, mert nem foglalkoznak vele?

Nálunk nem régóta van IPTV, ezért nem tudom, hogy a felületen valaha is volt fejlesztés? Vagy a bevezetés óta ugyanaz van, és nem is terveznek változtatni rajta?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
5 minutes ago, Roli82 said:

@tks

2010 óta van IPTV-m, azóta 1x volt dizájn váltás ha jól emlékszem.

Szerintem ide le írhatod a javaslatodat. ;) 

Ez elég rosszul hangzik, ha nincs látható törekvés arra, hogy kényelmesebbé tegyék a felületet.

A javaslatom pl. az, ami fent írtam, hogy a régi felvételekhez körülményes eljutni. Egy dátumra ugró funkció nagyon hasznos lenne, ha a felvételek dátum szerinti listájában egyből el lehetne ugrani egy adott dátumhoz a lapozgatás helyett.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
24 perce, asanci23 írta:

Tisztelettel kézdezném, a legutóbbi szoftverfrissítés óta a CISCO ISB2201MT stb-nél miért csökkent le a hangerő igen jelentősen? Az előző beállításokhoz képest (12-es hangerő) most 22-es állásban van ugyanakkora hangerő. A másik, 2001-s, régebbi stb nem változott a hangerő.

 

Írták már korábban hogy az 59 végű szoftver kissé félresikerült a hangerőt illetően, és ezt feltehetően javították a 60 végűben. Kell még egy kis türelem, amíg az is megérkezik. A 2001-es STB-n talán még a 2.3 kezdetű verzió van, esetleg már a 60 végű.

 

@tks

Megoldhatnák például, hogy figyelmeztetést is lehessen beállítani egy műsorhoz, ne csak felvételt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
6 perce, László62 írta:

Üdvözletem!

Köszönöm a választ, már értem, miért nem jönnek be a csatornák. Megnéztem a linket is és olvasom, hogy a szolgáltatónak 1 db digitális jelátalakítót -térítésmentesen- még februárban ki kellett volna küldeni postán...

Nos, ez nem történt meg, gondolom reklamálnom kell.

Segítségét még egyszer köszöni:

László

 

 

 

Régebben kitárgyaltuk a kabeltv topicon ha jól emlékszem. Sajnos a iptv boxod az ingyenes darab, továbbiakért fizetned kell, bérelni vagy venni, Szerintem a Ts humaxot nem érdemes se megvenni, se bérelni, inkább a piacról kell dvb-c vevőt vásárolni, kényelmi funkciókkal (felvétel, soorend állítás, multimedis kliens/szerver, stb) . És kalkulálni ugy kell hogy a T bármikor megszüntetheti ezt a lehetőséget, (bérlésnél mindenképp olcsóbb a vétel, és a Ts Humaxnál a legtöbb vevő jobb) Figyelni kell hogy nem földi vevő kell( dvb-t) hanem kábeltv vételre alkalmas készülék. Esetleg új tv.

 

Ingyenest az előtte csak  analóg csatornát előfizetők kaptak. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: acel
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
6 perce, tamas58 írta:

IPTV -nk van a hozzá való modemmel és a tvhez szükséges telekomtól kapott boxal. A másik tévé alkalmas fogni a modemről a boxot nem igénylő csatornákat, / Nem tudom ezt minek kell nevezni analog vagy analóg digitális?  /

nincs is itt sem semmi gondom, de nem tudom ilyenkor milyen csatorna kiosztást kell nézni.

A kérdésem az, hogy Családi csomag lévén mi az amit csak boxal és mi az amit box nélkül tudok nézni?

Szia tamas58!

Ha jól tudom, akkor korábban volt még jó kínálatú analóg TV csomag is és digitális TV csomag is. Amikor - kb. egy hónapja - az analóg módon továbbított  TV csatornák számát drasztikusan lecsökkentették (azt hiszem jelenleg már csak 4 db van összesen: M1, M2, M3 és Duna, ezek jönnek be a TV-d "analóg" állásában), akkor (helyette?) elkezdték a korábbi kódolt digitális TV csatornák egy részét  kódolatlanul  adni (ezeket lehet most box nélkül fogni a TV-d  "digitális" állásában). Akinek pl. mint neked IPTV+családi HD csomagja van, az tudja a legtöbb - nem tematikus - csatornát fogni a csomaggal együtt kapott boxszal. Én Budapesten a 18. kerületben kb. 35-40 közötti kódolatlan digitális csatornát tudok fogni az IPTV-hez is használt készülékem másik üzemmódjában box nélkül is.

Hangold újra a másik TV-det, és akkor majd meglátod, hogy mik azok, amiket azzal is elérsz. (Itt Pesten tegnap a T új frekvenciákra állt át, így egyébként is mindenkinek újra kellett hangolni a készülékét.)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
Épp most, tamas58 írta:

Köszönöm a gyors és szakszerű választ, sajnos a 1412 - n igen csak le vannak maradva az információ területén. A lényeg, hogy amire kerestem a választ azt itt megkaptam. És így legalább megleltem ezt a fórumot, melyet el is mentek, ha ismét szükség lesz rá :)

További jó munkát

Örülök,hogy segíthettem, további szép napot! :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

- Új iptv központ  (erről kerültek ki pletykák képek stb)

- Meg kell beszélni a mostani boxok lelki világával hogy új szoftvert fogadja vagy cserélni kell a boxot. 

- Ha új box akkor meg kell rendelni tesztelni kell stb stb.

- Forgalomban lévő hgw lelki világának meg kel mondani hogy te meg eszed az iptv cserét 

És ezt még lehetne sorolni

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Idézet a blogomból. Egy utp kábel van a szobában, amire már rá van kötve a birodalmi lépegető. Nem akarok több kábelt nem is fér el stb

100Mbps-on működik a  a következő megoldás ami elég egyszerű. Szét bontjuk a 8 eret 1,2,3,6 vagyis a sárga fehér, sárga, zöld fehér, zöld ereket kell jó helyre kötni. Majd a fennmaradó ereket 4,5,7,8 ugyan ezekre a helyekre kell bekötni csak egy másik csatlakozón. De ha nem akarunk ezzel szórakozni vegyünk két darab y utp osztót két toldót és kb 2000 Ft-ból meg is úsztuk.

UTP_kozosites_PC.png

 

Szabványos szokásos megoldás, és hiányzik a történet egyik fele :) Annyira szabványos hogy árulnak hozzá kötő dobozt is! Akkor szokás ezt hogy ha egy kábel van csak de két eszközt akarnak el látni. Gondolom a van valami pc laptop okos tv a iptv box közelében. Pl okos tv-nél szeretett megoldás mert nem kell +1 kábelt be húzni egy utp kábel el látja a két eszközt. Mert egyiknek se kell gigabit.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Nemcsak a FireFox zavarja hanem más böngészőt is. :)

Állítsd át Magyar nyelvre a Sagemet. Kattints a Language menüpontra válaszd a Change to részen a Magyar nyelvet és Apply gombra kattints át vált Magyarra. Aztán a bal oldali függőleges oszlopon kattints a Kapcsolat menüpontra ott írja a le és feltöltési jelszinteket, arról jöhet egy kép. Egyébként nagyon át mentünk kábelnetes témába, így lehet abban a topikban kellene folytatni :DKábelnet topik

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...