Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen

Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1617 válasz erre a kérdésre

Lehetséges hogy az általad megadott csatornán nagy lett a zsúfoltság, emiatt csökkenhet a jelerősség. WifiAnalyzer vagy hasonló Androidos alkalmazással lehet tesztelni. Amennyiben ez az ok, akkor a cisco-ban át lehet tenni egy kevésbé terhelt csatornára. Ha nem ez a gond, akkor esetleg a cisco nem működik már elég jól, bár emiatt nem biztos hogy cserélnék, mert a wifi csak "ajándék", nincs benne a szerződésben>:(.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv Mindekinek!

Néhány napja a wifin kapcsolódott eszközökön lelassult az internet sebessége, az IPTV rendben van illetve a kábelen csatlakoztatott PC-n is megfelelő a sebesség. A modem egy Cisco EPC3925.

10 Mbps a szerződött sebesség, a kábelen ezt tartja is. Wifin viszont 1,23Mbps - 2,12Mbps - 2,33Mbps - 0,51Mbps és ezek a mért értékek is gyorsabban megindulnak, majd folyamatosan csökken a sebesség.

Már megvolt a reset, az áramtalanítás is. Mit tehetnék még?

Köszönöm!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Jól látod akkor CMTS szinten sikerült valamit el szúrni....  Igen ez kb még határértéken belül van, viszont a 10 és felette lévő power levelnél akadhat az iptv.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Ahha, látom hajnal fél4-kor volt is szakadás.
Nálam modemen semmi változás nem látszik, mondjuk jóval kevesebb infót is ír ki, mint a tiéd. Jelszintek maradtak ugyan ott, és 4dB a legnagyobb különbség a csatornák között.

UPDATE: viszont bezajosodott az egész, 36 dB az SNR az eddigi 40 helyett. Bár ez még határértéken felül van, ha jól emlékszem. De úgy látom nálad is 36 körüli.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: fgabor87

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

@fgabor87

Nos a dvb-c csatorna rendezés eredménye megvan, ma hajnali karbantartás alatt. Át helyezték a docsis csatornákat jobb helyre, ki zárták az alsó frekiket végre.  Illetve be kapcsolták az utolsó vivőt is, így minden csatorna egyaránt 256 qam el üzemel. 

2db mmwo-val

Képkivágás.JPG

1db mmwo val

1db mmvo.JPG

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Erre vannak a lakásodba ki szálló szerelők hogy megoldják.  Jah bocs nem, értékesítő szakbarbárok vannak már csak tisztelet a kevés kivételnek.

Amíg nem haladod meg a szélső értékeket addig nem hiszem hogy gondod lesz vele. De ha meg is haladod nem feltétlen szakad inkább csak riasztást generál a ktv adminban. Nekem 22 vel el ment simán a Sage :)  Nálam 43-44 közt van fixen a vissza irány. Ds meg el kezdett ismét felmászni +1 -  +3 közt van 0 helyett de ez még bőven jó. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@anonymus
Ma figyeltem, délután 20 fok volt, -1,7 volt a DS, most van 15 fok, és most +2,2.
5 fokra 4 dB a jelszint ingadozás. :)
Up-ot elfelejtettem nézni, de ha az is ilyen mértékben ingadozik, az hamar problémát fog okozni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2016. április 28., mahagon68 írta:

Üdv teherwagon!

Az ASUS-ra kapcsolódik UTP kábelen 2 számítógép, wi-fi-n 1 laptop és mobiltelók. A készülékek bekapcsolásától függetlenül kapcsol ki-be a Tések eszköze. Szombaton 20 perc alatt HÁROMSZOR kapcsolt ki, majd pedig vissza.

Hello mahagon68, a korábbiak (szerelők nem találtak semmit, hgw csere után sincs változás) és ez alapján én az elektromos hálózatra és azon belül az hgw-t árammal ellátó dugaljra, elosztóra is gyanakodnék. próbáld ki elosztó nélkül (írtad, hogy az is van közbeiktatva), másik elosztóval és ha nem oldja meg, akkor másik dugaljban az eredeti és másik elosztóval. közben figyeld, hogy mikor nem produkálja a hibát. a dugaljra másik eszköz is csatlakozik esetekben azt is nézd, a hgw-jel együtt az is újraindul-e ilyenkor (a múltkor megúsztam volna egy routercserét, ha előtte lett volna időm ugyanezekre. szándékosan nem írom egyébként, hogy sajnos, mert az új Asus nagyságrendekkel jobb, mint az előző B|)...

ja, és feltételezem persze, hogy más eszközök másik dugaljakon nem produkálják ugyanezt, mert ha igen, akkor villanyszerelő vagy áramszolgáltató lesz belőle

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: teherwagon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

51 perce, mahagon68 írta:

Üdv teherwagon!

Az ASUS-ra kapcsolódik UTP kábelen 2 számítógép, wi-fi-n 1 laptop és mobiltelók. A készülékek bekapcsolásától függetlenül kapcsol ki-be a Tések eszköze. Szombaton 20 perc alatt HÁROMSZOR kapcsolt ki, majd pedig vissza.

Nekem többször be kellet jelenteni mire megtalálták a rossz csatlakozót az oszlopon,  volt hogy ujrahúzták az egész koax kábelt félúttól előtte. Sajnos attól függ milyen szerelőt húzol. Esetleg erős elektromágneses teret generáló eszköz nincs  közelben? (riasztó mobil stb..)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

192.168.0.1 oldalról tudnál képet küldeni ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv teherwagon!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2016. április 25., mahagon68 írta:

Az egyéb, általam használt készülékekhez semmi közük, az az én problémám. Igen ám! Minden készülék rendben működik, informatikusokkal beállíttattam a hálózatom, a T-Home eszköze ettől függetlenül újra éa újra kikapcsol!!!

Hello Mahagon68, a Téseken kívül milyen készülékek lógnak az Asus-on? És van esetleg egybeesés valamelyik bekapcsolása, használata és a Cisco újraindulása között?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen az, de egyik napról a másikra produkálja ezt. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Akkor nálad is van többlet jel bőven. Teletronikos MMWO? Az 8dB/darab. Nálam csak 1 van, plusz beiktattam egy fix 3dB-s csillapítót, aminek a hátránya, hogy visszirányban is +3dB ha jól tudom. De így összesen van 11dB csillapításom, és +6 körüli jel a modemnél. Illetve télen volt így is +15. :D Csillapítás nélkül az már 26dBmV lett volna. :D Gondolom így az erősítőtől távolabbi végpontokra is jut jel bőven. SNR 39-41

Visszirányom 42, úgy néz ki, hogy a tavalyi leágazócsere megoldotta ezt a problémát.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nálam egyik napról a másikra közvetlen bekötéssel +20 és +22 közt van  KETTŐ darab mmwo val 0 közeli fixen.

571f5ed55cbf6_Kpkivgs.JPG.8f0ed9a2f53d37

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hát ezek a mostani hőingások nem nevezhetők extrémnek. Korábban jó volt egyébként, úgy egy éve szállhatott el.
Mostanában rettentő keveset vagyok otthon, de ha egyszer netalántán véletlenül összefutok egy szerelővel, majd megkérem, hogy nézzen rá.

Amíg működött, addig egyébként stabil 0 volt a DS power, most +3dB csillapítással van +6-8 környékén, télen meg +14 környékén volt (nyersen tehát +11 körül most, és +17 környékén volt télen, MMWO-val). 20 fok körül van ilyen 0 és 3 között valahol csillapítással. Legalább van tartalék a nyárra, ha addig nem oldódna meg. :D

(A digitális ktv-n a TV2-es hibát meg persze, hogy elfelejtettem megnézni hétvégén.)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Extrém hőmozgás esetén normális csak, de a nagy kérdés hogy az agc kártya agc ként funkciónál e vagy se.  Mert a agc kártyákhoz tartozik egy központi elem is. Volt szerencsém Bp körzetben hááát agc kártya van a trönk részen de központi oldalon a nagy büdös semmi..

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Lehet, de elképzelhető, hogy a beázott, szétrohadt kábelek/osztók cseréje célravezetőbb lenne. Meg a bedöglött AGC-t sem lenne hátrány kicserélni így egy év után. Nem hiszem, hogy normális, hogy reggeltől délre 6-7 dB-t mászik a jelerősség, majd estére ugyan ez visszafelé. Bár ha az 3 évig tartott, hogy egy rossz leágazót megtaláljanak, akkor ez is bele fog telni egy pár évbe.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Meg érett az a modem egy cserére már!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tán mert este 8-kor pont használtam volna?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem tudom, találkoztatok e hasonlóval, de tartok tőle, hogy igen. Telekom otthoni szolgáltatást használok évek óta. Múlt év végén kezdtek jönni a problémák. Otthoni csomagom internet - IP TV - és telefon csomagból áll. A telepített hálózati eszköz (jelenleg Cisco, előzőleg Sagemcom) ötlet szerűen kikapcsol, majd 1-2 perc elteltével visszakapcsol. A hibaelhárítással megbízott szerelők (legutóbb tegnap délben) kijönnek, mérnek, állítgatnak, vagy már azt sem, majd elmagyarázzák, hogy miért nem tudják, mi a probléma! Tegnap kicserélték az eszközt, ám ez sem segített. Sajnos közben a szolgáltató küldi az SMS-t, szerintük a hiba elhárult. PEDIG NEM!!!! Idegesítő, amikor napjában 3-5 alkalommal kikapcsol az eszköz, megakasztva a teljes szolgáltatócsomagot. Már eljutottam arra a szintre, hogy egyszerűen leszerződöm egy másik szolgáltatóval, hagyom a fenébe az egészet. A Cisco készülékre 3 db. Set top box és 1db. saját, Asus típusú router van csatlakoztatva, erről használjuk a wi-fit, mivel szerelők véleménye szerint a szolgáltatói készüléken nem garantált a wi-fi szolgáltatás. (csak tudnám, miért van benne wi-fi adapter is!) Az egyéb, általam használt készülékekhez semmi közük, az az én problémám. Igen ám! Minden készülék rendben működik, informatikusokkal beállíttattam a hálózatom, a T-Home eszköze ettől függetlenül újra éa újra kikapcsol!!! Nincs áramszünet, a készülék feszültség védett aljzatba van csatlakoztatva, a wi-fi-je kikapcsolva!! A hiba mégis fennáll!! Kihez, hová forduljak, ki tudja megmondani, mi okozza a problémát?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sőt. Éjjel 11.35 kor is a serverem szerint. És?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tegnap este 19:55 perckor szintén elment az internet. :/

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Központi oldali történet lehet nálunk is arrébb mászott a dolog. 5.9 -- 8 közt van a 24 csatorna. Cserébe kaptunk egy másik kezdő frekit remélem az a többi települnél is így van. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Azok elvileg nem változtak. Bár másik frekikre csatlakozott vissza a modem. Van egy 8-as csoport, ahol minden freki +9 dBmV, és 39 körüli az SNR, és van egy másik, ahol 4 +9 dBmV, a másik 4 meg +4. SNR 38 illetve 41. Most erre mászott fel a modem. Up 44. Szóval ezek rendben vannak, a szokásosak. Lehet, hogy este volt valami karbantartósdi, csak ilyen hibám még soha nem volt, azért csodálkoztam.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most