Kérdés

Az epg  belűl a szavak között néha előjön  egy hasább,nem minden tv csatinál.Nem lehetne ezt orvosolni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2.248 válasz erre a kérdésre

1 perce, benciikee írta:

Köszi, mindenképp csörgök majd nekik. De ha nagy küzdelmek árán sikerül elérnem, hogy kapjak egy régebbi firmware-t, mi garantálja hogy a következő frissítés nem rontja el újra?

Semmi! A telekom így működik. Ha két dolgot javítanak, akkor másik kettőt közben elrontanak.

(persze egyenlőre csak feltételes módban beszélhetünk, hogy nálad ez a hiba)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 perce, benciikee írta:

HDMI 1.4-es a kábel, de két másik fajtával is próbáltam már. 1 éve használom ezt a setupot és eddig minden működött. Első dolgom volt hívni a 1412-t azonban a kolléga nem sokat tudott segíteni onnan, ezért küldte a szerelőt. 

Csak azt nem értem miér nem nézte meg a szerelö egy másik stb vel. Nálam is elöfordul néha igaz csak fel villan az a szöveg, szerintem csere stb.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 perce, gombilaci írta:

Esetleg próbálj meg 1414-en visszakérni egy régebbi szoftvert a boxra. Mostanában volt frissítés ,lehet ott van valami hiba ,amit a tv nem kajál meg.

Ha pl. az xbox megy ugyanazzal a vezetékkel, akkor a kábel és tv hiba szerintem kizárható!

Valszeg értetlenkednek majd ,de megoldható, mert nekem más hiba miatt visszatöltöttek mind a három boxra egy régebbi stabil verziót. Igaz vagy négy telefonomba került mire olyannal beszélhettem, aki megértette mit akarok.

Köszi, mindenképp csörgök majd nekik. De ha nagy küzdelmek árán sikerül elérnem, hogy kapjak egy régebbi firmware-t, mi garantálja hogy a következő frissítés nem rontja el újra?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Esetleg próbálj meg 1414-en visszakérni egy régebbi szoftvert a boxra. Mostanában volt frissítés ,lehet ott van valami hiba ,amit a tv nem kajál meg.

Ha pl. az xbox megy ugyanazzal a vezetékkel, akkor a kábel és tv hiba szerintem kizárható!

Valszeg értetlenkednek majd ,de megoldható, mert nekem más hiba miatt visszatöltöttek mind a három boxra egy régebbi stabil verziót. Igaz vagy négy telefonomba került mire olyannal beszélhettem, aki megértette mit akarok.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
4 perce, ApaFia írta:

Jó lenne tudni hanyas hdmi 1.3 vagy 2.0? Ezek közzül próbáld cserélgetni, ha nincs válltozás 1412.

HDMI 1.4-es a kábel, de két másik fajtával is próbáltam már. 1 éve használom ezt a setupot és eddig minden működött. Első dolgom volt hívni a 1412-t azonban a kolléga nem sokat tudott segíteni onnan, ezért küldte a szerelőt. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
31 perce, benciikee írta:

Sziasztok!
Problémám akadt az IPTV-s szolgáltatással és szeretnék segítséget kérni, hátha járt már így valaki.
Adott egy Samsung TV melynek típusa: UE32J5100AWXXH.
Szintén adott egy Telekomtól kapott set-top box.
A TV és a box HDMI csatlakozón keresztül vannak összekötve.

A probléma: Tegnap óta folyamatosan azt írja ki a Telekomtól kapott top-box, hogy "Az ön tévéje nem képes a hdmi videószolgáltatások használatára. A hdmi kábelt húzza ki, csatlakozzon más bemenetre és próbálja újra!" és semmilyen adást nem tudok nézni, azonban bármilyen beállítást és menüt tudok használni. Természetesen azt gondoltam, hogy a szolgáltatóval van a gond vagy elromlott a set-top box, ezért hívtam a T szerelőjét, aki kicserélte a top-boxot, illetve a HDMI kábelt is, de a probléma sajnos továbbra is fennáll. Próbáltam áramtalanítást, kábelcserét, másik HDMI bemenetet, de nem működik. A szerelő folyamatosan azt szajkózta, hogy a TV-vel van a gond és vigyem szervizbe. A HDMI bemenetekkel azonban semmi gond nincs, mindkettőn van kép-hang, és egy Xbox 360 is simán megy gond nélkül bármelyiken. Scart bemeneten működik rendesen, azt használom ideiglenesen. Mi lehet a probléma? Előre is köszi a segítséget.

Jó lenne tudni hanyas hdmi 1.3 vagy 2.0? Ezek közzül próbáld cserélgetni, ha nincs válltozás 1412.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!
Problémám akadt az IPTV-s szolgáltatással és szeretnék segítséget kérni, hátha járt már így valaki.
Adott egy Samsung TV melynek típusa: UE32J5100AWXXH.
Szintén adott egy Telekomtól kapott set-top box.
A TV és a box HDMI csatlakozón keresztül vannak összekötve.

A probléma: Tegnap óta folyamatosan azt írja ki a Telekomtól kapott top-box, hogy "Az ön tévéje nem képes a hdmi videószolgáltatások használatára. A hdmi kábelt húzza ki, csatlakozzon más bemenetre és próbálja újra!" és semmilyen adást nem tudok nézni, azonban bármilyen beállítást és menüt tudok használni. Természetesen azt gondoltam, hogy a szolgáltatóval van a gond vagy elromlott a set-top box, ezért hívtam a T szerelőjét, aki kicserélte a top-boxot, illetve a HDMI kábelt is, de a probléma sajnos továbbra is fennáll. Próbáltam áramtalanítást, kábelcserét, másik HDMI bemenetet, de nem működik. A szerelő folyamatosan azt szajkózta, hogy a TV-vel van a gond és vigyem szervizbe. A HDMI bemenetekkel azonban semmi gond nincs, mindkettőn van kép-hang, és egy Xbox 360 is simán megy gond nélkül bármelyiken. Scart bemeneten működik rendesen, azt használom ideiglenesen. Mi lehet a probléma? Előre is köszi a segítséget.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Erre én is kíváncsi lennék! Lesz-e javítva az új szoftverrel ez a bug, vagy szenvedhetünk még ezzel tovább???

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
26 perce, anonymus írta:

Iptv szoftver frissítés  lesz , kinézetbeli változásokat tartalmaz csak. Kb 1 hét alatt mindenkihez kimegy. 

Kérdés.

Nekem pl. egy még régebbi van a dupla csatornaválltás hiba miatt. Ilyenkor is rám erőltetik a friss kiadást vagy kérnem kell ?

Csak kinézetbeli válltozás van vagy a fentebbi hiba is javítva lett?

Bennehagyták a három kisképes megoldást , illetve javították pl. az archív tv menüt, hogy nézzen is ki valahogy?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Iptv szoftver frissítés  lesz , kinézetbeli változásokat tartalmaz csak. Kb 1 hét alatt mindenkihez kimegy. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, gombilaci írta:

Mivel az egyéb időpontokra így nincs találat ,ezért nem fog felvenni semmit.

Legalább az elsőt vegye fel, de majd megnézem az adás felé közeledve, hogy javítottak-e a címen. Akkor talán már beállítható lesz az összes időpont.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mivel az egyéb időpontokra így nincs találat ,ezért nem fog felvenni semmit.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv, hoztam egy Műsorújság gyöngyszemet. Be akartam állítani az Alpesi őrjárat sorozat újabb évadát felvételre, mert láttam a kedvenc tévéújságomban. Megkerestem, és ez a látvány fogadott:

IMG_20171022_105006.jpg

Érdekes cím, nemde? :D  Ráadásul a tévéújságomban valóban az 5. oldalon van a beharangozó cikkecske. A kérdés már csak az, hogy ha a következő résznél (ami most még nem látszik, mert ezután lesz egy héttel) már a jó cím lenne, akkor felvenné-e, vagy újra be kell állítani?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Cisco 2231, 6030,  Thomson szörnyeteg, ez már viszont szinte nem is létezik. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

SD 2,3mbps

HD 9mbps

... ha azóta változás nem történt

320GB szokott lenni a boxokban, ha jól emlékszem a cserésekben, felújítottakban 250GB

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az IPTV-n mennyi a HD és SD csatornák átlagos bitrátája? Melyik készülék a felvevős, és kb. hány óra HD műsor rögzítésére képes?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
9 órája, OldMike írta:

Igazából az a valószínű, hogy nálam a HGW újraindítás segíthetett, de lehetett esetleg központi hiba, amit kijavítottak, és nem kellett volna hozzá az én restartom. Az esetedben inkább az utóbbi lehetett, hacsak nem indították újra távolról a HGW-det.

Én laikus vagyok, ezért is tettem fel a kérdéseimet, hátha egy jártasabb fórumtárs tud rá válaszolni.

Ügyfélszolgálat nem jelzett központi hibát. a hgw-t én is újraindítottam a box mellett, amely jelezte is, hogy hálózat rendben, utána fagyott le többszöri kísérlet után is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
14 perce, zoli62 írta:

Januárban egy este nekem is volt hasonló:  A felvételek feketék voltak. újraindítás után a Telekom logónál mindig lefagyott. Bejelentettem, reggelre megjavult.

Igazából az a valószínű, hogy nálam a HGW újraindítás segíthetett, de lehetett esetleg központi hiba, amit kijavítottak, és nem kellett volna hozzá az én restartom. Az esetedben inkább az utóbbi lehetett, hacsak nem indították újra távolról a HGW-det.

Én laikus vagyok, ezért is tettem fel a kérdéseimet, hátha egy jártasabb fórumtárs tud rá válaszolni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
50 perce, OldMike írta:

Sziasztok!

Számomra eléggé különös dolog volt tegnap (ma reggelre megoldódott).  Egy felvevős és egy normál boxunk van, az utóbbit nem mindennap  használjuk. A tegnapi bekapcsoláskor elég sokáig forgott a betöltési karika, miközben már látható volt a tévéadás is, majd jött az üzenet, hogy kérése átmenetileg nem teljesíthető (én még nem kértem semmit :(). Ezután akartam egy felvett műsort nézni, eljutottam a kiválasztott műsorhoz, nyomtam a lejátszást, és jött egy nagy fekete kijelző, Vissza tudtam lépkedni a tévéadáshoz, de a lejátszás nem ment.

Itt elkövettem egy hibát (nem néztem meg hogy a másik boxon megy-e a felvett műsor lejátszása - később kiderült hogy ott sem), és újraindítottam boxot. Na ezt nem kellett volna, mert a színes háromszögeknél meghalt, és már a tévéműsort sem tudtam nézni. A másikon az ment, csak a lejátszás nem, de azt már nem indítottam újra.

Ma reggel csináltam egy sorrendi újraindítást, azóta (nem tudom hogy emiatt-e) minden rendben van.

Van kapcsolat a boxok és a HGW között a HDD-re felvett műsor visszajátszásakor? Elveszett valahol a kapcsolat a normál box és a HGW között, hogy nem ment le az újraindítási folyamat? A "színes halál" esetén üzenetet sem lehet küldeni a felhasználónak, hogy csináljon egy sorrendi újraíndítást?

Januárban egy este nekem is volt hasonló:  A felvételek feketék voltak. újraindítás után a Telekom logónál mindig lefagyott. Bejelentettem, reggelre megjavult.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Számomra eléggé különös dolog volt tegnap (ma reggelre megoldódott).  Egy felvevős és egy normál boxunk van, az utóbbit nem mindennap  használjuk. A tegnapi bekapcsoláskor elég sokáig forgott a betöltési karika, miközben már látható volt a tévéadás is, majd jött az üzenet, hogy kérése átmenetileg nem teljesíthető (én még nem kértem semmit :(). Ezután akartam egy felvett műsort nézni, eljutottam a kiválasztott műsorhoz, nyomtam a lejátszást, és jött egy nagy fekete kijelző, Vissza tudtam lépkedni a tévéadáshoz, de a lejátszás nem ment.

Itt elkövettem egy hibát (nem néztem meg hogy a másik boxon megy-e a felvett műsor lejátszása - később kiderült hogy ott sem), és újraindítottam boxot. Na ezt nem kellett volna, mert a színes háromszögeknél meghalt, és már a tévéműsort sem tudtam nézni. A másikon az ment, csak a lejátszás nem, de azt már nem indítottam újra.

Ma reggel csináltam egy sorrendi újraindítást, azóta (nem tudom hogy emiatt-e) minden rendben van.

Van kapcsolat a boxok és a HGW között a HDD-re felvett műsor visszajátszásakor? Elveszett valahol a kapcsolat a normál box és a HGW között, hogy nem ment le az újraindítási folyamat? A "színes halál" esetén üzenetet sem lehet küldeni a felhasználónak, hogy csináljon egy sorrendi újraíndítást?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Véletlenül egy érdekes dologra jöttem rá. Úgy tűnik hogy a TP-LINK TL-SG1005D switch valahogy tudja az IGMP Snooping módot, bár ezt sehol nem írják (a 105D esetében valóban írják is). Még 2013-ban bevittek az IPTV-be, amikor a V***net nálunk felszívódott. Akkor csak egy switch volt a megoldás, hogy az STB és a tévé is kapjon UTP csatlakozást. Akkoriban gyakorlatilag semmit sem tudtam az IPTV-ről, az IGMP Snoopingról meg még annyit sem, sürgősséggel megvettem az első alkalmasnak látszó switch-et (1005D). Azóta is minden rendben van az IPTV-vel (2 STB, egyik felvevős), az internettel és a wifi-vel is. Nemrég lett Sagemcom HGW az addigi cisco helyett a 250-es net miatt.

Nem tudom hogy ez minek köszönhető, azóta már tudok az IGMP Snooping szükségességéről, de valamilyen "mennyei" kegy folytán ezzel a switch-csel is működik.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: OldMike

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
18 órája, anonymus írta:

Disk usage xy% remaining

Amennyiben ez volt az eredeti szöveg, akkor a fordító az utolsó szót elhagyta a ferdítéskor.  Az eleje jó, az értelme pedig pont a fordítottja így :D.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 órája, OldMike írta:

Nevessetek ki, de megpróbáltam találgatni. Szerintem fordítói hiba:

Utilisation azt jelenti használat, felhasználás

Utility azt jelenti használhatóság, hasznosság

Ezeket keverték össze >:(

Disk usage xy% remaining

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
6 perce, OldMike írta:

Nevessetek ki, de megpróbáltam találgatni. Szerintem fordítói hiba:

Utilisation azt jelenti használat, felhasználás

Utility azt jelenti használhatóság, hasznosság

Ezeket keverték össze >:(

Lejterjakab? Hát igen, nem szakfordító volt! Így a Goggle fordító is le tudta volna fordítani.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most