Ugrás a tartalomhoz
  • 6

anonymus

Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

 

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

 

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen


Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

 

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

 

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

 

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

 

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
Ekkor: 11/25/2014 at 9:03, dragontwin19 írta:

Sőt, vannak nemzetközi szolgáltatók, ahol még a szerver helyét is megválaszthatod (USA, EU, Ázsia, satöbbi) :)

 

Én nem evezek ilyen téren,de egy cimborámmal beszélgettem a témáról és ő messziről kerülné a win megoldást, igaz kocka a gyerek és meg van őrülve a linuxért...

 

Nem tudom mennyire igaz, de állítólag a linux stabilabb és kvázi majdnem sebezhetetlen, míg a win környezetben lehet találni biztonság iréseket...

Ez mennyire igaz, ha már így vágod a témát?

 

 

Általában stabilabb, de nehezebben kapsz biztonsági frissítést ha csak nem valami alap csomagot választasz. A programok installálása naprakészen tartása egy rémálom, egy ***** program telepítőt  kell telepíteni, sokszor kapsz verzió összeegyeztethetetlenséget a programjaid között, gyakran magadnak kell fordítani programokat mert csak forráskódban létezik a te változatodra. A linux jó ha tudsz angolul és nem kell látványos felület, Ha szeretnéd a friss biztonsági csomagokat megkapni akkor a  W majdnem hogy biztonságosabb 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@acel

OFF

."A programok installálása naprakészen tartása egy rémálom, egy ***** program telepítőt  kell telepíteni, sokszor kapsz verzió összeegyeztethetetlenséget a programjaid között, "

Ezzel azért én vitatkoznék, de nem teszem, nem az a fórum. Debiant használok. Nincsenek fent leírt gondjaim.

ON.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@btzott voltál a kivételek között, magyar Linux mint családi xp pótlására, régi verzióban mert a magyarítás késik, libre office, Skype, chrome, fordított YouTube app, Debian  es mint telepítő, remote desktop. Stream , virtual win játékhoz. es kész is a káosz. Gyerek kezébe nem való.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: acel
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Egy elég fura hibával találkoztam hétköznapjaim során, barátokkal szerettünk volna multizni steamen, név szerint a Farming Simulatorral (közben TeamSpeak program segítségével beszélgettünk), ugye létrehoztam egy karriert, meg ilyenek... utána bejöttek a szobába a többiek, és játszottunk egy 10 másodpercig, majd először nem hallottak TS-en (azt hittem mikrofon probléma), majd hirtelen szétkapcsolt, és nem tudott újracsatlakozni, visszamentem a játékba, majd az is szétdobott mindenkit, a TS pedig visszajött...úgy is próbáltuk, hogy ők hoznak létre szobát, de az eredmény ugyanaz volt, ledobott engem, és a TS is elment közben, majd visszajött... ugyan ezt produkálta egy másik játkéknál is (Alien vs Predator, a haverok csináltak szerót), annyi különbséggel, hogy ott laggoltam, és a TS folyamatosan ledobott majd újracsatlakozott, majd megint ledobott... és most jön a számomra érdekes dolog. Blizzardos játékok teljesen jól működnek, és az Originesek is. A modemet ezerszer újraindítottam, most jelenleg XL csomagunk van telefon+net, a router egyben van a modemmel, és a márkája ez a Sagemcom valami...

Válaszotokat előre is nagyon szépen köszönöm! :) 

Ui.:Haveroknak is Telekom szolgáltatásuk van, nekik teljesen jól működik. A szöveggel való kritikákat szívesen elfogadom! :) 

Köszönettel: Szűcs Ákos

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 6/13/2017 at 20:34, prisz írta:

Nálunk már kb. 5. éve hiba nélkül megy a Cisco epc3925 (Docsis3 8/2). 120/10-net, 126/11-et hoz. 3 válaszfallal, még az erkélyen is tudok probléma mentesen netezni. Úgyhogy nem kell feleslegesen hangulatot kelteni, semmi gond nincs a cisco modemekkel, a 95nm-es lakás legtávolabbi pontján is vígan van wifi jel. Inkább érdemes lenne ahogy írod a "dzsunga" vevő eszközeidet lecserélni...

Na megint visszatérve erre, a sagemcomra való csere után, valahogy az a két "dzsunka" eszköz már nem problémázik a wifivel, hanem stabilan lógnak rajta, és majdnem átfogja a teljes 120 nm-et...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
27 perce, anonymus írta:

Ki lett csak mosva, kapott egy új home made szita nyomást, de az alján maradt a Cisco matrica.

Akkor a szokásos kérdés a 2017-es energia szabályozásról: -  van-e 1w-os standby-a vagy ez se most lett forgalomba hozva? Vagy s 14w alatt mert nem set top box csak hálózati eszköz? Ez nehe lesz kimagyarázni? Bár ha alul maradt a cisco akkor nem új cucc. (költői kérdés persze)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: acel
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
9 órája, anonymus írta:

Ezek nem új nem most forgalomba hozott modemek, csak kaptak egy nagy generált a ktv-s depoban. Szóval minden téren az akorri szabályzás érvényes rájuk.  1w-os standby módot utoljára a Motorola sb5001 ED2-nél láttam csak. Nem set top boxok csak hálózati eszközök mint egy router. 

Nem tudom miért kattam rá mint stb, biztos mert cisco :-) De akkor miért brandolták át?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
6 órája, btz írta:

Én mindkettőt használnám a helyedben, 2-300 méter távolságra egymástól, így a kettő együtt egy nagyobb lefedettséget biztosítana.

Szép, nagy birtokod lehet, ha ilyen 300 méteres otthoni kiépítésekben gondolkodsz. :) Az ötlettel persze egyetértek, de talán kisebb távolságban is volna neki értelme.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Tegnap reklamáltam a Telekomnál, mert lassú a net. A 120 Mb/s helyett 4  Mb/s-on ment. Nagy nehezen sikerült elérnem, hogy a modemet  bentről újraindította az ügyintéző.  Ekkor elérte a 28 Mb/s-ot a letöltési sebesség. Mivel ezzel nem elégedtem meg egy újabb beállítás és reboot után 50-60 Mb/s lett a sebesség. Most pedig újból leesett 14-15 Mb/s-ra.

Ez mitől lehet? 

Az első kép a javítás után készült, akkor a Win 150 Mb/s -et mutatott - azaz a WIFI normálisan működött, ma 65 Mb/s -ot mutat. A második kép a szélessav.net mérése. Tegnap 60 Mb/s körüli értéken ment, a mai most látható. Annyit hozzátennék, hogy egyszer kétszer tapasztalni egy "fagyást" és a sebesség leesik, valamint a TV is befagy. Mitől van ez?

IMG_5333.JPG

IMG_5338.JPG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok! A tegnapi nap folyamán bekötöttek egy huawei ha-3511-es gyorsító modemet. Minden ment rendesen, amíg el nem kezdtem letölteni egy filmet. Először azon akadt fenn a szemem, hogy a letöltési sebesség össze-vissza ugrál: egyszer 3.5 mb/s aztán 2.6, néha még le is ment 2mb/s alá.. utána elmentem itthonról, aztán mire hazaérkeztem csodálkozva látom, hogy még nem jött le a film.. ~500 kB/s-mal tölött. Ez nem csak µTorrentnél van, hanem ha akárhonnan töltök, ugyanilyen lassan tölt.. esetleg valaki tud valami megoldást?

 

xarnet.png

xarnet2.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

2 hónapja rendeltem LTE gyorsítót 50 megabites vdsl2 előfizetés mellé. A gyorsító opcióra nincs hűség, bármikor lemondható. Múlt hét péntek délelőtt csomagváltást indítottam az új "Otthoni 100"-as csomagra, ami miatt le kellett mondanom a gyorsító opciót, mivel az új csomagok mellé nem rendelhető. Abban egyeztem meg az ügyfélszolgálattal, hogy az új előfizetés aktiválásáig marad a gyorsító. Ennek ellenére péntek este óta nem működik rendesen. Nem épül fel a DSL tunnel, az alábbiakkal van tele a hibanapló:

2017-08-16 15:13:17 System Error DSL network error <406>.
2017-08-16 15:13:17 System Error DSL Tunnel Request do not receive respond.

Mivel jövő elején jönnek az új netet bekötni (VDSL2 bondinggal) ezért nem erőltettem, hogy vegyék fel hibajegyre. Most egymástól függetlenül működik a DSL és az LTE szál eltérő külső IP-vel. Alapból az LTE szálon megy az adatforgalom, de szerencsére az új firmware-ben beállítható, hogy a csatlakoztatott gépek közül melyek használhatják az LTE gyorsítást. Ha ez nem lenne, akkor napi 10 gigával kellene gazdálkodnom..

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv!

Leírnék egy hibajelenséget, amire kicsit több mint egy hónapja figyeltem fel. Az első három esetben kb. két-két hét telt el a hibák között, utána már csak 3-3 nap. A HGW cisco epc 3925, IPTV van és vezetékes telefon. Budapest 18. kerület, földkábeles koax terület.

A hiba: az internet kapcsolat megszakad (a PC jelzi), az IPTV kép kimerevedik. A HGW-n az összes LED zöld folyamatos fénnyel látható. Néhány perc (nem mértem, de 2-3 lehet) múlva minden beavatkozás nélkül helyreáll az internet kapcsolat, előbb a számítógépen, de röviddel ezután a tévéadás is elindul. Az utóbbinál nincs STB újraindulás vagy hasonló, egyszerűen csak újra mozog a kép.

A jelenség napszaktól független, az eddigi öt hiba (az utolsó tegnap kora délután volt) délelőttől késő estig előfordult.

Ennél az eszköznél nem találtam megnézhető hibanapló elérést. A legutóbbi jelszinteket mellékelem.

 

Cisco-20170821.JPG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...