Ugrás a tartalomhoz
  • 4

btz

Kérdés

  • Válaszok 728
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

btz:

Bocs, ezt nem vettem észre:

Milyen kapcsolódást jeleznek az eszközök? Csak 3G-t vagy kiírja, hogy 4G hálözaton vagy és azon keresztül jön ez a sebesség?

A router automatán van és a 3G-t írja ki. A modem meg ugye elvileg a színekkel jelzi, hogy éppen milyen sebességen van vagy mit csinál, de hogy őszinte legyek nem tanultam be a led színek jelentését. Magát a térerőt és a 3G vagy 4G infót csak a hozzáadott program írja, ha közvetlenül csatlakoztatom a modemet. Ha normál wifi router usb portjára dugom, ott ha jól tudom nem közöl ilyen infókat.

Próbáltad már, hogy csak 4g-re jelentkezzen fel ne automatán legyen, esetleg az is okozhatja a problémát.

Igen. Ha 4G onlyra teszem, akkor nem hajlandó csatlakozni a hálózatra egyáltalán. Ha automatára teszem, akkor meg automatikusan 3G-re teszi.

3G onlyval nem próbáltam, de nyilván ugyanaz a helyzet, mint automatán.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

@ntamas

Felém is azt az információt erősítették meg, hogy maga a díjcsomag nincs korlátozva ilyen szempontból. Itt valamilyen technikai probléma lehet a dolog hátterében. A két eszköz a specifikációját tekintve 4G-s, az FDD-LTE800-at ismeri, így erre kellene kapcsolódnia. Kipróbálhatnád a SIM-et egy 4G LTE800-at ismerő mobillal is, 3 eszköz már biztosan nem véletlen produkálná ugyanazt, amennyiben az is 3G/HSDPA-ra kapcsooódna.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Kipróbálhatnád a SIM-et egy 4G LTE800-at ismerő mobillal is, 3 eszköz már biztosan nem véletlen produkálná ugyanazt, amennyiben az is 3G/HSDPA-ra kapcsooódna.

Nincs okostelefonom. De ha PC-n akarok netezni nyilván rohadtul nem vigasztalna, ha esetleg egy okostelefon normális sebességet produkálna, bár kétlem.

Meg tudsz egyáltalán valami ésszerű, értelmes magyarázatot adni arra, hogy ha működne egy okostelefonban, akkor egy 4G routerrel meg egy 4G-s modemmel miért nem megy rendesen?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

@ntamas

Tudom, hogy PC-n szeretnél netezni, csak teszt jelleggel javasoltam a mobilt, mert azzal könnyebben lehetne ellenőrizni, hogy esetleg ha kimennél kültérre, akkor átváltana e 4G-re, esetleg elmennél egy szomszédos celláig, megnézni, hogy átvált e 4G-re. Ehhez elég lenne egy ismerős telefonját kölcsön kérni nem feltétlenül kell venni magadnak sajátot.

Sajnos elfogytak az ötleteim, hogy miért nem vált neked 4G-re a cuccod, ezért úgy érzem, ilyenkor csak teszteléssel lehet tovább jutni, újabb információk, újabb kiindulópont kéne.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Egy fura dologra lettem figyelmes már egy ideje. Amikor utazom hazafelé, van egy kb 10 km-es szakasz, ahol nincs 4G, viszont van 3G, pontosabban HSDPA+ (H+-t ír ki a telefon). Térerő majdnem maximális, viszont a mibilnet ennek ellenére sem megy. Nem lassulást tapasztalok, hanem teljes megszűnést. Ilyenkor az appok hálózati hibára panaszkodnak, még egy mailt sem lehet elküldeni, vagy messengeren annyit, hogy szia.
Azt gondoltam, hogy a telóval, vagy a beállításokkal lehet valami, így most kipróbáltam, hogy átállítottam csak 3G-re, meg is jelent a H+ felirat, de itt Budapesten tökéletesen megy a mobilnet így is. Tehát teló hiba kizárva.

Mitől lehet ez? Elképzelhető valami adótorony hiba? Régen ezen a szakaszon nem volt gond, csak egy pár hete.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Na egy másik fórumon megírták az okosok, hogy az MMS-t aktiválni kell, mert ellenkező esetben valami idétlen bug miatt lebutul a sebesség 3G-re. Attól talán több egy kicsit igen, egy gagyibb sebességű HSPA-nak felel meg. De ha beaktiválom az MMS szolgáltatást, akkor hirtelen lesz 4G, de az sem megy 24 megabit fölé.

Nálam Tékomon mindig gagyibb a térerő függetlenül attól, hogy van-e net vagy nincs. Mellesleg az ablakomból rálátok három adótoronyra. Nem a távolban vannak, hanem a szomszéd tízemeletes tetején.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

@ntamas

Igen az mms bekapcsolása a gyors megoldás.

Én körül vagyok véve adó tornyokkal és beltéren panelban 9 emelet magasan 4G+-on ennyi a sebesség , kültéren max 190/45

speed.png

De csak azóta hogy 4G+ van, sima 4G 30-45 között szaladgált a letöltés beltéren, a feltöltés az meg annyi mint 4G+-on, elméleti sebesség a csomagomban 300/50

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Biztosan én vagyok az őskövület, hogy nem értem, de nem mindegy, hogy 15-20 vagy 90 Megabit? Vagy Ti mobilnettel töltötök le 100-500 megás fájlokat? Mert a weboldalaknak, meg a 3-4 megás képeknek olyan mindegy, hogy 15 vagy 90 megával jön le. Felhasználói szemmel észrevehetetlen a különbség.

Ahogy btz írta, függ a cella terheltségétől, lehet, hogy a kék szolgáltatónak sokkal kevesebb ügyfele van, és nem annyira terhelt az a cella.

Én soha nem mértem még meg a mobilnet sebességét. :D Úgyis utazás közben használom, ott meg folyton változik, hogy most 4G+, vagy 3G...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

@fgabor87

Abban igazad van, hogy weboldal nézegetésnél mindegy, hogy 20 vagy 90. Letöltésnél már nem annyira. Mostanában én személyszerint kezdek eljutni oda, hogy néhanapján le szedek ezt azt 50-60-70-100 Megabájt felett, ami jó ha viszonylag rövid idő alatt lejön. Nem mindegy továbbá azoknak sem, akik a gyorsító opció keretében használják a mobilhálózatot. Egy felmérésből egyébként látszik ez a tendencia, hogy a falhasználók egyre több adatforgalmat generálnak.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 4

Net 10 GB promóció 2017.04.01-től visszavonásig:

Új vagy meglévő, 24 hónapos határozott idejű szerződést aláíró, Net 10GB mobilinternet csomagra szerződő ügyfelek számára a szerződésben vállalt 24 hónapra bruttó 1500Ft havidíj kedvezményt biztosítunk.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...