Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Telekom Wi-Fi Fon


anonymus

Kérdés

Screen-Shot-2016-04-06-at-10.45.42.png

Tájékozódás aktív Hot Spotok helyzetéről, Telekom WI-Fi Fon térkép Nemzetközi Fon térkép.

Ismertető mi is ez valójában ?

Előfizetők otthonában lévő Home Gatewayek segítségével épül ki ez a hálózat, Minden eszköz egy második SSID kezd terjeszteni. Telekom-Fon vagy valami hasonló fantázia néven.   

Kényelmetlenségekkel biztonsági problémákkal fog járni ?

Egyáltalán nem! Fon hálózat teljesen elszeparálva működik előfizető hálózatától.  Nagyon alacsony prioritás szinten, ha minden jól működik, semmit nem vesz belőle az előfizető.  Hálózat és felhasználói beazonosíthatók esetleges bűncselekmények megoldása végett.

Mért jó ez nekem ?

Megosztom saját erőforrásaimat, cserébe országszerte ingyen internetezhetek.  Számos országban, világszerte némi pénzért. Összességében olcsóbb, mint a borsos mobilnet csomagok. Egyszerre 3 eszközzel csatlakozhatsz és akár 50 Mbit/s sebességgel. 

Mi a feltétele hogy jogosult legyek a Wi-Fi Fon szolgáltatásra ?

Otthoni előfizetőként

Sercomm Speedport W 724V és a  ZTE Speedport Entry 2i digitális elosztóval azaz HGW-vel rendelkező ügyfelek vehetik igénybe. Későbbiekben többi eszközre is ki terjesztésre kerül a szolgáltatás.  

Mobil előfizetőként :

Telekom Wi-Fi Fon Alap belföldön 

Elérhető a fent megjelölt HGW-vel rendelkező előfizetőknél és az alábbi mobil csomaggal rendelkező előfizetőknél. 

Belföldön és külföldön 

Travel & Surf 

Fon alkalmazás letöltése

Google Play   App Store

Hogy mondhatom le ?

Abban az esetben ha nincs szükséged erre a szolgálásra, 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával mondhatod le.  De mért tennéd,  oszd meg a szabad erőforrásaidat mással. Sok helyzetben életmentő lehet valakinek. 

 

Fon gyakran ismételt kérdések

ÁSZF

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 267
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
17 perce, Roli82 írta:

@acel

Jövőre várható. :)

Hát nem vidám, addig nem vehetem igénybe csak mert nem képes megoldani ezt a kisebb technikai problémát?

És ezért lesz drágább a szolgáltatásom mint a szomszédé? (emlékeztető nincs 50% tobb ingyenesen kecsöp csak a feliratban a boltban a kilós árat kell kiírni - a fon szolgáltatás árával többet kell fizetnem mint a szomszédnak). vagy igényelhetek jelszavat anélkül is hogy megosztom? Ez már megint szagos megoldás.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Én sem vehetem igénybe mert Speedport Entry II HGW-m van, mondjuk nekem van mobilnet, szóval nagyon nem zavar a dolog. A mobilnetet pedig nem mondom le emitatt,  ha lesz már hozzáférésem, mert nem helyettesíti. Akik meg mobilcsomagan kapják aFON hozzáférést, azoknak is gondolom, hogy van mobilnet adatkeretjük.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
9 perce, btz írta:

Én sem vehetem igénybe mert Speedport Entry II HGW-m van, mondjuk nekem van mobilnet, szóval nagyon nem zavar a dolog. A mobilnetet pedig nem mondom le emitatt,  ha lesz már hozzáférésem, mert nem helyettesíti. Akik meg mobilcsomagan kapják aFON hozzáférést, azoknak is gondolom, hogy van mobilnet adatkeretjük.

 

" A Szolgáltató 2016. március 1-jétől, akciós jelleggel Alap és Prémium szintű Telekom Wi-Fi Fon jogosultságot biztosít az Előfizetőinek a Lakossági Általános Szerződési Feltételek 9. Mellékletben foglalt feltételek szerint "

9. melléklet:

" 34. vezetékes internet, mobil hang és internet Telekom Wi-Fi Fon Mobil előfizetők Travel & Surf S / M / L, EU100 Opció EU Plusz (hűségidővel/hűség nélkül) Next S/M /XL MusicXS / S/M és otthoni vezetékes internet előfizetők akinél Wi-Fi hotspotot üzemeltetünk a MT "

Ez eléggé érdekes hogy nekem plusszba meg kell vennem, amíg a szomszédnak nem. Gondolom nem lesz többszörös lefedettség tehát a T egyes felhasználókkal kivételez üzletpolitikai érdekből. 

A egy szolgáltató  kivételezhet ily módon? Igy azt is modhatná hogy annak jár  aki Ts pólóba jár

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, anonymus írta:

Milyen előfizetése van a szomszédnak ? Koax réz optika ? Mert nálunk most így van amúgy hogy mindenki koaxos és 2-3 rezes efinél megy a Fon másnál nem. 

Ugyana van nlunk is kb 1km-es körzetben két fon hotspot van, de kábel mindenütt van. Éppen nem néztem meg hogy a hotspotos házba megy-e kábel :-)

De közvetlen szomszédom koaxos szintén, ha versenyezni kell hogy kiét ossza meg a T majd-akkor ő fog nyerrni, mert erődebb  az utcén a wifije. Szóval ha nem minden előfizető kapja meg a osztott netet (ahogy nézem most sincs átfedés, lakótelepen se) akkor a T csak szórakozik az ügyfeleivel.

Amugy nekem kellene mert a családban nincs mindenkinek internet, és vidéken pont a szomszédban van fon, az nekem nagyon jó lenne mobilnet helyett. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Egyenlőre gondolom csak azoknak adnak, akik maguk is hotspotot üzemeltetnek, habár az én HGW-m nem az, mégis betudtam lépni a FON aplikációba a pppoe hitelesítő adataimmal,persze ettől még nem biztos hogy jogosult leszek kapcsolódni a netre is, holnapi nap folyamán tesztelem, mert eddig nem voltam belépve az aplikációba.

Amúgy Captive Portált is emlegettek hitelesítént, most akkor az app hitelesít majd vagy még azután is kell captive portálozni?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
30 perce, tks írta:

De miért kell lemondani, ha nem zavarja a saját forgalmadat? Így mások sem tudják használni a tiédet, ha alkalmilag szükségük lenne egy wifi kapcsolatra éppen. Ha neked nincs is szükséged rá, másnak esetleg lehet.

mi is le fogjuk mondani ha kapunk hozzáférést, az egy dolog hogy a szolgáltatóé a net és a gateway, de az előfizető áramát használják... :) ha ennyire kicsinyes a telekom, akkor azok az előfizetők is kicsinyesek lesznek akik ezért cserébe nem kapnak hozzáférést...teljesen jogos... ha nem lenne telekomos internet előfizető akkor ezt se tudták volna megcsinálni a "konkurens"(ki nevét kicsiligazzák xD ) wifree mintájára, csak az annyival jobb hogy minden otthoni előfizetéssel rendelkező ügyfél hozzáfér a wifreehez, a telekomnál viszont 99%-ban nem hinném....

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Spityu85
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
13 perce, tks írta:

Akinek otthoni vezetékes szolgáltatása van (tehát gateway-e is van, ami az ingyen wifit szolgáltatja), ők mind kapnak hozzáférést, nem? Vagy rosszul tudom?

reméljük...ezt mondjuk nem tudom....de az infóáramlás elég pocsék, mert a telekomnál mindenki máshogy tudja ezt a szolgáltatást...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
14 perce, tks írta:

OK, de ezek szerint aki maga is szolgáltat, az kap hozzáférést. Ezt csak azért kérdeztem, mert fent mintha olyan felvetés hangzott volna el, hogy a user wifijét használják, de ő maga nem kap másokéhoz hozzáférést. Ezt akartam tisztázni. Ilyen ezek szerint nem lehet, vagyis akkor nem inkorrekt a dolog.

Az nem lenne rossz, ha eleve mindenki kapna hozzáférést, de mivel kölcsönösségi alapon megy a hálózat, ezért azzal nem látok különösebb problémát, hogy a user akkor kap elérést, amikor már maga is szolgáltat.

alapból minden alkalmas gateway már április 5.-e óta szolgáltat csak hozzáférése nincs egy felhasználónak sem... szerintem nagy lázadás lenne abból ha nem kapna használati jogoz az az ügyfél akinek a gateway-e segíti ezt a szolgáltatást....de mint írtam, az is mélységesen felháborító hogy a korábbi mobil előfizetőket kizárták a szolgáltatásból, kivéve a NextXL-eseket...pofátlanság tetejel alig várom hogy leteljen a hűség és megyünk vissza a XYZ-hez (nem írom le a nevét mert kicsicsillagozák xD ) sokkal olcsóbb és gyorsabb hálózatot biztosít, a digitális tv szolgáltatást is negyed áron adja mint a telekom xD csak sajnos még 1 év :(

ha értékelnem kéne a telekom szolgáltatásait 10es skálán akkor így festene:
TV(IPTV): 10/4 nagyon drága az alapcsomag
Net: 10/2: nagyon lassú sebesség és nagyon drága

telefon: no comment, van de nem használjuk
mobil: 10/5 elmegy, de drága

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Spityu85
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
37 minutes ago, tks said:

olvastam, hogy a vezetékesek mind kapnak ingyen hozzáférést

forrás?

vezetékes alatt mit értesz? adsl, vdsl, docsys, optika... ?  (minden vezetékes ami nem mobilnet)

Akik csak modemet használnak saját routerrel azoknál menni fog? (nálam pl beállítható a routeren Chillispot, Wifidog, Sputnik, Hotspotsystem, csak a beállítások kellenének; így felesleges a szolgáltatós router)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
23 minutes ago, Tamas586 said:

forrás?

 

A híradásokban ez volt:

A Telekom minden otthoni netszolgáltatással rendelkező ügyfele kap majd egy előre generált felhasználónevet és jelszót, amit a szolgáltató postai úton küld ki, de ennek előfeltétele, hogy az ügyfélnél már Wi-Fi Fon szolgáltatást futtatható digitális elosztó legyen telepítve.

http://index.hu/tech/cellanaplo/2016/04/05/ingyen_wifit_kinal_a_telekom/

És utána tárgyalja a cikk azt, hogy mi van azokkal, akiknek mobilos előfizetésük van. Vagyis a cikk szerint aki otthoni ügyfél, és szolgáltat, az kap majd hozzáférést is.

De majd kiderül, ha megjön a posta a jelszóval.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: tks
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
5 hours ago, tks said:

De miért kell lemondani, ha nem zavarja a saját forgalmadat? Így mások sem tudják használni a tiédet, ha alkalmilag szükségük lenne egy wifi kapcsolatra éppen. Ha neked nincs is szükséged rá, másnak esetleg lehet.

Mert nekem ha HGW-t is hoznak, akkor is bridge módba rakatom, akkor meg nem lesz belőle hotspot. Ugyan ebből az indíttatásból lett a másik szolgáltatónál is lemondva. Az a HGW is bridge módba megy.

De elég nehéz elhinni, hogy ebből senkinek nem lesz hátránya. Lehet, hogy a net sebességét nem fogja vissza, mert a HGW összekapcsol 5-6-7 csatornát, ami bőven elegendő, nade azt már nehezebben hiszem el, hogy a WiFi-ből foglalt sávszélességet nem érzem meg ha mondjuk egyszerre 3-4 kliens is rácsatlakozik, plusz még én házon belül is 2-3 kütyüvel. Mert ezekben nem két WiFi modul van, csak 1, és virtuális hálózatot üzemeltetnek, azaz ugyan azon a sávszélességen osztozik mind a két virtuális hálózat.

De az előző gondolatmenetemnek rögtön ellent is mondok, mert szerintem a kezdeti kíváncsiságból eredő használat után alig lesz igénybe véve a szolgáltatás.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 hour ago, fgabor87 said:

Mert nekem ha HGW-t is hoznak, akkor is bridge módba rakatom

 

2 hours ago, acel said:

Azok a vezetékesek, akik maguk HGW-je által Telekom Fon hotspotot szolgáltatnak.

fgabor87: Emiatt nyilván nem kell lemondanod hiszen nem leszel jogosult igénybe venni.. (nincs miről lemondanod)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 órája, Robi79 írta:

Nekem olyan kérdésem van hogy régi Next S előfizetéshez nem jár ingyen wifi hozzáférés ha most váltok arra  akkor igen. Ha így van akkor miért?Köszönöm.

csak akkor jár ha NextXL-re váltasz, NextS-hez csak akkor jár ha új előfizut hozol ki ami NextS-es....amúgy ez felháborító és nem fer a szolgáltató részéről hogy a korábbi előfizetőket kizárta(kivéve a NextXL előfizetőket)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...