Kérdés

Sziasztok !

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

939 válasz erre a kérdésre

@konzolmester

Az említett szolgáltatásnál benne van aprós betűs részben, hogy telefonálásra nem alkalmas eszközzel Tilos használni. Viszont telefon USB internet megosztás gond nélkül mehet. Én is gondolkozom rajta.

Továbbá Helyzetjelentés.:
A telekom lezárta a hibajegyem mondván.: Egy telekom által üzemeltetett berendezésben hibát találtak amit sikeresen elhárítottak...

A napokban valóban meglepően többet üzemelt mint szokott, bár most 18:30 óta az LTE ág nem megy.. :D

Többiről másik topikban.... :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Ekkor: 2018. 05. 11. at 21:17, Virus írta:

Telekom alkalmazásban kijátszottak, amíg nem fogadom el hogy megoldódott a jelenlegi probléma nem tudok rá új jegyet nyitni, látom nagy erőkkel dolgoznak azon, hogy sehol se lehessen őket felkeresni, maguktól pedig nem hiszem hogy zárni fogják a hibajegyet, de én biztos nem fogadom el. Nemsokára eltelik a 30 nap, amin belül a panaszomra reagálniuk kell, utána jönnek a további lehetőségek. Gyorsító opció hónapok óta nem megy, annak az árát mindenképpen kompenzálniuk kell majd.

Menj a ****  mobilhoz. Veszel hozzá sim routert, havi 1x ellősz egy kamu hívást azt pá. 
Most hogy korlátlan vagy havi 100 gb arra nem emlékszem de ugyan azon apróbetűs szabályok vannak ott is mint itt, viszont a ******nál lekorlátozni nem fognak. Legalábbis sehol sem olvastam róla.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Danka
Konkurencia megnevezése

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
9 órája, Farao írta:

Én azért megértem Virus helyzetét. Kellemetlen olyan helyen lakni ahol elavult régi DSL hálózat van. Hálózat fejlesztési szándéknak nyoma sincs egyik szolgáltatónál sem, a 30mb-os program ellenére se. És a telekom gyorsító opció az egyetlen kis fénysugár, de az is többet nem működik mint igen.

Az én hibajegyem még mindig nyitott (bár már mintha javult volna valamit a helyzet.), a telekomtól pedig annyit sikerült megtudnom hogy.: A hiba kivizsgálása során belső hibára derült fény amit sajnos még nem sikerült javítaniuk. (bármit is jelentsen ez.)

Valamint jelenleg nem tervezik a hálózat fejlesztést városomban.

A szolgáltató aki nyert pályázatot rá, csendben van, a legutolsó információm hogy az önkormányzattól engedélyt kértek és kaptak rádiós internet kiépítésére. Náluk a projekt tervezett befejezési dátuma Augusztus 24.

Pedig lesz olyan település, nem sok de lesz ahol gyorsító opcióval valósítják meg a 30Mbit-et. De hozzá kell tenni hogy ez az opció a T-nek is nyűg mivel terheli a mobil hálózatot. 

Viszont ami jó hír, az az hogy minden hgw vectoring képes és foglalkozik ezzel már a T.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Valahogy éreztem hogy lesz ide egy ilyen sztori

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, Farao írta:

Én azért megértem Virus helyzetét. Kellemetlen olyan helyen lakni ahol elavult régi DSL hálózat van. Hálózat fejlesztési szándéknak nyoma sincs egyik szolgáltatónál sem, a 30mb-os program ellenére se. És a telekom gyorsító opció az egyetlen kis fénysugár, de az is többet nem működik mint igen.

Az én hibajegyem még mindig nyitott (bár már mintha javult volna valamit a helyzet.), a telekomtól pedig annyit sikerült megtudnom hogy.: A hiba kivizsgálása során belső hibára derült fény amit sajnos még nem sikerült javítaniuk. (bármit is jelentsen ez.)

A szolgáltató aki nyert pályázatot rá, csendben van, a legutolsó információm hogy az önkormányzattól engedélyt kértek és kaptak rádiós internet kiépítésére. Náluk a projekt tervezett befejezési dátuma Augusztus 24.

Az én lakásom eléggé frekventált helyen volt, de sajnos a Telekom ott 1998-óta semmit sem fejlesztett.

Ami jelenleg azon a területen elérhető a rézvezetékes analóg telekom, de 4 utcával távólabb már ugyanazon a TC-nek a területén már az oszlopon mennek a Telekom kábelei amik vagy koax vagy optikai kábelek.

A vezetékes analóg telefon terület a következő struktúrájú:

1. A földalatti törzskábel és a nagyelosztó közötti távolság 3 Km, a törzskábel 0,8 mm átnérőjü.

2. A nagyaelosztó-ból az kimenő elosztó földkábel viszont kisebb 0,6mm vagy 0,4 mm-es.

Erre hivatkozva max 1 Mb-es ADSL-t tudnak szolgáltatni, ami jó esteben, a helyszíni mérés szerint 192 Kb-et tud. Ez van és 2018 évvégére sem várható változás.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 órája, Virus írta:

Újra megpróbáltak átverni, hazajöttem. Semmi változás logolásban folyamatos az errorozás.

Nehéz lehet az életed. Mindenki csak át akar verni. Gondolom a "háttérhatalom" is üldöz. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Telekom alkalmazásban kijátszottak, amíg nem fogadom el hogy megoldódott a jelenlegi probléma nem tudok rá új jegyet nyitni, látom nagy erőkkel dolgoznak azon, hogy sehol se lehessen őket felkeresni, maguktól pedig nem hiszem hogy zárni fogják a hibajegyet, de én biztos nem fogadom el. Nemsokára eltelik a 30 nap, amin belül a panaszomra reagálniuk kell, utána jönnek a további lehetőségek. Gyorsító opció hónapok óta nem megy, annak az árát mindenképpen kompenzálniuk kell majd.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Újra megpróbáltak átverni, hazajöttem. Semmi változás logolásban folyamatos az errorozás.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Most kaptam, emésztgetem. Eddig úgy volt hogy nincs hiba, panaszt tettem egy hete, mert megpróbálták a modem naplófájljait is eltüntetni, ami már kicsit sok volt, most váratlanul javították akkor a semmit? :D  Kíváncsi leszek, bár visszavonni nem fogom, ha csak nem korrigálják a befizetett díjakat, és kapok vissza pár hónap befizetett pénzt. Bár az ujraindításos *****ség után újra lemondtam a reményről, nem lesz itt teljes fixálás.

2906564B-6375-433F-9F00-62EC90A017A8.png

8EA98916-4208-4FEF-B785-17DDFB21DE64.jpeg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
5 órája, btz írta:

Amúgy pedig 2018 végéig van a prpjekt és még nincs évvége. 

Majd ha 2018 evvegen sem lesz teljes koruen megvalositva, akkor is lehet hataridot modositani.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
9 órája, teherwagon írta:

Hello @Farao, automatikusan jár

Erdekes, mert az aszf.be nincs leirva sehol hogy a kotber automatikus. Panasz eseten a HTV.ben szabalyozott modban kell kotbert fizetnie a szolgaltatonak. Mi esetunkben sem volt automatikus, panaszt tettunk es hivatkoztunk a bejelentesre, es akkor katunk jovairast kotberkent. Persze lehet varni es semmit sem kell tenni, de akkor a kotber sem adnak, aki ennek az ellenezojet allija, annak uzenem tegye azt amit allit es majd eszreveszi magat.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Amúgy pedig 2018 végéig van a prpjekt és még nincs évvége. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2018. 05. 05. at 12:37, kanteta írta:

Amúgy kinél lehet reklamálni, hogy pl nálunk egy minimális fejlesztést se eszközöltek a sokmilliárdos támogatásból? Itt Keszthelyen már elérhető az 1000-es net is ehhez képest itt sz@rakodunk a 10-20-as ótvarságokkal!!!

Hello @kanteta, itt megnézheted, milyen járásokban nyert pályázatot a Té (ahol az EU vagy az állam x százalékát állja az ottani fejlesztéseknek). a Keszthelyi járást én nem találtam köztük, így ha ott is volt fejlesztés, akkor az önerős volt

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2018. 05. 04. at 18:53, Farao írta:

A kötbér automatikusan jár vagy igényelni kell? :D

Hello @Farao, automatikusan jár

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2018. május 4. at 18:53, Farao írta:

Nem akartam telefonálgatni nekik. Facen írtam és kedden válaszoltak hogy megsűrgetik a szerelőket. Csütörtök óta úgy néz ki minden rendben. De a hibajegy még nem került lezárásra.

Másnál mi a helyzet? :-)

A kötbér nem jár automatikusan, persze a telefonon mindigy azt modják, hogy automatikus.

Panaszt kell tenni, és abban kell hivatkozni arra a bejelentésre amire kell kötbért fizetniük.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok! Kb 3 hete nálam is rettenetes a net. Vagy az LTE vagy a Dsl működik a kettő együtt nem. Április 30-án bejelentettem hibára és 72 óra határidőt mondtak rá ami letelt. Bejelentettem másodszor is, mondta is a srác, hogy látja az előző bejelentést ami lejárt úgyhogy ezt bejelenti 24 órás javításra :D hú mondom dejó... hát ez is letelt. telefonáltam harmadszor is de már határidőt nem kaptam azt mondták csoportos javításba  átteszik a hibajegyet. Hát elég jól mellényúltak ezzel a szolgáltatással szerintem. Amúgy kinél lehet reklamálni, hogy pl nálunk egy minimális fejlesztést se eszközöltek a sokmilliárdos támogatásból? Itt Keszthelyen már elérhető az 1000-es net is ehhez képest itt sz@rakodunk a 10-20-as ótvarságokkal!!!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Hejo

Használj inkább sima Speedtestet mint ezt a ***** mérőt. Ettől fűggetlenül igen. Ez a sima DSL ágnak tűnik. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Szerintetek milyen lassító opció ez?
Ez már hetek óta így megy, most szóltam a hibajegyesnek!
Szerintem csak a kőkorszaki ADSL megy, a mobil az kakukkkk...

Névtelen2.jpg

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Danka
Trágár szó használata

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem akartam telefonálgatni nekik. Facen írtam és kedden válaszoltak hogy megsűrgetik a szerelőket. Csütörtök óta úgy néz ki minden rendben. De a hibajegy még nem került lezárásra.

Másnál mi a helyzet? :-)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Virus Igen, velem is közölték, hogy szerintük én csesztem el és csak díj ellenében fognak foglalkozni vele. :D
Ott döntöttem el, hogy megyek a városi szolgáltatóhoz, ha lejár a hűség.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Írásban benyújtott panaszokkal az a baj, hogy foglalkoznak vele 2 hét múlva mondjuk. Akkor fognak rá jegyet nyitni addig meg értelem szerűen nem. Szóval nem azonnal foglalkoznak vele, nem úgy mint telefonon vagy akár a Telekom alkalmazásban.

@Farao Ha ivr-böl hív téged akkor rögzített ha beírja a számod akkor nem de ezt látod te is. Viszont egyszerűbb neki ivr-ből hívni :D 

Ha megkapja reggel a jegyet, törekednie kell rá hogy aznap kezelje. Lezárja, megoldja, halassza, átadja más területnek stb. Amúgy pedig minőségi mutatók szerint ha iptv-t érinti 24 ha nem érinti iptv-t akkor 72 óra alatt meg kellene oldani. Viszont ha pl átkel adnia másnak a hibát, mert túlmutat rajta akkor megfogja haladni a 72 órát. 

Viszont nekem van egy sokkal jobb tanácsom a sok bohóckodás mentegetés stb stb stb helyett. Elmondásod szerint van nyitott hibajegyed és nem történik semmi. Hívd munkaidőben tehát leghamarabb szerdán 8-15:00 közt a 1414-et. Menj a hibát akarok bejelenteni részre, ott pedig. Mond el hogy vezetőségi visszahívást kérsz, mert nem javítják a hibádat hetek óta nyitva van a jegyed bla blba lbaaa. 1414-es kezelő próbál lebeszélni, ezt kulturáltan nem hagyod. Rögzíti az igényed, utána később, (amikor ráér) keresni fog egy vezető neki is elmondod kulturáltan mi a baj.  Ő pedig ajánlani fog számtalan megoldást neked, a kötbér mentes azonnali felmondás havidíj csökkentés vagy akár a most rendek  rakok meg lesz csinálva végleg a hibád opciókból egyet. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Farao

Igen. Az is. Persze ha telefonon beszélsz vele. A szobában nincs nála diktafon :D

72 óra. 

Kötbért fognak fizetni :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most