Ugrás a tartalomhoz
  • 4

Gyorsító opció


Patrik92

Kérdés

Sziasztok !

 

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 934
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
1 órája, Farao írta:

@szabob frissítés óta ezt a mai kis hibát leszámítva nálam is minden rendben volt. De hogy egész nap mennyire stabil azt meló miatt még nem tudom. Talán majd hétvégén jobban lesz időm kitapasztalni :-)

Na kíváncsiságból bekapcsoltam a pass-through-t. Nem tudom, hogy volt-e köze hozzá, de attól kezdve nem volt DSL tunnel. PT kikapcs+reboot megoldotta.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

PT bekapcsolásakor router-rel vagy PC-vel kell közvetlenül csatlakozni, tehát ott kell megadni a felhasználónevet és jelszót. Ha egy router/PC felcsatlakozik az adatokkal, valószínűleg a DSL tunnel is működésbe lép. 
Végre sikerült kényelmesen belakni a hálózatot, most nincs sok hangulatom megbolygatni, hogy kipróbáljam. :)

És ha már hálózat... Nem tudom ki hogy használja az eszközt, eddig sebesség és hatótáv bőven elég volt ahhoz, hogy ne kelljen beállítanom saját routert (korábbi Speedport valami pusztulat volt...), de a frissítés óta egy idő után lehal a HGW wifije, több eszközzel se sikerül csatlakozni. De olyan szinten, hogy csak egy restart oldja meg. Ezt megelégelve AP-ként beállítottam a korábban használt routert, ami csak a wifi szórásával foglalatoskodik. Kicsit morcos vagyok, hogy ismét két eszközt kell használnom, elégedett volnék a HGW-vel, ha nem csinálná ezt.
Már mindent kipróbáltam, volt többszöri factory reset, wifi beállítás az összes létező opcióval...

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: szabob
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

A frissítés óta az elmúlt 1-2 napban volt lehetőségem jobban tesztelni mit is tud így frissítés óta a kütyü. És elég jól meg vagyok vele elégedve :)

Az LTE jel továbbra is 35-39 között ugrál (még nem volt időm át helyezni az eszközt), és így is 4-5 MB/s a letöltésem steamen. Ez ugye max 50 megabites net elég stabilan :)

Van hogy megszakad a DSL vagy a LTE része, de mindez szinte észre se vehető, azonnal 1 percen belül újra felépíti a teljes kapcsolatot. Ezt is csak a letöltési sebesség csökkenéséből lehet észrevenni, hisz amíg az egyik megszakad a másik zökkenőmentesen megy tovább.

A DSL downstream line rate továbbra is 10237 kbit/sec, és sokkal ritkábban szakad meg mint korábban. Lehet a DSL hibatűrésen is alakítottak kicsit.

Összességében én teljesen meg vagyok vele elégedve, ebben a formában így bátran ajánlom mindenkinek! :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
17 órája, Farao írta:

A frissítés óta az elmúlt 1-2 napban volt lehetőségem jobban tesztelni mit is tud így frissítés óta a kütyü. És elég jól meg vagyok vele elégedve :)

Az LTE jel továbbra is 35-39 között ugrál (még nem volt időm át helyezni az eszközt), és így is 4-5 MB/s a letöltésem steamen. Ez ugye max 50 megabites net elég stabilan :)

Van hogy megszakad a DSL vagy a LTE része, de mindez szinte észre se vehető, azonnal 1 percen belül újra felépíti a teljes kapcsolatot. Ezt is csak a letöltési sebesség csökkenéséből lehet észrevenni, hisz amíg az egyik megszakad a másik zökkenőmentesen megy tovább.

A DSL downstream line rate továbbra is 10237 kbit/sec, és sokkal ritkábban szakad meg mint korábban. Lehet a DSL hibatűrésen is alakítottak kicsit.

Összességében én teljesen meg vagyok vele elégedve, ebben a formában így bátran ajánlom mindenkinek! :)

Milyen frissítésről van szó? Hogyan kell csinálni? 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ttfgyb10
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
13 perce, b10up írta:

Ha magentás lett a kék helyett a menüje, akkor frissült

Értem,köszönöm! Nekem nemrég kötötték be,első perctől kezdve magentás volt,de nem vagyok a szolgáltatástól elájulva. Naponta megszakad a net,főleg LAN hálózaton,a WLAN rendben van. Ilyenkor restart. Valaki tud rá megoldást? Köszi előre is!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
40 perce, ttfgyb10 írta:

Értem,köszönöm! Nekem nemrég kötötték be,első perctől kezdve magentás volt,de nem vagyok a szolgáltatástól elájulva. Naponta megszakad a net,főleg LAN hálózaton,a WLAN rendben van. Ilyenkor restart. Valaki tud rá megoldást? Köszi előre is!

Utána kéne nézni, szerintem ott sem jól lett összerendelve a rendszer, az okoz ilyeneket. Más esetben atomstabilnak kéne lennie.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...