Ugrás a tartalomhoz
  • 4

Gyorsító opció


Patrik92

Kérdés

Sziasztok !

 

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 934
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

sziasztok!mostanában foglalkoztat a kérdés hogy beszerezzem ezt a gyorsító opciót, de láttam hogy van némi gond vele. nem olvastam el az egész fórumot, szóval inkább érdeklődnék hogy mire kellene számítani? édesanyám lenne otthon elsősorban és hát nem ért hozzá, szóval szeretném elkerülni a gondokat.

a másik hogy a letöltést azt tudom e úgy hogy csak dsl-ről húzza? csak mert láttam hogy van valami napi limit. nem nagyon vagyok otthon még ebben

előre is köszönöm a válaszokat!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
4 perce, ovics írta:

na ma bementem tisztázni a dolgokat hogy mit hogy merre, de nekem azt mondta az ügyfélszolgálatos hogy van, napi 5 havi 100gb O.o akkor most melyik a valós?

Kb 1 hónapja változtak a felhasználási feltételek nincs korlát. Hozzá tenném előtte se vették komolyan hisz akkor is többet használtam :-)

Az esetleges hibán se nagyon kell aggódni mert ha előbb utóbb csak megcsinálják. Igaz nekem egy hétig kellett telefonálgatni de végül győztem és azóta is minden rendben ;)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Farao
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

 

Épp most, Farao írta:

Kb 1 hónapja változtak a felhasználási feltételek nincs korlát. Hozzá tenném előtte se vették komolyan hisz akkor is többet használtam :-)

Ne az esetleges hibán se nagyon kell aggódni mert ha előbb utóbb csak megcsinálják. Igaz nekem egy hétig kellett telefonálgatni de végül győztem és azóta is minden rendben ;)

köszönöm a segítséget, remélem összejön a dolog :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3
4 órája, ovics írta:

na ma bementem tisztázni a dolgokat hogy mit hogy merre, de nekem azt mondta az ügyfélszolgálatos hogy van, napi 5 havi 100gb O.o akkor most melyik a valós?

Olvasson több Telekom Közösségi Fórumot, hogy naprakész információi legyenek, mond meg neki :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
11 perce, zalaapat112 írta:

Akkor korlátlan ahogy olvasom de ésszel csak?:D

Korlátlan, de gondolj bele, azért egy mobilcella kapacitása sokkal inkább véges, mint egy DSLAM-é. 
Miután szerintem mindannyiunk szeretné, ha korlátlan is maradna, ennek érdekében azért toljuk rá a seedre a dsl sáv sebességének 80%-át limitként :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, b10up írta:

Korlátlan, de gondolj bele, azért egy mobilcella kapacitása sokkal inkább véges, mint egy DSLAM-é. 
Miután szerintem mindannyiunk szeretné, ha korlátlan is maradna, ennek érdekében azért toljuk rá a seedre a dsl sáv sebességének 80%-át limitként :D

Én is így terveztem :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Többszöri sikertelen VDSL megrendelési kísérlet után gondoltam megrendelem ezt a gyorsító opció szolgáltatást mivel a vonalamon nem adnak ki 20-nál nagyobb csomagot. A csalódás akkor ért mikor az ügyintéző közölte hogy az én lakóhelyemen elérhető a vezetékes 30-as és 50 megás internet szolgáltatás is és ezért ilyen területeken nem lehet megrendelni ezt az opciót holott a vonalamon elvileg csak 20 mega a maximum ami adható.

A szolgáltatás feltételeknél nem írja egy szóval sem hogy olyan területeken ahol elérhető a 30-as vagy 50-es csomag de a vonal nem teszi lehetővé ezek szolgáltatását nem rendelhetem meg az opciót mivel elvileg nem az adott vonalon maximálisan kiadható sebességet veszi figyelembe hanem az adott központ képes-e 20-nál nagyobb sebességre. Elvileg képes nálam is a létesítéskor viszont mindig elkaszálják a dolgot. 

Tehát előfordulhat olyan eset hogy a vonal nem tud 20 megánál többet de mivel papíron lehet több a gyakorlatban mégse alapon a gyorsító opció sem rendelhető. Tehát ha megszakad az ember sem tud 15 megánál feljebb lépni mivel ennyit bír a vonal fizikailag.

Hová lehet fordulni ilyen esetben ha lehet egyáltalán?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 órája, genmax írta:

Sziasztok!

Többszöri sikertelen VDSL megrendelési kísérlet után gondoltam megrendelem ezt a gyorsító opció szolgáltatást mivel a vonalamon nem adnak ki 20-nál nagyobb csomagot. A csalódás akkor ért mikor az ügyintéző közölte hogy az én lakóhelyemen elérhető a vezetékes 30-as és 50 megás internet szolgáltatás is és ezért ilyen területeken nem lehet megrendelni ezt az opciót holott a vonalamon elvileg csak 20 mega a maximum ami adható.

A szolgáltatás feltételeknél nem írja egy szóval sem hogy olyan területeken ahol elérhető a 30-as vagy 50-es csomag de a vonal nem teszi lehetővé ezek szolgáltatását nem rendelhetem meg az opciót mivel elvileg nem az adott vonalon maximálisan kiadható sebességet veszi figyelembe hanem az adott központ képes-e 20-nál nagyobb sebességre. Elvileg képes nálam is a létesítéskor viszont mindig elkaszálják a dolgot. 

Tehát előfordulhat olyan eset hogy a vonal nem tud 20 megánál többet de mivel papíron lehet több a gyakorlatban mégse alapon a gyorsító opció sem rendelhető. Tehát ha megszakad az ember sem tud 15 megánál feljebb lépni mivel ennyit bír a vonal fizikailag.

Hová lehet fordulni ilyen esetben ha lehet egyáltalán?

Igazából kérdés, hogy hol laksz, esetleg elérhető-e coaxon vagy optikán gyorsabb. Bár gyanítom ha csak 50-ig ajánlotta ki, akkor nem.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: b10up
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
23 perce, b10up írta:

Igazából kérdés, hogy hol laksz, esetleg elérhető-e coaxon vagy optikán gyorsabb. Bár gyanítom ha csak 50-ig ajánlotta ki, akkor nem.

Itt jelenleg csak dsl elérhető. Megrendeltem újra a 30-as csomagot de gyanítom ismét visszautasítják majd bár nem értem hogy ilyen sok hibára futás után miért van a rendszerben továbbra is hogy elérhető a nagyobb sebességű internet. Nem tudom hol kéne ütni a vasat hogy legalább a gyorsító opciót engedélyezhetnék de érdekes hogy a kettő ellentmond egymásnak így sem a vezetékes sem az lte verzió nem jön össze.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
11 órája, genmax írta:

Itt jelenleg csak dsl elérhető. Megrendeltem újra a 30-as csomagot de gyanítom ismét visszautasítják majd bár nem értem hogy ilyen sok hibára futás után miért van a rendszerben továbbra is hogy elérhető a nagyobb sebességű internet. Nem tudom hol kéne ütni a vasat hogy legalább a gyorsító opciót engedélyezhetnék de érdekes hogy a kettő ellentmond egymásnak így sem a vezetékes sem az lte verzió nem jön össze.

Lehet célszerű lenne ügyfélszolgálat és telefonálgatás helyett egy szerelővel beszélned, lehet, hogy el tudja intézni neked.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Kedves fórumozók!


Két hete megrendeltem a gyorsító opciót, így pár napja hozták is az új 'routert'. A készülék jól működik, de lenne pár kérdésem. 

Csatlakoztatva van hozzá egy másodlagos router, aminek a célja, hogy a lassabb korlátozott internetet szórjon. - Ezzel nincs is probléma, de az új Telekomos routerhez Wi-Fi-n keresztül csatlakoztatva van egy 'vezeték nélküli' nyomtató és egy ChromeCast, és sajnos mutatja a másodlagos router a hálózaton a nyomtatót is és a tv okosítót is, amikhez korlátlanul hozzá is lehet férni, vagy akár nyomtatni is lehet a második routerről.

A kérdésem a következő lenne. - Hogyan tudnám a Telekomos eszközön beállítani, hogy a másodlagos router ne lássa a Telekomos eszköz hálózatát?
Emellett a második router a Telekomos eszköz menüjét is gond nélkül behozza, vagyis a 192.168.1.254-et - Ezt se szeretném, hogy menjen rajta.

Előre is köszönöm a segítséget!

wewe.PNG

skdl.PNG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

20 perce, hrabinaerik írta:

Kedves fórumozók!


Két hete megrendeltem a gyorsító opciót, így pár napja hozták is az új 'routert'. A készülék jól működik, de lenne pár kérdésem. 

Csatlakoztatva van hozzá egy másodlagos router, aminek a célja, hogy a lassabb korlátozott internetet szórjon. - Ezzel nincs is probléma, de az új Telekomos routerhez Wi-Fi-n keresztül csatlakoztatva van egy 'vezeték nélküli' nyomtató és egy ChromeCast, és sajnos mutatja a másodlagos router a hálózaton a nyomtatót is és a tv okosítót is, amikhez korlátlanul hozzá is lehet férni, vagy akár nyomtatni is lehet a második routerről.

A kérdésem a következő lenne. - Hogyan tudnám a Telekomos eszközön beállítani, hogy a másodlagos router ne lássa a Telekomos eszköz hálózatát?
Emellett a második router a Telekomos eszköz menüjét is gond nélkül behozza, vagyis a 192.168.1.254-et - Ezt se szeretném, hogy menjen rajta.

Előre is köszönöm a segítséget!

wewe.PNG

skdl.PNG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, hrabinaerik írta:

Kedves fórumozók!


Két hete megrendeltem a gyorsító opciót, így pár napja hozták is az új 'routert'. A készülék jól működik, de lenne pár kérdésem. 

Csatlakoztatva van hozzá egy másodlagos router, aminek a célja, hogy a lassabb korlátozott internetet szórjon. - Ezzel nincs is probléma, de az új Telekomos routerhez Wi-Fi-n keresztül csatlakoztatva van egy 'vezeték nélküli' nyomtató és egy ChromeCast, és sajnos mutatja a másodlagos router a hálózaton a nyomtatót is és a tv okosítót is, amikhez korlátlanul hozzá is lehet férni, vagy akár nyomtatni is lehet a második routerről.

A kérdésem a következő lenne. - Hogyan tudnám a Telekomos eszközön beállítani, hogy a másodlagos router ne lássa a Telekomos eszköz hálózatát?
Emellett a második router a Telekomos eszköz menüjét is gond nélkül behozza, vagyis a 192.168.1.254-et - Ezt se szeretném, hogy menjen rajta.

Előre is köszönöm a segítséget!

wewe.PNG

skdl.PNG

Szia,

a másodlagos routerben minden kapcsolódott kliensre létrehozol tűzfalszabályt, hogy ne érje el a 

192.168.1.1-192.168.1.253 tartományt, valamint a 192.168.1.254-es cím 80-as és 443-as portját is elvágod

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...