Ugrás a tartalomhoz
  • 4

Gyorsító opció


Patrik92

Kérdés

Sziasztok !

 

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 934
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
12 perce, szabob írta:

Világos, de ez most látványosan lecsökkent úgy tűnik tartósan, miközben a telepítés óta Excellent (45-46?) volt a jelszint és a sebesség is csutkán jött majdnem.
Végül is nem dőlt össze a világ, csak érdekes. Lehet az egyre több gyorsítós előfizető hatása!?

Tavasz van. Növények virágoznak, ha éppen útban van, még akár az is lehet. Nálunk egy pár telekkel arrébb van wifi kapcsolat, belelóg egy diófa. Lombhullatás előtt van 70%-os jelminőség meg 30MBit/s átvitel, lombhullatás után felugrik 100%ra meg 60MBit/s-re. 

Igazából millió dologtól lehet. De ameddig hozza a sebességet, nem dobál el, addig végülis mindegy.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv!

Nálam kedden kötötték be a gyorsító opciót és az tapasztaltam, hogy kb10 giga letöltés után már csak max 10 Mb/s-re egészíti ki  a 4G a DSL sebességét. Fórumokon viszont azt olvastam, hogy kb mindenki korlátlanul, teljes sebességgel tud letölteni a gyorsítóval és az ÁSZF-be sincs írva semmilyen forgalmi korlát. Akkor most hogy is van ez? :(

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@zs1991

A jelenlegi hatályos ÁSzF-ben benne van a napi 5GB havi 100 GB, de Február óta nem alkalnazzák, egy két esettől eltekintve, nem sokan panaszkodtak limitálásról. Június 1.-étől változik az ÁSzF és hivatalosan is megszűnik mindenféle limit, vagyis a limit a rendeltetésszerű használat lesz, ami nincs számszerűsítve az új ASzF-ben. Lehet hogy csak valamiféle átmeneti limitációt kaptál, vagy valami technikai hiba van, ez utóbbinak a Hibrid HGW böngészőben elérhető felületén járhatsz utána.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@btz 

Igen nyilván több felhasználó nagyobb terheltséget hozhat magával, és akkor még nem beszéltünk az egyre nagyobb adatforgalmat kínáló mobil tarifákról sem.

Szerintem mindd ezzel a telekom is tisztában van, és tudja hogy ez az egész gyorsító opció nem megoldás. Csak ideiglenes tüneti kezelés.

Hosszú távon mindenkinek csakis az optika jelentheti a megoldást.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem hiszem, hogy a hálózat terheltsége miatt van. Amint eléri a 4G adatforgalma a 9 gigát, automatikusan visszaveszi 10 megára a net sebességét. Eddig ez minden nap így volt és ma már pl reggel visszavette. Ilyenkor csak másnap lesz újra teljes sebességű a net, pont addig, míg a 4G el nem éri a 9-10 giga körüli adatforgalmat.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@zs1991

Akkor nem tudom mi okozhatja a problémát, esetleg próbáltál már manuálisan újra csatlakozni a mobil hálózatra? Utána is ugyanúgy lassú?

@btz

Amilyen nagy volumenű (szerencsére) ez az egész min. 30 megabites EU-s támogatás, úgy hiszem nem igazán lesz olyan térség aki kimaradna, talán csak külterületek és rendkívül ritkán lakott részek.

A legtöbb bajt szerintem inkább a kis szolgáltatók fogják kreálni, a borzasztó nagy áraikkal. A városunkban jelen lévő szolgáltatónál például egy 25 megás csomag 9500 Ft-ba kerül, de láttam már ennél sokkal meredekebb árakat is. Ennyit meg nagyon kevesen fognak kifizetni érte. Inkább maradjon a gyorsító opció jelentősen olcsóbban jobb esetben jelentősen gyorsabban, igaz elég instabilan... Ilyen területekre meg nem jön EU-s pénz, hisz a technológia megvan.

(Nem lett volna rossz az uniós pénzek kiosztásakor azt is nézni hogy az adott szolgáltató milyen tarifával dolgozik...)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ma olyat is csinált, hogy áramtalanítottam a HGW-t és visszakapcsolás után egy órán át nem talált magára benne a 4G modem, 0 Byte adatot forgalmazott.

Az nem lehet, hogy még olyan szoftver van rajta, amin be van állítva a forgalmi korlát? Mondjuk érdekes, hogy nem 5 gigánál veszi vissza, hanem a duplájánál.

@Farao:

Próbáltam már mindent.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 perce, zs1991 írta:

Ma olyat is csinált, hogy áramtalanítottam a HGW-t és visszakapcsolás után egy órán át nem talált magára benne a 4G modem, 0 Byte adatot forgalmazott.

Az nem lehet, hogy még olyan szoftver van rajta, amin be van állítva a forgalmi korlát? Mondjuk érdekes, hogy nem 5 gigánál veszi vissza, hanem a duplájánál.

@Farao:

Próbáltam már mindent.

A limitet nem a szoftver határozza meg szerintem, bár tény hogy szoftver frissítés óta stabilabb.
Onnét tudod hogy frissített-e vagy sem, hogy  HGW beálításaiban a menüsor régen kék színű volt, az újba pedig megenta. Valamint az újban több beállítási lehetőség is van, pl.: az Internet menüpont alatt Bonding Information és Bonding User Filter List is van.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
33 perce, zs1991 írta:

Magenta színű, tehát akkor friss a szoftver...

Ez a verzió van fent: V100R017C10SPC015

Akkor nekem sincs már ötletem.

Gondolom akkor nálam limitálják, tehát megszívtam.

Nekem is ez a szoftver verzió... Amúgy speedtest-en se mér gyorsabbat? Vagy a csak torrenten tapasztalod a lassulást?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Épp most, szabob írta:

Épp ellenkezőleg, akkor fog hivatalosan is kikerülni az ÁSZF-ből, lásd kicsit fentebb btz kolléga hozzászólását.

Az a helyzet, hogy a gyakorlat nem ezt az irányt mutatja

-új ügyfeleknél már van limit

-csúcsidőben néha panaszkodnak

-eddig nem volt limit, oldalról is lekerült ez az info

Persze én örülnék neki a legjobban, ha továbbra sem lenne. Ha meg lesz, akkor lemondom 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@b10up

Akkor a szolháltató nem fogja betartani az ASzF-ben foglaltakat, mivel a limitre vonatkozó rész pont kikerül. Így napi 5-10GB után sem mondhatják, hogy limitálnak. Extrém használónak még minősíthetnek, de ahhoz kb 100-200-300 GB-n felül kell teljesítened egy nap, De szerintem első körben tájékoztatnak, hogy azért ennyire mégsem kéne. Aztán tiltanak csak kisebb nagyobb időre. Legalább is úgy értem, hogy ez lenne az etikus eljárás.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@Farao

Azért piaci alapon ők sem vihetik egekbe az árat, hisz minél nagyobb áron adják el a szolgáltatásukat, annál kevesebb vevő lesz rá. Így előfordulhat olyan helyzet, hogy alacsonyabb ár nagyobb bevételt, hoz sok előfizetővel, mint magas ár kevéssel. Meg kell találniuk nekik is egy bizonyos árszintet, ahol a profitjukat maximalizálni tudják.

Egy 9500 forintos 30 mbps-nek már komoly ellenfele tud lenni a gyorsító opcióval ellátott Telekom szolgáltatás és ezt tudni kell a kis szolgáltatónak is. Ha nem tudja, akkor pénzt veszít, még magas árral is.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...