Ugrás a tartalomhoz
  • 4

Gyorsító opció


Patrik92

Kérdés

Sziasztok !

 

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 934
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
10 órája, btz írta:

Üdv @Farao

Szerintem csak egy port forwardot kéne csinálni a torrentet futtató gép ip címére és a torrentkliens portjára (esetleg portjaira, ha több is van).

Neked is javaslom, hogy ha nem szükséges a dupla nat, akkor inkább szüntesd meg. 

Igen tudom, olvastam, de nem nagyon boldogultam vele :-/ Valamiért nem engedte a router Lan címének módosítását.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Farao

Wan oldal ip címét iktasd ki először is. Mivel dhcp kliensnek van beállítva a wan, így az ip cím kiiktatásához elég lesz annyi, hogy nem dugsz kábelt a wan portba. Ezután LAN portjánál fogva összekötöd egy géppel. Ekkor már meg fogod tudni változtani. Írd át 192.168.1.1-re a LAN címét. Ezután már ezen a címen éred el. A dhcp-t kapcsold ki rajta. Kösd le a gépről, kösd át a routerre. Ezután elvileg menni fog.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, btz írta:

@Farao

Wan oldal ip címét iktasd ki először is. Mivel dhcp kliensnek van beállítva a wan, így az ip cím kiiktatásához elég lesz annyi, hogy nem dugsz kábelt a wan portba. Ezután LAN portjánál fogva összekötöd egy géppel. Ekkor már meg fogod tudni változtani. Írd át 192.168.1.1-re a LAN címét. Ezután már ezen a címen éred el. A dhcp-t kapcsold ki rajta. Kösd le a gépről, kösd át a routerre. Ezután elvileg menni fog.

Lehet nem jól csináltam valamit, de ez után az lett az eredménye hogy a routert egyáltalán nem értem el. Csak pörgött az Opening de nem töltötte be az oldalt :-/

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Farao

Igen ilyen előfordulhat menet közben, mivel a router ip címe változik, a gép ip címét is közben változtatni kell.

Pontosan melyik módosításnál vált elérhetetlenné a router? A Lan ip címét sikerült megváltoztatni? Ha igen, akkor mire állítottad a címet és mi volt közben a gép ip címe? Érdemes a gép hálózati adapterét is néha újraindítani, dhcp kliensre állítani, ha esetleg nem kapna új ip címet a routertől. A végén, mikor a cím is meg van változtatva, a dhcp is ki van kapcsolva akkor egyértelmű, hogy nem lesz már kapcsolat többé a géppel összekötve, ekkor kell visdzadugni a digitális elosztóba LAN-LAN összeköttetéssel, így lesz ismét elérhető, mikor a géped megkapja az ip címét a digitális elosztótól a saját routeren át.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Farao

Ha tartottad azt a sorrendet, ahogy leírtam, akkor ez nem probléma. Ilyenkor egyértelműen nem lesz ip címe a gépednek, így semmit sem érsz el. Ezért kell ezután a lêpés után LAN-LAN porton összekötni a Digitális elosztóval is. Ezután ha mindent jól csináltál, akkor kap ip címet a géped és működik a hálózat.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
 

Sziasztok!

Péntek óta van gyorsító opciónk, és egy érdekes dolgot vettem észre. Áramszünet után pár óráig csak ADSL van, mint pl. jelenleg. A kapcsolat magától helyreáll. Ez a megszokott működés vagy valami beállítás nem jó?

Ilyenkor a HGW-ben a Bonding tunnelnél mindenhol down van, a Bonding informationnél Bonding mode: NonTunnel, error message: NoHybridAccessSupportforPPPAccessData.

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@anett85

Ha magától helyre áll, akkor szerintem megszokott. Lehet úgymond benn ragad a rendszerbe és azért kell neki egy kis idő amíg helyre áll.

Amúgy jelenleg nálam sem elérhető, csak nem tudom hogy probléma van, vagy csak "büntibe" vagyok mert tegnap kicsit több volt az adatforgalom :o Dúrván 60 Gb...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
7 minutes ago, Farao said:

@anett85

Ha magától helyre áll, akkor szerintem megszokott. Lehet úgymond benn ragad a rendszerbe és azért kell neki egy kis idő amíg helyre áll.

Amúgy jelenleg nálam sem elérhető, csak nem tudom hogy probléma van, vagy csak "büntibe" vagyok mert tegnap kicsit több volt az adatforgalom :o Dúrván 60 Gb...

Hát azért szerintem kicsit sok az az 1-2 óra, mire helyreáll, de mindegy is, ez van.
Jelenleg nálam sem jó, pedig a mai forgalmam 1,5 Gb összesen, és a tegnapi sem kellene, hogy sok legyen, mondjuk tegnap ment a TV GO sokat. A logban most ezt látom:  LTE network error <407>. Nem gondoltam, hogy ennyire, hogy is mondjam, hulladék ez a szolgáltatás.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
10 perce, anett85 írta:

Hát azért szerintem kicsit sok az az 1-2 óra, mire helyreáll, de mindegy is, ez van.
Jelenleg nálam sem jó, pedig a mai forgalmam 1,5 Gb összesen, és a tegnapi sem kellene, hogy sok legyen, mondjuk tegnap ment a TV GO sokat. A logban most ezt látom:  LTE network error <407>. Nem gondoltam, hogy ennyire, hogy is mondjam, hulladék ez a szolgáltatás.

Most én is megnéztem, nekem is azt írta, újra indítottam a "modemet" és nekem helyre is állt :)
Amúgy elméletileg nincs adatforgalmi korlát, és a TV GO relatív kevés sávszélességet használ.
Próbáld meg te is újra indítani, és ha továbbra sem jó, akkor lehet valóban valami hiba van nálad.
Az  LTE jelerősség mekkora?

Alapból nem olyan hulladék ez a szolgáltatás hisz többé-kevésbé tökéletesen működik, csak tisztába kell lenni vele hogy közel sem olyan stabil mint egy optikai internet. És csak akkor érdmes élni vele, ha nincs más megoldás.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
9 minutes ago, Farao said:

Most én is megnéztem, nekem is azt írta, újra indítottam a "modemet" és nekem helyre is állt :)
Amúgy elméletileg nincs adatforgalmi korlát, és a TV GO relatív kevés sávszélességet használ.
Próbáld meg te is újra indítani, és ha továbbra sem jó, akkor lehet valóban valami hiba van nálad.
Az  LTE jelerősség mekkora?

Alapból nem olyan hulladék ez a szolgáltatás hisz többé-kevésbé tökéletesen működik, csak tisztába kell lenni vele hogy közel sem olyan stabil mint egy optikai internet. És csak akkor érdmes élni vele, ha nincs más megoldás.

Én is újraindítottam, nekem is jó.  A jelerősség nincs azért a helyzet magaslatán, 38-at ír.
Eddig úgy tűnik, nekem, hogy ez a gyorsító opció ilyen hol volt, hol nem volt elven működik, majd meglátjuk hosszú távon mi lesz. :) Sajnos nincs más megoldás jelenleg. 1 hétig van még másik T betűs szolgáltatónál korlátlan mobilnet, aztán vége a jó világnak. :(

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@b10up
Igen én is furcsállottam de úgy emlékszem felhasználási feltételekben szerepel hogy korlátozhat kimagasló forgalom mellett. Bár ez nem tudom a valóságban mit jelent.

@anett85
Reméljük így is marad :) A 38 valóban nem túl acélos, jelenleg nekem is annyit ír de sokszor lemegy 34-re is. Viszont nálam az esetek többségében tökéletesen működik, csak max a letöltési sebesség ingadozik néha.

Látom a "30 Mbit/s minden háztartásba..." témában is próbálkoztál, így csak reménykedni lehet, hátha valamelyik szolgáltató meg szán... :-/

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv gyorsító opciósok!
Nektek él a napi 5GB és 100 GB havi forgalmi limit? Mert úgy néz ki, hogy az ASzF-ből mégsem került ki annak ellenére, hogy a hivatalos gyorsító opciós oldalból kikerült ez a tétel és egy ASzF módosításban is olvasható volt, illve hallottam mástól is, hogy a havi számláján olvasott hasonlót.
Telekom ügyfélszolgálaton arról tájékoztattak egy ügyfelet, hogy él ez a limit.

Május 1-től érvényes ASzF:

Screenshot_20170502-151817.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hát ahogy én olvasom ezt az AFSZ-t nem azt írja hogy az adott adatkorlát után "lassításra kerül" az internet sebessége hanem hogy "jogosult rá" ez kb az ilyen amcsi féle ne tegyél a mikróba macskát elv... inkább beleírják az a biztos hogy ne panaszkodhasson a kedves ügyfél ha belassítanánk, de amennyire a hivatalos gyorsító opciós oldalon olvasható ez inkább a hálózat notórius leterhelése esetén lép érvénybe amelyet valahogy számszerűsíteni kellett, bár eddigi tapasztalataim szerint (szerencsére) ezt nem a feltüntetett határ tükrözi.

Remélem nem mondtam nagy *****séget de javítsatok ki ha ti máshogy gondoljátok/tapasztaljátok :)

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@kato8818 Nerm mondasz *****séget, a telekom weboldalán is ez olvasható apró betűs részben:

" a szolgáltatás átlagos fogyasztást feltételező felhasználás céljait ( rendeltetésszerű használat) szolgálja, így  folyamatos, nagy mennyiségű adat fájlcserélő, fájlmegosztó, vagy egyéb, esetlegesen jogsértő tartalmak továbbítását szolgáló,  a rendelkezésre álló kapacitást lefoglaló, más előfizetők kiszolgálását veszélyeztető felhasználásra nem alkalmas. Amennyiben az előfizető a rendeltetésszerű felhasználástól eltérően, olyan módon használja a szolgáltatást, amely a szolgáltató hálózatát, más előfizető szerződésszerű kiszolgálását veszélyezteti, úgy a szolgáltató a felhasználástól  függően jogosult a forgalom lassítására vagy a szolgáltatás korlátozására, súlyos szerződésszegés esetén a szerződés  pedig felmondására. "

Amúgy most néztem meg jobban a képet amit @btz kirakott, és úgy látom abban még 2017 januári dátum szerepel az alján. Utolsó módosítás pedig 2016... A módosítás pedig februártól él ha jól rémlik.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...